Taky čekáte na IVF?

misanda
8. zář 2009

tak kdopak se přidá? nás čeká IVF v lednu - naše první...doufám, že se tu někdo najde, s kým se budeme podporovat navzájem...v tom dlouhém boji o vlastního mimíska...

misanda
autor
1. říj 2009

bré ránko,

mirabele...já bych teda hormony nebrala...fakt nad řím přemýšlej a ten váhový "nákyp" tam fakt je...prostě hormony, no...proto jsem ráda, že moje dr řekla, že je to stejně k prdce ve většině případech a antiko je stejně účinná....hele, přečti si to i na www.endometrioza.cz a uvidíš...je tam i doporučení na IVF atd...

suzanna
1. říj 2009

jasneeee uz si pro nej jedeme a doma budu kolem obeda tak hned pisnu 🙂

ester32
1. říj 2009

suzan drzím pesticky!!!!!!!a jeden prdola stací))))

mirabel..já jsem na endosku brala injekce teda jak se jmenovaly uz nevím,ale vím jak mi bude v prechodu HROZNE)))) a potom na jiné klinice se divili proc tak drasticky,kdyz opravdu antikoncepce stací a má stejný ucinek!!!

ester32
1. říj 2009

Dado jo jo vypadá to,ze tu bude vlna jednich bojovnícku,ale zato urcite uspesná))))

Misando utece to jak voda a uz si taky pujdes pro bojovnícka))))

misanda
autor
1. říj 2009

Suz, tfuj tfuj !!!

Ester 🙂 jsem ráda, že jsi to napsala s tou antiko, aspoň Mirabel uvěří 🙂 jako mě při tý laparce ty ložiska tak nějak ostranili - jasně, že ne úplně...ale hned jsem začala brát antiko, aby se to ještě víc stáhlo, no a za 14dní jí budu asi vysazovat (beru jí v kuse, aby se nespustila MS) a začnu pomalu s tím dlouhým protokolem. tak se těšim 🙂

ester32
1. říj 2009

Misando je to bohuzel,tak co klinka a doktor to jinej názor,ale logicky jde jen o to aby nebyla ms a to se dá práve i jen tou antikoncepcí a je to setrnejsí a lí se to snásí já bych ji ted taky tak to nasadila!

A dva týdny utecou jako voda a jdes do boje)))) já uz teda budu mít dobojováno 😉 tak si preju i já aby ty dva týdny utíkaly 🙂

misanda
autor
1. říj 2009

Ester a jak jsi na tom ty????

jj, určitě co klinika to názor...proto kdyby mi dali nebo cpali hormony na půl roku, tak bych se ještě určo poptala jinde...to víš, já jdu vždycky k mudře řádně nastudovaná 😀

ester32
1. říj 2009

Misando já mám od vcerejska u sebe jednoho bojovnícka,tak se uvidí)))) vcera mel teprve 4bunky tak se nedá podle toho posuzovat,ale já jsem názoru pokud to má být tak za jakých koliv okolností)))) jednoduse za dva týdny se uvidí))))

ester32
1. říj 2009

a stím nastudováním jsme na tom stejne az na to ,ze nekterí doktori to opravdu nesnásí 🙂 a uz jsem i slysela no tady nekdo cetl na internetu)))) ale je to vzdy lepsí aspon clovek ví do ceho jde

misanda
autor
1. říj 2009

ester, vím vím...ale jako jestli se cítíš dobře a jestli hezky odpočíváš a tááák 🙂

hele, tak já mám fakt štěstí na doktorku, ta to moje nastudování uvítá a ještě mi vždycky dává letáky... 😀

ester32
1. říj 2009

Misando jen trochu cítím levej vajecník,ale to je u me standart a je mi malinko pokazde tak hodku blbe z ultrose,proto ze ho polikám))) jinak dnes jdu do práce nemám ji slozitou delám nehty a stejne se to vylezet nedá,ale tentokrát jsem uplne v pohode,nejak neverím,ze se to podarí a plánuji si v hlave dalsí pokus prece jen sperma je bída a mám pocit,ze si to budeme muset poctive odchodit 🙂

misanda
autor
1. říj 2009

hele a ten utroš se po ET závádět nesmí??? já ho doteď zaváděla do pipky 🙂 když jsem byla po těch inseminacích...

frčíš do práce ju? to já jsem si říkala, že se mi to snad ani nevyplatí, být pár dní doma a pak do práce...

ester32
1. říj 2009

jo jo dá se zavádet,ale já nevydrzím té pul hodky lezet a odpoledne to ani nejde a pokazdé mi prijde,ze pulka jde do pryc)))) asi to neumím)))) a já delám sama na sebe a kdyz není jistota kdy se to podarí,tak o zákaznice nemuzu prijít a nevýhoda u nehtu je,ze se musí kazdý mesíc doplit a nedá se to moc posunout,ale sedím a jen kecám a nedávám si jich na den moc jen 2-3 pohoda na dve tri hodky 😉

misanda
autor
1. říj 2009

jak ležet? 🙂 já pak nikdy neležela, ani mi to nikdo neřekl, že bych měla...a nic ze mě teda nešlo 😨

hele, to máš super s tou prací...sama na sebe..paráda a ty nehty docela i frčí , ne?

ester32
1. říj 2009

Misando jak ríkám neumím to asi mám mooooooc krátký prsty))))a ted uz nevím kde jsem to cetla,ale pokud z tebe nic nejde,tak je to tak jak má)))) nehty v celku jdou,ale i ta krize se malinko projevuje,ale jinak pohoda nestezuji si muze být jeste hur))) 🙂

misanda
autor
1. říj 2009

jj, hlavně makáš sama na sebe...prostě taková ta alá volnost..nemusíš se nikoho doprošovat, že jdeš k dr atd atd...já chci po mateřský taky něco rozjet...teď to nemá smysl odcházet odsud...ale jestli třeba neohtěhotim tak o tom budu přemýšlet.

já zaváděla utroš jenom ráno...výtok jsem měla cca vždycky navečír a jenom takovej slabej...

ester32
1. říj 2009

jj,v tom to pohoda 🙂 a já mám ted ultros 2-2-2 uz tak mám 3kg nahore a po tomto se nechci videt 😒 no nic jedu delat,ze delám a kole 14hod juknu vsem drzím pesticky!!!!!

suzanna
1. říj 2009

Taak uz jsem zpet.Uz ho mam v brisku... 😵 😵 😵 a uz ho nikam 9 mesicu nepustiiiim!
Meli jsme embryo typu B a nejlepsi je A tak si myslim,ze to jde....vic jsme se ani nedozvedeli,ale ja uz nechtela dal mluvit,ale zacit... 🙂

minka051
1. říj 2009

suzzana tak gratulujem Ja dnes začínam len pichať a dúfam že sa dopracujem aj ktomuto. Prvý krát to nevyšlo tak teraz už musí 🙂

suzanna
1. říj 2009

minka tak at to ted vyjde 😵

wrtulka
1. říj 2009

Ahojky Suzi tak si hlaď bříško ať se tam miminku líbí 😉 😵 😵 😵 ¨
A za 14 dní // tlustice! 😉

suzanna
1. říj 2009

wrtul diky.Jak u vas v CR rozlisujou typy embryii??

wrtulka
1. říj 2009

Suzi u nás v Caru je to jinak..
všem dělají prodlouženou kultivaci a dávají jen embria ve stádiu blaktocisty. No tou dlouhou kultivací se dost vyselektují. Já jak jsem neměla transfer tak jsme měli jedno ve stádiu morulky.. to je stádium hned před blaktocistou ale nevypadalo dobře neposouvalo se dál ve vývoji tak mi ho nedoporučili transferovat. Říkali že kdybych jako hooodně chtěla ale že by mu dali 10% naděje.. a já se bála že by se pak mohlo chytnout a mohl by toho být zamlklý těhu, nebo by mohlo mímo být poškozené nebo cokoliv.. takže jsme ho nedávali.
Nevím někdo extreméně prodlouženou kultivaci nedoporučuje ale tady s tím mají dobré výsledky - vem si že mají úspěšnost 55%! to je každá druhá otěhotní! to je hodně

chrobacek
1. říj 2009

wrtulko ahoj na kolik vás vyšlo IVF bez ET ?

wrtulka
1. říj 2009

Ahojky Chrobi..
na kolik? asi 25 tis víc ne..ale my měli i to PGD a to nám schroustlo 5000 (mělo 15 ale jak nebylo vyšetření tak to stálo jen 5 jakože se na to připravovali tak měli speciální misky a podobně)jo a 3000 stálo PICSI
na prášky jsem nedoplácela..

wrtulka
1. říj 2009

jo a ještě jsem měla víc vajíček než 8 takže 1500 za 3 vajíčka - ICSI navíc.

suzanna
1. říj 2009

Tady tu prodlouzenou kultivaci prace nedelaji a 3 den je proste transfer,protoze jejich nazor je,ze v brisku se jim prece jen dari lepe nez v misce...ale asi to ma kazdy centrum jiny.

wrtulka
1. říj 2009

No přesně..
protože já se na tohle přesně ptala androložek..
a ony mi vysvětlily že mají nějaký speciální "inkubátory" ve kterých je totožné prostředí jako u tebe v bříšku..
no a tak že mladší embrijko než blaktocista nemá v děloze co dělat.. (pokud by to bylo v přírodě tak by bylo ještě na cestě ve vejcovodech nebo tak..) a že ho můžou vypudit stahy dělohy (ty já po stimulce fkat měla takový jako při ms..)
takže proto že doporučujou a dávají jen blakt. a mají s tím dobrý skušenosti..
víš co ono je to prostě o centru ..

chrobacek
1. říj 2009

hmm tak nás to vlastně stálo 20.800,-.... při 4 vajíčkách

wrtulka
1. říj 2009

No vidíš...tak to byste to v Heliosu možná měli levnější 😉 😀
Stejně si myslím že ti měli napodruhý dát jinej protokol nebo něco aby bylo víc vajuch 😉