Taky čekáte na IVF?

misanda
8. zář 2009

tak kdopak se přidá? nás čeká IVF v lednu - naše první...doufám, že se tu někdo najde, s kým se budeme podporovat navzájem...v tom dlouhém boji o vlastního mimíska...

suzanna
3. pro 2009

wrtulko na OPu jsem byla 23.11. ja myslim,ze ty taky 😵

antoaneta
3. pro 2009

Děkuji za přivítání 😉
Abig, taky máme špatný spermiogram. A do toho ještě já,- mám jen jeden vejcovod ☹ Takže taky má prý smysl jen IVF a k tomu navíc ISCI a možná i něco navíc, třeba mi ještě něco doporučí 😖
Abig a to fakt může být i dřív než až v tom lednu? Já myslela, že když se začne s dlouhým protokolem, tak ten transfer se dělá až po druhých měsíčkách, v ovulaci. Jako tak : Já, teda příští týden zahajuji "přípravu" (utrogestan-18 den cyklu + injekce Decapeptyl - 21 cen cyklu), potom další týden mám dostat menses, druhý den na to, tam mám jít na prohlídku a to mi pak dají ty injekce na to hlavní stimulování (a taky už budu platit 😠 ), pak v průběhu stimulace přijdu na kontrolu, pak mi vemou vajíčka, pak je začnou oplodňovat, nechají je odpočinout a pak mi je tam ty co vydrží, zase šoupnou 🙂 a to po dalších měsíčkách, v ovulaci, ne? Nebo jak je to teda?

abig
3. pro 2009

Antoanet: v tom, co popisuješ, máš pravdu .... já měla jiný dlouhý protokol (dlohýmp protokolem ho nazvali v papírech, co jsem si od nich vyžádala). Já začala čichání spreje Synarel od prvního dne menses, 9den kontrola na UTZ, od 10 dne jsem si píchala Puregon (6dní), pak kontrola a 7den jsem dostala Pregnyl a 36hodin na to jsem šla na punkci vajíček.

Ale jak píšeš, že máš jen jeden vejcovot, tak je jasné, že se ti to prodlouží .... vlastně tě hodí do umělého přechodu .... takže máš pravdu a budu to až v lednu ..
Záleží na tom, co mají s tebou v plánu ... takže je potřeba aby ti to pořádně vysvětlil doktor.

dada074
3. pro 2009

Suzi a Wrtul,ty pocity u mě byli stejný pět dní prsa boleli a pak nic,zato teď,včera mi na ní hupnul pes,měl nějakou mazlící a to jsem myslela,že ho zabiju a to břicho na MS cítím občas i teď,hlavně klid holčiny,vše dobře dopadne.

suzanna
3. pro 2009

dada a je ti spatne? nebo zatim nic nepocitujes....

dada074
3. pro 2009

Vůbec nic mi není,mám sice šíleně nafouklé břicho a je tvrdé(konečně to nejsou ty špeky 😀 ) a bolí mě šíleně prsa a jestli se budou takhle zvětšovat nevím kam to poroste,už tak mám 3 a teď je to hrůza,ale manžovi se to líbí (čuňas jeden). 🙂

suzanna
3. pro 2009

Copak chlapi 😀 ale mi se s tim vsim musime tahat 😉

dada074
3. pro 2009

No právě mě připadá,že u nich je to opravdu čím větší tim lepší,ale jak u toho bolí záda to už necítí,také bych si to s ním čas od času vyměnila.NOOO teď ne!Teď si to užívám já. 😉

antoaneta
3. pro 2009

abig: ....do umělého přechodu...jéje to zní divně. Ale snad skutečnost tak děsivá nebude 😢 Takže jak jsem si četla tvůj koloběh, u tebe se to stihlo všechno, i trasfer do dalších měsíčků? První měsíčky byly co jsi měla ten Synarel a před těma druhýma jsi už jen čekala, dělala sis těhotenský test, jestli se transfer povedl? Nebo se ten transfer dělal až pak po druhým menses, v době ovulace. Nebo ta na to nemá vliv? Sory. Mám v tom hokej. Asi mi do teď není jasný, jak to funguje. Prostě tomu systému co mě čeká asi nerozumím. Vysvětlování ze strany lékařů ještě neproběhlo.
Dali mi teď jen ten Ustrogen, ty injekce Decapeptyl (asi místo toho spreje Synarelu - protože ten mi doktor v tom formuláři - Dlouhý protokol - škrtl). A jen mi řekl, že jak dostanu teď měsíčky, mám zavolat, objednat se a hned druhý den(cyklu) přijít na prohlídku (ultrazvuk+odběry) a pak dál? Nevím.... (to co jsem ti napsala byly představy z mé hlavy a to co jsem si přečetla v té knížečce co jsem od nich dostala, ovšem nevím jestli jsem ten systém pochopila správně
😒)
Ale u tebe to teda tak nezačalo, ty si nešla na ultrazvuk už ten 2 den menses? (to bude asi pěkně nepříjemný a pěkně protivný)

dada074
3. pro 2009

Ahoj berušky tak máme konečně výsledky HCG a z těch 55 pátečních máme dnes 1017mlU.To docela jsde ne?

Jinak tohle přeji ze srdce každé,a nebojte nebude to dlouho trvat a ty výsledky budete psát vy mě!!!! 😀

abig
3. pro 2009

Antoanet:
Jsme každá jiná, ke každou přistupují "individuálně" ... hodně jim napoví hodnoty hormonů v těle a podle toho se potom dr. řídí.
V mém případě jsem vůbec nezažila žádný UTZ během menses .... po UTZ během běžné kontroly zjistili, že je vše v pořádku, vyfasovala jsem ten Synarel s protokolem s tím, že od prvního dne cyklu si ho mám stříkat do nosu, objednat se na 9den na kontrolu, kde proběhl UTZ jak reagují vaječníky, odebrali krev na nějaký hormon, pokud není v normě, tak tu stimulku stopnou, já byla v pohodě, takže jsem si mohla od dalšího dne píchat ten Puregon (2x denně), po týdnu na kontrolní UTZ jak tělo reaguje, já asi nadstandartně, protože dr. začal plašit, že už to musí ven, takže píchnula jsem si večer ten Pregnyl, jak už jsem psala po 36hod došlo k punkci....
I s dnem punkce do 5 dnů jsem dostala 2 embryjka do bříška zpět. Nestihla jsem si ani udělat test a ms jsem dostala 8 den po punkci. Bohužel jsem naplnila statistku, že první pokusy nevycházejí ...

Myslím ale, že je tady nějaká z holek, která to měla obdobně jako ty, tak vydrž, co ti na to některá odepíše.

Myslím ale, že se nemáš čeho bát .... 😉

abig
3. pro 2009

Dado : TO nám krásně rostete ..... jupííí .... to je úžasný .... další důvod proč to nevzdávat ... ty jsi taky bojovník a prošla jsis celou tu dlouhááááátááánskou cestu a výsledek nám za chvíli budeš ukazovat v albu ...

abig
3. pro 2009

Misando, kdepak tě mám ? Jak si dopadla u té dr. ?

misanda
autor
3. pro 2009

ahoooooj, jsem zde 🙂

já byla u dr včera, dneska už v práci a bylo to fááájn 🙂...dr mě trochu naštvala, neudělala mi ani utz, vlastně jsem u ní ani nebyla..akorát říkala, že krvácení je fakt normální. jsem myslela, že mi utz udělá, aby viděla, jestli to účinkuje nebo ne...???...no, a příští pátek jdu na druhej zoladex...a to mi asi píchne jenom sestra...asi by mi stejně už nic jinýho než ten zoladex nepomohlo, tak budu doufat, že pomůže...

misanda
autor
3. pro 2009

jé holky, tady to fakt žije 🙂

vítám nově příchozí a je fajn, že máme další bojovnice do party!!!!!

abig : už jsi dostala MS???

misanda
autor
3. pro 2009

abig : neudělali v papírech chybu? tohle mi jako dlouhý protokol fakt nepřijde.

antoaneta : mě taky čeká dlouhý protokol...já už ho vlastně dá se říct začala skoro před měsícem 😀 a budu ještě pokračovat...ale já to mám kvůli stáhnutí endometriozy...takže tak...těšíš se na zoladex, nebo co dostaneš? jen se těš 😀

misanda
autor
3. pro 2009

Dada : z tebe mám holka vždycky velkou radost a vždycky mě to nakopne...takže až budu zase v pr...i 🙂 tak ti napíšu do IP a ty mě nakopneš, chceš? 🙂

abig
3. pro 2009

Misando, no konečně, a dobré zprávy .... takže jsi zase nastartovaná ? Holka, ten čas tak běží, že se nenadějeme a budeme si tu psát, kolikátou injekci jsem právě do sebe dostaly ....

S těmi papíry jsem taky byla v šoku ... ale je to tam černé na bílém, i data od kdy do kdy .... fakt nevím ... a trochu je mi to jedno ... 😉

Jinak ms stále nikde, k premenstruačním příznakům se přidalo občásné jakoby pálení prsou a občas je mi blivno .... ale známe to, pro mě je to premenstr. a pro někoho těhu příznaky, ale v mém případě se toho nemůžeme držet, že.

Jinak Misando, čtu 4 díl ... fakt nářez, fakt je nej nej a to jsem v půlce ... 😎

misanda
autor
3. pro 2009

abig: taky by mi to bylo jedno...vždyť je to minulost 😉 jenom jsem se divila 😉

takže půjdeš a vyvolávačku kdyžtak????? nebo co jako???? dorůstá ti sliznice dobře?? kontroloval ti to někdo??

takže Rozbřesk, jo? 🙂 ten byl dobrej 🙂 ale já stejně nejvíc furt miluju Nový měsíc 😉...

abig
3. pro 2009

Misando: na vyvolávačku nejdu, tu jsem dostala naposledy .... prostě počkám až dorazí .... jednou příjde ...
Sliznici mám na 1, jen to prostě hapruje od IVF .... prý je to normální ....

dada074
4. pro 2009

Ahoj a dobré ranko,

Misi klidně písni a neboj ve srabu tě nenechám,tě nakopnu,že mi nohu po.....!!! 😀 😀 😀 Jinak jsem ráda,že ti doktorka řekla,že ta MS je normální,snad tě to uklidnilo.

Ne opravdu věřte tomu,že to vyjde,je to nádhera,sice jdeme na UZ až v úterý,ale to hcg bylo slušné,tak mě to zase uklidnilo.Jo a děkuji,že se z toho radujete se mnou,nebojte já v tom pojedu také s VÁMI,přece bych vás v tom nenechala samotné!!!

Abig neboj ona dorazí a pak se půjde na věc,to bude fofr!!! 😉

wrtulka
4. pro 2009

Dodo tak mooc velká gratulace!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵

dada074
4. pro 2009

Wrtul : Ty jsi také ranní ptáče,a děkuji pořád si člověk říká,že se to jednou musí podařit a teď jsme z těch 6 IVF nejdál,je to krásný pocit i když ještě není na 100% vyhráno,ale věřím tomu,že vše bude v pořádku,jinak jak se cítíš ty s těmi třemi bojovníčky?

wrtulka
4. pro 2009

Teda dado ty máš za sebou 6IVF to je šilený a kolik transferů a měli jste někdy nějaký mrazáčky?a v čem je u vás problém?
no já jak jsem doma na PN tak mám nějaký otočený rytmus včera jsem vytuhla už před Ulicí 😀 😀 takže jsem spala přes 10hodin a to by mělo stačit i lednímu medvědovi 😀 😢 😝
No jak se cítím já ti nevím jsem nervéz když mě bolí břicho jako na ms, když mě nebolí tak taky, manža má pocit že se mi zvětšily prsa ale to může být i z hormonů, a že je mám citlivý tak nevím jeslti se to dá považovat za příznak.. protože citlivý jsem jeměla už x krát a nikdy to nedopadlo..
Na začátku týdne mě po transferu občas břichem proběhla různá křeč někdy i docela nepříjemná tak nevím co se tam dělo 😔 prostě příznaky veškerý žádný, čípek si radši nekontroluju to už bych byla na prášky rovnou
a teď mi řekni jestli jsem těhule 😀 😀 😀 😀

dada074
4. pro 2009

Wrtul tak to jsme na tom stejně,ale já jsem na PN už hodně dlouho,v červnu se nám podařilo otěhotnět přirozeně,ale zjistili mimoděložní,dokonce oboustranné,já musím mít vždy něco exstra,muj gynekolog ( dělá primáře v Benešově),mi říká,že jsem jeho rarita,nevím jestli mě zrovna tohle má těšit.Tak nám odstranili oba vejcovody a já už do práce nenastoupila,máme dobrý kolektiv a hlavně mám skvělou obvodní doktorku,dokonce mi to pojistila i u posudkové.
Jinak nám bylo ze začátku doporučeno IVF,protože pravý vejcovod byl úpně neprůchodný a levý na 70%.Jinak jsme měli vždy málo vajíček tak KETy nebyli žádné,ale zato jsme už po třetí samoplátci.říkala jsem si,že kdyby tento nevyšel asi bych už do dalšího nešla,ale vím,že ano,prostě to miminkoé chceme a basta. 😀

A jinak jestli jsi těhu ti opravdu neřeknu,ale věřím tomu,že ANO!!!A s tím otočeným rytmem jsem na tom stejně,každé ráno vstávám v 5hod s manžou dám si s ním kávičku,ale ve 20hod už hnípu.

wrtulka
4. pro 2009

Dado přesně manža taky vstává v 5 a já jak odchází tak mě probudí 😀 ale mě to nevadí stejně mám z celého dne nejradši rána mám pocit že ráno ten čas utíká nejpomaleji tak si rána užívám 😵 😵 😵 😵

Teda a já doufala že mi napíšeš že jsem určitě těhule 😀 😀 😀 😉 si dělám srandu..
to ukáže v úterý test.. nebo až ve čtvrtek uvidíme ale myslím že v úterý..
to zase budu nervy... ted už jsem ve fázi kdy si užívám tu naději.. a pak zase budou nervy jestli tam budou // nebo nebudou...no jako volat si jak si vedou bojovníčci.. je to šílený 😖

dada074
4. pro 2009

Určitě tam ty // budou,neboj,držím vše co mám aby tam byli.Ty budeš testovat v úterý,tak to my jedeme na UZ,také z toho mám nervíky,jinak já po ránu sednu k počítači a vybírám věci pro prcka,zatím to jen ukládám do oblíbených,ale čas nákupů přijde a to bude manža teprva koukat co s těma účtama udělám 😀

wrtulka
4. pro 2009

Dado tak to je taky krásná práce vybírat věci pro prcka doufám že se takovou krásnou činností taky budu brzo zabývat! 😉 😔
No měla jsem 5ti denní embrijka takže 10dní po transferu bude v úterý... holky říkají že bych mohla testovat i dřív ale na to nemám.. nechci vidět už zase ten prázdnej papírek s jednou čárku.. a navíc na špatný zprávy je vždycky času dost

wrtulka
4. pro 2009

Na ten UTZ držím pěsti co myslíš bude tam jedno nebo dvě miminka?
a máte už mít srdíčko?

dada074
4. pro 2009

To máš pravdu na ty špatné zprávy je česu vždy dost,mě se to říká,ale já tedy nevydržela a testovala už devátý den a to jsme měli ty embryjka dvou denní,čtyř buněčné,měli jsme jen dvě tak PK nemělo cenu!!

A ty věci na špunty budeš vybírat co nejdřív neboj,je čas VÁNOC a zázraky jsou tu,včera jsem se bavila se sestřenkou,mají 5ti letou holčinu také z umělého a měli jsme ten ET přesně na den stejně,docela náhoda.

Já dnes vybrala kočárek tak doufám,že se manželovi bude líbit,jsem asi divná,ale ty co dělají teď se mi moc nelíbí,ale z těch od TAKA JSEM NADŠENÁ.