Taky čekáte na IVF?

misanda
8. zář 2009

tak kdopak se přidá? nás čeká IVF v lednu - naše první...doufám, že se tu někdo najde, s kým se budeme podporovat navzájem...v tom dlouhém boji o vlastního mimíska...

misanda
autor
5. říj 2009

hele, člověka asi přepadaj různý myšlenky, ale nesmí přestávat věřit...pozitivní myšlení fakt udělá asi hodně.

dada074
5. říj 2009

víš co,já rozhodně věřit nepřestávám,ale občas tě přepadnou i ty blbé myšlenky,prostě nejhorší je to čekání.

l.u.c.i.e
5. říj 2009

Ahojky holky, jaký jste měly víkend? Mě už po dalších přidaných injekcí bolí břicho a mám ho strašně nafouklé. Dneska to rád doktor slyšel, to je prý známka, že mi dorostly folikuly. A měl pravdu. Mám jich kolem 7-10 v rozmezí od 17-20mm. Mám radost, že ty koňské dávky k něčemu byly. Ve středu jdu na OPU a v sobotu by měl být transfér. Tak jsem zvědavá, co bude následovat teď. 🙂
Dckami, gratuluju ke 3 bojovníčkům. Mám z toho radost... a doufám, že se staneš maminkou. 😉
Vítám u nás Larru..
Jojo Dado, to já znám, když člověk je nedočkavý a chce testnout... Ale uvidíš, že tam ty // budou... Vydrž to do té neděle. 😵

misanda
autor
5. říj 2009

lucie : supper!!! ty jo, jako hodně nafouklý? jsem zvědavá, jak s tim nafouklym budu chodit do práce...budu jak těhotná 😀

l.u.c.i.e
5. říj 2009

No, nemůžu ani pořádně sedět... Je to děs... Ale mám radost.

abig
5. říj 2009

Ahoj holky.

Tak koukám, že už hezky pupíčkujete nebo se se připravujete na pupíčkování, takže, kdo má po ET, tak hezky hlaďte ty svoje pupíčky a všem kdo čeká na ET držím pěstičky.

V pátek jdu na kontrolu cca po 3 měsících od prvního IVF, tak jsem zvědavá co mi řeknou, jestli je vše ok a začněme hned (což asi nehrozí) nebo to holt padne na ten leden.
Dneska mi došlo, že jsme začli s manželem 36měsíc snažení ☹ a příštím měsícem nakousneme rok 4 .... až je mi z toho do breku.

Jinak jsem začala "hubout", teda změnila jsem jídelniček, zobkám tablety s jablečným octem a vrhnu se na šlapání na Elipticalu, tak snad půjde nějaké to kilečko dolů, aspoň mi to čekání rychleji uběhne a já se budu chvíli soustředit na něco jiného ( teda chci cca 3 kila dolů, tak to by bylo, aby to nešlo, co)?

Jinak s testováním po ET holky vážně počkejte do toho 10-12dne, člověk zbytečně se stresuje a mimisek taky potřebuje svůj čas k tomu, aby se řádně zavrtal ....

abig
5. říj 2009

Lucie : máš naprosto krásný počet a velikost folíků, to bude hezká úroda ... a s tím bříškem musíš vydržet .... já jsem šla až 2 dny před OPU na neschopenku, už jsem místo chůze šmtlala, aby mě netlačilo bříško.

misanda
autor
5. říj 2009

jéé, holky vy mě s tím břuchem strašíte...já se tady budu mačkat u stolu v práci :-X děs běs ☹

abig : já se taky snažim ještě před stimulkou dát dvě tři kilča dolů 😉. já zhubla od dubna cca 6kg...tak chci ještě trošku 🙂 nechci vypadat po stimulce jako prasnice 😵

a v pátek hned napiš jak jsti pořídila...!!!!

dada074
5. říj 2009

Lucie : tak to gratuluji,to tam ty lumpíci ale hezky vylítli,to bude houf bojovníčků a neboj bříško splaskne!!!! 😀

a s tím testováním má abig pravdu naco se stresovat od 7-8 dne,že to nevyšlo,když to nemusí být pravda.

abig
5. říj 2009

Misanda: neboj se, já mělo bříško jen jakoby napnuté, nějaké zvlášť zvětšné né. Až po OPU se mi hodně zvětšilo, ale to bylo kvůli OHHS .... a tak jsem narostla asi 3 kg, ale to přikládám než hormonům spíše multivitamínu (pitíčko) co mi manžel vozil, když jsem musela denně pít 3-4l .... takže takové 2 litry sladkého sajrantu (ředila jsem to vodou) je asi příčina těch kileček nahoře 🙂

misanda
autor
5. říj 2009

abig : 🙂 tak to bych nedala ty mulťáky...já frčim na aquile neperlivý 😀

abig
5. říj 2009

Misanda : Já běžně taky ne, ale já zase "frčím" 🙂 na Rajci Mateřidouškové a ty 4ldenně se mi přepily, že jsem do sebe nedostala ani čaj, tak manžel přijel s tímto a to jsem v sobě udržela ... naštěstí na mě nešetřil a dost se mu to prodražilo (od Rauchu) ....

Jinak koukám na tu reklamu, co tu běží na ovulační testy od Mira test .... NEKUPOVAT, už 9testů za sebou mám pozitivní, takže je falešně pozitivní ....

misanda
autor
5. říj 2009

abig : no ta je výýýýborná!!! Rajec super!!! teď dělaj ten šípek..ještě jsem nezkoušela!!!

já ovulační testy kupovala jenom párkrát, měřila jsem tři měsíce teplotu a jsem absolutně bezproblémová v tomhle 🙂

jinak já měla falešně pozitivní jeden těhotenskej test...bylo to min.srpen...i když teď jsem fakt přemýšlela jestli jsem fakt emohla být těhotná, jenom se to neudrželo, jak mám silnou tu imunitu 🤐 🤐

abig
5. říj 2009

Ještě k tomá vašemu testování .... pokud vám při ET nedávali morulky neba blastocysty, tak testovat 7 den je vážně zbytečné ... vajička se ještě musí dodělit do stádia blastocysty než se začnou zavrtavat, takže to potrvá chvílku déle, než po prodloužené kultivaci ..... jen pokud už jste testovaly, tak ať nezahazujete zbytečně tu možnost že to vyšlo ....

abig
5. říj 2009

Misando : já měla nepatrný stín na testu 9 den po ET, byl to asi ještě pregnyl, protože 8 den po ET jsem dostala ms ....

misanda
autor
5. říj 2009

takže když dají morulky nebo blastocysty tak se teda testovat může ten osmý den, ju? tak to asi bude ono...takže PK a dá se testovat dříve??

abig
5. říj 2009

Nechci tvrdit, že při těchto stádii dělení se může testovat dřív, ale je logické, že když máš prodlouženou kultivaci o 3 dny, tak se to jakoby posune, protože ty "embryjka" už jsou ve fázi, kdy opustí obal a začnou se zavrtávat ... ale při např 4buňěčném dělení vajíčka musí proběhnut v bříšku ještě dělení do stádia blastocysty a pak se začne zavrtávat ....

Mě dr. řekla (měla jsem morulku a 9buň.) že bych měla testovat 12 den (nepočítá se ET), ale klidně můžu zkusit 10 ... takže jsem čekala (nedočkala) na ten desátý a vcelku mi to rychle uběhlo neboť mi bylo tak zle, že jsem tu dobu prospala.

smilkycz
5. říj 2009

Ahojky, mám po 1. IVF, po 14 dnech HCG 68, nízká hodnota, ve čtvrtek kontrolní krev, tak buď to půjde do kytek nebo to poroste 😒 takže vůbec nevím na čem jsem ...

suzanna
5. říj 2009

smilky drzim palecky at to dobre dopadne 😵 😵 😵

dada jak jsem psala taky bych prospala cely den.A jsem pekne nervozni.Kolikaty den ,kdyz byl ET 3 den by se melo teda embryo zacit zavrtavat?

abig
5. říj 2009

Smilky,vítej.
Hodnota HCG není zase tak nízká, bohužel budeš muset počkat do testů ... embryjko se mohlo zavrtat později, tak ti moc přeji, aby ta hodnota vyskočila výš a výš a ty jsi se tady u nás mohla pochlubit, že i první IVF může být uspěšné.

suzanna
5. říj 2009

luciie vidis,ze krasne folici dorostly 🙂

abig
5. říj 2009

Suz, ahoj ...
Hezky buď trpělivá a pupíčkuj, mazli se s břiškem a povídej si s ním.
Většinou se uvádí doba 5-7dní než dojde k nidaci (zahnízdění), takže to chvilku trvá než HCG vyskočí a projeví se na testu ... u někoho se neprojí na testů, ale v krvi ano a až později se objeví na testu.

suzanna
5. říj 2009

ahoj abig,
to vis,to cekani na pozitivni test je z celeho IVF to nejhorsi a jeste ani nevis jestli vubec pozitivni bude.Nejradsi uz bych mela tehu priznaky 😀

abig
5. říj 2009

Jen počkej Suz, užiješ si těhu příznaků až až ... 🙂
Vy jste neměli prodlouženou kultivaci, tak musí vytrvat v čekání ... je to šilené, co ? Člověk si říká, jestli tam to vajíčko už hnízdí, jestli se mu tam líbí, kdy konečně dá o sobě vědět ? Je to píchání v boku známka hnízdění, jéjej ráno mi nebylo dobře, je to příznak ? Bolí mě prsa, že by ?
Je to šíleně stresující, ale asi si tím musíme projít každá .... říkám se, že na podruhé už to tak prožívat nebudu, ale nejsem si tím až tak jistá ...

misanda
autor
5. říj 2009

holky, no, já jsem teda z toho taky lehce paf...já se budu bát abych měla vůbec nějaký vajca 😀 ale tak snad joooo, když už byly i na IUI...

Suzz, tak prostě to období prospi 🙂

abig
5. říj 2009

Misando, můžu se zeptat odkud jsi ? Klidně mi to napiš do IP, já jen že se vždy usměju u tvého vyjádřeni "vajca" ... to totiž užívá doc. ke kterému chodím do Caru. 🙂

misanda
autor
5. říj 2009

abig : severozápadní čechy 🙂 kdyžtak písnu do IP 🙂...se mě ptáš jako kvůli výrazu vajca, jo? 😀 když mě to přijde hezčí jak folikuly, oocyty apod 😀

abig
5. říj 2009

Tak to jo, vajca je po hanácky, tak jsem si říkala, jestli nejsi odněkud kolem Olomouce ... 🙂

abig
5. říj 2009

Raději méně folíků, ale za to plných krásných "vajec" ... něž hodně folíků nekvalitních "vajec" ....

misanda
autor
5. říj 2009

no, já budu mít folíků určitě hodně 🙄 😔