Taky čekáte na IVF?

misanda
8. zář 2009

tak kdopak se přidá? nás čeká IVF v lednu - naše první...doufám, že se tu někdo najde, s kým se budeme podporovat navzájem...v tom dlouhém boji o vlastního mimíska...

misanda
autor
5. led 2010

emmm : my jdeme snad už konečně v únoru, měli jsme jít v prosinci, ale musela jsem znovu na laparo...takže snad únor...dozvim se v pondělí 😔

vevericka80
5. led 2010

antoanet gratulujem k 4 embryjkam 🙂
inac ta pauza medzi 2 iVF je podla mna velmi nutna...ved nas organizmus sa musi spamatat z tych hormonov...napriklad mne sa po 1.IVF vytvorili cysty, sice same zmizli, ale je to nasledok hormonalnej liecby

misanda
autor
5. led 2010

vevericka : mě se ta endoška taky rozjela až po těch dvou stimulacích na IUI...takže já v sílu pauzy mezi IVF fakt hodně věřím...

nana.76
5. led 2010

emmm jdeme v unoru vychazi to nejak kolem toho 24unora uvidim kdy dorazi pak mrcha.jen mam trosku hruzu z tech injekci protoze 1IVF jsem mela s kratkym protokolem a ted me ceka dlouhy a to uz budou injekce.pred tim mi foliky vyrostli po zvysene davce clostiku mela jsem 3 o velikosti 20mm tak mi doporucili IVF abych pry nemela trojcata a nakonec z toho nebylo zadne ☹

antoaneta
5. led 2010

Holky moc děkuji, jsem fakt moc ráda, za ty čtyři a budu ještě radši, když nám i čtyři už zůstanou 🙂
emmm, a děkuji moc za zeptání, dnešek je pro mě hodně podobný včerejšku. Už je to lepší, už to není prostě jako v den opu, ale také to pořád není ještě hitparáda. Bříško ještě pobolívá. Ale ta zpráva o našich vajinkách je ta nejlepší medicína nad všechno 😀

emmm
5. led 2010

nany, taky jsem měla krátký a teď mě čeká dlouhý, prý od 21.dne cyklu... já měla ale injekce i v krátkém ale šlo to, sice prvně píchnout bylo... divný 😅 ale pak už to šlo samo 🙂

misanda, tak to držím na pondělí palce! budeš mít dlouhý protokol?

misanda
autor
5. led 2010

nana : tak já píchala i při krátkém protokolu na IUI... 😔

nana.76
5. led 2010

ty jo, tak to ja zatim jsem jen na lecich.a ty injekce zacinaji potom pichat kdy jak dorazi msrcha nebo jeste drive trosicku v tom tapam 🙂 🙂

misanda
autor
5. led 2010

nana : injekcema začínáš většinou 2DC - pokud máš krátký protokol...u toho dlouhýho to má asi každý jinak...

nana.76
5. led 2010

dekuji za informaci mam z toho fakt nekdy hruzu jsem rada ze vas tu mam a muzu prosit o radu 🙂

antoaneta
5. led 2010

nano, neboj, já to taky zvládla a vidíš už se mi to krátí.... 🙂
Já měla také dlouhý protokol. Od 18dc jsem brala tabletky Utrogestan - 7 dní. Od 21 dne cyklu jsem si začala píchat injekce Decapeptyl. Pak jsem dostala měsíčky (celkem v termínu) a od 2dc jsem k injekcím Decapaptylu začala užívat tabletky Prednison a injekce Puregon pen. Mezitím jsem šla třikrát na krev a ultrazvuk, - aby věděli co ty hormony se mnou dělají, no a pak podle výsledků jsem si už jen píchla Pregnyl a bylo to 🙂 Dva dny na to jsem šla na opu 🙂 Po celou dobu jsem jedla ten Prednison dál. Ode dneška, (dva dny po opu) jsem začala baštit znovu Utrogestan. No a teď jen čekám a doufám, aby se mi zbylé vajíčka dál hezky rýhovaly a pak šupky dupky s nima zpátky 😀
Uvidíš, jak ti to taky uteče, a opravdu neboj. Řeknu ti, vědět to, co vím teď, tak by ty dny byly pro mě lehčí....

marrad
5. led 2010

antoaneta
drzim palce
ja si idem na buduci tyzden pre lieky ale vobec neviem co ma caka...

misanda
autor
5. led 2010

antoaneta a jak se cítíš po stimulce? když to shrneš..?

nana.76
5. led 2010

antoanet u meho prvniho ivf to slo tak rychle ze jsem ani nemela cas premyslet o tom vsem a ted kdyz se planuje druhe tak jsem nejaka zmatena.drzim ti moc pesticky.me po opu bolelo celkem bricho,ale pry je to normalni.urcite to taky vsechno zvladnes my vsechny jsme preci bojovnice 🙂

pajass
5. led 2010

Holky, která jste užívaly Urtogestan.. dávali jste vaginálně nebo polykaly? Dr. mi říkala, že je to jedno, ale že po podávání ústy je člověk víc ospalý a unavený, při vag. se to prý tak neprojevuje, jenom nemám ráda, když ze mě neco teče, nesnáším to 🙂, tak co kdybych to ucpala tamponem? Co?

antoaneta
5. led 2010

No kdybych to měla shrnout jak se cítím po stimulce...., tak se budu opakovat v té větě, co jsem napsala už předtím naně, - Kdybych věděla to, co vím teď, tak by to bylo pro mě asi všechno lehčí.....
Já se fakt moc bála (a ještě bojím 😉 ) a proto myslím, že jsem to všechno o to víc prožívala a všechno cítila silněji.
Jako stimulku jsem snášela asi blbě, - plakala jsem (někdy vůbec jsem nevěděla proč), litovala se, - jaká je to nespravedlnost. Asi ty hormony na tu psychiku vliv měly..... a nebo tím jak se člověk bojí, tak o to víc tomu všemu negativnímu podléhá. Bříško mě pobolívalo, prsa taky, ty injekce byly děsný!!! A ikdyž jsem si pak na ně už zvykla, tak stejně sem se bála každého dalšího vpichu. Někdy mi to nešlo(připadlo mi, že už mám nějakou hrošici 😉 a ta nešla propíchnout), a tak jsem se musela píchnout znovu. Ještě teď mám na bříšku bebínka a modřiny ☹
Prostě nemůžu lhát, hrdinka sem nebyla. Sice jsem se těšila, ale zároveň se taky pekelně bála, co mi to všechno přinese. Byla jsem děsná cíťa, ufňukaná a v slzičkách jsem si přála ať už je to za mnou. Doufala jsem a modlila jsem se, ať se nám to povede, hned na poprvé, nedovedla jsem si představit, že bych to všechno musela absolvovat znovu.
🙂 Ale teď holky, jak už mám na kročeno 😉 , to to fakt vidím jinak. Teď vím, že se to zvládnout dá. A ten pocit přeju i Vám.
A samozřejmě, že to přání, ať se to povede hned na poprvé tu pořád je, ale taky vím, že kdyby mi přáno nebylo a prostě to nevyšlo (modlím se ať to vyjde), tak vím, nebo doufám 😉 , že bych se z toho snad nějak otřepala a šla do toho znovu!!!!!
Takže holky, nevzdávejte to!!!!
Jasně že je tu ta adopce (jak jste o ní tu psaly), ale tu teď vypustěte z hlavy!!! Všechny jste tak mladé, a není důvod se tak brzy vzdávat!!! Jasně, stojí to peníze, ale ten pocit vlastního dítěte, je určitě k nezaplacení!!!!

dada074
5. led 2010

Pajass : lepší je to opravdu vaginálně,působí to tam kde má,a hlavně to nepoškozuje játra.A s tím tamponem neporadím,já to sice také nesnáším,když to teče,ale u toho utroše to není tak hrozné.

misanda
autor
5. led 2010

pajass : já si to dávala do pipinky 🙂 prý je po něm hodně špatně když to jde přes žaludek...a výtok jsem skoro neměla...

misanda
autor
5. led 2010

jé, antoanet, tak to jsi měla stejný pocity jako já při první stimulce na IUI, já to dokonce o měsíc odložila jak jsem se bála, a tvrdila doktorce, že manža jede do pryč 😀 a že bez něj to nejde 😀 takový pako jsem byla. TEd už vim co mě čeká...injekce mi taky někdy vpíchnout nešla...a teď mám to pero, tak jsem zvědavá...

a jinak...vám se to hned napoprvé povede...fakt tomu věřím!!

antoaneta
5. led 2010

jééééé misando, ty si tak hodná, vzkážu jim to tam nahoře 😉 ať to zařídí..... 🙂

misanda
autor
5. led 2010

a kdyže byste si jeli? už ve čtvrtek?? to už budou teda mimísci i s prodlouženou kultivací???

antoaneta
5. led 2010

jojo, je tak mimísci s prodlouženou kultivací, zítra si mám ještě zatelefonovat, a podle toho mi řeknou. Ale už dnes mi sestřička řekla, že ve čtvrtek to vypadá na trasfer 😀

antoaneta
5. led 2010

to mi vlastně budeme souloužit v nemocnici, jůůůůů to bude dobrodrůůůžo 😀 😀

misanda
autor
5. led 2010

ty jo, a já myslela, že tu kultivaci dělaj ještě dýl...tak to je docela dobrý 🙂

já taky doma řikám, že si vysouložim děti s nějakym panem doktorem 🙂 aspoň to bude nějaká exotika 😀

antoaneta
5. led 2010

No dýl...., jak to vezmeš, já myslím, že je to dlouhý akorát. Když jsem byla v neděli na opu, no a přece ten den už se taky počítá, když spermijky dají hned do vajínek, a no pokud půjdem teda v ten čtvrtek, tak to vychází na 5 den. A tak je dlouhá, prodloužená kultivace, ne? Možná u někoho je delší, nebo naopak kratší, záleží asi jak se rýhují...
no to by byla teda exotika, když si představím toho svýho doktora 😀 žasnu, jakej mám vkus 😀 😀

emmm
5. led 2010

pajass, já je polykám, ale mám je na úpravu cyklu, aby chodil pravidelně, jinak po OPU jsem je měla užívat vaginálně 😉 ale dr. mi tak nějak říkala, at to beru jak je mi to příjemnější... a musím zatukat, špatně mi po nich naštěstí není

antoanet, jasně že se vám povede napoprvé 😵 jak jsi popisovala ty pocity při stimulce, tak jsem to měla stejné... 🙂

pampeliska36
5. led 2010

antoaneta: SUPER, PARADA! PEKNE ZPRAVICKY... JEN TAK DALE 😀

ohledne te adopce... prumerna cekaci doba je udajne 2 az 3 roky a adoptivni rodice si nevybiraji dite!!!! ale diteti jsou vybirani rodice!!!!!! napr. kdyz ma miminko predpoklady, ze bude vysoke a biologicti rodice jsou vysokoskolaci, tak vybiraji i adoptivni rodice... vysokoskolaky a aby byli vyssiho vzrustu 😉..... to je jen pro priklad 😉

pampeliska36
5. led 2010

jinak ja mela taky malinko zvyseny prolaktin a pan doktor mi na to dal dve tablety dostinexu... tak uvidime, jestli to zabralo. zacatkem unora mam jit na kontrolni odbery se stitnou zlazou a tak mi otestuji i prolaktin... jsem zvedava!

aladin
5. led 2010

Ahoj Antoanet, moc moc držím palečky, ať se všechno povede a dobře vyvíjí a ať ti vydrží dobrá nálada a máš veselé čtyřčata 😀 😵 . Taky se toho moc bojím. Začínáme stimulku asi 20 dní. Nejvíc se bojím toho, že nevím co mě čeká a jak na to budu reagovat. Už teď mám stavy, že se mi chce brečet a lituju se, co teprve po hormonech. Nejsem nějaký cíťa a už vůbec ne člověk, který si stěuje a brečí, ale co se tohohle týče, nemůžu si pomoct, ach jo. A zrovna dneska si mi stěžovala známá, jak je na nervy. Že má 9-ti měsíčního chlapečka a čeká druhé dítě... Neměla jsem slov...

abig
5. led 2010

Nazdáááár ... jdu si vás dočíst .. 😉