Taky čekáte na IVF?

misanda
8. zář 2009

tak kdopak se přidá? nás čeká IVF v lednu - naše první...doufám, že se tu někdo najde, s kým se budeme podporovat navzájem...v tom dlouhém boji o vlastního mimíska...

tulanek
6. led 2010

Ahoj...
CABAL:Tak to je super,ze uz brzo zacnes!!!!Je to porad tak daleko a najednou,je to tu,vsechno na dosah 🙂 pak uz to cloveku zacne dochazet,ze se mozna brzo docka mimiska,ze uz se to nebude pocitat na roky ani mesice,ale na dny 🙂 je to hrozne zvlastni pocit,kdyz se to den o de dne blizi,ale hezkej,vid 🙂 a ted uz to bude asi jen a jen rychlejsi...

Ja jsem dnes dostala igelitku prasku,strikacek atd..Byla jsem z toho vyvalena,ale nekomu to davaji uz na prvnim sezeni,asi ze jo a nam to dali ted...Budu brat Prednison,pak kyselinu listovou´a predtim si kazdy den budu pichat Dipherelin a od 21.1 zacnu pichat k tomu jeste Puregon,ted jeste budu brat do soboty Marvelon,pripada me,ze mam vic prasku nez moje babicka 😀 jsem asi uplnej blbec,ale myslela jsem si,ze ten puregon budu pichat ode dneska+prasky a zadny jiny injekce jsem moc necekala,ale kdyz na me sestra vytahla normalni klasickou strikacku a ze si to musim pichnout sama,s jejim vysvetlenim,tak jsem pak ani poradne nemohla zatlacit,abych do sebe ten sajrajtek vpravila 😅 ale to bylo asi proste tou nervozitou,jsem babovka 🙂

tulanek
6. led 2010

Miso,najdes neboj a uz brzo!!! 😉 clovek to ma porad pred sebou jako sen a ze to jednou,mozna uz za par tydnu bude realita,je opravdu neuverritelny 🙂

evik73
6. led 2010

Ahojky děvčátka,všechny vás zdravím po delší době(vstoupila jsem k vám někdy v říjnu,ale jen na chvíli) a teď už to vypadá dost slibně,tak se opět hlásím.
V pondělí byla ko po zoladexu(nic moc),takže v pondělí další ko a možná už začnu se stimulkou.Stejně jako Cabal jsem koukala...
Všem přeji,ať je pro nás tento rok ten nejlepší a všechny se dočkáme..
jdu dočíst,ať jsem trochu v obraze,dost snažilek s novým rokem přibylo...

tulanek
6. led 2010

Ahoj Eviku,i tobe preji,at je ten rok nejlepsi a sen se ti splni!!!! 🙂 jo jo,clovek musi byt rychlik,stihat to tu docitat 🙂

misanda
autor
6. led 2010

eviku, jak nemůže být kontrola po zoladexu ok?????

Tulanek : prej vic jak babička 😀 😀 no, Prednison mě čeká taky ale trošku větší množství než se dává normoš ☹

takže ti stimulka jako taková začíná 21.1.??? 🙂

evik73
6. led 2010

No právě,rychle se to rozjelo,tak se musím zorientovat,kdo,kdy co má před sebou,teď asi nejaktualnější je antoanet,moc jí držím palce,ať to pokračuje co nejlépe a pěkně nás navnadí 🙂

evik73
6. led 2010

Není to uplně dobré,tak jak by mělo,říkal pan dr,nenastal ten pravý přechod asi,tak doufám,že už to bude v pondělí OK

evik73
6. led 2010

Jinak Prednison papkám od včera a nemám s toho vůbec radost,doufám,že ty hrozné ved.účinky se nedostaví 😝

misanda
autor
6. led 2010

evi, jaké má prednison vedlejší účinky? 😅

a jinak já mám v sobě zoladex druhý...při prvnim jsem se v přechodu necítila ale teď jsem z toho už hotová...tak doufám, že zabírá jak má...

evik73
6. led 2010

ten prednison asi jak na koho,ale někdo má vyrážky,opuchlý obličej,přibývání na váze a spoustu jiných nekalostí..
kolik ho bereš ty?Já tabletu denně..

misanda
autor
6. led 2010

evi, já ještě neberu nic, ale mám brát 10mg myslím 🙂 prý se normálně bere cca 5mg???? kolik máš???

evik73
6. led 2010

Jojo,těch 5mg a pokud se povede otěhotnění,tak 2,5mg a kontrola na imunologii 7-9tt.
Hlavně jsme neměli ty výsledky tak tragický,ale prý pro jistotu,tak snad to bude k něčemu dobré...

misanda
autor
6. led 2010

hm, se máš ☹ já neci 10mg !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😔 jinak kontrolu na imuno mám taky v 8tt...ale je to divný, když napíšu, že jdu na kontrolu v 8tt 😀

Evi a co vy jste měli za imuno problém? já mám jenom samé imuno problémy které zabraňují otěhu 😠 😠 😠

evik73
6. led 2010

Misi,já osobně si myslím,že žádný problém nemám,doktor z Caru nás tam poslal pro jistotu a domluvili jsme se,že ani na výsledky z imuno čekat nebudeme,jenže se to protáhlo,protože jsme měli špatný chlamidie,takže bylo přeléčení,tak ještě než došlo na IVF,tak výsledky přišly,ale celkem všechny v normě,no uvidíme..
Protože už dítko máme a druhé Ivf taky vyšlo(bohužel jen do 21tt),tak v tomhle asi problém nebude,já budu mít potíže s donošením ☹

misanda
autor
6. led 2010

evi, aha, já to právě pochopila, jakože nějaký imuno problém máte, když tam máš jít i v těhu na kontrolu...

no a ty potíže s donošením se neřeší? nebo jak to teď mudrové zamýšlí ???

evik73
6. led 2010

Budou mě prý moooc hlídat 🙂
Jenže tam mohlo tenkrát být i to,že jsme měli mít dvojčata,teda vlastně trojčata,ale byla jsem na redukci 3/2 a ten zásah to mohl takhle podělat,každopádně to bylo hrozný a proto už jsem tenkrát řekla dost,jedno už jsme měli,jenže červík pořád hlodal a hlavně holka mě do toho taky dost uvrtala,tak jsem řekla,že ještě ten poslední pokus zkusíme a manžel je taky natěšený,tak se budeme modlit...

misanda
autor
6. led 2010

evi a vy jste si nechali dávat tři???? týýý jo, na to bych asi odvahu neměla...právě proto, že bych taky pak šla na tu redukci 😒 já bych teda tři mrňata najdnou nezvládla...ale za dvojčátka budu moooc ráda 😉

evik73
6. led 2010

Před 15 lety to snad doktoři to riziko ani neřešili,první IVF se nepovedlo a nezůstalo ani na zamražení,tak si asi při druhým řekli,čím víc,tím líp no a chytly se všechny tři...to byl šok!!!!!!!
Teď už bude jen jedno i za cenu,že to nevyjde,doktor říkal,že většinou pro větší pravděpodobnost dávají dvě,aby aspoń jedno,ale já jen jedno pro jistotu,tak snad budou i sněhuláčci pro případ neúspěchu,ale věřím,že to vyjde,nejen mě,ale vám všem tady 🙂

mariamaria
6. led 2010

ahojte baby...pridavam sa k vam..ja som zacala som stimulkou ..dnes 1.inj.Purogenol ci ako sa to vola 😝 teism sa ako mala..len je mi akosi divne..mate s tym skusenosti?ake su neziaduce ucinky?

evik73
6. led 2010

ahoj maria,vítej,já stimulovala před 15 lety,tak už si moc nepamatuju,ale určitě to bude v pohodě a držím ti palečky,ať najdeš vytoužené //

misanda
autor
6. led 2010

Evi a jaký teda máte problém, jestli se můžu zeptat???

jako já určitě půjdu do dvou...dvojčátka napoprvé jsou ok, napodruhý, když už doma jedno dítko máš je to asi horší, no 😕

Maria, vítej 😉

evik73
6. led 2010

Misi,nemám vejcovody...to je náš hlavní problém!!!!

evik73
6. led 2010

a dvojčátka ti přeju,taky bych chtěla,kdyby nebylo žádný dítko,ale je to riziko,ale asi jako všechno v dnešní době..

misanda
autor
6. led 2010

hm ☹ moje kamarádka je taky bez vejcovodů. ale co, já je mám a stejně mi jsou k prdu 😔 😔

já si taky docela přeju dvojčátka, i když...když mi řekli, že jdu na IVF, tak dvojčátka byla strašák, pak jsem je ale viděla u kamarádky...dvě holčičky...a jsou super 😉

antoaneta
6. led 2010

cabalkova: přesně tak jak ti abig odpověděla. Vše záleží na tobě a na tom jak se budeš cítit. Pokud bude u tebe všechno o.k. a máš nenáročný zaměstnání, můžeš do něj chodit co hrdlo ráčí 😉 I já jsem si to tak nějak myslela a představovala.
Neschopenku mi nabízeli automaticky, když jsem dostala injekce na to hlavní stimulování, 2dc. Na to, jsem jim řekla, že se cítím dobře a pokud se cítit budu tak dál, tak zatím neschopenku nechci a že mám stejně ještě spoustu dovolené. Ale strach mi nedal a tak jsem se ještě zpětně ptala sestřičky, co myslí, co jiný ženský, co by mi radila a ona mi odpověděla tak jak jsem to vlastně udělala. Že opravdu záleží na mě, jak se cítím, že někdo čeká jako já a jiný si ji berou hned, že mám na to nárok. A že mi ji mohou ještě vystavit i zpětně, pokud si to rozmyslím.
Ale stejně ke konci stimulování jsem už moc o.k nebyla a i to skloubení práce a píchání injekcí moc dohromady nešlo a tak jsem tři dny před vyvolávačkou - injekce Pregnyl - a tedy pět dnů před odběrem už zůstala doma. Přišlo mi to tak nějak optimální. Hodila jsem se už do klídečku, snažila se neonemocnět a připravovala sem se na opu. A od té doby jsem doma dál. Protože přece jenom i ten stav po odběru byl, alespoň pro mě bouřlivej. I dnes, to břicho pořád cítím (už do sebe láduji i espumisan-kdyby náhodou 😉 )
Ale zase. Třeba u tebe bude vše o.k. a budeš se cítit na to - chodit do práce.
Ale já teď na ten trasfer a i po, chci být zase v pohodě a doma. Zbytečně se nehonit, nestresovat a nerozčilovat se. Je to pro mě silný i emotivní zážitek - taková jedna životní událost a s kým ji budu trávit a prožívat, si chci prostě vybrat sama. A mý kolegové z práce to hold nejsou 😉
Sama ale ještě nevím, jak dlouho po transferu doma zůstanu, pokud se budu cítit dobře, tak to zbytečně prodlužovat nebudu, ale i tak nějakej ten den, možná i týden to bude. Víš, beru to i tak, že přece jenom nás to něco stálo. Zásah do těla i zdraví a taky nemálo peněz (které nemáme na rozhazování). Proto nechci ani s jedním zbyteně plítvat. Prostě ať se to povede, nebo ne, chci mít i čistý svědomí, abych si mohla říct, že jsem pro to udělala co jsem mohla. Prostě maximum. Víš, nechci si nic vyčítat.
Ikdyž tomu se člověk asi neubrání.
Proto, pokud můžu radit (já také nezkušená) Jestli není pro tebe životně důležitý být v práci, jestli se o ni nebojíš, nebo o peníze, nebo prostě cokoliv by tě tam mělo držet. Zůstaň raděj doma. Minimálně nějakej ten den před opu a pak taky. Když se budeš cítit dobře, můžeš zůstat doma až po opu.
Ta sestřička mi ještě říkala, že nechávají na neschopence, ještě i po trasferu, do doby než se dělá těhotenský test. Pokud je negativní, mohou ji ukončit. Pokud je pozitivní, neschopenku nechávají běžet dál, minimálně do doby předání ke gynekologovi. Asi ví, proč to tak dělají........

cabalkova
6. led 2010

Tak holky, ja jsem srab, my si nechame dat (kdyz se urodi) jenom jeden kousek, moje blizka kamaradka ma taky dvojcatka (prirozene) a je to sileny maso, a to jsou klukum uz ctyri... takze ja dvojcaky neee... ale samozrejme kdybych si mela vybrat, jestli dva kousky nebo nic, tak by to bylo jasny...ale napoprve rozhodne zkusime jenom jeden a snad zbydou nejaky mrazacci, kdyz se to nepovede... kamaradka je ted v 15tt po prvnim IVF, nechali si dat taky jedno a chytilo se, tak treba budeme mittaky stesticko. 🙂

tulanek
6. led 2010

Misando,tak to jsi chudacek,takovy sraciciky do nas cpou a jeste kdyz ti to daji v dvojte davce,aji ja mam tech 5mg...Ale ty to stopro zvladnes,zvladla jsi uz mnohem horsi veci... 😵 Vedlejdsi ucinky uz zasadne nectu a mam to aj zakazane od pritele 😀 vzdycky tak do hodiny jsem totiz na sobe alespon jeden zacala pozorovat,takze ted to budu delat naopak.,jak se nejake objevi,kouknu,jesli tam neco o tom pisi nebo ne a pak to stejne asi radsi zahodim 😅 no myslim si,ze asi nikomu neni tak jako,nez se pustil do tohodle jednoho velkyho zobani prasku...
Jo a jeste mi dneska delali ultrazvuk,tak ten je dobrej,zadny cisty,ani nic jineho a zkousel pruchodnost děložního hrdla a prošel,tak je to dobrý 🙂

evik73
6. led 2010

Jasně,jednak na pohled je to moooc hezké ale hlavně praktické,všechno jedním vrzem a hlavně si pěkně pohrajou...taky jsme měli mít holčiny 😢 ,můj drahouš asi kluky neumí,ale moc by ho chtěl samozřejmě(pokračovatale rodu),třeba se zadaří.
A při IVF říkal dr,že je lepší,že vejcovody nejsou,nedojde k mimoděložnímu...tak mám být ráda 😠

antoaneta
6. led 2010

Tulánku: moc děkují za přání štěstí, jste fakt všechny moc hodné!!!! Jinak na toho doktora určitě dej!!! Když zůstaneš doma, budeš taková čerstvá.... 🙂 Už stačí, že se nadřeš při těch injekcích 😉 Přeji ti, ať máš co nejlehčí a nejlepší průběh při stimulování a to volno si užiješ. Tyjo vidíš, toto letí. Za chvilku budeš tam, jako já!!!! 😀 Jinak já utrogestan taky polykám, teď dokonce dvě tabletky třikrát denně. Ale musím to zaťukat, nějaký stavy, jak jste tu popisovali - ať už nevolnosti, nebo únavu, zatím nepociťuji. Tak snad se tomu vyhnu. Ikdyž nějaký ten šlofíček by neuškodil. Aspoň by mi spala i ta moje hlava, která myslí na samý blbosti.... 😉

misanda
autor
6. led 2010

antoaneta : ahoooj, no takovej román a prd z toho víme, jak se daří „dětičkám“