Taky čekáte na IVF?

misanda
8. zář 2009

tak kdopak se přidá? nás čeká IVF v lednu - naše první...doufám, že se tu někdo najde, s kým se budeme podporovat navzájem...v tom dlouhém boji o vlastního mimíska...

abig
15. led 2010

Petronel, ideální číslo neexistuje, důležité je mít vajíčka a kvalitní k oplodnění ... přestimulování znamená, že ti dávky co ti byly předpsány, jsou vysoké, že na ně reaguješ nadměrně, ale při kontrole ti to zjistí, takže ti je sníží, ale většinou k přestimulování nedochází, ba naopak, dávky zvyšují.

abig
15. led 2010

Myslím, že pokud jsi tak "dobře" reagovala při stimulaci k IUI, tak nebudeš mít problém s množství vajíček .... dají ti asi něco kolem 150IU a folikuly budou větší než při nižší stimulce ... 🙂

pajka00
15. led 2010

Antoanet to píchání vůbec nevadí. Když jsem byla těhu podruhé, tak jsem měla křeče v břichu přesně jako na menstr., tak jsem si vzala prášek a šla do postele....ráno nic.....přes den zase křeče...tak další prášek a zase nic....tak mi to pak za 2 dny nedalo, udělala jsem si těhu test a co myslíte?Byly tam//!🙂....a to jsem byla 100% přesvědčená, že mi to příchází....takže píchání fakt neva...to opravdu nic neznamená. Držím palce-určitě všechny tady a moc ti to přeju. A jak píšeš-bude to vzpruha pro nás ostatní, když ty otěhotníš🙂 A jsi dobrá, že držíš a neuděláš si test....Ono tam totiž nemusí opravdu ještě nic být a jen budeš zklamaná....Já osobně bych vydržela aspoň 10 dní...
Když mi dělali IUI...měla jsem na jedné straně 3 a na druhé 2 výstavní vajíčka-a stejně se to nepovedlo...možná se i oplodnily-ale neuchytily-ale to se nedá zjistit...při IUI je to rychlovka celková.
Pokud tak dobře reaguješ, opravdu nebudeš mít Petronel problém při IVF..aspoň už ví, jak reaguješ a nepřestimulují tě🙂

petronela82
15. led 2010

abig - s množství vajíček problém nemám, ale pro IUI byl problém že tam nebylo žádné dominantní. Já myslela že přestimulování je když jich je tam moc - a to u syndromu PCO je prý běžné a právě proto se té přestimulace bojím bojím, ty jsi to zažila? jak ti bylo a jak se to projevilo?

abig
15. led 2010

Petronel, nestrachuj se, pokud máš diagnozu PCO, tak ti upraví léky a dávky. U PCO dělají krátký protokol, právě z důvodu mnoha folikulů, takže jim asi jde hlavně o to, aby byly vajíčka uvnitř a dozrály 😉
Já měla OHSS, neskončila jsem naštěstí v nemocnici, ale nepřeji to nikomu zažít. Projeví se to nadměrným zvětšením bříška, tlakem v něm a bolestí, někdy dušností .... ale většinou se projevuje po OPU a nejčastěji až po ET .... prevence je zvýšené množství tekutin po OPU, aby se nadměrné hormony vyplavily ven, hlídání si váhy, aby ti to během pár hodin neposkočilo o nějaké kilo, a taky jak často chodíš čůůůrat. Nic víc s tím nejde udělat.
Upozorňuji tě, že se nemusíš bát, postihuje to 0,5 - 1% žen !!!!! A tebe si pohlídájí, když ví, že máš PCO
Nejde o počet vajíček, někdo má i 30 a nemá problém, ale jde o ten hormon v těle, který působí na vaječník a zvětšuje ho ... tělo se plní vodou okolo vaječníku a to bolí a v nejhorším případě tě to tlačí na plíce, ale to je extrém a končíš v nemocnici na kapačkách a odsávají ti tu volnou tekutinu z břicha.

petronela82
15. led 2010

abig - díky za uklidnění, jednou mi jedna holčina do IP napsala:

hned na druhý den od Pregnylu mi začaly neskutečné bolesti břicha,přestala jsem čůrat a během pár dní jsem přibrala 35 kg na vodě(z mých 70kg na 105kg ),odvezla mě rychlá na aro a pak jsem byla ještě asi 4 týdny na různých jip(metabolické,gynekologické),musela jsem být napojená na přístrojích,selhávaly mi plíce a srdce.Celkem jsem byla v nemocnici 2 měsíce.Dle lékařů jsem utekla hrobníkovi z lopaty .Rozhodně tě ale nechci strašit,prý jsem byla ojedinělý případ,se kterým si nevěděli rady,prý 1:10 000 ,ketrá takto na puregon reagovala.Mé vaječníky se zbláznily a začaly přehhnaně reagovat.Teď už na to vzpomínám jako na špatný sen,ale tenkrát mi ,vážně,bylo ouha

a to mě tedy dost vystrašilo

můžu se ještě zeptat co znamená OPU a ET - tuším že je to něco s odběrem a transferem vajíček, ale nejsem si jistá

evik73
15. led 2010

Krásný den děvčátka 🙂
tak jsem doma po kontrole,po čtyřech injekcích folíci malí,takže dále stejné dávky a v pondělí další kontrola.....už se těm vaječníkům asi moc nechce makat...chjo,doufám,že povyrostou.....

antoanet:potřebovala bys dostat na prdku za ty negativní a pošmourný myšlenky,už je to zaděláno,už je to hotovo 🙂 🙂 🙂

já holky pořád nechápu,proč některé máte tolik injekcí do sebe vpravit,např.jak psala tuli(něco začla píchat,pak přidá puregon) a já píchám jen ten Gonal!!!Aby se v tom prase vyznalo...Tuli gratulace k MS(každá je z MS na nervy a my jsme za ni tak šťastné),teď už to frčí..

holky,které jsem nepřivítala,tak samo vítám a moc přeji úspěch a pevné nervy...

jo a břuch už mi taky připadá,jako by se nafukoval,je to dosti nepříjemné 😝

evik73
15. led 2010

petro ahojky,máš to nastudováno skvěle.přesně jak si myslíš:OPU je odběr(punkce)vajíček a ET je emryotransfer...taky mám strach z OHSS,ale snažím se na to moc nemyslet a moje vaječníky už snad dle věku nebudou nijak divoce fungovat,bude to OK 😀

pajka00
15. led 2010

Ahoj Evik....tak ty už máš za sebou první kontrolu....no se máš...já začínám píchat dnes a první kontrola v ponděí-tak jsem zvědavá, jak to půjde. Původně mi Dr.předběžně napsal gonal....ale když jsem šla fasovat injekce, druhý doktor, když tam můj zrovna nebyl, mi šupl puregon....nevím, jaký je mezitím rozdíl..ale asi ví co dělá. Já jsem mu hned řekla, že je to můj první a poslední pokus...že víckrát to zkoušet nebudu, protože nebudu na to jako samoplátce mít....(bude mi 40), takže za minutu 12 s pojišťovnou🙂

abig
15. led 2010

OPU - je punkce vajíček
ET - je embryonální transfér (vloží ti je zpět)

Tak to, co ti poslala ta holčina je fakt extrém nad extrémy .... dočetla jsem se spoustů příběhů, ale takový ne ... a většinou to končí těhotenstvím .... to mi řekl tento týden nový dr., že kdybych otěhotněla, tak v té nemocnici skončím taky, tak jsem prý měla "štěstí"

Jen mě překvapuje, že jí nepřišlo divné, že přibere příklad. 5kg za den .... to už je varování .... mě řekli 2kg nahoře a jeďte do nemocnice .... to už jsem OHSS měla a tak mě manžel pokaždé, když jsem šla čůrat vážil ... a když to bylo kilo, tak stresoval, jenže jsem hodně pila a zas až tolik nečůrala, držela jsem se té hranice 2kg

abig
15. led 2010

Evi ahoj ... vydrž holka, ony se ty potvůrky proberou a budou hezky růst ... !!!

Pajka, Puregon je prý čistější než Gonal .... je na něj rychejší reakce, ale proč jedni píchaj to a druhý zase ono, to fakt netuším ... já měla puregon, a nový dr. řekl, že změní nejspíš úplně medikaci 😒

pajka00
15. led 2010

aha,tak to je možné-že je mezi tím takový rozdíl....ale proč jedni to a druzí jiné taky netuším.....no snad mi to dobře sedne...Váhu doma nemám...ale mohla bych to poznat podle břicha-jestli se něco neděje..ale to vážení před čůráním je dobré🙂) Jako mimina v porodnice před a po krmení🙂)

tulanek
15. led 2010

Ahoj holky,Eviku dekuju za gratulaci!! 🙂 jo jo,presne jak pises,vsechny jsou nastvany a ja skoro bulela radosti 😀 pred chvili jsem se vratila od doktora,tak od pondeli jsem neschopna 🙂 a napsal mi dobry vychazky:8-10h a 13-19h,takze nebudu muset cely den premyslet,kdy ven...Jinak zase ten hnusnej syndrom,prijde mi teda,jak pises ty Abig,ze kdyz nekdo takhle reaguje,tak my by jsme hned valili do nemocnice,to je snad jasny,kdyz za den pribere 5kg,ze asi bude nekde neco spatne... 😖 no me ted zase ten muj gyn. rekl,ze k transferu ubec nemusi dojit,ze ty vajecniky na Puregon nemusi reagovat,takze ja se na jednu starnu bojim syndromu,jak cert krize,protoze mam hodne folikulu,ale prazdnych a proto na druhou stranu,kdyz do ted vajecniky na nic nereagovaly,tak nemusi reagovat vubec,auuuuuuuuuu,mam z toho hlavu jak balon ☹ no uz abych si ten Puregon vrzla a sla 27.1.na kontrolu,to by byla znacka ideal a pokud mozno tam dojit po svych a bez vedlejsich ucinku 😅 Antoanet,no vidis,tak samy dobry zpravy,ubec niceho se nedes,nejhorsi mas za sebou a pondeli bude s velkym PONDELI,to je uz proste jasny,jinak to nebude!Brisko obcas poboliva,ne moc,ms neprisla a to jsou dobra znameni,tkaze zase tfuj ftuj tfuj a vydrz,pondeli je za dvermi!!!!! 😉 jo a Eviku,u nasich jsou taky dva pejsci,boxerka a pudlik,jsou to milackove,clovek by je mazlil a mazlil,tak aspon tam se s nima vyradim 🙂 jo a jinak ta ms asi po tech hormonech stoji za to teda,jeste,ze mam volno 🙂

chrobacek
15. led 2010

ahoj holky koukám, že řešite 🙂

tak puregon a gonal je to stejné ... rec- FSH ....... já to měla na dvě ivf a ted budu mít ...u-FSH..... merional(další možnosti jsou menopur, fostimon) a k tomu se píchá ještě decapeptyl nebo stríká sprej synarel (nebo tak nějak se jmenuje) .... takže eviku nevím jak to že píchaš jen gonal

abig
15. led 2010

AHoj Tuli .. téda, tobě napsali takové vycházky ? Mě bylo řečeno, že je můžu dostat až po 14 denní PN ... a to ještě na 4 hodiny denně.
Takže si užívej volna a odpovíčívej, povídej si s Pepinou ....

chrobacek
15. led 2010

jo a k OHSS má se měřit břicho (fixou si udělat na břichu značku kde měříš) a pokud se zvětšuje ihned volat do caru !!

abig
15. led 2010

Gonal je levnější varianta, kterou hradí pojišťovna celou .... Za Puregon se doplácí, za ampuli něco málo přes tisícovků .... jinak je to stejné, jde asi spíše o výrobce jako vždy, aby z toho někdo něco měl ...

K tomu OHSS, měla jsem břicho jak v pátek měsíci ( dle velikosti vaječníků),kůži napnutou od prsou až po stydkou kost, ani dotknout jsem se tam dole nemohla ... celý spodek u toho otéká ....

abig
15. led 2010

Rada jediná, nebojte se ... OHSS se objevuje vyjímečně .... to jen, že chodíme na tyto fóra o tom víme víc, a proto je tu koncentrováno více holčin, co to zažilo ... 😉

chrobacek
15. led 2010

abig to není pravda to si pleteš 🙂 gonal a puregon jsou stejně drahé preparáty rekombinantní , to další co jsem psala za to se nedoplácí resp. za merional a fostimon.... menopur tak doplatek je

pajka00
15. led 2010

Jo....za gonal a puregon jsou stejné doplatky-to je pravda...Já jsem při IUI píchala menopur, taky jsem doplácela a reagovala jsem výborně...žádné problémy🙂Tak si říkám-že snad i teď to bude bez problémů. S tou fixou na břichu skvělý nápad🙂)budu to tak provozovat-kdyby nááhodou🙂

chrobacek
15. led 2010

pajko jojo na menopur se tak doplácí ale ne tolik a dr. mi ted radil, že mi dá merional že tam není doplatek a já asi budu i přikupovat protože mívám vyšší dávky a že je stejný jak merional.... takže ono je lepší o tom něco vědět a připadně si říct o levnější léky... já napr. vystimulovala po rec-FSH málo tak ted budu mít u_FSH čili ty klasické levné

jaké máš dávky pajko?

abig
15. led 2010

Chrobi, jen píšu, co mi řekl doktor .....

Všechno, co píšu je jen informativní, co jsem zažila a vyslechla od lékařů, netvrdím že je to předpisová pravda ... každý dr a Car to jiná informace a zkušenost.

tulanek
15. led 2010

Abig:jo jo,oni maji vsichni doktori asi opravdu vsechno jiny,aby se v tom pjasatko vyznalo 😅 Pepinka je vzornej kamo,zrovna ji jdu menit vodu a trosku pustit na sous 🙂 chuderko,ty jsi si s tim fakt uzila,nezbyva nam nez doufat,ze tenhle rok bude mit OHSS placeny volno 😀

abig
15. led 2010

... a taky pojišŤovna hlavně 😀

tulanek
15. led 2010

jo a holky jakou mate davku toho Puregonu,ci tech ostatnich tomu podobnych injekci?

chrobacek
15. led 2010

http://www.sanatoriumhelios.cz/index.php?lang=c...

tady jsou ceny... ty se pochopitelně můžou krapet lišit...

ale není gonal a puregon neco jiného a jeden nebo druhý čistší... čistší jsou tyto dva oproti těm ostatním léku ve kterých je i LH což v těchto není ... tak jen na vysvětlenou jaký je rozdíl v lécích 😉

abig
15. led 2010

Tuli : no užila jsem si to 😎 , ale furt mám na mysli, že to mohlo dopadnout i hůř a mohlo být hůř .... a prostě na světě může být ještě hůř, takže se člověk poučí a ponaučí .... a život jde dál .... kdybychom to tady neprobíraly, tak si na to nejspíš ani nevzpomenu.

chrobacek
15. led 2010

tulanek dávky jsou podle tvých hormonů .... dle HP a standartně se dává 225j ale pochopitelně s vyšší hladínou vlastního FSH se dává víc a naopak

já měla na první ivf 225j a na druhé 262j a výsledek u obou byl stejný

abig
15. led 2010

CHrobáčku ... jasně, že jo !!!! Nemyslela jsem to zle, jen aby bylo jasno. 😉

chrobacek
15. led 2010

abig a jaké jsi měla dávky a jak ta stimulace dopadlo? ohss je hnus to je jasný a není co závidět já z toho měla taky strach, ale u mě je problém tam vůbec neco vystimulovat ... takže u mě to nehrozí