Taky čekáte na IVF?

misanda
8. zář 2009

tak kdopak se přidá? nás čeká IVF v lednu - naše první...doufám, že se tu někdo najde, s kým se budeme podporovat navzájem...v tom dlouhém boji o vlastního mimíska...

envy
2. lis 2009

já já já 😀 já to psala s těma vaječníkama 😀 😀

nj, tak já myslim, že jedna stimulka je nápor na vaječníky...natož hned další měsíc znovu..to bych nedala...po fyzický stránce.

abig
2. lis 2009

Tak laparo se nekonáááá ... Mudr. z mého Caru od nich odchází ... prý mi to klidně udělá a zprávu jim pošle, ale prý to bylo jen takové řešení, aby jsme neměli ruce v klíně ....aby jsme dodrželi 6 měsíců od prvného IVF ...
Jéžiši, to mě naštvalo ..

Já teď nevím, co dělat ... 🙂
Asi se objednám zase do Caru a domluvím se s jiným mudrem .... a začneme nevím, kdy ..
Třeba hned 😀 😀 😀 😀 😀 😀

abig
2. lis 2009

Hm, tak změna, po domluvě s manželem to tento rok necháme tak jak to je, a do dalšího kola jdeme na 100% v lednu, ms mi vychází na konec měsíce, takže v půlce února by mohlo dojít k ET.
Jen vydržet to čekání, že ? 😀 😀

l.u.c.i.e
2. lis 2009

Ahojky, hlásím návrat z Rigy. Bylo to naprosto super. Jen to strašně rychle uteklo. Zítra si vás postupně dočtu. Dnes jsem unavená. Zítra držte palce, ať je v bříšku mimi. Paaa

l.u.c.i.e
3. lis 2009

Ahojky holky, z dnešního sona jsem tak trochu rozhozená. Ani jsem nedostala obrázek, i když jsem si o něj řekla. Prý je ještě čas. Doktor Bouše mi řekl, že tam je 1 gestační váček se žloutkovým váčkem, ale echo embrya zatím není patrné. Nevím co to znamená... Jako, že tak mimi je, ale bez srdeční akce, nebo se tam ještě miminko neukázalo?

abig
3. lis 2009

Hezký den holky!!!

Lucie: zatím tichá gratulace k miminku ... obrázek ti nedali, protože mimi ještě nemá srdíčko .... ale je tam a na příští kontrole už fotečku dostaneš ... oni to tak dělají ....
Kdypak tě čeká další kontrola?

dckami
3. lis 2009

Lucie, neboj, je to v pohodě 😉 . Jsme na tom zhruba na stejno...., já byla na utz 29.10. a také ještě nebylo srdíčko ( byl jasem 5+6tt), to je vidět až kolem 8tt. Tak se ničeho neboj, příště budete, kdy máš další kontrolní utz?

l.u.c.i.e
3. lis 2009

Holky díky. Znáte mě, jak se vždycky vylekám... Ani mi doktor nespočetl v kolikátém jsem týdnu, takže nemám páru. Na další sono jdu 18. 11.
Dckami, kdy jdeš ty na kontrolu? Jak se cítíš? Mě je dobře, nic mě nebolí, ani není na zvracení, tak si říkám, jestli je vše ok.

envy
3. lis 2009

ahoj holky,

abig : takže do toho půjdeme spolu 😉 se těšim!! budu mít tu nejlepší spolustimulantku 😉

jako s tou laparo je to ale na bednu ti povim...z nudy do tebe říznout...dá se říct...to snad ne 😖

Lucí, miminko bude, neboooj, ještě je prostě brzo na srdíčko 😉

sophiejane
3. lis 2009

holky jedno ivf za druhým ani nejde, protože se zase žádá pojištovna a to trvá i měsíc...ale jiná překážka prý není, ale ono to na ty 3měsíce pomalu vychází, čeká se na cyklus, začátek stimulace...

abig
3. lis 2009

Envy: 😀 jojo, už se těším 😀 😀 😀

Sophiejane: máš pravdu, že to hodně závisí na pojišťovně, zda-li ti schváli ten proces ... ale taky žena musí být ok, já jsem po 3měsících ještě v pohodě nebyla, ale to jsme tušili .... jinak já jsem žádost na IVF měla schválenou do týdne 😉

K tomu schválená žádost má jen 3měsiční lhůtu, takže já musím naběhnout v prosinci do Caru aby mi to nakonec neuteklo jen úřednickou chybou 🙂

envy
3. lis 2009

já na schválení čekám už druhý měsíc...je to drsný...asi změnim pojišťovnu...

larri
3. lis 2009

envy u jake jsi pojistovny,proboha?

envy
3. lis 2009

larri, teď mi jí přejmenovali, takže už to neni česká národní, ale myslim že česká průmyslová...tam to prý trvá vždycky dlouho 😖 asi si to změnim na VZP...

larri
3. lis 2009

Ja zase menila VZP na OZP.mOJE gyn.mela s VZP problemy,tak mne nenapadne navrhla,at ji zmenim.Kdyz jsem se sla tady v Praze zaregistrovat k obvodni a ptala se,jestli nebude problem,kdyz budu menit pojistovnu na OZP,TAK BYLA RADA A JESTE MI DALA PRIHLASKU.

Kdyz jdu do CAR zadat o IVF,tak s tim nejsou taky problemy.Rikala dr.ze OZP problemy nedela,akorat mi daji nove razitko,ze s tim souhlasi.

sophiejane
3. lis 2009

holky já s vzp do měsíce, žádný problém

abig
3. lis 2009

Já měla problém s VOZP, v Caru rovnou řekli, že to všechno zaplatím sama ... tak jsem jí změnila na RBP a žádost jsem měla ihned a se zbytkem nebyl problém .... dokonce mám možnost (když si podám žádost) nahlídnout do spisu, co si Car nárokoval ...

cabalkova
3. lis 2009

Ahooj holky, mohla bych se k vam pridat? Do CARu chodime od dubna, na jare se zadarilo prirozene, ale jak to prislo, tak to i odeslo, v lete jsme podstoupili nekolik neuspesnych IUI a v patek jdeme na prvni pohovor pred IVF.

Nemate nekdo pojistovnu ministerstva vnitra? jsem cca 10dc, tak to asi neni sance, ze by se to stihlo uz pristi cyklus, co??

hypo
3. lis 2009

ahojky jen vam sem nakukuji a drzim vsem palce........ nam se IVf povedlo tak az to vyjde i vam
cabalko ja mam pojistovnu MV a s zadosti nebyl zadny problem do 14 dnu jsem to mela schvaleny a platila si klasicky jen leky nadstandart apod

cabalkova
3. lis 2009

hypo, tak to jsi sem nakoukla akorat vcas, tak to mam radost... my mame vsechna vysetreni (snad) hotova, tak jde jen o tu zadost, a to by se tim padem melo do dalsiho cyklu stihnout... ani nevis, jakou jsi mi udelala radost....

Jestli se muzu zeptat, na pokolikate se vam to povedlo? A kolik embryjek sis nechala dat?

abig
3. lis 2009

Cabalka: vítej u nás ... hypo už ti odpověděla, taky nevidím problém, proč by jsi nemohla začít stimulovat už další cyklus, pokud máš nebo budeš mít schválenou žádost a pokud nebudeš mít nějaký jiný problém, tak ti to projde.

abig
3. lis 2009

Hypo: děkujeme za přání 😉 a gratuluji ....

hypo
3. lis 2009

nam se povedlo napoprve a transferem nam vratili 2 blastocysty a dve nam zamrazili........ celou moji anabazi mam popsanou v albu, meli jsme komplikace...... ale ted snad uz vse doklepu a budem mit na vanoce holcicku 🙂

larri
3. lis 2009

Cabalka,u nas v Caru maji holky diky tve pojistovne hrazene leky u 4.IVF. 😉

l.u.c.i.e
3. lis 2009

Jojo, s pojišťovnama je to děs... Já jsem u VZP a měla jsem IVF schválené během týdne...
Vítám Cabajku 🙂

dckami
3. lis 2009

Lucie, já mám poslední kontrolu v Pronatalu 16.11. potom mě čeká již moje dr - brrrrr 😖 , to bude hrůza. Jak jsem ti psala, bylo mi řečeno, že by kolem 8tt mělo být vidět i srdíčko a potom se holky za CARu propouští. Mě hned dr. spočítala termín porodu, asi to znáš. Datum psloední menstruace a - 3 měsíce + 7 dní. U mě to vyšlo na 27.6.2010, ale vzhledem k proloužené kultivaci mi dr. posunula termín porodu o 2 dny dříve. Tak si to spočítej. 😵

mirenkam
3. lis 2009

ahoj holky 🙂
já jsem teď začala brát proveru a v neděli začínám s injekcemi, takže by nám to mělo vyjít nějak na přelom listopadu a prosince - ICSI 😒 poprvé. Mějte se

l.u.c.i.e
3. lis 2009

Tak podle toho výpočtu mě to vyšlo na 1. 7. 2010. No, uvidíme, za 14 dní. 🙂

winterska
3. lis 2009

Ahoj všem,

larri - u jaké pojištovny jsi? 🙂

holky, slyšela jsem info (drb?), že když spotřebuji 3. IVF, mohu přejít k jiné pojištovně a tam mohu využít další IVF..
nevíte o tom něco?

larri
4. lis 2009

Wintersko,ja jasem u OZP-207

Ono se to takhle pry delalo,ze jsi bybrala tri pokusy u jedne pojistovny a pak presla k jine.Ale pry se na to prislo,tak se to hlida.Stejne,co to jsou tri pokusy.Melo by to platit,dokud neotehotnis a neporodis,tak do te doby.

Ja jsem u 1.IVF nemela ET,tak mam jeden pokus navic.
Holky co jsou u MV mely proplacene na 4.IVF injekce,zbytek si hradily sami.