Taky čekáte na IVF?

misanda
8. zář 2009

tak kdopak se přidá? nás čeká IVF v lednu - naše první...doufám, že se tu někdo najde, s kým se budeme podporovat navzájem...v tom dlouhém boji o vlastního mimíska...

ratatooy
22. led 2010

Cibka aha jen 8 dní tak to je krátký protokol dlouhý je tak na tři týdny i dyl.

cibka
22. led 2010

ratatooy: mam prijit 1 unora pro injekce az to dostanu tak od 2 dne píchat injekce a 11 den cyklu na utz, krev a pak se uvidí jestli vajucha vyrostli

ratatooy
22. led 2010

Já to měla tak že až jsem to dostala tak jsem brala HA od 30.12 pichala dipherelin od 14.1 přibyl puregon a 20.1 byl utz tam mi rozepsali další injekce na dozrávání Menopur a ještě další puregon na tři dny protože mi vajka rostli o den pomaleji a zítra mě čeká druhý utz ještě možná něco dostanu ale ve středu už by měla být opu

cibka
22. led 2010

znam pani která chodila do genetu a za rok je to vyšlo na 80 tisic

cibka
22. led 2010

ratatooy: to je stejně divný člověk do sebe napere takovejch léků a vajucha si dělají co chtejí, a je jedno kam se to píchá? jestli do zadku nohy nebo břicha

cibka
22. led 2010

handik: ty jsi z prahy nebo do genetu dojíždíš

ratatooy
22. led 2010

podkozni inj se můžou do stehna do ruky ale do břicha je to nejlepší protože se hormony nejlíp vztrebavaji z tuku.akorát pak agolutin po opu se pícha do zadku.to se mi taky nechce.radši bych místo toho nějaké léky ve formě prášku

handikpindik
22. led 2010

cibka: no to by vám měla vysvětlit mudra co všechno budete potřebovat navíc, ale hlavně je to o tom, že se pak domluvíte až po odběru vajíček a spermatu až jak to bude vypadat.
Jo věřím, že tam ta paní nechala 80 000 je to sice placené pojišťovnou, ale spoustu věcí ti pojišťovna nezaplatí. Každopádně já si myslím, že to za vlastní miminko stojí, o tom tady nepochybujeme žádná, i když je to teda kuwa drahý toužení.
Já do Prahy dojíždím, jsem sice pražák, ale přestěhovali jsme se na venkov.

salopa
22. led 2010

handik: Mno tak gratuluju, To je super a fofr:o)
ratatoy: přesně jak píše handik, stačí zkopírovat a připsat se 😉

S těma penízkama je to děs, ale co by jsme neudělali pro miminka 😀 Nám řekli, že maximální strop co bychom si měli hradti a tudíž teda nachystat je 20.000. Ale prý se tam nemusíme dostat. Záleží na situaci. ale myslím,že se tam dostaneme. Jen za injekce jsem doplácela skoro 6.000. A to mám stimulku na tejden Jenže Gonal je docela drahej:o/

ratatooy
22. led 2010

Můj gynekolog mi vyprávěl o své pacientce že dlouho nemohli mít děti nechali na tom tři stavebka nakonec měli teda uměle dvojčata a ta paní hned po porodu otěhotněla přirozeně a má další dvojčata.tak teď jezdí ze čtyřma dětima vlastě jsou to všechno ještě mimca.jsou to ale hrozný prachy mi kdyby jsme věděli že to bude stát třeba víc jak 50.tis tak by jsme do toho nesli a rozhodovala jsem se fakt dlouho člověku vrtá v hlavě tolik věci a taky jsem měla strach o sebe.jaký z toho můžou být následky a tak.ale nechci tady tím nikoho stresovat protože takových případů je snad málo.

pajass
22. led 2010

Ahoj děvčice, dobré ráno!!!

1) Abig: 28let - čekání na 2 IVF .....
2) Nana: 32let - čekání na 2 IVF začátek března
3) Pavcahola: 25let - čekání na 1 IVF konec ledna
4) Antoaneta: 30 let - ET 7. ledna
5) Mirabela: 28 let - čekání na 1 IVF květen
6) Maryah: 27 let - čekání na 1 IVF leden/únor
7) Ifet: 27 let - čekání na 1 IVF únor
8) Lumpajda: 29 let - 1.IVF zacatek unara
9) Vevericka80: 29 let - čekání na 2.IVF únor
10) Ketyz: 31let 1IVF brezen
11) Tulanek: 22 let - čekání na 1. IVF začátek února
12) Pajka: 39let - čekání na 1.IVF polovina ledna
13) Misanda: 26let, 2xIUI, 11.1. 3.Zoladex, 25.1. začátek stimulace - Gonal
14) Cabal: 35 let - 2xIUI, 23. 12. Zoladex. 11.1. zacatek stimulace, Fostimon, Merional
15) Aladin: 30 let - čekání na 1. IVF v půlce února
16) Ppampeliska: 32 let - čekání na 1. IVF, předběžně někdy únor, březen
17) Evik73: 36 let - 3 IVF leden,11.1.začátek stimulky,vajka rostou pomalu,snad je dovysedím!!!
18) Broukb: 24 let - 1. IVF, předpokládaný začátek stimulace 19.1 - Gonal
19) Marrad: 38 rokov - 1. IVF druha polovica januara
20) Salopa: 27 let - čekání na 1. IVF, začátek stimulace zřejmě od 19.1.
21) Petronela 27 let čekání na 1.IVF - 4.2. vyvolání mrchy - kolem Sv.Valentýna začátek stimulace
22) HandikPindik 26 let čekání na 1.IVF - začátek stimulace cca 2.února - Gennet Praha

Stimulující čekatelky :
1) Evik73
2) Lumpajda
3) Pajka
4) pajass-kontrola krve a folikulometrie 25.1.
5) Salopa
6) Tulanek
7) Cabal, OPU 27.-28.1.
8) Broukb

Čekáme miminko :
1) Dada
2) Suzanna

handikpindik
22. led 2010

salopa: no to je fofr, to mi povídej, první návštěvu CARu jsme měli v loni v listopadu a letos v únoru proběhne naše první IVF, pokud se teda bude vyvíjet všechno tak jak má, ale já my sme teď tak nabuzený těma dobrejma zprávama, že věříme, že všechno dopadne na jedničku.

Jo peníze sou bohužel až na prvním místě a člověk jich potřebuje hodně, aby si mohl splnit největší přání. Dalo by se říct, i když to vyzní hnusně, že si to miminko vlastně koupíme. Ale stejně je to k nezaplacení.

ratatooy: všechno má své oběti, ale o těch zdravotních problémech sem taky slyšela a dost četla, ale záleží na jedinci a hlavně když miminko chceme, tak se nad tímhle nemůžeme pozastavovat. Každopádně ten případ co je pacinetka tvého gyndaře, tak ten znám taky. Dokonce je to v rodině mé kamarádky. Taky se jim nedařilo miminko, tak šly na umělé a ještě jim doktoři řekly, že si mají nechat zamrazit spermie. První miminko bylo "ze zkumavky" a protože to braly tak, že se jim přirozeně mimčo nepovede tak si nedávaly pozor a prakticky hned po porodu přišla o jiného stavu znovu. Příroda je holt mocná čarodějka 🙂

ratatooy
22. led 2010

salop třeba se tam nedostanete mi jsme taky počítali prvně 40tis pak 25 a nakonec jsme na 13tis.ještě nevím jestli budou mrazacci ale ani nám nikdo neříkal že by se za to zvlášť platilo jen za uskladnění na rok 1.000kč

broukb
22. led 2010

Dobrý ránko 🙂 ted jsem se vrátila z předoperačního vyšetření a jsem zdravá jako rybička 🙂 krom toho, že mi teda sestra udělal modřinu jako prase jsem taky zjistila, že musim na tetanovku 😝 bezva jako bych tech injekcí ted neměla dost...no, ale musim se zeptat v Caru, jestli mi jí může dát při stimulce.
Jinak ahoj cibko, Handiku ja chodim taky do Genettu k dr. Lovásový...cibko neboj je v pohodě a vše ti vysvětlí 😀 Jo a neschopenku si nechám vypsat od příštího pátku páč budu v sobotu 11 den, tak jsem zvědavá, jestli půjdu na OPU v sobotu, nebo až v pondělí (13den)..myslim, že spíš v sobotu, protože já mám Ovu normálně 13 den, tak aby mi nepraskly..no uvidíme jsem nedočkavá a vše bych chtěla vědět hned 😀 nejlépe i to, že jsem těhu 😀 😀

handikpindik
22. led 2010

brouku vysvětli mi to prosím s tou neschopenkou, já sem si na to chtěla vzít dovolenou, protože neschopenka asi nebude placená, dost dobře totiž nechápu kde si o to neschopenku zažádám, jestli v gennetu nebo u gyndaře. A jestli je neschopenka nutná... děkuju !!!
No tak to tak holky vypadá, že od vykysalý se přesunem všichni k Lovasový 😀

salopa
22. led 2010

handi: určitě všechno dopadne na jedničku a za chvilku budeš písat, jak si taky už pícháš 🙂
ratatooy: Tak jasný, dostat se tam nemusíme.Ale moc tomu nevěřím. Třeba pak budu mile překvapená 🙂
brouk: to aby jsi nevyšla ze cviku 😀

cibka
22. led 2010

broukb:určite \lovasova bude taky ok vykysalá mi řikala že se nemusim bát že jsou tam samý zkušený to mi prave řikala když sem se ptala jestli mi opu bude dalat ona tak mi rekla ze tam od unora není, holky oni to dělají i o víkendu ? myslim že neschopenka není třeba pokud se citiš ok ptala jsem se na ní vykysalý tky bych ji nechtela dyžtak bych si vzala dovču

tulanek
22. led 2010

Ahoj holky,tak vy to v Genettu vedete ve velkym,koukam 🙂 tak to je dobre Brouku,ze jsi v pporadku!! 🙂 jedna vcelicka navic,to uz ani nepoznas 😀 tyyy jo,tak porad jeste pracovne,jo? 🙂 jo jo,aj ja bych chtela mit uz dopredu na papiru,jak to vsechno dopadlo 😀

tulanek
22. led 2010

Jo a Salop,hladim o stosest,na tvoji radu! 😀 uz se mi trosicku sem tam delaji bebinka,tak to pupik potrebuje 🙂 asi bych mu mela dat neco dobryho,za odvahu a vydrz 😀

cibka
22. led 2010

holky to čekání je fakt nejhorší, holky to předoperační se dělá v době píchání injekcí?

tulanek
22. led 2010

Cibka asi jo,ja jsem na nem jeste nebyla,nikdo me tam jeste neposlal 😅

cibka
22. led 2010

tak se tu opatrujte ja razim do prace a večer se tu zase ukážu mejte se ahojky

ratatooy
22. led 2010

Já četla jinde že někdo si měl nechat udělat predoperacni třeba v nemocnici kde bydlí a v našem caru se nedělá vůbec jen se tě zeptají na alergie a tak.

broukb
22. led 2010

Ahojky Tulánečku, ty jsi ještě nedostala žádanku na předooperační??? no to čumim já jí mám už od 7.12 dama a měla jsem tam jít hned druhý den po první včeličce, aby měli všechny výsledky na 2 UTZ..no to je mi záhada...jinak se chodí normálně k obvoďačce. Jsem si tam připadala jako exot..každej na mě..jé vy jste 85 ročník a jdete na IVF?? tak mladá...bože jak jim máte vysvětlit, že to neni nic nenormálního??? 😀
Jinak Handik, s neschopenkou je to asi tak, pokud nechceš a nezeptáš se, tak ti jí nikdo až do OPU nevnucuje, pak už je dobré být doma, ale nemusíš..já dělám kosmetičku a ještě sídlíme v obchoďáku, a dělám 12 tky, takže kuli bacilům a taky kuli únavě jí chci..ale až do OPu budu chodit normálně.No, ale už se těším až si odpočinu, koupila jsem si puclíky a budu skládat, dočtu si knížku na kterou jsem neměla čas a kouknu na nějaký filmečky...hurááá prázdniny 😀

broukb
22. led 2010

jo a vypíše ti jí bud obvadák, nebo v Genetu 😉

salopa
22. led 2010

Tak já teda předoperační už musela mít hotový teď , když jsem tam byla na ten rozpis léků.Je to fakt všude jiný.
tulanek: bebínka jooo...tak přidej hladící dávky 😀 To určitě, odměna je důležitá...je to skvělá motivace pro další postupování 😀

tulanek
22. led 2010

Ratatooy,ty taky chodis do Unicy?Promin,ze se ptam jak blbec,ale ja si nedokazu zapamatovat ani zakladnii veci,vim ze jsem s nekym chvalila Frgalu... 😅 Ja byc h totiz taky rekla,jesli mi nerikali,ze je to jen na chvilinku ta narkoza a vysledky krve a vsechny ty kraviny mam v poradku,ze tam mozna ani muset nebudu,mno ubec,ale ubec by mi to nevadilo 🙂 Brocku,nic si z toho nedelej,kdyby jsi videla,jak koukaji na me,ale uz na ty jejich vyjeveny ksichty s prominutim se...Je to nase vec,tak at vypisou predoperacni a zbytecne neremcaj 😀 je,ty to mas tak krasne naplanovany,ja jsem si koupila vysivani,pujcila miliony filmu,tesila se na volno a vite co cely dny delam?By ste neuhodly 😀 😀

petronela82
22. led 2010

ahojky - holčiny

koukám že tu rozebíráte předoperační vyšetření, vím že Dr. něco takového zmiňoval, ale žádnou žádanku mi nedal, je zapotřebí ji mít, když půjdu k obvoďákovi? a ještě by mě zajímalo z čeho všeho se předoperační vyšetření týká?

salopa
22. led 2010

petronela: Většinou žádankou chtějí, aby věděli co vše na klinice potřebujou. Po mně v pronatalu chtěli rozbory krve na pohlavní choroby a žloutenku, pak krevní testy,(ale to rozepíšou co vše se musí nechat vyšetřit) moč a pak ještě na interně (takže EKG) Někdy ti OKG natočí i obvoďák, pokud ten přístroj má. To předoperační je pro ně prostě takovej klídek,že zvládneš narkozu a že nemáš nějakou srdeční vadu a podobně. A hlavně třeba infekci a tak. Ale záleží na každé klinice co a jak.Je to individuální.

pajka00
22. led 2010

1) Abig: 28let - čekání na 2 IVF .....
2) Nana: 32let - čekání na 2 IVF začátek března
3) Pavcahola: 25let - čekání na 1 IVF konec ledna
4) Antoaneta: 30 let - ET 7. ledna
5) Mirabela: 28 let - čekání na 1 IVF květen
6) Maryah: 27 let - čekání na 1 IVF leden/únor
7) Ifet: 27 let - čekání na 1 IVF únor
8) Lumpajda: 29 let - 1.IVF zacatek unara
9) Vevericka80: 29 let - čekání na 2.IVF únor
10) Ketyz: 31let 1IVF brezen
11) Tulanek: 22 let - čekání na 1. IVF začátek února
12) Pajka: 39let - 25.1. OPU 1.IVF
13) Misanda: 26let, 2xIUI, 11.1. 3.Zoladex, 25.1. začátek stimulace - Gonal
14) Cabal: 35 let - 2xIUI, 23. 12. Zoladex. 11.1. zacatek stimulace, Fostimon, Merional
15) Aladin: 30 let - čekání na 1. IVF v půlce února
16) Ppampeliska: 32 let - čekání na 1. IVF, předběžně někdy únor, březen
17) Evik73: 36 let - 3 IVF leden,11.1.začátek stimulky,vajka rostou pomalu,snad je dovysedím!!!
18) Broukb: 24 let - 1. IVF, předpokládaný začátek stimulace 19.1 - Gonal
19) Marrad: 38 rokov - 1. IVF druha polovica januara
20) Salopa: 27 let - čekání na 1. IVF, začátek stimulace zřejmě od 19.1.
21) Petronela 27 let čekání na 1.IVF - 4.2. vyvolání mrchy - kolem Sv.Valentýna začátek stimulace
22) HandikPindik 26 let čekání na 1.IVF - začátek stimulace cca 2.února - Gennet Praha

Stimulující čekatelky :
1) Evik73
2) Lumpajda
3) Pajka
4) pajass-kontrola krve a folikulometrie 25.1.
5) Salopa
6) Tulanek
7) Cabal, OPU 27.-28.1.
8) Broukb

Čekáme miminko :
1) Dada
2) Suzanna
Ahoj holky-tak hlásím po kontrole..na každé straně po třech vajíčkách 16-17mm a v pondělí odběr....tak nevím, jestli se mám těšit nebo se začít bát🙂)