Taky čekáte na IVF?

misanda
8. zář 2009

tak kdopak se přidá? nás čeká IVF v lednu - naše první...doufám, že se tu někdo najde, s kým se budeme podporovat navzájem...v tom dlouhém boji o vlastního mimíska...

aladin
17. led 2010

Abig: nebuď smutná, za pár týdnů se tomu usmějeme a místo pohlazení neteřinek a synovců si budeme hladit svoje bříško 😉 🙂 . Musel ajsem se smát, když jsi psala, že manžel chce stavět, ten můj už má přislíbený pozemek a začínáme v létě 😀 . Plánuje už dětské pokoje 🙂 .

abig
17. led 2010

Tak to máte krásné čisílko, tak to naprosto chápu, my se bez ICSI neobejdeme.

ratatooy
17. led 2010

aladin jojo ti chlapi.furt potřebují něco vytvářet.ale je lepší mít svůj dům.kdyby to tak fungovalo na tehu.že na to přestaneme myslet vžijeme se do stavení domů a ono to přijde samo.na nás to asi neplatí.to jsem si říkala už před dovolenou a před stavbou.a stejně prd.

petronela82
17. led 2010

ahoj holčiny,

já jsem tady z těch zkratek blázen - co je to ICSI a proč si někdo nechává připlatit kultivaci na co se čeká?

aladin
17. led 2010

Ratatooy: máš pravdu, ale jsem ráda, že má hlavu plnou stavění, aspoň na to pořád nemyslí. Narozdíl ode mě. Pořád si o tom něco čtu, koukám na koně a přemýšlím a představuju si to všechno - jaké bude to IVF, jaké bude to čekání, jestli vyjde to nebo ono...

abig
17. led 2010

Aladin ahoj ... to víš, jsem z toho ňufaní miminka rozněžnělá, prostě jááá chci taky !!!

Tak aby jses mohla usmívát dál, tak je to pár minut, co manžel lítá po bytě s metrem 😀 a už vymyšlí, kde dá postýlku, za chvíli přišel znova, že to musí předělat, protože tam můžou být dvě postýlky 😀 😀 😀

Petronel ahoj .... ICSI je metoda, kdy spermii "vpíchnou" přímo do vajíčka, pak je klasické IVF a to dají hromadu spermií ve "zkumace" k jednomu vajíčku a ať se s tím ty spermíjky poperou sami ..
Pokud má muž málo spermií, musí se dělat ICSI, dr. mi řekl, že na oplození normální IVF je potřeba půl milionu spermií na jedno vajíčko .... takže kdy mi oploďnovali 10 vajíček, a manžel měl jen 1mil spermií, tak to prostě nešlo.
Prodloužená kultivace (PK) .... že za poplatek nechají vajíčka se o několik hodin déle dělit a až potom zavádět .... max. doba kultivace embryjka je 72 hodin, někdy se uvádí i víc .... ale také záleží jak kvalitní je vajíčko ... někdy je lepší ho dát zpět co nejdřív.

ratatooy
17. led 2010

Aladin.vůbec se toho neboj to čekání je asi nejhorší.ikdyz sama jsem teprve v půlce ještě nevím co mě čeká po punkci a tak ale nic není tak hrozný pro mě třeba daleko horší je jedna návštěva zubaře to je mi vždycky týden do předu zle a když už tam jdu tak mě tam manza musí dovézt protože to už jsem v mdlobach.

evik73
17. led 2010

koukám,že se tady staví....taky to máme za sebou,už 4roky bydlíme v domečku,ale pořád je okolo spousta práce,ale zase ten klídek,to je k nezaplacení no a placení hypošky až do důchodu,ale stejně,někde platit nájem,takhle jsme ve svým....a až bude to miminko,tak zahrada bude naprosto ideální....
takže abig s chutí do toho 😀
ratat:mám stejné pocity a příznaky jako ty,břicho jako když mě někdo od spodu přifukuje pumpičkou,bolesti jako by měla přijít mrška,jsem zvědavá,co mi zítra řeknou,snad rostou folíci 😉 😉

pavcahola
17. led 2010

Ahoj holky tak jak je dnes u vás?U nás na vysočině opět chumelí. 😵

tulanek já mám předepsaný prednison,anopyrin,synarel a až to dostanu tak si začnu píchat gonal.A ty bereš co?

broukb na takové myšlenky raději hned zapomen (i když to moc nejde já vím já jsem to taky nedávno prožila)ale musíme se zabývat něčím pozitivnějším. 😉

abig
17. led 2010

Eviku ahoj, já jsem vždy chtěla bydlet na pidi baráčku, jsem holka z paneláku 😀 , ale hlavně kvůli dětem, ty děti jsou prostě jiné, živé a sebevědomé, to vidím na neteři, jsou jí tři roky a málem mě pošle až někam ( ďablík, srdce mám až v pr ... když mě objme ) a já si přeji mít taky spokojené dítě, dokud na to ještě máme 😀

S tím zadlužení je to těžký, to jo, ale nakonec jsme si to spočíítali, že splátka hypotéky nás výjde jak běžný nájem v paneláku, takže není co řešit.

Pavčo ahoj .. směr Ostrava naštěstí ještě nesněží !!!

Dobrou chuť, pokud právě obědváte !!!!!!!!!!!

evik73
17. led 2010

jj abig,manžel je z vesnice a já vlastně taky,přímo z téhle,kde bydlíme teď,ale v 7 letech jsme se přestěhovali na Kladno,ale mě to pořád táhlo sem,měla jsem tu obě bábiny,takže veškerý čas jsem trávila tady a manžel do města už vůbec ne,jsme tady spokojení....občas prudí,že by šel do hor,ale já už se nikam nehnu,mám tady všechny lidičky okolo,tak kam bych se hnala že?

Také všem dobré chutnání u nedělního obídku!!!

ratatooy
17. led 2010

Já jsem taky na vysočině ale zatím tu nesněží.neboj to bude urodicka jak vysita o tom nafukování břicha mi něco povídej.já normálně trpím na zadržování vody v těle takže i normálně vypadám jak některá v sedmém měsíci.

evik73
17. led 2010

Tak to se máme na co těšit,ale zvládneme to,jsme holky statečný....ratat ty jdeš na ko ve středu,jestli se nepletu že?Přeji ti co nejlepší zprávy!!!!

marrad
17. led 2010

ahojte dievcata
tak dnes som zasala stimulku......

evik73
17. led 2010

ahoj marrad,tak to gratuluji a držím palečky,ať vše probíhá,jak nejlépe to půjde a na konci pořádné tlustice na těstíku!!

marrad
17. led 2010

evik73 dakujem......

pavcahola
17. led 2010

tak už jsem to dostala konečně po týdnu zpoždění.Tak v úterý si pojedu pro injekce a začnu konečně stimulku (teda jestli dojedem do Brna)nejste tu některá z Brna že byste nám hlásily jak to u vás vypadá? 🙂

pavcahola
17. led 2010

ratatooy a odkud z vysočiny jsi jestli se můžu zeptat.

evik73
17. led 2010

pavca tak to je super,že už taky začneš,pěkně se to rozjíždí,to bude fičáááák!!!! 😀

abig
17. led 2010

Marrad, gratuluji k dalšímu kroku, teď to uteče jako voda.
Pavco, konečně co ? Takže taky už máš našlápnuto 😉

Mám za vás radost, jako bych to byla jááá !!!

lumpajda
17. led 2010

Ahoj holky, tady taky padá sních, už od rána, dost hustě.Pavco a Marrad, to je super, že už to taky rozjíždíte, tak honem nasedat příští zastávka dálnice na testíku 😉 . Vy se máte holky, že budete stavět domeček, je to můj velký sen, ale asi se ho nikdy nedočkám. Máme byteček v paneláku 3+1, malinkej, ale alespoň náš. Tak všem držím palečky a zítra podám hlášení. Antoanet, budeš testit už zítra nebo počkáš na úterý? Stejně si dobrá, že jsi tak dlouho vydržela netestit. Držím palečky všem.papa

petronela82
17. led 2010

abig - díky za vysvětlení, a můžu se ještě zeptat proč se dělá ta kultivace - na co se čeká - včem je to lepší, dr. přece vkládá už oplozené vajíčko, jak je přece jedno jestli to udělá dnes nebo zítra ....

holčiny - já jsem na zítra objednaná k Dr. a měi jsme se do té doby rozhodnout zda do toho půjdem nebo ne. S manžele jsme se rozhodli že do toho tedy půjdem, tak by ještě mě zajímalo, zda by jste mi poradily co nás může ještě před IVF čekat za vyšetření. Já podstoupila odběry krve - hormonální profil a průchodnost vejcovodů - což je nyní nepodstatné ale na laparoskopiijsem nebyla a manžel klasika - spermiogram

abig
17. led 2010

Petronel, jde o to, že to embryjko se každý den dělí, a když je prodloužená kultivace, tak se vidí, jestli se dělí víc a víc a taky vidí, v jaké fázi je to embryjko .... bez prodloužené kultivace dochází k ET myslím do 3 dnů, když je to těch 5 dní, tak embryjka můžou být už morulky .... nebo se také dělá PK, když se buňky pomalu dělí .... ale to ti vysvětlí embryolog ....

Copak je u vás za problém ? Spermiogram u manžela je rychlovka, pokud mají hormonální profil a vy jste se rozhodli pro IVF, tak si myslím, že můžete začít dalším cyklem. Otázkou je jestli vám budou chtít ještě dělat genetiku (z odběru krve), ale jinak nevím, co by ještě mohli dělat za pokusy hokusy ...

pavcahola
17. led 2010

abig ano už se těším konečně se pohneme zase kousek dál.

petronela já myslím že už vám žádný testy dělat nebudou,nám dělaly to samí akorát ještě,že manžel má špatný spermiogram tak dělaly genetiku jinak nic.Tak se do toho pomalu taky budeš pouštět to je fajn.

A jen tak mimo jak jste se tu bavily tak mi taky stavíme domeček,ale musíme si už asi vzít nějakou hypotéku dochází nám penízky. ☹

petronela82
17. led 2010

abig - já jsem z toho jelen, absolutně nevím co to jsou morulky ani PK, myslím že bude mít Dr. hodně co na vysvětlování

a náš problém - manžel má spermiogram celkém O.K. potvůrek má hodně, jen jsou trochu pomalejší, ale v normě - proto doporučili IUI, když se nám ani po ročním snažení nezadařilo. a já mám hrozně dlouhé cykly před HA jsem je měla 35-40 dní a pak jsem 9 let baštila prášky no a po vysazení, mrcha nejprve vůbec nepřišla, tak následoval norethisteron, utrouš a ponich jakž takž funguju, no a zjistili mi PCO což způsobuje prý i ty dlouhé cykly - nedozraje dominantní folikul - nezačne působit ten správný hormon na růst sliznice - není mrcha. no a když mě nastimulovali, tak to už víte jak dopadlo ☹

pavcahola
17. led 2010

Ahoj možná se budu ptát blbě ale jak to dopadlo?já už si to nepamatuji ☹

abig
17. led 2010

Petronel ...
PK - prodloužená kultivace, promiň napsala jse to ve zkratce, ať to nemusí rozepisovat.
Myslím, že naběhnete ihned na krátký protokol, už jen kvůli PCO, ale je jich mnoho, takže ti neporadím. Buď ráda, že spermio máte v normě, vajíčka doktoři zvládnou "vypěstovat" a vypiplat, ale bohužel spermie ne.

Zítra jdeš na kontrolu ? Poptej se, nech si všechno vysvětlit, klidně si napiš seznam otázek, oni jsou zvyklý ...

Pavčo .. jak už jste daleko s domečkem ?

abig
17. led 2010

Pavčo, na koho je ta otázka ?

pavcahola
17. led 2010

Ta otázka je na petonelu.

jak daleko no domeček stojí ted nám budou dělat topení,pak podlaha,obklady ........a vy jste jak daleko?

petronela82
17. led 2010

pavco - dopadlo to tak že 12DC (po stimulaci Puregonem) jsem měla folíku na obou stanách až až (Dr. neřekl přesné kolik) ale nebyl tak žádný dominantní (všechny měly tak cca 12-13 mm) a kdyby jsme zvýšili dávku tak díky PCO by rostly všechny a měla bych jich tam moc - pro IUI je to průšvih