Taky čekáte na IVF?

misanda
8. zář 2009

tak kdopak se přidá? nás čeká IVF v lednu - naše první...doufám, že se tu někdo najde, s kým se budeme podporovat navzájem...v tom dlouhém boji o vlastního mimíska...

suzanna
22. únor 2010

peci tak to ti doporucuju ted taky nic tezkeho nedelat,nezvedat atd...proste se setrit 😉

misanda
autor
22. únor 2010

peci, neprasknou..já měla před pregnylem 21mm 🙂 a to ještě pak vyrostly a nepraskly 🙂 on je udržuje pohromadě nějaký ten hormon...

jinak dada, to je mi líto, ale víš jak..doktoři vždycky kolikrát jenom hodně plašej a nakonec to neni tak žhavý jak to vypadá, tkaže se drž a ono to bude v pohodě!! jenom chtěj mít prostě jistotu, mno.

suzanna
22. únor 2010

jj pajka ma pravdu..pri 1 IVF jsem lezela a nic nedelala a pri 2 jsem lezela jen dva dny a pak delala veci normlane.

misanda
autor
22. únor 2010

jj, já to taky tak příští pokus udělám 😉 doma bych se podruhý fakt už asi zbláznila 😒

pecicka
22. únor 2010

budu se holky snažit, nic těžkého nedělám a v práci mám jen trošku více pohybu a to by snad nemělo vadit,co?

pecicka
22. únor 2010

misi-děkuji 🙂 no holky já při prvním pokusu ležela 14dní jako pako a k ničemu, teď to beru jako normálně, nic nezvedám, nic těžkýho nedělám, ale jinak se chovám jako normálně a navíc to nikdo neví, jen manžel a vy tady a tak chci aby to i zůstalo, tak se musím chovat, jako že nic 😀

misanda
autor
22. únor 2010

peci, já tohle chválím, už jsem se z toho ležení taky vyléčila 🙂 prostě kdyby se mělo mimino vyležet, tak by nebyla těhotná normálně ani jedna holčina 🙂

suzanna
22. únor 2010

peci ono je to lepsi,kdyz je pak clovek doma a boji se neco delat tak nedela nic jineho nez na to mysli....

pecicka
22. únor 2010

suzzi-no to já takhle byla poprvé a nedokázala jsem se vůbec od těch myšlenek odprostit a pořád jsem byla jak pako, myslela jsem pořád jak to dopadne, pozorovala se a to už nechci

pecicka
22. únor 2010

suzzi a co dělá mimoušek?

suzanna
22. únor 2010

peci tak to ti verim ,mela jsem presne to samy...pak jsem si jeden den rekla jdu zkusit test jen tak proste a bylo na nem prd a druhy den uz byla slaba carka...brala jsme to proste tak,ze bud a nebo on kdyz uz to zklamani clovek jednou zazije tak to po druhy bere statecneji a to je asi dobre.A budou vam delat jen IVF nebo i ICSI?

pajka00
22. únor 2010

Aspoň holky vidíte, že jenom ležet nemá význam...my jsme tady se suzy zářný příklad, že se dá otěhu i bez ležení a bez neschopenky🙂 Já jedu ve čtvrtek na UTZ, bobánkuju, aby už bylo srdíčko-protože doktor s ním počítá a už bych to pomalu pak řekla i v práci šéfům...nebudu nijak spěchat-ale pokud mi bude chtít napsat neschopenku-jakože ji moc nechci, tak to stejně budu muset říct.

pecicka
22. únor 2010

suzzi-jen ivf mám tam ale jen dvě vajíčka 20mm a jedno prej malý, tak nevím, trošku jsem z toho smutná, poprvé byly 4

pecicka
22. únor 2010

paji-já už ho slším jak ťuká 🙂 všechno bude dobré, uvidíš 🙂 a teď když už by ti dali neschopenku, tak je to v pohodě, už máš ten nejhorší tlak za sebou a teď už si to budeš jen užívat 🙂

suzanna
22. únor 2010

pajka ja normalne dryhy den po ET vytirala,prala, proste vsechno rekla jsem si nastvane,ze kdyz se to ma drzet tak bude!!!Neboj srdicko bude uz bouchat jako zvon 😉

suzanna
22. únor 2010

peci tak mozna,ze ti sami radeji nabidnou ICSI pri malem poctu vajicek....a treba jich je ted sice mene,ale za to kvalitni.

pecicka
22. únor 2010

suzzi-tak se uklidňuji i já, že ty dvě tam prostě budou a potom z nich budou embryjka a půjdou obě k mamince 🙂

suzanna
22. únor 2010

jasne,nezalezi na kvantite,ale na kvalite 😉

pecicka
22. únor 2010

suzzi a ty jsi měla kolik embryjek?

suzanna
22. únor 2010

peci me odebrali poprve 4 foliky z toho bylo 1 embryo 4 bunecne a pri 2 IVF jsme meli 8 foliku z toho 6 vajicek a 3 embryjka z toho 2 do briska osmibunecne a to jedno bylo opet 4 bunecne ,takze nebylo ani na zamrazeni...
Vedle me lezela holka co mela 17 vajicek,ale dr ji rikal,ze vic jak polovina z toho je spatna....

pajka00
22. únor 2010

Peci-to nevadí,že jich nemáš moc.....k čemu je 18 vajíček-jak tam měly některé holky, když si necháš stejně zavést max.2ne?:) Já jsem jich měla 6, 4 mám v mrazáku a pokud to všechno půjde dobře, tak už je nepoužiju-není to škoda?🙂Ale jsem ráda,že už nebudou potřeba. Určitě aspoň jedno bude perfektní a uchytí se a myslím,že ti ISCI nabídnou-což zvyšuje šance o moc a taky ti asi budou dělat prodl.kult.max.4dny-nebo nevím,jak je to u vás,ale mně řekli, že mám jen 6 vajíček,takže prodl.kult.max.4 dny, protože později je zase problém s tím,že se emryjko už špatně uchytává v děloze, když je "starší" 4 dnů.....aspoň tak mi to řekli a jak vidím,tak nekecali🙂 Možná by se uchytilo i kdybych si nechla 6 dní kultivaci nebo 3..ale bůh ví. Já pořád spoléhám na to,že oni jsou profíci a ví co dělají. Takže se vůbec neboj, bude to OK a i když je to druhé menší, tak se může krásně dělit stejně jako to větší.

pecicka
22. únor 2010

tak snad to klspne, já měla poprvé 4folíky, z toho 1embryo 8beněčné, tak teď uvidíme 🙂

pajka00
22. únor 2010

Já jsem měla 6 folíků, z toho 6 vajíček a všechny se oplodnily 4 osmibuněčné a 2 šesti-takže jsem byla šťastná,že to bylo tak kvalitní. Ale i když máš jen 2 můžou být absolutně stejně kvalitní stejně-i když je to jedno menší...vůbec se ničeho neboj a hlavně-oni rychle dorůstají...takže jestli jdeš zítra....tak ještě za ty 2 dny dorostou🙂

suzanna
22. únor 2010

holky nam v centru rikali,ze 3 denni embryo je porad stejne kvality jako by bylo 5-6 den pri prodlouzene kultivaci ,ale ze 3 den pro ET je ten nejlepsi,ze ani sebelepsi laboratorni podminky nezaruci embryjku to co deloha maminky.

pajka00
22. únor 2010

Jo to mi říkali taky-že tělo je tělo a ta "voda" ve které se emryjka množí může být jakkoli kvalitní,tak není nad tělo...Takže teď už jenom peci tfuj tfuj🙂

pecicka
22. únor 2010

paji-prosím co je to ISCI, ještě jsem to neslyšela ☹

pecicka
22. únor 2010

holky děkuji, zítra vás hned budu informovat, jak dojedu z Brna 🙂

suzanna
22. únor 2010

Pri ICSI ti pichnout rovnou spermii do vajicka ,takze nemusi cekat az se tam probojuji....nam se treba maloktera spermie prodrala do vajicka ,protoze nam chybi akrozomy a tim se sami nemohli na to vajicko prichytit, takze ICSI byla pro nas jedina moznost.

marrad
22. únor 2010

dievcata udravim Vas,
po neuspesnom IVF 01/2010 som opat cakatelkou na IVF 05/2010