Taky čekáte na IVF?

misanda
8. zář 2009

tak kdopak se přidá? nás čeká IVF v lednu - naše první...doufám, že se tu někdo najde, s kým se budeme podporovat navzájem...v tom dlouhém boji o vlastního mimíska...

antoaneta
9. led 2010

Lumpajdo:
Evíku:
Dado:
MOC DĚKUJI!!!!! Těď ještě aby se drželi, a hlavně vydrželi!!!!

A dado: vy jste měli jen 4buňěčná a povedlo se? Tak to je super! Super zpráva i pro mě 😉 říkám si, že tak snad když jsem je měla ještě silnější, tak by vydržet fakt mohli 😅 A taky dvě? A vydrželo jedno?
A ještě mě překvapily ty ceny, jak si psala, že jste ty tři první měli úplně grátis. Vy jste si nic nepřipláceli, jako třeba prodlouženou kultivaci, ICSI, nebo AH? Prostě měli jste jen ten základní cyklus IVF?
My taky chodíme do státní nemocnice, a náš 1 pokus nás vyšel přes 23 tisíc na doplatcích.
- přes 5 tisíc - prý lepší injekce (píchám do břicha a doma)
- 4,5 tisíc - prodloužená kultivace
- 10 tisíc - 8 vajíček oplodněných pomocí ICSI
- 3,5 tisíce - AH

lumpajda
9. led 2010

Aha, takže u Apolináře je státní CAR, tak to jste měli super.Tady jsou jen soukromé, takže ty ceny budou asi podobné. Jezdit do Prahy nebo do Plzně bychom asi nemohli, teď jsem začala chodit do práce a už tak na mě kolegině koukají, jak na exota, už se našla i jedna chytrá, nakopala bych jí za ty její řeči.No jo, tak doufejme, že to vyjde, a nebudem si muset brát na mimi hypotéku.Brouk, koukám, že u vás je to ještě dražší, to je v prd...

dada074
9. led 2010

Antoaneta : ICSI jsme opravdu nepotřebovali,manža má super prermio,na prodlouženou nedošlo,nikdy nám nezůstalo víc jak 2 embrya a u těch se to opravdu nevyplatí,a o AH jsem nepřemýšlela ani kdybychom tu prodlouženou měli.A opravdu až tolik nezáleží jesti jsou 4 buněčná,nebo 8,nebo jeslti jsou to morulky,buď jsou k tomu aby se chytli nebo ne.Jinak nám doporučovali vložit je dřív,sice jsou ty média v kterých je uchovávají skvělá,ale děloze se prostě nevyrovnají,takže fakt na tom moc nezáleží.

Lumpajda : ty keci znám,a jsem moc ráda,že jsem se tam už nemusela vracet,chce to opravdu někdy pevné nervy aby jsi je neposlala někam.

pampeliska36
9. led 2010

antoanet:
okamzite ty chmurne myslenky z hlavy... nevim, proc by to nemelo vyjit... mas krasne jednickove dve morulky!!!! takze rychle pryc s tak spatnyma myslenkama 😠

pampeliska36
9. led 2010

Seznámek čekatelek :

1)Abig: 28let - čekání na 2 IVF předběžně únor
2)Nana: 32let - čekání na 2 IVF začátek března
3)Pavcahola: 25let - čekání na 1 IVF konec ledna
4)Antoaneta: 30 let - čekání na 1 IVF - trasfer 7.ledna
5)Mirabela: 28 let - čekání na 1 IVF květen
6)Maryah: 27 let - čekání na 1 IVF leden/únor
7)Ifet: 27 let - čekání na 1 IVF únor
8)lumpajda: 29 let - 1.IVF zacatek unara
9)vevericka80: 29 let - čekání na 2.IVF únor
10)ketyz: 31let 1IVF brezen
11)Tulanek: 22 let - čekání na 1. IVF začátek února
12)pajka: 39let - čekání na 1.IVF polovina ledna
13)misanda: 26let, 2xIUI, 11.1. 3.Zoladex a pak snad hurá do 1.IVF - cca únor
14)cabal: 35 let - 2xIUI, 23. 12. Zoladex. 11.1. zacatek stimulace
15)aladin: 30 let - čekání na 1. IVF v půlce února
16)pampeliska: 32 let - čekání na 1. IVF, předběžně někdy únor, březen
17)evik73: 36 let - 3 IVF leden

pampeliska36
9. led 2010

"novacci" se muzou dopsat 😀

dada074
9. led 2010

A jinak Antoaneta,já ty injekce do zadku také píchala doma,zaškoli jsem si manžela,ale do břicha to zvládám sama.Píchám každý den na ředění krve,už jich máme 70 v pupíku,ale když si představím,že je to do konce 6nedělí,tak to bude ještě boj. 😀 😀 😀

pampeliska36
9. led 2010

u nas je to s cenama takto:
za leky (individuelne) 5000,
ICSI (1 az 8 vajicek) 9900,
ICSI kazde dalsi vajicko 1100,
PK kultivace prodlouzena nad 48 hod. 4400,
AH 4400

pampeliska36
9. led 2010

dada074:
moje kamoska to mela taky tak... pichala si do bricha. nemohla totiz nejake ty leky, ty ji nedelali dobre - mela po nich nejakou vyrazku. ale rozhodne doporucuje na zatvrdliny masticku, ktera je pry naprosto perfektni: višněvského mast (mozna je ale na predpis)... tak se na to zkus zeptat 😉

dada074
9. led 2010

Pampeliška : jsi zlatíčko díky za radu,ale Višňák nebrat,nemůžu ho cítit od té doby co jsem dělala zdrávku,bylo děsné,mě docela pomáhá to zaledovat,ale ta má "kožní řasa " je tak velká,že je tam zatím dost místa,a až nebude,tak přejdu na nohy.A ty ceny za jednotlivé výkony jsou opravdu síla,my stavíme a když si představím tohle všechno platit a pak 3 pokusi jako samoplátce,no hrůza asi bych nás zrujnovala.

nana.76
9. led 2010

dada074 chci se te zeptat mas toho za sebou celkem dost jak jsem se divala,ale muzes mi prosim poradit jak je to s dlouhym a kratkym protokolem?jaky je v tom rozdil kdyz stimulujes na kratky tak zacinas kdy?dekuji moc 🙂

pavcahola
9. led 2010

ahoj nana já mám dlouhý protokol a začala jsem stimulovat 22 den cyklu,a ten krátký si myslím že začíná 1 den cyklu takže asi tak o 14 dní je kratší.Nevím to přesně ale myslím že je to takhle.

nana.76
9. led 2010

pavcahola strasne moc dekuji 🙂

pavcahola
9. led 2010

a ty máš jaký protokol?

nana.76
9. led 2010

no doktor mi rikal ze budu mit kratky ale jeste jdu ke konci ledna do poradny tak vlastne ani poradne nevim.a u toho kratkeho je to prosim jak.vis jak dlouho se stimuluje 🙂

pavcahola
9. led 2010

no já si myslím že jen těch 14 dní,protože si začneš píchat 1den menstruace a za 14 dní bys měla jíd na vytažení vajíček.

Ale jestli to říkám blbě tak mě někdo opravte.

nana.76
9. led 2010

ja si taky myslim ze to tak bude dekuji 🙂

pavcahola
9. led 2010

a do jakého caru chodíš?

nana.76
9. led 2010

ja chodim do Olomouce do fakultky 🙂

pavcahola
9. led 2010

já do Brna a jak se těšíš?Já se přiznám že jsem z té stimulky měla hrozný strach,ale není to tak zlý jenže jsem si nezačala ještě píchat,to bych měla až příští týden až to dostanu (teda doufám že to příští týden dostanu).

nana.76
9. led 2010

tesim se moc.ja prave uz na jednom ivf byla,ale to jsem se pripravovala jen na inseminaci a udelalo se mi tam tech foliku vic tak mi doporucili ivf.no kdyby si to nahodou nedostala tak by si mohla byt i tehule ne? 🙂 🙂

marcajda
9. led 2010

ahoj Nano, chystám se teď 25 poprve do fakultky k Dostálovi, jsi taky u něj? jsem docela nervozní.. chodila jsem do Fertimedu, ale mám po 2 potratech a bojím se dalšího a oni to neřešili a hnali se jen za otěhotněním. takže 5xIUI a před IVF jsem utekla. ve fakultce prý jdou za hledáním problému?
nepíši si s vámi, ale když koukám, že tam chodíš, tak to zkouším 🙂

nana.76
9. led 2010

marci chodim taky k Dostalovi je super vse co potrebujes ti vysvetli jsou tam moc fajn.nekdy je tam i doktorka Oborna ta byla u meho prvniho ivf taky moc hodna,neni se ceho bat uvidis jsou fakt fajn 🙂 🙂

marcajda
9. led 2010

a když z fertimedu vím, že přítel má spermie v pořádku, tak ho tam hned na poprve hnat nemusím, že?
a jak dlouho se tam čeká? nebo mohu počítat s objednanou hodinou? díky 😉

nana.76
9. led 2010

pritele tam hnat nemusis doktor vse s tebou probere a je hroznej sympatak 🙂 ja vzdycky cekam plus,minus 15min jen nekdy kdyz chodim na kontrolu foliku tak se zpozdi , ale asi toho ma taky dost,jinak jsem tam moc spokojena 🙂

pavcahola
9. led 2010

nana:to asi ne protože jsme ted nějak lenošný,my jsme se snažily a opravdu skoro poctivě obden jsme to měly,ale odté doby co jsme zjistily ty naše problémy tak už tak často to nebylo.A ty foliky nešly oplodnit?

nana.76
9. led 2010

jj oni mi vytahli 3vajicka a oplodnili se dve,ale ani jedno se nechytlo tak musime bojovat znovu 🙂 jinak muj pritel uz mi taky rika ze neni zadnej superman,tak uz to taky nejak nehrotime,nechci aby se nam to snazilkovani zprotivilo 🙂 🙂

pavcahola
9. led 2010

Ale příjde mi když se ted tak nesnažíme tak ten sex je takovej lepší.Taky máš takový pocit?A přítel má v pořádku spermiogram?

nana.76
9. led 2010

ma ho v poradku,ale ja mem anovulacni cykli ☹ ten sex je opravdu lepsi kdyz clovek nemysli na ty veci kolem ale nekdy to nejde 😉

pavcahola
9. led 2010

A užívala jsi kyselinu listovou?Já jsem ji užívala ale jak jsem začala brát prášky na tu stimulaci,tak jsem je vysadila,tak nevím jestli to mám začít zase brát a nebo počkat až co my řekne doktorka.