Taky čekáte na IVF?

misanda
8. zář 2009

tak kdopak se přidá? nás čeká IVF v lednu - naše první...doufám, že se tu někdo najde, s kým se budeme podporovat navzájem...v tom dlouhém boji o vlastního mimíska...

antoaneta
1. led 2010

Ahoj holky, tak ať ten 2010 je lepší než ten předešlej!!!! A to ve všem!!!!

A prosím, jdeme do finále, tak mi držte palce, nebo si alespoň vzpomeňte, prosím ..... Dnes večer si mám totiž píchnout už ten Pregnyl, zítra nic a v neděli ráno jdu na to!!!! Jo jo, už jdu na odběr! panečku toto uteklo 😉

Ve středu, po posledním ultrazvuku - 10 dc, mi znovu řekli - drobné, tak snad to není na závadu. Mrzí mě, že mi neřekli počet, (vy tady o něm píšete, kolik jim máte, nebo ste měly) a mě to ani nenapadlo ☹

Ale bojím se, moc se bojím. Já vím, - že i já to zvládnu. Stejně jako vy ste to zvládly a hromada dalších před Vámi, ale takový ty obavy z toho co bude, jak bude a co pak? ty tam jsou.... A ten děsnej syndrom mě straší ve snech!!!
Holky vzpomeňte si! ☹ 😅 🙂

mirabela
1. led 2010

Tulanku, děkuji a gratuluji taky k šikovnému bráškovi. Ti mladší nás ale předběhli, co? 😉

Antoaneto, myslím na Tebe a držím pěstičky. Pak nám napiš, jak to dopadlo. Já jsem pilná čtenářka, i když často nepíšu. Diskuse mě většinou drží nad vodou...

lumpajda
1. led 2010

Ahoj holky, můžu se přidat? Taky nás v lednu čeká první IVF/ICSI.Mám z toho všeho trochu strach, ale zároveň se strašně těším, konečně se bude něco dít a snad se dočkáme těch //.Je tu některá, které se to povedlo napoprvé a nebo je to spíš zázrak.Koukala jsem, že se hodně liší postup i cena, co CAR tak jiný názor.My bychom měli mít krátký protokol, kvůli PCO, prý je menší riziko hyperstimulačního syndromu.Máte tady nějaké zkušenosti s krátkým protokolem a není ten dlouhý úspěšnější? Taky přemýšlím,jestli jedno nebo dvě embria, co vy myslíte, je o hodně menší šance jen s jedním? To je otázek, omlouvám se, ale jsem z toho dost nervózní.

abig
1. led 2010

Antoanet: To si piš, že na tebe budeme myslet a držet vše, co se dá, aby jsi došla do vysněného cíle ...
Neměj strach a dívej se do předu na svůj vytoužený sen .... na syndrom se vykašly, protože pokud příjde, tak s tím stejně nic nenaděláš ..... držím pěsti 😉 😉 😉

abig
1. led 2010

Lumpajda, vítam tě mezi námi ... znám holčiny, kterým se první pokus vydařil .... tady je myslím taky jedna holčina, Lucie myslím měla to štěstí, že se zadařilo na poprvé ....
Jinak jsou tu holky bojovnice, prvosnažilky ....

Kolik embryjek si dát je vážně na rozhodnutí každé indiviuálně .... já osobně jsem pro dvě embryjka, a nezáleží až tak na počtu transferovaný embryjí ... protože ani jedno či dvě či tři ti nezaručují výsledek //.

Já měla podle papíru dlouhý protokol, ale trval "jen" 16 dní .... jiné mají dlouhý protokol na několik týdnů, už jsme tu podobnou diskuzi vedly.
Nevím, co přesně ti lékaři řekli k tvému krátkému protokolu ?
Kdy se do toho vlastně pustíte ?

Koukám, že se tady nějak rozrůstáme ....

ratatooy
1. led 2010

ahoj m ohu se kvám dnes takíé přidat,někdp už máte určitě první ivf za sebou já mám jen pár drobných otázek,k tomu co tu píšete mi máme dlouhý protokol zhruba na tří týdny.

abig
1. led 2010

Ratatooy taky vítej ... 😉

ratatooy
1. led 2010

abig-ty už máš asi za sebou ivf že?mim jsme teprtve začali ale mám v hlavě ted otázku jaká asi bude ta punkce protože vlezt dobrovolně na sál je blbá představa už at to máme za sebou

abig
1. led 2010

Ratatooy ... ano, už mám jedno IVF za sebou .... v postatě se není proč strachovat .... jediná komlikace, která natává údajně jen u 0.5 - 1% žen je OHSS - hyperstimulační syndrom. ( já k tomu nízkemu procentu patřím).
Punkce většinou probíhá v plné narkoze .... většina holek se probudí a za půl hodiny odchází domů, max. s malými bolestmi v podbříšku jako při ms, některé občas zašpiní ....
Nervozní je každá z nás, nikdo rád nejde pod narkozu .. u mě to dokonce byla první v životě ...

ratatooy
1. led 2010

tak u mě to bude už druhá v životě a v podstatě to nic není.a jak to probíhá to tě přivedou na sál a hned tě uspí?

venyska
1. led 2010

Zdravím mohu se k Vám přidat?Čeká mě ivf s dárcem

jusinka
1. led 2010

Jen jsem tak nakoukla 😉

ratatooy neboj se, nic to není. Je to jen kraťoučká narkóza, uspí tě hned a za chvilinku máš po všem. Mě pak bolelo břicho jako při hodně silné ms, ale je fakt, že jsem měla OHSS, z velkého počtu vajíček.. Po narkóze jsem se vzbudila na dospávacím pokoji a na prstu jsem měla kolíček, který mi snímal tep.. Taky jsem měla kapačku.. Domů jsem šla za asi 2-3 hodiny.
Jó, protokol jsem měla krátký 🙂

Jinak přeju úspěšný nový rok všem 🙂

abig
1. led 2010

Každý Car to asi má jinak .... já nemám dobrou zkušenost s přístupem, ale znám holky, co semnou chodily do stejného Caru s byly nadšené, takže ti popíšu, jak by to mělo vypadat:
Jsi pozvaná na určitou hodinu, buď vyfasuješ erární obleček (andělíčka) nebo můžeš mít svoje pyžamko (to většinou až při transféru), měl by za tebou přijít anestezilog a projít s tebou, co se bude dít, zkontrolovat tvoji váhu a výšku kvůli množství narkozy .... pak tě zavedou na sál, klasicky si vylezeš na kozu (už si nepamatuji, zda-li mi kurtovali nohy, to už fakt nevím) dr. tě poprosí, ať se posuneš k něco, dle jeho potřeby.
Anestezilog ti napíchne žílu, od tama mi vzali ampuli krve, do teď nevím proč .... pak mi do kanyly pustili nějaký roztok ( nevím, protože bohužel semnou nikdo nemluvil a nikdo mi nic nevysvětlil) s tím, že se mi za chvíli zatočí hlava ..... a pak to asi znáš, bylo to tak jak řekl a já už se potom probudila na pooperačním pokoji ...

Po punkci ještě tentýž den semnou mluvila dr. o tom, kolik vajíček bylo odebráno, kolik jich je v pořádku, jak dopadlo spermiogram a kolik toho oplodní a jaký způsobem (my máme hodně špatné spermie, takže jsme měli ISCI) a poslali nás domů .... za 3 dny kontrola a konzultace o tom, jak se vajíčka vyvýjí, zda-li se vůbec podařilo je oplodnit a jak s bude postupovat dál ... buď ti udělají tranfér tentýž den, nebo se s tebou domluvíí na prodloužené kultivaci a transfér se posune o den nebo dva.

No a pak už jen to nejtěžší a to je čekání na výsledek.

ratatooy
1. led 2010

venyska určitě můžeš.už máš nějaký pokus za sebou?

venyska
1. led 2010

Děkuji,nemám,jen ultrazvuk,a bylo tam hodně folíků,prý u mě hrozí syndrom,moooooooooooc se ho bojím

abig
1. led 2010

Zdravím nově příchozí .... holky vás tu nových teda je ... ale vítejte, rádi vám budeme oporou 🙂

venyska
1. led 2010

Čeká mě v lednu antikoncepce na upravení cyklu,pak stimulace,a pak ivf.Asi jako u každé...

ratatooy
1. led 2010

to já se ho bojím také připadá mi že si začínám vsugerovávat zvětšování břicha atd.takže ted máš teprve po injekcích?kdy tě čeká OPU

venyska
1. led 2010

Štve mě že jsme zdravá a musím podstupovat stimulaci,chodíme do CARU do Plzně do instit.prof.Zecha

venyska
1. led 2010

Co je opu 😀 😀 😀 ?teprve mě čeká antikoncepce na upravení cyklu ☹ Bojím se že se dočkám ivf až za 2 měsíce

venyska
1. led 2010

Též přeji vše nej nej nej do Nového Roku

ratatooy
1. led 2010

JO TO TI VĚŘÍM ONO JE TO TĚŽKÉ KAŽDÝ Z NÁS MÁME NĚCO.MI JEZDÍME DO BRNA ALE TEPRVE MÁM ZA SEBOU 3 INJ.DEPHERILINU

abig
1. led 2010

Některá centra dělají tzv. minimální stimulaci, kdy nedochází k OHSS .... není tolik vajíček, většinou je třeba jenom jedno, dvě .. někdo má i 6 při minimálce .....

Venyska ... musíš přejít přes to, že ty jsi zdravá, taky jsme s tím bojovali .... je to plus, větší šance, když je alespoň jeden z partneru ok

venyska
1. led 2010

Jojo,já vím,jen mě to štve,tolik se bojím...Takže si mohu zkusit říct o tu minimální stimulaci?Může dojít ke srážení krve že?

ratatooy
1. led 2010

VENYSKA JE FAKT ŽE KDYŽ JSI ZDRAVÁ MÁŠ VELKOU ŠANCI ŽE SE TO HNED POVEDE

abig
1. led 2010

Co se týče IVF, tak je to neustále jen a jen o čekání .... holky, já už čekám 5 měsíců, abych mohla jít do dalšího pokusu ....

venyska
1. led 2010

Manžel má azoospermii.Dost jsme přemýšleli o MESA/TESE ale nechceme to.Rozhodli jsme se pro dárce.Dcerku s manželem nemám.

abig
1. led 2010

Venysko, zeptat se můžeš, né všude jí dělají, protože centra většinou vydělavají na neštěstí druhých ... jen některé dělají minimálku, protože mají stejné množšví práce jako u běžného IVF, ale nemají to tak zaplaceno ....

abig
1. led 2010

Ne protože, ale přestože jsem chtěla napsat.

venyska
1. led 2010

Setkala jsem se s dosti názory že je riziko postižených dětí z mesa/tese.A manžel je policejní inspektor,nemůžeme si dovolit aby byl nepoužitelný... 😒 Už jsme se rozhodli