Taky čekáte na IVF?

misanda
8. zář 2009

tak kdopak se přidá? nás čeká IVF v lednu - naše první...doufám, že se tu někdo najde, s kým se budeme podporovat navzájem...v tom dlouhém boji o vlastního mimíska...

lumpajda
2. led 2010

Jé,díky vever, koukám, že jsem zapomněla napsat kdy mě to čeká ET začátek února. Holky vy snad už spinkáte?

lumpajda
3. led 2010

Dobré ranko, tak dneska Antoanet, mooooc na tebe myslím 😉 ,držim palečky i na nohách.Dokonce se mi o tom už i zdálo.Místo embria mi chtěli zavét asi roční batole,už z toho blbnu a to jsem ještě nezačala s hormonky, to teprve bude fičák.

abig
3. led 2010

Dobré ráno (trošku opožděně 😀 ) .... Antoanet, myslím na tebe, sotva jsem otevřela oči ... vím, jak se citíš, ale bude to dobrý ... těšíme se na samé pozitivní zprávičky .... tfuj tfuj tfuj

abig
3. led 2010

Ahoj Lumpajdo, tak na takové sny si zvykej ... já rodím ve snu i se ségrou .... a ty embryjka o velikost dětí, tak to jsem si taky vysnila .... 😀 .. prostě na to moc myslíme .... jsem zvědavá, kdy to zase začně u mě ...

lumpajda
3. led 2010

Abig, to jsi mě potěšila, že nejsem jediná, které z toho trochu hrabe 😀 .Zítra jdu po 4 letech zpět do práce, tak přijdou i jiné myšlenky, docela se těšim, jen to vstávání v půl šesté mě asi zabije 😝

abig
3. led 2010

Lumpajdo, tak to určitě příjdeš na jiné myšlenky ... budeš se muset začlenit mezi "nové" lidi a na chvíli nebudeš mít čas myslet na to, co tě čeká ... Blbě se zeptám, to jsi byla na mateřské ?

nana.76
3. led 2010

Abig: 28let - čekání na 2 IVF předběžně leden/únor
Nana: 32let - čekání na 2 IVF začátek března
Pavcahola: 25let - čekání na 1 IVF konec ledna
Antoaneta: 30 let - čekání na 1 IVF - už asi příští týden!!! 3.1. odběr
Mirabela: 28 let - čekání na 1 IVF květen
Maryah: 27 let - čekání na 1 IVF leden/únor
Ifet: 27 let - čekání na 1 IVF únor
lumpajda: 29 let - 1.IVF zacatek unara
vevericka80: 29 - čekání na 2.IVF únor

nana.76
3. led 2010

holky tak koukam ze vsechny vas to ceka leden,unor no ja si musim pockat do brezna snad nam to vsem dobre dopadne 🙂
lumpajdo uvidis ze to bude v praci dobre je fakt ze clovek prijde na jine myslenky,ikdyz to vstavani je hrozne ja vstavam do prace v 5rano a ted po dovolene se mi urcite nebude chtit.jen nevim jak dlouho mi budou tolerovat me odjezdy do cara jsem tam pecena varena,nastesti moje sefova to chape nebot jeji snacha byla taky na umelym tak vi o co jde 🙂

lumpajda
3. led 2010

dobré odpoledne, tak tu funim po obidku, měli jsme krkovičku na žampionech s brambůrkem, musim se přeci posilnit před tim velkým návratem do práce 😀 , abig, jojo po mateřské, doufala jsem, že spojím dvě mateřské hned po sobě, ale jelikož byl malej, podle lékařů zázrak(po dlouhém čekání,po mnoha pokusech,na konec úspěch po Clostilbegitu a Dufastonu), tak jsem asi naivní, když jsem si myslela,že se to přeci jen podaří podruhé bez problémů, přeci nemůžeme mít tolik smůli, když všichni kolem nás těhotní ani neví jak a ono prd. Tak mám za sebou téměř rok upravování cyklu(marně,40 dní není vyjímka), léčbu Clostíkem ☹ , IUI ☹ , teď tedy IVF tak snad bude úspěšné.Cesta je dlouhá, ale určitě na konci všechny budeme mít ty dvě vysněné//

ketyz
3. led 2010

Ahoj ráda bych se k vám přidala, cca v půlce března nás čeká 1. IVF, je mi 31
jsem ve fázi, kdy hledám nějaké další informace a ne jen lékařské minimum, podělíte se?

aladin
3. led 2010

Ahoj holky, taky se k vám přidávám. Zítra jdeme na konzultaci do Fertimedu (Olomouc), tak uvidíme, na kdy nám to naplánují. Bude to první stimulace a IVF. Mám trošku strach, protože moc nevíme, co nás čeká. Kromě těch informací ze stránek Fert.(nebyl moc čas hledat na netu) Zítra se ozvu, jak jsme dopadli. Hezký večer

vevericka80
3. led 2010

ketyz, aladin vitajte medzi nami 😉 mozete sa kludne pytat na to co vas zaujima

abig
3. led 2010

Kdybych uměla klít, tak tady zakleju .... Jéžiši holky, nás je tu čímdál víc ..... samozřejmě vítám nově příchozí ...
Ketyz, Aladin ... vítejte.

Zjišťuji, že lidé o IVF moc nemluví, a společnost předtím odvrací zrak ... ale co když potřebujeme slyšet, že v tom nejsme sami ? Tady my všechny jsme důkaz .... ke konci roku jsme s Misandou "fňukaly", že jsme tady "samy" .... a dneska ? Seznam se plní a mě děsí, kolik nás už tady je ...

V srpnu jsem si prošla prvním IVF, byla jsem vystrašná, nešťastná .... a po neúspěchu zdeptaná .... ten jsem před druhý natěšená, beze strachu, protože si tím chci projít znova a hlavně vlastně vím, co mě čeká a nemine.
Naší motivací jsou úspěchy holkek, že Dada ? Ta je tím pořádným důkazem, že když to nevzdáme, tak to dojdeme do cíle ....

Dada ... těšíme se na nové zprávy a fotečku z UTZ
Suz ... tobě už se to taky krátí, co ? Doufám, že se po kontrole ozveš a napíšeš, že tam miminko je ....
Lucie ... další, která bojovala a podařilo se na první pokus (snad se nemýlím 😉 )

Aladin : jedna rada do Fertimedu ... ptej se, furt se ptej a ptej a ptej, a když s tebou budou cokoli dělat a budou u toho mlčet, tak se ptej, co dělají, proč to dělají ...

nana.76
3. led 2010

Abig: 28let - čekání na 2 IVF předběžně leden/únor
Nana: 32let - čekání na 2 IVF začátek března
Pavcahola: 25let - čekání na 1 IVF konec ledna
Antoaneta: 30 let - čekání na 1 IVF - už asi příští týden!!! 3.1. odběr
Mirabela: 28 let - čekání na 1 IVF květen
Maryah: 27 let - čekání na 1 IVF leden/únor
Ifet: 27 let - čekání na 1 IVF únor
lumpajda: 29 let - 1.IVF zacatek unara
vevericka80: 29 - čekání na 2.IVF únor
ketyz 31let 1IVF brezen

nana.76
3. led 2010

Ketyz supla jsem te do tabulky vypada to ze na tom budeme stejne v breznu 🙂 ja uz tady jdu na 2IVF ale pred tim jsem to mela s kratkym protokolem ted me ceka dlouhy protokol 🙂

lumpajda
3. led 2010

ahojky,vítám všechny nové příchozí, je nás tu už opravdu hodně, to bude miminek 😀 . Nebojte holky, nejste na to samotné, jsme tu pro sebe navzájem, budem se podorovat a držet si palce. Když o tom mluvím s někým kdo to nezažil a otěhotněl po prvním ,,šoupnutí,,, tak na mě koukají zkrz prsty, div by mě neposílali na psychiatri, pořád poslouchám, že si za to můžu sama, že na to moc myslím....Nejraději bych všechny tyhle chytrolíny nakopala někam. Kdo nezažil nepochopí, jak moc to stojí sil, nervů. Ale já věřím, že to vyjde nám všem tady a dočkáme se, vždyt Abig nám tu dodala důkaz, že to jde, nevzdáme se.

lumpajda
3. led 2010

Nana,díky za doplnění do tabulky.Co asi Antoaneta, už to má určitě za sebou, držím palečky ať je pořádná úroda jedničkových bojovníčků.

pavcahola
3. led 2010

Ahoj jsem taky ráda že je nás víc na toto téma.

tulanek
3. led 2010

Abig: 28let - čekání na 2 IVF předběžně leden/únor
Nana: 32let - čekání na 2 IVF začátek března
Pavcahola: 25let - čekání na 1 IVF konec ledna
Antoaneta: 30 let - čekání na 1 IVF - už asi příští týden!!! 3.1. odběr
Mirabela: 28 let - čekání na 1 IVF květen
Maryah: 27 let - čekání na 1 IVF leden/únor
Ifet: 27 let - čekání na 1 IVF únor
lumpajda: 29 let - 1.IVF zacatek unara
vevericka80: 29 - čekání na 2.IVF únor
ketyz 31let 1IVF brezen
Tulanek:22let - čekání na 1. IVF začátek února

tulanek
3. led 2010

Ahoj holky,tak taky uplne valim ocka,jak se rozrustame... ☹ ale je fakt moc dobre,ze si tady spolu muzeme poklabosit a vylit srdicka,pac obcas je to fakt potreba...Na Antoanet jsem myslela od rana taky,drzela jsem palce o sto sest,tak doufam,ze se tu objevi pozitivni a radostne naladeny vzkazik 🙂 holky,prosim vas,taky tak pribirate nekdo,ja od stredy zacinam s injekcema a do ted uz jsem pribrala po Utrogestanu a Marvelonu asi 4kg,taky samozrejme ted na kazde navsteve kupy cukrovi,chelbicku a ta chut na to,mi k primerene vaze moc nepridaji...Ja vim,ze ted budu pribirat urcite vic a nedesim se toho,jako ze priberu,spis mam jen bobecky,jesli je to normalni,ze ma clovek takovy chute a pribira mnohem lepe,nez predtim 😝 😅

LUMPAJDA:uplne s tebou drzim basu,jsem sice mlada,ale miminko si s pritelem prejeme z celeho srdce,jemu je 30 a tak jsem rada,ze mam hodnyho,spolehlivyho chlapa,kterej vi,co od zivota chce a jsme naladeni na stejnou vlnu 🙂 ale do bela nas dokaze rozhavit,kdyz nejaka chytra hlavicka vyklada,ze jsem zrala na psychiatra,ze jsem na to moc upnuta a co to mam za vek,kdybych jeste par let pockala,urcite by to prislo samo a nemusela bych podstupovat takovy veci...Ale jak rikas,nikdo nemuze pochopit a dokazat se vcitit do nas,kdyz to nezazil...Nezazil ten pocit cekani na // a ten pocit zklamani,kdyz se neobjevi a pak vysledek,po kterem se dozvime,ze pomuze jen IVF...Nesmime si z tech lidi nic delat,jsou to bezcitni chudaci...I ja verim,ze se na nas stesti bude smat od ucha k uchu a my se dockame a vsem tem hnupum vytrem zrak 😉 🙂

aladin
3. led 2010

Holky, díky moc za všechno. Jsem ráda, že jsem narazila na tuhle diskuzi. Je fakt, že o IVF se nemluví,
abig: díky za rady, budu se ptát na všechno. Zítra dám vědět. 🙂 🙂

vevericka80
3. led 2010

tulanek ked som stimulovala na moje 1.IVF tak som bola naladova a stale som mala velku chut do jedla 🙂

nana.76
3. led 2010

ja zatim brala jen utrogestan a potom jsem taky pekne kynula,nechci se videt az si zacnu pichat injekce,ale pro mimiska udelame vsechno 🙂

tulanek
3. led 2010

Je a tak to jsem holky rada,ze jsem normalni,ze to neni jen rozezranost od prirody 🙂 no taky si rikam,ze po tech injekcich budu jeste vetsi macik,ale opravdu,pro mimiska vsechno,treba 30kg nahoru 😀

vevericka80
3. led 2010

ale ked sa budeme v jedeni trochu kontrolovat, tak to az 30kg nemusi byt 😉

tulanek
3. led 2010

jo,muze to byt treba jen 25kg 🙂 delam si srandu,cim mene kilo nahoru,tim lepe samozrejme,jen ty hormony jsou mocna vila 🤐 🙂

abig
3. led 2010

No, na každého ty hormony působí jinak, někdo hubne, někomu to nedělá nic a někdo přibírá .... já mám asi 4kg nahoře .... ale je fakt, že jsem 14 dní skoro od OPU ležela a manžel mě napájel sladkýma vodama, abych ze sebe vyplavila všechny hormony a zvrátila OHSS .... takže bez pohybu to jde nahoru ....

antoaneta
3. led 2010

🙂 Ahoj holky!!!!! 🙂 Děkuji Vám všem!!! Moc, - hrozně moc! Za všechnu tu podporu a ty palečky, abig 🙂 , sice jsem neškytala 😉 ale tak nějak jsem to cítila, že se na mě myslí.....
Holky a představte si zvládla jsem to!!!! I vy to zvládnete!!! Pro všechny, které to teprve čeká, také poprvé, a bojíte se, tak jako jsem se bála já, tak věřte - opravdu to zvládnete! Není to tak hrozné, jak se dopředu, člověk bojí!!!
Ráno jsem tam naběhla, se svým pyžamkem a župánkem (to nemusíte, dají Vám), a zafačovanýma nožkama (raděj, kdyby náhodou - ale to jen proto, že mám cévní problémy) jedna konzultace s anesteziologem, druhá s embryologem a pak už jen píchnutí do žilky a spala jsem jako dudek. Pan doktor si dal asi záležet, nebo jsem měla štěstí, - protože jsem vůbec nekrvácela, ani nekrvácím. Ale bříško bolelo a bolí. A to celkem fest. Jiné holky to přirovnávají k silným měsíčkům, ale to nemohu posoudit - u mě totiž probíhají poměrně celkem klidně. A až na to hóóódně bolavý břicho to celkem zvládám. Ten strach z toho syndromu tu sice ještě je, ale doktor mi řekl, že by mi snad hrozit neměl, že tu hormonální hodnotu mám poměrně nízkou.
A kvůli ní, mě také ráno vystrašil embryolog, protože řekl, že tu hladinu mám tak nízkou, že se kvůli ní může stát, že těch vajíček můžu mít málo 😒 takže to mi moc té nálady před odběrem nepřidalo, ale.......
😀 A teď ta nejdůležitější a nejhlavnější zpráva 😀
Nakonec jsem si těch vajínek vyseděla 8 !!!!! Což je prý dobrý! 🙂 Co holky?
Oplodňujou nám je všechny s ISCI a v úterý odpoledne si máme zavolat, jak se jim daří 😉 tak zase další čekání, a doufání.....

🙂 HOLKY, JEŠTĚ JEDNOU, MOC DÍÍÍKY!!!! 🙂 jste zlatíčka..... 😉

tulanek
3. led 2010

Chudacku,jsi borka!! 🙂 no prave,posilovat moc nemuzu,pac brisko u toho trochu poboliva,takze jen jim,ale alespon chodime na dlouhe prochazky,aby prece jen troska toho pohybu byla 😅

vevericka80
3. led 2010

antoaneta blahozelam k urodicke 🙂 to je vraj optimalne mnozstvo