Taky čekáte na IVF?

misanda
8. zář 2009

tak kdopak se přidá? nás čeká IVF v lednu - naše první...doufám, že se tu někdo najde, s kým se budeme podporovat navzájem...v tom dlouhém boji o vlastního mimíska...

pampeliska36
13. únor 2010

ahoj holky!!!

nejdriv... veeeeeeeeeelka gratulace cabal!!! ale prozatim tichoucka 🙂

ratatooy... asi bych si tam taky zavolala. jsou tam velmi ochotni, takze poradi!

no holky byli jsme ve stredu z manzou v nasem CARu a nastal nam tak trosku "novy" problemek... ja jen, jestli jste se s tim uz nekdo nesetkali?
muj manza chodi na kontrolu ke svemu andrologovi (sexuologovi) a ten mu delal v pondeli odber spermiek... ve stredu odpolko byl manza znovu na odberu spermii v tom nasem CARu. mame uz vyhodnoceni u obou... a vysledky jsou tak diametralne odlisne!!!
v CARu je zlepseni, ale mirne v kazde oblasti... jen pro priklad z 0% progresivnich rychlych na 8%!!!
no a u sveho doktora... ma progresivnich rychlych 20%!!! a v podstate je pri hodnoceni tohoto spermiogramu v UPLNEM NORMALU!!!! a to ve vsech tech oblastech!

psala jsem to doktorovi do CARu, ze to jeho laborator jeste proveri a prodiskutuji a ze mi da jeste vedet, co by navrhoval dal...

no jsem z toho hrozne zmatena... nesetkali jste se s tim nektera? ja jen, ze ty vysledky nejsou JEN O TROSKU jine, ale o HODNE JINE...

broukb
13. únor 2010

Ahoj pampeli...no to je hustýýýý. Víš já vždycky měla pocit, že v těch Carech to malinko zhoršují, než to je... 😅 ale nevim samozdřejmě, ale náš doktor mi řekl, že to neni tak hrozný jak to vypadá a v CARU nám řekli, že v žááádnym případě neotěhotnim normálně 😒 takže nevim.Kadopádně je to divný..tak rozdílné výsledky 😕 No a co stim budete dělat dál???
Rata to je divný ty křeče..radši si tam zavolej at má dušička klid 😅

pampeliska36
13. únor 2010

broukb... no ja VUBEC nevim 🙂 rikala jsem si, jestli jeste nevyzkouset nekde uplne jinde treti odber... ale to vubec nevim, jestli by byl dobrej napad...
doktor nam rikal, ze k rozdilu muze dojit, ze treba pouzivaji nejake jine latky pri vyhodnocovani... no presne tomu nerozumim. ale az takovy rozdil se mi nezda!
aaaaaaaaaaaaaach jo ☹

cibka
13. únor 2010

rataooy radši si zavolej za to nic nedás a budes klidnějsí 😉

lumpajda
13. únor 2010

Ahoj Papeli, my to měli podobně, při vyšetření manžela u mého gyn., normální spermio, morfologie mírně zhoršná 39% dobrých a v CARu jen 19% výsledek Teratospermie, taky nám to přišlo zvláštní, prý mají lepší přístroje, ale sexuolog, který je přímo zaměřený na léčbu mužské neplodnosti musí mít přeci taky dobré přístroje, no ne.

ratatooy
13. únor 2010

Cibka tak jsem volala dr.a prý je to normální a jasná známka tehu.to mám radost a to budu trpět klidně celejch devět měsíců

tulanek
13. únor 2010

Ratat,tak to jsem rada ani nevis jak,furt jsem na tebe myslela,mi fakt spadl sutr ze srdce!!! 🙂 tak to je krasny,kdyz ti to takhle rekli 🙂 ja si myslim,ze budes klidne trpet az dokonce,hlavne kdyz vis,ze je za tim miminko 🙂 ja mam takovou radost!!!A kolikaty jsi den po ET?Me dneska boli docela zada,ale vzpomnela jsem si na Evika,ze ji taky bolivaly,tak snad je to v pohode 🙂

boruvkova
13. únor 2010

Dobré odpoledne holky,

Lumpi jeste k tomu nasemui 2.ivf, ja taky doufam, ze nas vezmou co nejdrive - v dubnu, ale kdyz jsem se objednavala vcera na kontrolu, jsou totalne natriskani a muzou nas vzit az 12.brezna, ja si rikam, abychom pak vubec vsechno stihli, vcetne zadanky na pojistovnu.

Jinak holky ja nevim, ja jsem asi prijde mi snad jedina, kdo neni s CARem uplne tak spokojeny. Neni to tim, ze nam to nevyslo, ale proste uz od zacatku z toho nemam uplne tak dobry pocit. Na konec jsem zjistila, ze kolegyne chodila uplne do stejneho sanatoria a pocity ma podobne....

Pritel mel astenoteratozoospermii, diagnostikovali mu varikokelu. Jeho urolog po operaci rekl, ze i kdyz vysledky po operaci nikdy nejsou zaruceny, tak ze ji mel pritel opravdu velikou (nemohl jednu dobu uz skoro vubec sedeet, jak ho to bolelo), takze u nej by se to melo zlepsit zarucene. Kdyz jsme byli v caru a delalo se spermio pred ET mel si pritel radeji nechat nejake zamrazit, pak mel prijit jeste jednou. Na konec zamrazene nebyly potreba. Kdyz jsme chteli videt vysledky, zadne jsme nedostali, na dotaz jak to dopadlo nam rekli, ze se spermio zlepsilo osmkrat, takze vlastne nevime nic. Kdyz jsem byla na ukonceni neschopenky, vyzadali jsme si kopii vysledku, ktere nam stejne nic nerekly, protoze spermio bylo delano jen kvuli tomu,aby se priteli odebral vzorek prave k tomu zamrazeni... takze holky my se ted budeme mezi dalsimi pokusy snazit prirozene a vyzadame si na urologii jeste jeden spermiogram🙂 Je jasne, ze do normy se asi nedostaneme, ale chteli bychon vedet neco konkretnejsiho..

ratatooy
13. únor 2010

Holky kde jste dneska?určitě na návštěvách co?tak jsem volala do caru co ty křeče a je to prej jasný příznak tehu🙂 tak mám radost.

tulanek
13. únor 2010

Ratat ja ti napsala 😕 sdilim s tebou tvoji radost!!!! 🙂

ratatooy
13. únor 2010

Děkuji tuli.a co ty?určitě už máš taky mimi zavrtáný.včera mi manza dal s tou injekci prvně mi ji zabodl a vzpomel si že nevypustil vzduch tak ji zas vyndal a bodl znovu a to jsem řvala včera se to vůbec nepovedlo.a četla jsi o ty masti na tady to jak jsem ti psala🙂

tulanek
13. únor 2010

Nemas ubec za co,ja mam opravdu radost! 🙂 doufam doufam,porad tomu verim,tak snad ,,aspon,,jeden miminek si rekl,jee tady je hezky 🙂 auuuu,tak to muselo byt teda utrpenicko ☹ jo,jsi moc hodna,ja ti asi nenapsala,jsem nevdecnice nevdecna dekuju 🙂 je to i jako aby to nebolelo nebo jen na ty boulicky?Me to dneska zase poprve ubec nebolelo a to byl drahous pekne rozespalej a ubručenej,tak jsem se smala,jesli to nepichl do matracky 😀

tulanek
13. únor 2010

a Ratat,od ktereho dne te tak boli to brisko?Me rano,kdyz jdu na zachod,kolem pate,tak me boli hodne bricho jako na mrchu,pak chvilku nemuzu usnout,ale pak me to zacne vetsinou az vecer nebo az dalsi rano...Jsem 6den po ET...

ifet
13. únor 2010

Ahoj Tuli, jsem na tom jako ty, dneska jsem 6 den po ET...prsa mě bolej, ale to už od ET 😀 a břicho přestává...vnitřně trochu řeším, jestli je to tak dobře, ale doufám, že jo, že se nás mimískové držej 😀

ratatooy
13. únor 2010

No to je ono tuli

tulanek
13. únor 2010

Me Ifet taky prestalo bolet,ale spis prestalo bolet po OPU a po tech vsech folikulech,co tam byly zvetseny,ale ted,jak pisu,kazdy rano,me boli bricho a cestou na zachod se modlim,abych to nedostala i kdyz doktor rikal,ze nedostanu,ale boli to tak,jako by to ze me melo vycaknout kazdou chvili 😅 ale pak to na chvili zaspim a je to dobry vetsinou 🙂 urcite se nas drzej,udelaly jsme pro ne vsechno co je potreba a delame dal 🙂 a Ratat dekuju moc,popisuju to tady jak blbecek,ale ted si zase pripadam lip,kdyz pises,ze to mas asi stejne 🙂 ja si porad rikala,ze je asi hodne brzo...

ifet
13. únor 2010

No Tuli tak to je přesný...ráno myslím, že mi praskne břicho, ale pak je to lepší a víc to bolí zase až večer....a ty prsa bolej taky víc večer...no doufám, že je to dobrý znamení 😀 kdy budeš testovat??? Jo a ty jsi celých těch 14 dní doma? Já už půjdu v pondělí do práce, doma by mi jeblo...

tulanek
13. únor 2010

No prsa,bradavky me boli hlavne rano,kdyz si mam lehnout na bricho,kuli injekci 🙂 s prsama nastesti nijak extra netrpim,mam je spis jakoby zpevneny,jak jsou trochu zvetseny 🙂 a to ubec neni na skodu 🙂 no ja budu testovat 21...A ty??Ja do prace nejdu,pac delame dvanactky a je to narocna prace,takze hezky doma v klidku,reknu ti,ze me to zatim ani tak nevadi,zatim se dokazu od vsech tech myslenek odpoutat 🙂 a mas v praci aspon trochu klidek?

broukb
13. únor 2010

Ahoj nositelky mimísků i čekatelky na mršku 😀
Tuli tak to jsem ráda, já mám skoro ty samé pocity, bříško mě nejvíc bolí ráno a večer a prsa tak nějak pernamentně, ale jen na dotyk a kdyby se to mělo určovat podle počtu čůrání tak jsem stopro těhu 😀 Jinak jediný čeho jsem si všimla, že ted strašně moc cítim všechno možný hrozně intenzivně, tak snad je to dobré znamení 😉 já bych si to tolik přála...jsme byli u tchýně a ona furt natahovala jak se těší a jak to bude krásný a že určitě budou dvě 😀 Tuli a proč chceš čekat až do 21 vždyť to j e hrozně dlouho???

ifet
13. únor 2010

Tuli já mám testovat taky tak jako ty...říkali za 14 dní, což je 22.2...ale to je ještě za tak dlouho...

pajka00
13. únor 2010

ahoj holčičky..teda vy jste toho zase nakecaly 😀
cabalko-velká gratulace-zatím potichoučku..a drž se!🙂
Joo..já vím,že nervuju-víc než před tím, než jsem měla // a omlouvám se....vám dělám předášky a sama.....no ale to víte-to bude tím věkem🙂))Protože jak jsem tady četla o tom věku-dostane na zadek!Já jsem nejstarší a na věk kašlu-takže buďte tak hodné vy 37-38...neříkejte nic o tom,že je vám moc, protože já má za chviličku kulatiny a doufám,že jsem si dala taky pěkný dárek🙂
Proč bys měla být 3 dny před OPU ve špitále? Že oni tě tam chtějí hypnotizovat místo uspání?? My jsme přijeli půl hodinky před zákrokem a za 2 hodinky už jsme jeli zase zpátky...takže pohodička🙂
všem krásný zbytek víkendu, co jdou na zákrok moc držím palce no a zbytek laskavě hlaste //!! Evi-na tebe furt myslím....jsme na tom stejně🙂
Tuly-čekám na hlášení o //🙂))
papa všem!

tulanek
13. únor 2010

No ja chci testovat 21... proto,ze mam oficialne testovat az 24... mno a kdyz by to melo byt dobry a prcousek jeden nebo dva se chytli,tak uz by tam carka byt mela a jesli ne,no tak si muzu rikat,ze do 24.,jeste tri dny cas 🙂 ja nechci driv,protoze kdyz by tam byla jedna,byla bych z toho spatna a nemyslela bych cely dny na nic jinyho,takhle jsem relativne v pohode a porad si rikam,ze tam jsou proste 🙂 jo jo,je to dlouho,ale ja vydrzim 🙂 nejdriv me navnadite a pak ja 🙂

tulanek
13. únor 2010

Ahoj Paji,jeste bude muset chvilku vydrzet,ale dekuju,ze veris za me!!!Dodava mi to silu,aj ja na tebe myslim a na bobanky nebo na jednoho,co mas v brisku 🙂 neboj,ted uz to pujde opravdu dobre,ale na nervozitu mas hold narok,pockej jak kdyztak budu raplit ja 🙂 a z veku si nic nedelej prosim,holky prehanej!!!! 😉

evik73
13. únor 2010

Hezký večer kočičandy,jdu vás v rychlosti pozdravit,dneska jsme celý den nebyli doma,tak teď jdu udělat očistu a pak asi padnu jako špalek 😝
Holky příznaky máte všechny krásný...to jistojistě bude těhulení jako vyšité....mně to všechno nějak opustilo a je mi docela dobře,tak jsem zvědavá 😉
Tak krásné sny a snad se zítra dostanu víc než dnes. 🙂 🙂 Kůň s vámi ženy 😀 😀

tulanek
13. únor 2010

Tyyyyyyyyyyyy jo,Bjoucku zitra taaaaaaaaaaaaakhle drzim pesti,at tam jsou,ale ja verim,ze tam budou!!!!!!Napis pjosim,budu nervniiii 🙂 moc na tebe budu myslet,drz se!!!!! 🙂

broukb
14. únor 2010

Holkkýýýýýýýýý přeju vám krááásnýho Valentýna 😉 a tiše hlásím // jsou TAM 😵 😵 😵 Jen jsem si představovala jak to miláčkovi slavnostně předám ve valentynce a nakonec jsem za nim v půl 8 letěla tak strašně jsem brečela,že mi ani rozumět nebylo a jediný co ze mě vyšlo bylo je tam,ona tam važně jeeee 😀

lumpajda
14. únor 2010

Dobré ránko kočenky, tak jak čtu, máte krásné příznaky, tak moc držím palečky, ať jsou //.

Boruvko, nás doktor objednal hned na příští čtvrtek, ale nevím zda to neznačí spíš nějaký problém. 12. března jdete, tak to hned domluvíte, zažádáte a v dubnu jedete. Nám to pojišťovna odsouhlasila během 14 dní, tak to určitě stihnete. My bychom se chtěli dostat do Plzně, do jedné studie, ale nevím, jsou tam dost přísná kritéria a ještě nevíme co nám řekne ten náš Dr., tak uvidíme, každopádně nejdýl květen, dýl prostě nečekám 😉

lumpajda
14. únor 2010

Tak se mi vymazala celá zprávička, no super.

Broučku, nádhera, krásný dáreček, moooooc gratuluji, krásně pupíčkuj, mám z vás véééélikáááánskou radost.

Tak koukám, že blastocysta je vážně tutovka, stejně asi nejvíc záleží na kvalitě embrya, pokud se vyvíjí tak jak má, tak prostě není důvod, aby to nevyšlo.Miško, specielně pro tebe, to neznamená, že Hugoušek není nejšikovnější embryko, čtyřbuněčné nebo osmibuněčné, ale v ten správný den má ten správný počet buněk, to je podle mě to nejdůležitější, co vy myslíte holky? nám se vlastně všechny pozastavili ve vývoji, takže to bylo jasný, že to nevyjde, stejně je to věda a zázrak to lidské početí.

cibka
14. únor 2010

ahoj koníkandy
ratatooy tak vidís ja ti rikala zavolej člověk je hned klidnějsí a kort kdyz ti rekli takovou krásnou zpravičku blahopřeju 😉 moc moc moc
broukb - tobě taky velikánská gratulace.....
teda holky vy co ste ted byli v lednu a unoru tak snad všechny budete těhule to je paráda ted se k vám přidá jeste evik a dalsí....
no me nezbývá nic jinýho nez si jít zejtra pro to pigáro protože mrcha porád nedorazila ☹
přeji všem krásnou nedeli

evik73
14. únor 2010

Krásnou neděli a pěkného VALENTÝNA pokud slavíte 🙂 🙂

Tak brouku,tobě ten Valentýn vyšel uplně nejsuprověji,tak ti moc gratuluji a držím palečky,ať vše až do konce je bez problémů,ať už bude mimísek jeden nebo dva 🙂 🙂