Taky čekáte na IVF?

misanda
8. zář 2009

tak kdopak se přidá? nás čeká IVF v lednu - naše první...doufám, že se tu někdo najde, s kým se budeme podporovat navzájem...v tom dlouhém boji o vlastního mimíska...

abig
9. zář 2009

Taky se loučím, zítra na vás zase mrku. Brou noc.

misanda
autor
10. zář 2009

halo? kde jste? 🙂

abig
10. zář 2009

Ahoj misando 🙂 Pracujeme, pracujeme ...

Tak ms se rozjela, tudíž je to druhá od ET, tak v půlce října se vrhnu k doktorům, zamrkám na ně a budu doufat, že moje vaječníky už jsou v klidu, že bych je ukecala k druhému IVF už v listopadu, jinak prosinec mi manžel včera rozmluvil, kvůli jeho "nutnosti" být důležitě v prosinci v práci ....

misanda
autor
10. zář 2009

abig, tak to je super...budu ti ten listopad děsně závidět 🙂...jako listopad je lepší jak prosinec...prosinec jsou vánoce = komplikace...si myslim..ne?

abig
10. zář 2009

misanda: O Vánocích chce mít asi každý klid .. dokonce i já ... 🙂

abig
10. zář 2009

Nemyslím si, ale že mi ten listopad projde ... cítím to v kostech .... ale doufat můžu ... 😲

adenka84
10. zář 2009

Holky, tak jsem dnes byla u lékaře. Vzali mi krev kdyby náhodou. Ale samozhřejmě nic. Řekli, mi, že pokud se na to cítím, můžou udělat Ket ještě tenhla měsíc. Jdu na kontrolu 21.9. a pokud bude sliznice Ok tak jdem do toho. Pokud ne tak s pomocí hormonů by se to udělal až v říjnu. Což taky není tak hrozně dlouho.
Takže, jsem už celkem klidná a připravená bojovat dál...

Abig, tobě držím palce, aby jsi mohla také opět zkoušet štěstí....
Jak dlouho jsi po první IVF?

abig
10. zář 2009

adenka: Tak to je super, že by to šlo tak rychle, viď ? To výjde neboj. Dali ti něco na tu sliznici ?

IVF proběhlo v srpnu, je ještě brzy já vím ... k OPU došlo 5.8. .... dr. říkal, že to počítá od poslední ms před IVF, což je červenec. Takže listopad by mohl být teoreticky 4 měsíc po pvní IVF ... záleží to pouze a jen na vaječnících, zda-li se mi vrátily na původní velikost. Je to pro mě takový možný cíl, když to bude až v lednu, tak mi to taky vadit nebude ... stejně to neuspíším ...

adenka84
10. zář 2009

Abig a tu sliznici mi nic zatím nedal. Říkal, že se uvidí na kontrole 21.9. jestli dobře vyroste. Pokud ne tak mi dá na to nějaké hormony a Ket by se pak konal až v říjnu. ani by mi to moc nevadilo, to uteče jako voda. Alë byla bych raději, kdyby to bylo už nyní v září.

Tobě držím palce, aby tě IVF povolili podstoupit také co nejdříve. To čekání na všechno je vyčerpávající....

suzanna
11. zář 2009

misanda tak drzim moc palecky a Vam ostatnim taky 😉

wrtulka
11. zář 2009

Ahojky Suzi 😵 kdy začínáš se stimulkou? koukala jsem ti do albíčka že už máš nafasováno čím stimuluješ?

suzanna
11. zář 2009

Ahojky wrtulko,
mam decaceptyl a puregon....ted cekam az dorazi ms a myslim,ze dorazi koncem pristiho tydne.Mam kratky protokol tak snad vse dopadne dobre...a co ty?

wrtulka
11. zář 2009

Suzi já začínám stimulovat koncem října.. takže až měsíc po tobě.. budu mít dlouhý protokol.. vlastně to samé co už jsem měla..
jen na začátek dostanu asi víc jednotek..
tak to ti budu držet palce ať už se konečně zadaří 😉

suzanna
11. zář 2009

wrtul take ti drzim mooooc palecky moc vam preju at se zadari 😵
Ja zacinam se 100 jednotkami tak uvidime.Se bojim popripadneho zklamani,ale musim doufat.

wrtulka
11. zář 2009

Suzi neboj..
jeslti se vám v podstatě zadařilo při IUI tak IVF se povede uvidíš..
tak záleží taky jak budeš reagovat na hormony.. 100 jednotek je málo.. já se bála 150 a nakonec teď budu začínat na 225 😉

abig
11. zář 2009

Ahoj holky ...

Suzanna a Wrtulka přeji hodně sil do toho boje, jen to hlavně nevzdávat.
Koukám na vaše jednotky na stimulaci .... je to velmi individuální ... já měla 225jednotek puregonu .... hezky jsem narostla .... předtím a společně s puregonem jsem ještě "čichala" Synarel ...

minka051
11. zář 2009

Ahojte

Pridám sa trošku ku vám. Ja začnem teraz 2.IVF. 1. mi stopli. Začínam 300 jednotiek Merionalu.
suzanna ak sa smiem spýtať kolo máš rokov. lebo ja 43. Vraveli ti niečo o amniocentéze?

suzanna
11. zář 2009

Ahojky holky ja mela 7x IUI pri posledni jsem pichala 75 jednotek a reagovala dobre tak dr chce radeji zacit s malou davkou a postupne si myslim mi je bude zvysovat ,podle reakce.
minka me je 36 let a jestli mi nabidnou amniocentozu tak na ni pujdu.Uz jsem na ni byla jednou a nic hrozneho to neni.
abig a kdy ty zacinas stimulovat?

minka051
11. zář 2009

suzana ja by som mala dostať mršku asi o dva týždne. Na tú amniocentézu sa pýtam preto lebo existuje aj niečo iné a vezmú ti len krv a výsledky sú hned. Ale neviem kde všade to robia len viem že v Brne určite. Niečo sa za to platí ale je max. 2000 sk. Volá sa to prenatálny scrinig. neviem či som to dobre napísala ale to je jedno. A určuje sa to ovela skôr ako amnio. Tak by som si radšej toto dala urobiť.

abig
11. zář 2009

Suz: já si ještě počkám, první IVF proběhlo červenec/srpen .... měla jsem OHHS, takže mám stop stav. Nejdřív prý na přelomu tohoto roku ... za měsíc se chystám do kontrolu, jestli je vše ok, v koutku duše si přeji, abych mohla třeba začít už v listopadu ... jak už jsem tady někde psala, tak prosinec se nám bohužel "nehodí" z pracovního hlediska .... takže pokud nevýjde listopad, tak 100% leden ... ale čas tak letí, že se nic nestane, když to bude až "příští" rok ....

IUI jsem nikdy nepodstoupila, ani jsem netušila, že stimulujou i na IUI.

wrtulka
11. zář 2009

abig moc děkuju 😵
Minka já taky měla Merional.. a zase budu mít..

suzanna
11. zář 2009

abig to utece ani se nenadejes 😉
Ja mela 4x IUI bez stimulky a pak s.... posledni se povedla,ale nedopadlo to dobre ☹

minka o tom jsem uz take neco slysela a myslim,ze u nas to delaji na 100% ,ale kolik se za to plati ci to hradi pojistovna nevim,ale urcite kdyz budu tehu budu se o to zajimat.

minka051
11. zář 2009

No len dúfam že teraz budem reagovať lepšie a nenarastie mi znovu cysta ako prvý krát. To bola si príčina prečo mi hormony začali klesať a stopli ma.

abig
11. zář 2009

Suz: 🙂 vím, že tomu neuteču ... takže za tím radějí běžím napřed 😅

Holky, jaké berete vitamíny ... a co vaši partneři ? My máme špatné spermio, takže manžel papká E,selen, zinek, Q10 .... dokonce jsem se někde dočetla, že je dobré, aby i muž brál listovku ...

minka051
11. zář 2009

Aj mi máme zlý spermiogram.. Priatel berie Selezin a E vitamín t stačí. Bral to už mesiace potom nám robili TRIAL WASH test. to je niečo ako spermiogram ale vyšlo to rovnako takže vajíčka sa budú napichovať ICSI. Ja beriem len Femibion 800 s metafolinom to je asi najlepšia kys. listová a pijem ženský čaj. Teraz v nedelu idem bylinkárke p. Kopáčovej už som jej volala a uvidím čo mi poradí a pripraví ma na IVF aby dopadlo dobre.

suzanna
11. zář 2009

Ja beru jen listovku,manza zinek a listovku a pred tim bral asi 8 mesicu PROXEED a to se nam spermiogram dost zlepsil z 10 milionu na 90 mil. 🙂

minka051
11. zář 2009

suzan tak to je fajn.. Inak nám doktor nič konkrétnejšie nehovoril ale povedal že netreba nič viac že to stačí.

abig
11. zář 2009

Suz: tak to je dost velké zlepšení ... nám se na poprvé podřilo "vyhonit" z 10mil na 16mil, jakmile jsme trochu slevili z užívání tak to spadlo na 3mil a v den punkce jsme měli jen 1mil .... tak to si teda nastuduji ten přípravek ... jak to bylo s kvalitou spermií? Mělo to na to vliv ?

minka: tak dej vědět, co ti doporučí za čajíčky ... blíží se zima, ať nás inspiruješ ...

abig
11. zář 2009

Suz: tak ten Proxeed asi nemáš z českého trhu, viď ? 🙂 ...

minka051
11. zář 2009

No v nedelu večer vám napíšem čo mi doporučila. Možno sa aj vám bude niečo hodiť.