Taky čekáte na IVF?

misanda
8. zář 2009

tak kdopak se přidá? nás čeká IVF v lednu - naše první...doufám, že se tu někdo najde, s kým se budeme podporovat navzájem...v tom dlouhém boji o vlastního mimíska...

misanda
autor
8. led 2010

abig : a ten soused za to mrkání aspoň stojí??? 🙂

misanda
autor
8. led 2010

já to taky pomalu balim, jedu dom, máme návštěvu, takže se ukážu nevim kdy...snad v neděli...a když ne, tak v pondělí se vám připomenu, ať mi držíte i palce na nohou 😀 tak si užijte zasněžený víkend a dávejte na sebe pozor..!! všechny!!!

A Antoanetce ať se pěkně vrtaj a vrtaj 😉

abig
8. led 2010

Mišo, nestojí, on se z toho vyklubal jeho brácha (asi tak 15let?) ... protože můj přímý soused je kretén první kategorie, ten mi ani neotevřel ... a přitom je doma.
V tomto městě krom mého muže samozřejmě nestojí žádný chlap za to ..... ono tu není v ničem o nic stát.

pampeliska36
8. led 2010

ahojte baby a predevsim ANTOANET...... at se drzi MIIIIIIIIMA 😀

nana.76
8. led 2010

tak holky ja byla na kontrole foliku v utery byl jeden 15mm tak jsem mela strach ze nedoroste protoze po clostiku 13dc jsem je vetsinou mela uz dozrale a tento cyklus neberu,ale dorostl byl 21mm tak jeste dnes probehla inseminace a kdyz to nevyjde tak konec unora ivf.holky vsem vam drzim palecky at vsechno vyjde tak jak ma 🙂

abig
8. led 2010

Pampeli ahoj.
Nana ahoj .... to je hezká zpráva, moc přeji, aby IUI vyšlo a ty jsi nemusela na IVF 😉 tfuj tfuj tfuj

nana.76
8. led 2010

abig dekuji moc zrovna dneska jsme si rikali ,jak je to narocne porad jezdit do nemocnice jeste ze to v praci chapou taky si moc preji at to vyjde,ale na druhou stranu si rikam,az to prijde tak to prijde 🙂

antoaneta
8. led 2010

Holky moc děkuji za gratulace! 😀

No Misando, to tvé foto, super!!! Vy se tu teď holky budete předhánět, nebo co 😀 Sakryš musím taky nějakou vyštrachat!

Jo vzápětí k Vám letí popis mýho velkýho dne!!!! 😅 😀 😀

aladin
8. led 2010

Antoanet, to bude román 🙂 jsem už netrpělivá. Musím jít ven, tak honem 🙂 . A´T už to víme. Nevydržím do večera 😀

antoaneta
8. led 2010

Ahoj holky, tak jsem zase tu! I se 😀 svýma drobáskama v bříšku 😀 😀 A teď Vám to všechno napíšu, jo? Tak prosím mějte se mnou trošku trpělivost. Já jak začnu, tak nevím kdy skončit 😅. Řeknu Vám, včera to byl den. Noc na to jsem moc nenaspala, hlavu jsem z toho měla plnou. A přitom ráno jak jsem jeli do nemocnice, tak mi to furt tak nějak nedocházelo. Jela jsem tam tak nějak odevzdaně. Kupodivu jsem se ani nebála 😉 Jinak jak jsme tam dorazili, tak nám řekli, že z těch našich čtyř vajínek, se ty dvě přestaly vyvíjet, že se ještě zhoršily 😢 No a ikdyž jsme ještě předtím přemýšleli o tom jestli jedno, nebo ty zbylý dvě (protože z těch dvojčátek, kdyby se zadařilo - prostě trochu strach mám 😒) tak když už jsme tam přijeli, tak jsme měli rozhodnuto. Prostě obě dvě. 🙂 Co kdyby?! Vím, že i teď to není záruka, že se to povede a budu těhotná, ale vím, že kdybych se rozhodla jinak, tak bych si to třeba pak vyčítala. A kdyby to nevyšlo, chci mít čistý svědomí a vědět, že jsem proto udělala maximum. Proto jsem tam včera i spinkala. Navíc, ty dvě stovky, co jsem za to zaplatila, jsou pro ti těm financím, co jsme do toho už daly, fakt pakatel. A pokojík to byl hezkej, i křeslo, lednička, televize, svůj záchod a koupelna. Manžel tam byl do tmy se mnou 🙂
Ale teď už k mým bobáskům 😀 I embryolog, který za námi ještě přišel, tak řekl že se taky přimlouvá za obě. Taky ale říkal, že jsou obě mooooc hezký 😀 😀 (asi viděl, jak jsem z těch co nevydržely naměkko) Ale o těch dvou hezkých, říkal, že jsou obě morulky a říkal, že jsou to jedničky. Mám to napsáno i v papírech – kvalita 1!!! 😀 To je co? Teď ještě aby vydržely! Jinak na trasfer jsem šla až v 11, tak doufám, že z vás někdo od těch 10ti vydržel a ještě mi palce držel i v těch 11. Co? 🙂 Jo, jinak jsme si nechali udělat i u jednoho ten AH. Tak snad jsme tím tu šanci taky zvýšili. Jinak ten transfer byl takové trochu nepříjemnější gynekologické vyšetření. Ale trvalo to chviličku. Ty jo, snad jen pár minut. Tak doufám, že nám je tam vůbec dali 😕 Dělali mi to na lehátku, s podloženou prckou a na tom lehátku s podloženým zadečkem jsem ležela i následují dvě hodiny. Takže jsem se vůbec nikam nepřesouvávala a snažila jsem se ani nehnout. Nesměla jsem smrkat, kašlat, kýchat. Samozřejmě, jako naschvál se mi už od rána, děsně kašlat chtělo a pak jsem si i tááák pšikla, jako snad nikdy v životě. 😠 Tak snad jsem si je nevyhnala ☹ Ach jo. Prosím, prosím, prosím........
Hladila jsem bříško, prosila a přemlouvala.... Záda mě bolely jako čert, nevím jestli to s tím nějak souvisí, ale bolí mě do teď. Ani protáhnout jsem se nemohla. Nebo radši jsem se ani o tom moc nepokoušela. Jen aby mi zůstaly tam kde jsou 😉 Holky to je tiátr, co? Já vím, jsem asi děsná. Ale ten strach, současně s tím velkým přáním Vám nedá.....
Jinak pak mi udělali asi tak půl hodinovou přednášku co mám a nemám. Nevím kolik mi toho v hlavě zůstalo, bylo toho naráz moc 😒 Taky mě vlastně hned po tom pogratulovali, k tomu, že jsem teď vlastně těhotná, 😉 no a v zápětí hned na to taky dodali, že teď jen záleží, jak se jim u mě bude ještě líbit 😅 Prosím, prosím, ať se jim u mě líbí!!!!! Holky!!!
Taky mě uklidnili, že kdyby pak ze mě něco vyteklo (vzpomněla jsem si hned na Abig), tak že se nemám bát, že to může být zbytek desinfekce. Jinak co jsem si zapamatovala - nemám nosit a zvedat nic těžkýho, napínat se, spíš polehávat, ale zase ne moc, abych se na to zbytečně nesoustřeďovala v leže se založenýma rukama, prostě občas i krátká procházka. Nemám jíst nic nadýmavého, naopak mám baštit každej den kompoty, abych bez obtíží chodila na záchod a netlačila!!! Nemám se koupat v horké vodě, žádná sauna, žádná vana, jen sprcha, žádnej sex. (ne, že by to bylo teď to na co bych myslela 😀 , břicho mě bolí asi furt stejně)
Taky mi řekli mi, že kritickej bývá 4,5 den, - to hrozí zase ten hroznej syndrom, taky celých těch 12 dní čekání než se potvrdí, nebo vyvrátí těhotenství. No a když se potvrdí, tak pak je kritických prvních 6 týdnů do ultrazvuku srdíčka, no a o těch prvních třech měsících ani nemluvě a ten zbytek konče porodem je taky jasnej. To je děs, co? 😔 Takovej běh na dlouhou trať s nejasným koncem, a bez žádné záruky. To by se z toho jeden posral. 😠 To sou panečku vyhlídky.
🙂 Ale já mám teď před sebou těch 12 dnů, než mám jít na krev - a ty sou pro mě teď nejdůležitější. Držte mi k nim palce. Slibuju, že Vám to taky vrátím!!!!! 🙂

aladin
8. led 2010

Teda, tak to je garda, jdu rychle číst, ať to stihnu, Antoanet, díky 😀

abig
8. led 2010

Právě jsem dotelefonovala se sestrou, tak ten její maličký je hodňučký, spinká a nepláče tak, že chodi a furt ho kontroluje jestli dýchá .... no a ta její malý je lumpík, před chvíli málem bráchu vytáhla z košíku .... trdlo malé.
Ptala jsem se malé, jaké plínky mám přívést bráchovi, jak má velký zadeček a ona na to, že nic, že babička už plínky dovezla .... tak jsem se tak nasmále, že teda dovezu taky, ale větší ....

nana.76
8. led 2010

antoanet tak velke gratulace a udelala si dobre ze ses rozhodla pro obe aspon jim nebude smutno 🙂

abig
8. led 2010

2 morulky ? Tak to je nádhera Antoanet .... to budou šikulky jedny, co si najdou krásné místečko na zavrtání a odvrtají se až za 9 měsíců ....

Máš doma dost knih a DVD, aby jses nám nenudila ? Já většinu času prospala, ale i tak, aby se člověk nenudil a nemyslel na ptákoviny, tak se musí zaměstnat.

aladin
8. led 2010

Antoanet, až jsem pustila slzičku. Drž se holka. To musíííííííí vyjít. Morulkám se bude u tebe určitě líbit. A to odpočívání bude taky fajn. Nech se pěkně rozmazlovat. MOOOOOOOOOOC ti to přeju a držím palečky. Hodně štěstí 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

abig
8. led 2010

Dneska mi všechno padá z rukou ... krom konvice jsem v tuto chvíli zničila i aromalampu 😀 , nějakým záhadným způsobem jsem jí sejmula i s rozžhaveným olejem ... no ještě k tomu přidám tu dírku, co se tím udělala v podlaze ☹ .... dnes už nic nedělám, nebo mi to doma všechno spadne na hlavu.

abig
8. led 2010

Takže veškerá smůla se nalepila na moje paty, což je znamení Antoanet, protože morulky se dokážou zavrtat v děloze už po 24 hodinách .... co to znamená ? Že už se vrtí a vrtí a vrtí a vrtí ...

antoaneta
8. led 2010

nano: já si taky říkala, že bych to tomu druhýmu nemohla udělat! A vůbec, vlastně kterýmu, co když zrovna to druhý by bylo ten pořádnej pašák!!!! že? 😉

Abig, představ si. Fakt prý morulky 😀 Já ti byla tak šťastná. A to víš že jo. Všeho doma dostatek 🙂 ale tak nějak mě z toho nic nebere. A ty si byla opravdu taková ta polehávající, poctivá? Moc si nikde nešmatlala 😀 a tak? Prostě jen ležela a odpočívala?

suzanna
8. led 2010

antoaneta drzim moooooccccc palecky urcite se krasne u tebe zavrtaji 😵 😵 😵
Koukam,ze v kazdem centru je to jine.Me tam soupli embryjka a hned jsem se mohla zvednout a jet domu.Dokonce jsem sla pak hned curat.Taky jsme meli dve jednickove embryjka,ale neboj telo si samo rekne na co staci 😉 Doma jsem moc nelezela jen jsem byla proste opatrnejsi,prestala jsem pit hlavne kafe,to pry dost skodi a test jsem si udelala hned 9 den po ET a byl pozitivni.
Tak ti preji ,aby ti tech 12 dni straaasne ryyychle uteklo 🙂 😉

antoaneta
8. led 2010

Jéééžišmarjá abig, už se vrtí? Saprlote, to bych si měla asi jít zase na to lehnout, co? 😀 😀 A jestli je to pravda, jak říkáš, že ty smůlu a já štěstí, tak máš u mě minimálně tu novou aromalampu 😀 😀

Aladinečko, moc děkuji!!!! Vy ste opravdu všechny tak zlaté!!!!!!

abig
8. led 2010

Antoanet, kdyby to šlo, tak jsem dradila a něco dělala, jenže já jsem fakt nemohla ani chodit, takže jsem měla jen cestu z gauče na wc a do lednice .... a pospávala přes den díky utroši, protože v noci mi nešlo spát, protože mě tak tlačilo břicho a měla bolesti, že jsem se furt vrtěla, abych našla správnou polohu a trochu se vyspala ..... jenže já si nestihla udělat ani těhu test, mrcha dorazila relativně brzy po ET ... a ještě týden na to jsem se plazila ....
Občas jsem se snažila poklidit, vyprat, abych neležela, protože těhotenství si nevyležíš .... ale moc se to nedalo ... a teď bych klidně, pokud nebudou komplikace šla i hned do práce, uvidíme uvidíme .... no raději odpočívat, to je jisté .

abig
8. led 2010

Tak to si někam zapiš, že já přebírám tu smůlu a ty budeš mít to štěstí .... ona se potom smůla unaví a půjde o dům dál a to štěstí se bude řehtat na mě 😀 😀 😀
Teď jen ať se u tebe vrtí a zavrtávají ....

antoaneta
8. led 2010

Je saj.... moc děkuji. I za ty informace. Tak nějak si mě uklidnila, že to jde, i bez té přehnané péče. Ale to je zvláštní, že si potom neležela aspoň tu první půlhodinku. O té říkali, že je rozhodující. Ale každopádně ať je to tak, nebo tak. Ty si přímo ukázkovej případ, že to jde i jinak!!! 😀 😀 A ikdyž jsem si na začátku slíbila, že těch 12 dnů vydržím bez testování, tak stejně vím, je to bude pro mě dlouhý, a nedá mi to, takže díky i za ten tvůj 9 šťastnej den!!!!
Držím palce, ať dál hezky pupíčkuješ!!!!

antoaneta
8. led 2010

Jé, já tu předchozí zprávičku napsala bez oslovení, teda jen s nějakým skomolencem 😠 samozřejmě je pro tebe suzannko......

antoaneta
8. led 2010

abig, určitě ta smůla brzo přeskočí, prosím ale až za těch několik dnů..... 😉

suzanna
8. led 2010

Antoanet me dokonce rekli,ze jestli jsem zvykla sportovat tak muzu,coz bych se teda vazne bala...myslim,ze je to u kazdeho jinak a je fakt,ze tehu se nevylezi a rikaji,ze treba chodit na prochazky je dobre,jen lezet nema cenu,ale nic se nema prehanet a my s manzou nesexovali do 14 dnu po ET a pak normalne,ale jen opatrne,ale to taky jak kdo se citi.A s tim tlacenim na WC ja mam ted zacpu a tlacim jako blazen ,pry se nemuze nic stat,kdyz uz se mimi uchyti tak hned se pry nepusti 😉
Neboj jestli byli embryjka ukazkove tak se zavrtavaji urco uz ted a obe dve ti krasne porostou v brisku 🙂

antoaneta
8. led 2010

Jo jinak holky, napadají vás ještě další věci, co dělat, co nedělat, nebo co jíst, nejíst? Prosím. A Abig, embryjka se teda zavrtávají za 24 hodin? Víš, zrovna mě napadlo, jako za jak dlouho, který den po transferu? Přece jen se musí ještě vyloupnou z té své slupky, ne? Na to, kdy vlastně se v tom mým bříšku děje ta nejdůležitější část, jsem se zeptat zapomněla.
A můžu něco cítit? Myslím, i třeba pozdějc, jak už budou zavrtaný. Můžu mít třeba i nějaký příznaky? Ach jo. Prosím ať to vyjde, ať nedostanu měsíčky, ať su těhotná. Prosím, prosím.

abig
8. led 2010

Antoanet ... přestaň trojčit .. 😉 🙂
Nene, embryjka se nezavrtávájí do 24 hodin .... je to individální, ale píše se v chytrých knihách, že morulka se může zahnízdit již do 24 hodin po ET .... není to pravidlem .... jinak se říká, že kritických je 5 dní, do té doby by se měly embryjka zavrtat ....
A nepros, měsíčky už nedorazí ... ty jsem chytla já 😀

suzanna
8. led 2010

antoanet ja mela 4 den po Et krece v podbrisku,ze jsme nemohla ani chodit,ale my meli zavedene 8 bunecne embryjka a ty uz mas morulky,takze u tebe to bude driv.Muzes neco citit,ale take nemusis.Jinak nevim jestli beres kyselinu listovou ta je potreba a hodne ovoce a zeleniny a na zahnizdeni je dobre hodne proteinu pit mleko,jist syry atd....

abig
8. led 2010

Morulky se změní v blastocysty a ty se teprve dokážou vyloupnout z obalu a zavrtat .... takže kdyby jsi měla třeba 8 buň embryjka, tak těm to potrvá déle než se zavrtají, protože se musí ještě rozdělit do blastocysty.
To jsem četla v nějaké gynekologické účebnici pro lékaře 😀