Taky čekáte na IVF?

misanda
8. zář 2009

tak kdopak se přidá? nás čeká IVF v lednu - naše první...doufám, že se tu někdo najde, s kým se budeme podporovat navzájem...v tom dlouhém boji o vlastního mimíska...

abig
18. led 2010

Suz ahoj, jakpak se citíš ? Už se projevují nějaké těhotenské pocity ?

pajka00
18. led 2010

Já jsem měla dnes 5DC-třetí den injekcí vajucha 13mm...teda jedno, druhé 12 a zbytek menší....tak se mi zdá, že jakési veliké...na to, že ještě mají týden růst.
Nevíte jak dlouho si je nechávají oplozené v miskách?? vím, že každý jinak, ale + - dny. Jestli 3 nebo 5...

abig
18. led 2010

Pajka :

Klasická kultivace

Při klasické kultivaci zavádíme do dělohy embrya, která obsahují dvě až čtyři buňky v čase 48 hodin po oplození vajíček. V tuto dobu však ještě nejsme schopni vybrat ta nejkvalitnější embrya vhodná na transfer a detekovat a oddělit embrya s omezenou schopností se dále vyvíjet.

Prodloužená kultivace - PK

Prodloužená kultivace je metoda, umožňující kultivovat embrya až 120 hodin. Její provádění vyžaduje nákladná speciální média. Délka kultivace je u každé pacientky individuální, protože je ovlivněna kvalitou embryí, rychlosti jejich rýhování a v neposlední řadě přáním pacientky. Výsledky jednoznačně ukazují na úspěchy prodloužené kultivace u pacientek s vyšším počtem kvalitních embryí.

suzanna
18. led 2010

ahojku abig,ja mam tehu priznaky uz dlouho,hlavne vecer je mi desne blbe spatne jim,ale uz tak snad tak za tyden by to mohlo ustat to uz budu 12 tt a pristi tyden kontrola,snad je vse oke 🙂
pajka zalezi jakou mate kultivaci jestli jen 3 denni a nebo prodlouzenou ta je 5-6 dni a vim,ze se za ni priplaci,ale asi to ma kazde centrum jinak,tak se na to budes muset poptat.

misanda
autor
18. led 2010

suz a už máš pupíka? 🙂

tulanek
18. led 2010

Eviku,neboooj,kindervajicka budou,fakt jo,oni jeste vyrostou,to vis,maji casu dost,jen potrebuji jeste dokrmit par injekcema! 🙂 vykopej svuj optimismus!! 🙂 Pajko tobe gratuluju k urode!!Jo a Eviku,jsem cune,ale opravdu hrozny..Kdyz tem dobrotam se nedalo odolat,jsem se v sobotu tak prezrala,az se mi v noci chtelo blinkat,kdyz ja jsem ted zvykla na tu zdravou stravu´a pak jsem se takhle urvala ze retezu,kdyz jsem to vsechno videla,jsem hold pjase,no 😅

suzanna
18. led 2010

jj imisanda uz povyleza, hlavne vecer to je vetsi.Jsem zvedava na kontrolu jestli je tam jeste to druhe embryo nebo jestli uz se vstrebalo a jestli tohle dobre roste,porad si rikam,ze jeste neni vyhrano,porad se na neco ceka.

evik73
18. led 2010

tak mám 10,12,14 ale kolik jich je neříkala,dneska tam byla taková důra nenaložená,ale dávky mi nechali pořád stejné 225j,tak uvidíme..nesmím začít depkovat ☹

evik73
18. led 2010

jo a dneska píchám 8 injekci

pajka00
18. led 2010

díky holky za informace🙂 Budu mít prodlouženou kultivaci a doplácet za ni 6.000,-!! (zloději)..jen jsem nevěděla kolik dní to je....takže když mi to budou dělat v úterý tak teoreticky...v sobotu bych šla na transfer🙂
Suzan-tak ty už to máš za sebou...vidím, že ti dělali ISCI....měli jste pomalejší spermie nebo vám to nabídli i přesto, že bylo vše OK?

suzanna
18. led 2010

evik tak to je uplne v pohode folik roste za den 1-2 mm tak se nestresuj ,to je uplne v pohode a nic stopovat nebudou pri nejhorsim ti to prodlouzi o 2 dny.
pajka manza mel pomale a morfologicky spatne spermie u me vse oke.Prvi samotne IVF nevyslo tak po druhe bylo s ICSI a to se zadarilo 🙂 pred tim jsme meli jeste 7 x IUI.
Teda a vy tam za to platite silene prachy 😠

evik73
18. led 2010

tuli z toho si nic nedělej,já jsem taky prase,co do sebe kolikrát dostanu,to je až neuvěřitelný,pak jen funím a čekám,až mi slehne...ale když ono nejde odolat viď,když ty maminky tak výborně vaří..
suzi ahojky,hezky si užívej to pupíčkování,teď už to bude sranda a než se naděješ,budeš mít prcoška v náručí...strašně to letí,za chvíli končíš I trimestr 🙂
misi tak ty jsi byla pařit jo?to se tak někdo má....
abig a ty jak?jdeš zítra k mudr?

abig
18. led 2010

Evi, já myslím, že jsou rozumně narostlé, maximálně ti prodlouží stimulku o pár dní, neboj .... !!!

Pajko, tolik peněz ? Já platila 3,5 tisíce a to jsem jich měla 10 ....

evik73
18. led 2010

pajka to je teda palba za tu PK,my za ní budeme platit 2500,- a to je dost velkej rozdíl,zřejmě chodíte do soukromého centra že?

misanda
autor
18. led 2010

jj, my taky půjdeme na prodlouženou kultivaci...zloději to jsou..ale hlavně pojišťovny!!!

misanda
autor
18. led 2010

my platíme myslím za PK 4tis...

abig
18. led 2010

Suz, už se těšíme na foto bříška, ale po ránu, ju ? Až bude nepřehlednutelné, že jsi těhulinka 😀 😀 😀

Miši, jak pokračuješ ty ?

Evi, já jdu zítra na kontrolu a konzultaci, takže dám vědět až k večeru, ještě se potom musím vrátit do práce 😒

pajka00
18. led 2010

Jo, jsou drazí..za ISCI chtějí 8.000,-....Ale přítel má spermie na 1* tak nebude ISCI nejspíš potřeba....ale zase chci, aby byla co největší šance, že se zadaří, protože je to moje jediná příležitost IVF....za 2 měsíce už nebudu mít vzhledem k věku nárok, aby mi pojišťovna připlatila....takže to chci co nejvíc využít. Těch 6.000,- není za kusy, jen za celkové....takže je jim asi jedno, jestli je tam 1 vajíčko nebo 15...No je to síla, co? Zlodějina fakt...no ale co mi zbývá, když to mimčo chceme a přirozeně to nějak nefunguje🙂

evik73
18. led 2010

holky díky za povzbuzení,už se vůůůůbec nestrachuji,jen podle toho,jak se mi nadouvá břuch jsem myslela,že už to budou vejce velikosti pštrosích a prd!!!

tulanek
18. led 2010

Jo jo,presne Eviku,ty maminky a ona ted chudinka vedela,ze me tam ma na mesic naposledy,tak mi chtela udelat radost a byly samy speciality,co mam rada... 🙂 to jsem rada,ze mam spojence v prejidani se,ze nejsem sama 😀 😀

evik73
18. led 2010

pajka to je jasný,člověk prostě udělá maximum pro to,aby to vyšlo,jsem na tom podobně,máme poslední hrazený pokus,takže taky mám obavy a modlím se,aby to vyšlo a pokud možno bylo i něco na zamrazení na případný Ketík 🙂

suzanna
18. led 2010

pajka to chapu,my mame stesti,ze tady je to jinak,vse hradi pojistovna a plne 4 pokusy ,takze by jsme meli jeste dva,ale snad uz je potrebovat nebudeme a rekli jsme si,ze kdyz nemame dvojcatka tak pak se nebudeme chranit a kdyz to prijde (protoze nic neni nemozne) tak se tomu branit nebudeme 🙂
evik to je sparvny pristup 🙂 brisko mas nafoukle,protoze jich tam roste vic najednou.

misanda
autor
18. led 2010

abig : tak zítra pro změnu mylsím na tebe a jsem fakt zvědavá na čem se domluvíte!!!

jinak mě se to krátí...dneska jsem volala na endokrinologii, že to musíme posunout,...měla jsem tam jít příští pátek, ale to už budu mít rozjetou stimulku a to se mi fakt nechce sedět mezi cizíma lidma s balónem mezi nohama 😀

Pajka a jakýže máte CAR?

tulanek
18. led 2010

Eviku neboj se nic!A bud rada ze nemas pstrosi,to uzby se ti muselo snad rovnou klubat miminko 😀 vidis,holky to znaji a vedi,ze je to v pohode! 🙂 a my platime za PK 4.400,-

evik73
18. led 2010

abig to bude dlouho čekat do večera na zprávy,to zvládneš určo z práce nás informovat ...jsme tady hrozně netrpělivé... 😉 ta Antoanet nás teda pěkně napíná,možná že už doma slaví a nás nechá v nevědomosti...

Tuli se mnou můžeš počítat na to přežírání na 100% a nevím,jestli jsem debatila s tebou o Vaňkovce,ale od dubna by měli zase začít jezdit to letiště,tak si udělám výlet s taťkou do Brna a půjdeme se nacpat někam do cukrárny,ať si osladíme život,když si s náma tak zahrává... 😀 😀

abig
18. led 2010

Miši děkuji 🙂 stačí tak v devět,ju ? 😀
No, a na balon zapomeň, maximálně se budeš cítit jak kulatý koblížek, a když zamrkáš těma svýma očkama, tak by tě mohli pustit jako první, aby jsi nečekala v řadě 😉 , ale pokud to můžeš odsunout, tak to určitě odsuň .... ještě na tebe někdo kýchne !!!

Fázi obžerství mám taky a to holky ani nestimuluji, takže žádné vrásky, ju ?

tulanek
18. led 2010

Jeje,no tak to je super!!!Ze by opravdu setkani vyslo?? 🙂 tak musis dat stopro vedet!! 😀

misanda
autor
18. led 2010

jééé, já se s váma chci taky setkat 😀

abig , takže od devíti 🙂 já mám zítra celej den nudný školení 🙂 tak snad se připojim aspoň přes mobila!! a jestli mi bude blbě, tak zůstanu stejně doma a prdim jim na to !!

tulanek
18. led 2010

Holky ja vas zasejc nejak nestiham,krucis... 🙂 Taky budu zitra v devet drzet pesti Abig,at to dopadne podle vaseho prani!Je a tak koukam,ze by jsme si mely udelat sraz nekde na pul cesty pro kazdeho,v nejake restauracicce,kde se dobre vari a narvat si tam vsichni poradne pupiky 😀

pajka00
18. led 2010

Evik a ty zkoušíš třetí pokus už?že máš poslední hrazený? A kdy jdeš na odběr svých pštrosích vajíček? 😉
Já jsem v Caru ve Zlíně....jsou tam hodně drazí-ale jinak úžasní, moc všichni milí a ochotní...prostě přístup na 1x, ale ty ceny....