Taky čekáte na IVF?

misanda
8. zář 2009

tak kdopak se přidá? nás čeká IVF v lednu - naše první...doufám, že se tu někdo najde, s kým se budeme podporovat navzájem...v tom dlouhém boji o vlastního mimíska...

afrika
8. zář 2009

misanda stretli sme sa aj v téme IUI. mňa čaká IVF pravdepodobne v októbri-10 mesiac. budúci týždeň asi začínam s Proverou. leden je aký mesiac?

misanda
autor
8. zář 2009

ahoj afrika

jj, pamatuju si na tebe 🙂

leden = januar 🙂 nás čeká ještě 3měsíce léčby endometriozy a pak na to skočíme 🙂

takže ani vám IUI nevyšlo, to je mi líto ☹. na IVF půjdeš na první? to dáme!! musíme!!!

afrika
8. zář 2009

áno prvé, dúfam, že posledné...

misanda
autor
8. zář 2009

afrika - jakej byl nakonec u vás ten problém? už si nemapatuju...

abig
8. zář 2009

Ahoj, taky bych se přidala. Mě čeká druhé IVF taky v lednu. Pokud se budu dařit, tak i dřív, ale uvidíme, jak na tom jsou mé vaječníky po OHHS z prvního IVF, které jsem podstoupila v srpnu (8měsíc).

misanda: takže, kdo ví? Třeba nám to výjde na stejno.

misanda
autor
8. zář 2009

abig : Vítej! a vy nemáte žádný mrazáčky?

abig
8. zář 2009

misanda: bohužel nemáme .... všechno bylo až moc dokonalé ... a nakonec nic.

misanda
autor
8. zář 2009

abig: to je mi líto...tak snad podruhý to dopadne dobře...naděje umírá poslední. můžu se zeptat kolik jste cca za IVF dopláceli? My prý bychom si měli zaplatit i ICSI, takže počítám, těch 20-25tis do toho vrazíme...

abig
8. zář 2009

misanda : děkuji, nemusí ti to být líto ... ještě to bolí, ale člověk se z toho nějak vylízá ...

My měli ICSI, prodlouženou kultivaci i asistovaný hatching , píchala jsem si Puregon Pen ... se všemi poplatky bez cestovného to bylo 25.000.-, měla jsem dost vajíček a bylo mi řečeno, že budou i mrazáčky, tak jsme 4 vajíčka ještě darovali .... tak jsme dostali slevu 9tis .... takže to nás vyšlo na 16tis.

Při druhém už si necháme oplodnit úplně všechno, takže počítám že do 30tis se snad vejdeme.
Ještě mi zbyla jedna ampule Puregonu, takže jedna tisícovka "ušetřená"

misanda
autor
8. zář 2009

abig: taky budu mít nejspíš puregon pen, tak jsem zvědavá. jsem zvyklá si píchat klasika injekce ze stimulací na IUI.

jak jsi to snášela váhově tu stimulku..nějaký výkyvy??? toho se lehce děsím, ale co bysme pro mimi neudělaly, což?

ty jo, 25tis, stejně je to ale darda 😖

abig
8. zář 2009

misanda: váhové výkyvy byly v rozmezí dvou kil, ale to byl způsobeno OHHS, ale ty dvě kilča mám stále nahoře, protože mi nasadili Utrogestan, takže hormony jsou hormony.
Takže váha je v pohodě, ale tělesné proporce se změnily. Po punkci vajíček se mi rozjelo OHHS a měla jsem bříško jak v 5 měsíci, takže se mi jakoby natáhlo a teď mi zůstal špek, který překáží ....
Ale je to velmi individuální ....

misanda
autor
8. zář 2009

abig : já jsem teda po utrouši ani po tý lehký stimulaci na IUI nanabrala ani deko...tak doufám, že na mě takhle bude působit i stimulka na IVF 😀

Abig, špek čeká na mimíska a po mimískovi, až bude venku to pěkně procvičíš a vytrénuješ a bude!

já se přiznám, vůbec o tom syndromu OHHS nemám nic nastudováno...popiš mi to nějak ve zkratce...sím sím...

abig
8. zář 2009

OHHS je tzv. ovariální hyperstimulační syndrom, ten vzniká údajeně u 0,5%-1% žen při stimulce. Dochází k němu díky stimulaci vaječníku, kdy dojde k zvětšení vaječníků a má to několik příznaků...
Může přijít při stimulaci, u mě došlo až po punkci, u někoho až po ET. Projevy jsou bolesti v podbříšku, zvětšení objemu bříška ... při UTZ jsou vaječníky zvětšené, to způsobuje tlak a následnou bolest ( já měla po punkce vaječníky 10x9 cm a měla jsem pocit, že asi umřu, mega bolesti jsem měla 4 dny), to je respektive ještě lehčí forma ... dále se tvoří volná tekutina okolo vaječníku nebo v břiše a to je nebezpečné, špatné dýchání, ale to už je ti vážně strašně.
Relativní doporučená léčba je příjem tekutin o 4l denně, sledování váhy a příjmu a výdajů tekutin, při poslední fázi tě hospitalizují, dělají odstátí volné tekutiny z břicha, kapačky ...
Každý reaguje jinak, trvá to několik dní ...

Klidně se ptej ... pokud budu vědět, tak odpovím ..

misanda
autor
8. zář 2009

ty jo, tak to je ale hodně drsný...brrrr...a na ty bolesti jako nic neexistuje, prost dá se říct (zjednodušeně), že musíš jenom pít a pít a pít??? vim, že mě říkala dr při každý stimulce a hlavně potom po Pregnylu, že se musí hodně pít i tak...

10x9cm...to si nedovedu představit ☹ ...a když budeš stimulovat teď, tak jde se tomu nějak vyhnout..? blbá otázka...asi nejde, co? ☹ ale asi to nemusíš mít zákonitě znovu přece, ne???

misanda
autor
8. zář 2009

abig, a jak dlouho se snažíte???

abig
8. zář 2009

Bylo to dost nepříjemné, brečela jsem bolestí, nečekala jsem to, taky jsem to neměla nastudované ... ale jakmile to odeznělo, tak už bylo fajn .... nikdo mě neupozornil na zvýšený příjem tekutin, a to normálně piju 3l.
Prevence proti OHHS není .... nikdy nevíš, jak tělo zareaguje, takže ani na podruhé nevím, jak to bude vypadat ... už jsem se probrala s narkozy v bolestech ... a to jsem stimulovala "jen" 6 dní, sedmý jsem si píchla pregnyl a devátý šla na punkci ...
Taky se říká, že když ho máš jednou, budeš ho mít zas .... stejně jako se říká, že při OHHS, je větší pravděpodobnost těhotenství .... já měla zavedené dvě emryjka a nelíbilo se jim u mě .. takže u mě to nevyšlo ..

abig
8. zář 2009

misando je to 34měsíců ....

misanda
autor
8. zář 2009

tak já si myslim, že každý tělo je přece jenom individuální a každý tělo se s tim těhotenstvím musí poprat stejně samo. ať jsou prognózy a průměry jaký chtěj...

34měsíců je taky už darda...my rok a půl...ale už si přijdu klidnější než na začátku..na začátku jsem fakt občas hustě vyšilovala...člověk se toho umělka a všech těch vyšetření prostě bojí...nebo aspoň já se bála..no a nakonec před tím vším stojím..něco už mám za sebou a to nejdůležitější mě čeká.

vy jste měli nějakej problém, nebo máte?

jak je to s tím odběrem vajíček? jak dlouho jsi byla pod narkozou???

adenka84
8. zář 2009

Ahoj Misanda, já má právě za sebou první nepovedé IVF - ICSi. Odběru vajíček se neboj, nic to není. Pod narkozou jsi maximálně 10 min. Je to opravdu rychlovka a rychle se z ní i probereš.Opravdu se není čeho bát. Držím vám palce holky ať se vám to povede a nedopadnete jako já. 10. 9. se jdu domluvit na druhý pokuc IVF, tak doufám, že se mi už taky zadaří...Mějte se krásně

adenka84
8. zář 2009

Holky, kde se léčíte? Já v Natalartu v Plzni. Překvapujou mi vaše platby za IVF -ICSI. My jsme měli také ICSI a platili jsme i s mražením 9 500,- S injekcemi a léky nás to vyšlo na rovných 14 500,-
7 500, - si brali za ICSI a 2 500 za zmražení

abig
8. zář 2009

misanda : taky jsem byla vystrašená, nevěděla jsem přesně, co mě čeká ... teoreticky možná, ale život je život ... teď do toho druhého půjdu s vervou a beze strachu ....

Pod narkozou by to mělo být cca 10-20 min, ono záleží, kolik se urodí vajíček. Většinou po narkoze do hodiny odcházíš domů .... záleží na Caru.

U nás má problém manžel, máme málo spermií ....

adenka : ono fakt zaleží na Caru ... buď ráda, že tě to vyšlo na tak málo penízku. Já chodím do Fertimedu Olomouc/Polanka .. v okolí je ještě jeden Car, tak tam nikdy, podle toho, co se ke mě dostalo, a pak ještě jeden a ten si nechávám v záloze ..... šla jsem na doporučení svého gynekologa.

adenka84
8. zář 2009

Také jsem dostala doporučení od mého gynekologa. A jsem ráda, že nás poslal do Natalartu. Jsme tam snimi moc spokojený. Jsou tam moc milí páni doktoři a sestřičky taky. Vše vysvětlí stále se usmívají a dodávají naději...Mají profesionální vystupování, je vidět, že je jejich práce baví a hlavně těší.

Když jsem byla na odběru tak byli taky skvělí. Vše vysvětlili, jak budou postupovat. To samé anesteziolog a ebrioložka. No zkrátka super.
Abig, psala, že šla do hodiny po zákroku domů. To já jsem tam musela ležet 4 hod a po transferu také. Musela jsem mít nohy nahoře a nesměla jsem jít 2 hodin a WC.
Vše bylo v pořádku až do pondělka, to jsem bohužel začala krvácet. Je jasný, že jsem to obrečela. Naštěsí mám výbornou oporu v manželovy. Je skvělý, vím, že ho to taky trápí, ale je silný a hlavně věří, že jednou se to povede... A má pravdu musíme se postavit na nohy , být silný a dál bojovat. Hlavně věřit!!!!!!
Ve čtvtek se jedeme domluvit na další IVF....

Všem snažilkám a děťátko držím moc palce, Ať nám to všem brzy vyjde....
mějte se přeji krásnou dobrou noc

kach82
8. zář 2009

Ahojky, připojím své zkušenosti z odebírání vajíček. 🙂
Já byla na sále skoro 45minut, ale to bude hlavně tím, že mi nemohli chytit žílu vhodnou pro narkózu. Povedlo se až na druhý pokus na druhé ruce a já nějak nechtěla usnout. Doktor mi už seděl mezi nohama připravený v rukavicích a čekal až usnu. 😀 Pak se mi zdál krásný sen a najednou mě doktor povídá: paní, vstávejte! Půjdeme si lehnout vedle. Odvedli mě vedle na pokoj, pustili ke mně manžela a ležela jsem něco málo přes hodinu. Jelikož mi bylo dobře, tak mě pak pustili domu. Takže tohoto se opravdu není třeba obávat, ikdyž já se před tím taky bála. Zbytečně!!!
Při transferu byl dokonce přítomen i manžel, držel mě za ruku a celou dobu jsme se dívali do očí. Byla to celkem rychlovka, nejdřív studené zrcátko a pak už teplé cosi(to když do mě zavedli ty embrijka).Pak jsem ještě půl hodinky ležela, ale už s nohama u sebe na normálním lehátku(ke klasickému gynekolog. lehátku připevnili desku a sundali podpěry pro nohy) přikrytá dekou. Před odchodem z CARu jsem už mohla i na wc.
Toho všeho jsem se moc bála, ale teď když mam po, tak už vím, že to zase tak nic hrozného není.
Přeji hodně úspěchu!!! 🙂 🙂 🙂

misanda
autor
9. zář 2009

ahoj holky 🙂

což o to, já se narkozy a odebírání nebojím, jenom mi jde o to, jak dlouho to trvá atd 🙂

Kach, s tou žílou jsi měla smůlu..musí to být pěkně nepříjemný...mě stačil jedinej nápich, i tak to zabolelo 🙂.

Ten transfer bude asi to samý jako IUI...stříknou to až dozadu 🙂

jinak my chodíme k mojí dr která se specializuje na IVF a od ní jezdíme s papírama a doporučenkama do Pronatalu v PRaze. Taky jsme spokojený... 🙂

abig
9. zář 2009

adenka: v mém Caru běžně odcházíš po punkci po hodině, sice né rovnou domů, ale na další konzultace k lékaři, co a jak s vajíčky. Já tam nakonec ležela 3 hodiny, protože mi bylo hodně zle a hlavně jsem měla bolesti. Další holky si v klidečku odešly po hodině ... je to individuální, ale jak už jsem psala, tak mě složil OHHS.

Adenko, tak ať brzy pořešíte další pokus. Můžu se zeptat, po jak dlouhé době se chystáte na další pokus od toho posledního ?

Jak psala kach82, tak samotné ET, je nebolestivé ... je to rychlovka .. já musela mít 30 min ještě nožky nahoře a další 3,5hod jsem ležela ....

misanda
autor
9. zář 2009

holky a dostali jste normálka nařízenej týden klidu ???

natt186
9. zář 2009

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Nás na konci října čeká první konzultace na IVF - ICSI...

kach82
9. zář 2009

Mě řekli jen 3dny klidu.

abig
9. zář 2009

misanda: nařízeno nemáš nikdy nic. Záleží, jak se budeš cítit, ale většinou ti před punkcí vypíší neschopenku, pokud nebudeš chtít jinak. Pokud se zadaří, tak v ní budeš pokračovat, nebo jí ukončíš na vlastní žádost. Pokud se nepodaří, tak ti jí po ms a kontrole ukončí lékař.
Některé to řeší dovolenou a podle svého stavu.

natt: vítej ...

abig
9. zář 2009

Taky je jasné, že ET nepůjdeme okopávat brambory. Pokud ti nic není, tak dva-tři dny v klidečku a potom běžná činnost. Znám některé, které šly na druhý den po ET do práce .... a zadařilo se.
Já měla neschopenku 3 týdny, vzhledem k mému stavu.

Jinak je lépe něco dělat, ať člověk nemyslí, čím prošel a to čekání na výsledek je taky stresující....