Taky čekáte na IVF?

misanda
8. zář 2009

tak kdopak se přidá? nás čeká IVF v lednu - naše první...doufám, že se tu někdo najde, s kým se budeme podporovat navzájem...v tom dlouhém boji o vlastního mimíska...

ratatooy
1. led 2010

ABIG MOHU SE JEŠTĚ ZEPTAT JESTLI TI TAKÉ DĚLALI VYŠET.DĚLOŽNÍHO ČÍPKU NA PRŮCHODNOST?BYLO TO DOST NEPŘÍJEMNÉ TAK PŘEMÝŠLÝM JESTLI JE STEJNÝ I EMBRYO TRANSFER

venyska
1. led 2010

Budete tady večer?Budu muset za chvíli běžet

abig
1. led 2010

Venyska ... moje kamarádka MESE/TESE podstoupili ..... při spermiogramu našli jen jednu jedinou spermii .... při zákroku našli asi desítku .... sice se podařilo něco oplodnit, ale bohužel, spemijky nebyly dost zralé na to, aby se vajíčko dost dělilo .....

ratatooy
1. led 2010

JÁ BOHUŽEL NE

venyska
1. led 2010

Právě proto,už jsme se rozhodli že operaci ne.S dárcem je úspěšnost veliká

abig
1. led 2010

Já asi ano, zkus uvidíš, jestli tady budu ..

venyska
1. led 2010

ok

abig
1. led 2010

Rata .... víš, že mi to vyšetření nedělali ?
Ale při transféru asi nebyl žádný problém, bylo to jako normální gyne prohlídka .... ale taky jsem s tím nebyla spokojena ... zase nikdo semnou nemluvil a dokonce hned po transféru ze mě vyšlíchla nějaká voda a já se hned bála, že to všechno šlo ven ... (což možná ano) ... proto jsem se rozhodla pro změnu Caru ... našla jsem takový, kde dělají transfér před UTZ a vidíš to na plazmě a manžel u toho může být semnou ...

venyska
1. led 2010

Já jen nechápu proč nechtějí dělat inseminaci,v Pzni jí nedělají

abig
1. led 2010

No, já jsem bojovník, já bych vyzkoušla všechno ..... ale klobouk dolů před vaším rozhodnutím .... já byla s manželem domluvena, že když se bude spermio zhoršovat, tak dárce ne, že půjdeme do adopce.

venyska
1. led 2010

abig a kde to je?ten car?

abig
1. led 2010

Venyska, oni to asi neudalají protože IUI není zase až tak účinné .... bylo by to asi mnoho pokusu a taky by byla velká spotřeba dárcovských spermií ...

abig
1. led 2010

Venyska .... koukni se na stránky Caru, jestli to tam píšou ... já budu dojíždět opět do Olomouce a do Brna ... mají dvě pobočky .... jedná se o Reprofit

abig
1. led 2010

Rata, ty začínáš za 3 týdny ... no to vypadá, že nás tu bude potom hromada, jak budeme čekat na ty //
Cca ve stejnou dobu .... aspoň na to nebudeme sami ...

abig
1. led 2010

Za 10 dní jdu na konzultaci a pak už budu vědět, na čem jsme .... ještě si počkám, kdy dorazí ms ... plus na schválení od pojišťovny, takže to vidím na transfér někdy do půlky února ... snad.

antoaneta
1. led 2010

Holčičky moje, děkuji za podporu a za pěstičky! Ani nevíte, jak mi pomáháte 😔 Já vím, že bych se bát neměla a možná není ani čeho, ale dnes už mi i nějaká ta slza ukápla (asi ty hormony se mnou pořádně cloumaj 😉 ) Už odpočítávám hodiny, za necelý čtyři hoďky si už budu míchat ten pregnyl na píchnutí! Doufám, že ta neděle bude pro nás šťastná (snad nekápnu na otrávený nedělní personál)

🙂 Abig: Jusinko: moc děkuji za popis, toho jak to při punkci chodí, chtěla jsem se zrovna zeptat 😉 Až dnes jsem si uvědomila, že kromě toho, že mám přijít nalačno a den předtím nepít a nekouřit (ne, že bych to jindy normálně dělala) jsem nic nevěděla. Ani to, jak s tím pyžamkem atd.
Abig: ale s tím syndromem se mi to hned tak s hlavy nevykouří. Já vím, pokud ho mám dostat, tak s tím nic neudělám, ale strach z něj mám. Předtím když jsem v nemocnici ležela kvůli laparce, tak tak byly se mnou ženský, který ho měly a na to nikdy nezapomenu. Bylo to strašný. Dvě z toho měly i namále a ležely předtím na aru. Jedné z nich navíc, už i nedoporučily další stimulku, že by ji to mohlo stát život. A to je to čeho se bojím. Ani ne těch zdravotních komplikací, bolestí, rizik, ale toho, že ti to vezme tu poslední možnost, jak si splnit svůj sen. Ale fuj, už od toho pryč!!! V žádném případě jsem nechtěla žádnou postrašit a sebe dál děsit. Ani nevím, jestli mám k tomu dispozice, nebo kolik těch folíčků mám, jestli mi něco takového hrozí....(snad ne)
Hned jak budu mít po tom, a budu schopná sednout s čistou hlavou k počítači, tak dám vědět, jak to se mnou dopadlo a co mi doktoři řekli, (doufám, že jen dobrý zprávy) Je super, jak si abig psala, že mi ještě ten den řeknou kolik jich mám a jak to vypadá. A pak teda budu čekat a oni mi zavolají, kdy přijít pak? Nebo teda vlastně přijdu na konzultaci, že? My budeme mít prodlouženou kultivaci stoprocentně, protože manžel ty spermie má nic moc.

Jinak přiznám se, jak psala 🙂 lumpajda: taky přemýšlím jestli jedno nebo dvě embrijka. Jo, kdybych dopředu věděla že když půjdeme jen do jednoho a to se neuchytne ale naopak když do dvou, tak ano, tak bych bez rozmýšlení do těch dvojčátek šla 🙂, už kvůli tomu co to stálo úsílí, peněz, huntování těla atd. Ale to je to, -dopředu to nikdo neví. Takže ani teď ..... nevím 😖 . Je to hrozný, že to píšu, když je to chtění po dětátku tak silný a přání mít ho, pro nás doslova vymodlený, ale přece jen dvojčátka, nevím jak bysme to zvládly, i finančně. To su ale blbá, že. Úplně je mi ze mě zle. Zvlášť když není záruka ani u jednoho. Třeba aji kdyby mi tam šouply tři, tak nemusí vyjít ani jedno 😒

pavcahola
1. led 2010

Ahoj holky tak já už zítra začínám se stimulkou doufám že to moje tělo zvládne a dočkáme se toho vytouženého konce.

abig
1. led 2010

Antoanet : vždyť je to tvoje rozhodnutí jestli jedno nebo dvě, nikdo tě za to nemůže soudit. Uvidíš, jaké budete mít embryjka a pak se rozhodnete. Uvidíš, jak se budeš cítit.
Jinak v den punkce (po punkci) po konzultaci, jak to vypadá, že objednají na kontrolu, ten den ti řeknou, jak se vyvíjí embryjka ... a podle stavu embryjek ti řeknou, jak dlouho prodlouženou kultivaci nechají ....
U mě jedno vajíčko, které bylo 4buň bylo na druhý den 9buň ... to bylo 4 den kultivace ...
Podle stavu vývoje embryjek ti můžou nabídnou AH, což prý umožňuje lepší vyloupnutí embryjka z obalu a až pak se embryjko snaží uhnízdit .... což jsem tenkrát netušila, že se embryjko ještě musí vyloupnout samo 😀

Pokud mají podezření na možnost OHSS, tak se o tebe postarají a určitě tě nepředávkovávají hormonama .... budou si tě hlídat .... znám holčinu, co měla přes 60 folikulů ... z toho jen 22 zralých vajíček .... a nedošlo u ní k OHSS .... já měla 16 vajíček a "užila" jsem si .... naštěstí bez hospitalizace v nemocnici.

abig
1. led 2010

Ještě upřímně ... já jdu určitě do dvou .... když budou dvojčátka nebudu se zlobit .... ale je potřeba se taky nad tím zamyslet ... většina mnohočetných těhotenství končí předčasným porodem, což není dobré pro děťátka, protože ony musí potom bojovat o svůj život ... musí se vypiplat doslova a do písmene ... předčasně narozené děti potřebuji zvýšenou péčei ... musí se s nimi cvičit, a když máte dvě miminka, tak je to pěkný záhul ..... a když se žena na to necítí, je lépe se rozhodout pro jedno dítko .... ale člověk míní, život mění.
Byly i takové, co si nechaly zavést dvě embryjka a bylo z toho 4násobné těhotenství, protože se embryjka rozdvojily ... ale příroda si s tím pohrála a nakonec z toho bylo jedno krásné zdravé miminko ..

antoaneta
1. led 2010

abig: moc děkuji, jsi moc silná a statečná, přeji ti jen to nejlepší, ať vše pokračuje u tebe, tak jak má a můžeš už taky psát žhavé aktuality 🙂

tulanek
1. led 2010

Antoanet,mooooc ti drzim palce,vsechny ctyri a pesti k tomu!!!!!S tim strachem a obavami z toho vseho okolo,jako by jsi mi mluvila z duse,citim s tebou a verim,ze to zvladnes a ten svinackej syndrom se ti vyhne obloukem!!! 🙂 budu na tebe myslet!

Venysko:zdravim te a i tobe moc drzim palce i ja mam hodne folikulu ahrozi u me zvysene riziko toho syndromu,ale jak pise abig,nesmime si to pripoustet a musime pred sebou neustale videt ten nejkrasnejsi cil-MIMINKO,pro nej to vsechno vydrzime a zvladneme 😉

jinak i my si nechame zavest dve embrijka,pokud tedy budou,pritel si pral dvojcatka,jeste nez jsme o IVF ubec kdy slyseli,tak ted se mu to mozna splni..I ja samozrejme bych je chtela,ale asi vic nez ten chlap si umim pedstavit realitu a komplikace,ale i tak prevazuje to pozitivni a zvladlo to tolik maminek,takze my to preciz zvladneme urcite taky!!!! 🙂 zatim pa mholky a drzte se! 🙂

evaze
1. led 2010

prominte ale nechodí někdo z vás do FN Olomouc. jestli jo nevíte jeslti tam zítra jsou nebo až v pondělí. diky moc

antoaneta
1. led 2010

Tulánku děkuji!!!!!! Ani nevíš, jak těch pár řádků podpory, od tebe, od Vás pomáhá. Ale šestýho je tu co by dup, tak už se ti to také blíží, pak budu palečky držet zase já! Já myslím, že jak píšeš, že máš těch folikulíčků tolik, tak že si na tebe budou dohlížet už od začátku. Mně při dvou kontrolách při stimulování řekli vždycky jen že jsou drobný, ale že potenciál tam je, tak nevím,.... dobrý?špatný?) ale byla jsem 7 a pak 10 dc. Tak možná to tak bývá - drobný. A ty už si předtím stimulovala, nebo po jakým vyšetření ti řekli ten počet?

venyska
1. led 2010

Tula:děkuji.Abig:Tak to vidím stejně jako ty až na únor

venyska
1. led 2010

Klobouk i před Vámi že jdete do dvou.Mi už dítko máme,já bych to nezvládla

venyska
1. led 2010

Jinak děkuji i já za podporu a milé přivítání 🙂

tulanek
1. led 2010

Antoanet i ja moc dekuju,fakt se mi moc ulevilo,kdyz si muzu popovidat tady s vami,s nekym,kdo prochazi tim samym a zaziva stejne pocity...Jo,slibili mi,ze si na me budou davat pozor,tak doufam,ze to porad plati 🙂 nas pan doktor je uplne zlatej,vsechno do podrobna vysvetluje a snazi se to podat pro nas v jazyce,kteremu my rozumime 🙂 tak to je moc dobre,ze potencial tam je,to znamena,ze se tvori a nejsou prazdny kuci mrnavy 🙂 oni jeste urcite zmohutni,budes koukat,na rychliky! 🙂 ja jsem jeste nestimulovala,rekl mi to na vstupnim vysetreni,mela jsem rok problemy,ze jsem to nikdy sama nedostala,ani hormony nepomahaly,sice jsem to po temer pul roce dostala,ale jaksi naprazdno,zadny vajicka a to se porad opakovalo...Tak ted doufame,jako vy vsechny holciny tady,ze IVF je nase zachrana a ze i spermijky budou plne elanu po vitaminkach,pac naposledy byly trochu line a ne vsechny mely casti,ktere k zivotu potrebuji...

Holky musime proste verit,ze do toho vinku stesti nam bylo k tomuto roku poradne prilito 🙂

lumpajda
2. led 2010

Ahojky, abig, moc díky za odpovědi, koukám, že jsme se tu pěkně rozlostli, tak nám všem přeji ty vytoužené//.To bude horor, to čekání jestli jo nebo ne, to bude asi to nejhorší.Jsem ráda, že nejsem jediná kdo přemýšlí jestli jedno nebo dvě.Kdyby bylo jen na mně, tak jdu klidně do dvou, ale manža dvě nechce.Jednoho prcka už máme(chlapeček06), takže se bojí, že bychom to nezvládli.Taky jsem měla problém malého donosit, od šestého měsíce jsem musela ležet a dopovat se léky na udržení.S dvojčátky je to riziko ještě větší, bojím se, abych neporodila třeba ještě před 30 týdnem. Protokol budu mít od druhého dne cyklu, minimální dávky, kvůli PCO, je u mně prý vysoké riziko Hyperstimulačního syndromu, podle toho co jsem tu četla se tomu stejně nedá 100% vyhnout, takže se mám asi na co těšit.Takže na ET na začátku února, bude nás víc, čekatelek na výsledek. Všem ještě jednou držím palečky a přeji //

abig
2. led 2010

Dobré den holky, tak u nás nasněžilo .... se po ráno vždy zasměji, protože jeden je sníh, druhý den nic.

Lumpajda : pokud jsi měla problém při prvním těhotenství donosit miminko, a doktoři to mají v papírech, tak ti určitě nedoporučí transfér dvou embryjek ... většinou, když holky po IVF čekají, tak jim dr. řekne, že si dobře zavařily.

cabalkova
2. led 2010

Ahoj antoan... to jsem rada, ze nejsem jedina, kdo se rozhoduje mezi jednim a dvema cudliky... manzel zastava nazor, ze klidne dva, ze to aspon budeme mit "z jedny vody na plot", kdyz se chyti oba... jenomze ja mam blizkou kamaradku s dvocatama a proste vim, co to znamena, jsou jim ctyri a jeste furt je to silenej hukot a ja se toho teda dost bojim, jak bych zvladla dvojtehotenstvi fyzicky, a jak bychom to dal zvladali nejen fyzicky, ale taky psychicky a financne... u nas v CARu se hlasi pocet embryi predem, takze mame podepsanou zadost o jedno... na chvili jsem uvazovala, ze bych to zkusila zmenit na dve, ale pak jsem si to zase rozmyslela... jinak ja mam dlouhy protokol, na Zoladexu jsem byla 23. prosince a 6. ledna jdu na kontrolu a pokud do te doby dorazi ms (zatim se samozrejme jako na potvoru nekde toula), tak bych rovnou zacala stimulovat... kdyz nedorazi (coz je vzhledem k mym pravidelne 40-ti dennim cyklum dost pravdepodobne), tak se bude zjistovat, co se deje a zacatek stimulky se bude odkladat. Kazdopadne trasfer vychazi nekdy konec ledna, tak posilim vase rady. 🙂

Preju vsem, aby ten roko 2010 byl ten stastny a splnil nam nase nejvroucnejsi prani. 😵