Taky čekáte na IVF?

misanda
8. zář 2009

tak kdopak se přidá? nás čeká IVF v lednu - naše první...doufám, že se tu někdo najde, s kým se budeme podporovat navzájem...v tom dlouhém boji o vlastního mimíska...

garp776
11. zář 2009

našla jsem ten zázračnej Proxeed, za 3500,- A vlastně se jedná jen o kombinaci Selen, zinek, B12, vit C, Karnitin a Q10, takže nám všem už známé podporovatele...

suzanna
11. zář 2009

Ja si myslim,ze nam ten proxeed dost pomohl.Morfologie se nam zlepsila z 2% na 6 % .Jinak pohyblivost mame dobrou a mnozstvi take.Z ceskeho trhu neni,ale v CR uz jsem to take nekde videla.
Jinak z tech caju jsem pila chvili kontryhel,ale u me je vse vlastne oke ,takze beru uz jen tu listovku.
Wrtulka ,ale vi,ze Proxeed je stejneho slozeni jako nejaky pripravek co se da v CR sehnat,ale uz nevim jak se to jmenuje, jen myslim ze Profertil nebo tak nejak....

suzanna
11. zář 2009
minka051
11. zář 2009

ano je to Profertil je to zmes vitamínov.

abig
11. zář 2009

Suz: jojo, to jsem četla ...

Podle obsahu cpu manžu vším, co obsahuje ten Proxeed ... jen ten karnitin ne .... no uvidíme ...
3.500.- za kombinacích standartních vitamínu je fakt síla .... radši ho nechám zobkat několik pilulek denně ... dr. na klinice mi vyjmenoval jen ty vitamíny, když jsem se ho ptala na nějaký druh, kde je to komplexně v jedné pilule, tak řekl, že nemá co by mi doporučil, že to je lepší zobkat zvlášť ...

Uvidíme, jak dopadne příští spermio, ale i na první pokus nám to stačilo, oplodnili jsme všechny vajíčka, takže je to hlavně prevence ...

wrtulka
11. zář 2009

Kuk trošku nestíhám..
aha profertil jo jo to jsme brali.. ale u nás žádná změna..
nicméně i tak si myslím že můžu doporučit..přece jen zkusit se má všechno..a výsledky evidentně jsou 😉 i když ne u všech

adenka84
11. zář 2009

Ahoj holky, my jsme měli také problémy se spermiogramem. Manžel na to užíval Energiman a dnes má spermiogram na jedničku. Užíval ho po dobu 3 měsícu. Opravdu mu moc pomohl. Je dostání v každé lékárně, už přesně nevím kolik stál, ale myslím, že kolem 600 Kč.
Já užívám kyselinu listovou Femibion 800.

minka051
11. zář 2009

Ten Karnitín dostaneš najskôr v posilnovniach. Užívajú ho športoci. Moj syn chodí cvičiť tak sa tým napcháva.

wrtulka
11. zář 2009

adenka a jak "špatný "jste ten spermiogram měli?
jo holky co myslíte může manža jíst Femibion? 😀

minka051
11. zář 2009

wrtulka no nemyslím že je to zrovná stavané na mužov.. Ale asi by mu to neubížilo.. 😀 Ono tú listovku až tak strašne nepotrebujú.. viac potrebujú E vitamín.

abig
11. zář 2009

Vitamín E je základ, ne nadarmo se mu říká vitamín plodnosti, jenže je ho třeba užívát se selenem, protože se selenem na sebe působí a dochází ke správnému vstřebání vitamínu E.

adenka84
11. zář 2009

Wrtulka, nepomatuji si přesně čísla, ale měl málo zdravých spermií. Počet měl v normě, ale nebyli živý. Dnes je zaplať pánbůh v pořádku. Alespoň on.

suzanna
12. zář 2009

Ahoj holky
tak jsem vas vcera docetla a objednala manzovi ty vitaminy smes E + selen+ zinek uz je mam doma a uz ho s tim krmim.Ten Proxeed uz nechci objednavat je to drahota.

abig
13. zář 2009

Suzanna: dobře jsi udělala s těmi vítamíny, já jsem dneska taky ještě něco dokoupila.

abig
13. zář 2009

Koukám, že o víkendu tady nechodíte. No neva, stejně se vypíšu.

Čekání na IVF ... to čekání ... je tak "dlouhé" i "nedlouhé". Ještě před pár dny jsem si říkala, jak rychle to ubíhá, ale včera to na mne zase spadlo, dokonce jsem si i poplakala.
Moje sestra čeká druhé miminko, první je úžasná holčička, úžasný tvoreček, milovat je slabé slovo, co k ní cítím.
A včera jsem se dozvěděla, že to druhé miminko, co má přijít na svět v prosinci bude chlapeček. A tím se to u mě rozjelo. Nejde o závist nebo nepřejícnost .... moc jí to přeji, příjde mi to jako zázrak, když někdo čeká miminko bez všech těch problému, kterým si procházíme my.
Já už čekám tři roky a ještě jsem se nedočkala. Já jsem toužila po chlapečkovi, a prostě mi to včera přišlo jako nespravedlivost, "že někdo má všechno, co si přejí já" ... nemyslím to doslova, ale prostě mě to dokonale spláchlo.
Dneska to samozřejmě cítím jinak a těším se, jak začnu pro toho maličkého nakupovat. Ale i tak to bolí ...

Čekání na IVF není jen čekání, kdy dojte k tomu celému průběhu ... následuje pak čekání na výsledek ...
Jenže jak se s tím poprat?

suzanna
14. zář 2009

abig ja uplne chapu co citis..... a to uz mam 3 deti.My take cekame uz skoro 3 roky, za sebou 7X IUI a ted cekani na IVF ktereho se uz take nemohu dockat a nejradeji bych ,aby ta ms dorazila uz dneska.Take ,kdyz po kazde slysim,ze je nekdo tehu si rikam jak je to mozny,ze nam se nedar?Jeste pred dvema roky bych fakt neverila,ze budeme muset podstopit IVF,no ale co kdyz to jinak nejde,ale jak pises, bojim se pak toho cekani na vysledek.
A mam jeste mozna blbou otazku,ale zajimalo by me zda napichnout vajecnik a vsechny vajicka odsajou a nebo jestli odsavaji jedno po druhem.Tady se to totiz nedela pod narkozou jen pichnou nejakou oblbovacku.

wrtulka
14. zář 2009

Ahojky všem..
Suzi oni odsávají jeden folikul po druhém.. někde jsem to i viděla jak to dělají.. a ono to prý nebolí ta oblbovačka nebo narkóza je proto aby ses jim nehnula.. a neudělali ti něco tou sondou/ odsávačkou...
minka jenže můj manžel má v spermiích poškozenou DNA víš a na to dle posledních studií působí přímo když právě kyselina listová.. máme jí přímo doporučenou...

abig
14. zář 2009

Suzanna : Ahoj, jak píše Wrtulka, každé vajíčko se odsává zvlášť. Já byla pod narkozou, takže nevím, jak to proběhlo. Pod oblbovákem to bude to samé, jako pod narkozou, vzhledem k mému OHHS jsem se probudila z narkozy s bolestí, takže ani narkoza nepomůže, pokud to má bolet, tak to potom bolí.
Ale samotný odběr by neměl být bolestivý. 99% holek to má v pohodě, maximálně pobolívání podbříšku den, jakoby čekaly ms .... takže se neboj ....

Mě narkozu v doporučili, protože jsem měla na UTZ hodně folikulů .... nakonec jsem měla 16 vajíček, takže jsem byla dobře "opíchaná" ... jak se vyjádřila dr.

suzanna
14. zář 2009

Wrtulko diky.
No doufam,ze nic neucitim ja to taky vcera hledala na netu,ale nic moc tam nebylo....dr rikala,ze je to individualni nekdo rekne,ze to bylo v poho a nekdo narika....ale ja to vydrzim vim pro co to delam 🙂 Horsi je pak to cekani......

ester32
14. zář 2009

ahoj holky ráda bych se k Vám taky pridala))))
ahoj Wrtulko))))
suzanna neboj není to tak hrozný potom chvilku cítís bricho,ale jak pri silnejsí ms,ale po pravde to cekání potom je nic moc(((

já ted cekám na mrsku uz ji cítím,tak snad behem 3 dnu dorazí a jdu do Nativu s mini. stimulací a uz ted mám nervy z toho cekání((((

abig..to taky znám,kdyz tak to svagrová cekala druhy miminko samozrejme to byla chvilka,ale myslenkám proc se v první moment nikdo asi neubrání,tak preji at i ty brzo jsi tehulka!!!

wrtulka
14. zář 2009

Suzi mě po tom skoro vůbec nic nebylo..
jako bolelo mě břicho jako na ms.. v CARu mi řekli že si můžu vzít prášky.. tak jsem si vzala nurofen ale myslím že bych to bývala zvládla i bez něj.. další 3 dny mi totoži bylo stejně..
nafouknutý břicho, trošku občas bolest.. ale pak to splasklo a už mi nebylo vůbec nic..
Samozřenmě když máš OHSS tak se může stát že to bolí víc..
ale já měla 18 vajíček a taky se ho báli a dobrý 😉

suzanna
14. zář 2009

ester kolik si budes pichat jednotek pri te mini.stimulaci??
wrtul to me se jich asi tolik neurodi,kdyz mam tak male davky...ty jsi ale super nosnice 🙂

wrtulka
14. zář 2009

suzi díky 🙂ale já neměla tak šílený dávky..
na začátku 150 jednotek a pak 3 dny asi 225 a pak zase 150 .. navíc ten merional asi nebude žádnej driák..
i když doktor říkal že příště mi na začátek dají 225 jednotek a až pak to sníží no nevím proč.. asi chtějí abych měla těch vajuch ještě víc.. ale mě přišlo 11 zralých akorát.. sem si jich přála 10 tak co bych chtěla ž ejo 😉 😀
Tak oni vlastně mají představu jak budeš reagovat když už jsi stimulovala na IUI.. navíc vy máte spermio v poho
😵 😵 😵proti nám.. uvažuju proč vám vlastně vnucují IcSI? Takže vám by podle mě stačilo třeas i 8 vajuch nebo tak.. 4 dobrý bojovníččci a budou dvojčátka jak vyšitý 😉 😀 😀
Ahojky Ester 😵

suzanna
14. zář 2009

wrtul ja mam na zacatek 100 jed. pri IUI jsem mela 50 a pri te posledni 3 dny 75 a reagovala jsem dobre .My mame zatim jen IVF (bez ICSI ) a dr rikala,ze 3-8 vajuch staci ,ze kdyz uz jsem tehu byla ,ze to urco klapne. Ji rikam to jsem byla jeste mlada 😀 ale ona rekla,ze se sliznici nemam problem vzdy byla 10mm ,ze se mi tam urcite zahnizdi,proto nam take doporucila jen jedno ,ale my chceme dve! 🙂
Stejne by me zajimalo proc se to v kazdem centru dela jinak....no ja stimuluju decaceptylem puregonem.U nas je to standartni a delaji tam jen kratky protokol ,coz je divny ne?

ester32
14. zář 2009

suzan..zacínám 3den ms jen práskama CC a podle toho jak porostou a kolik,tak minimum pripíchnu pocítám,tak 50jed,já mám PCO a pri první stimulce jsem mela 42vajuch a peknej OHSS tak ze jsem byla v nemocnici.Brich se mi zvetsilo o 41cm.Potom so to uz víc pohlídali mela jsem jen 100jd a potom 50 a stejne 32 vajuch,ale nastestí bez OHSS.Ted jsem presla do jiného caru a s mojí pojistovnou nemají smlouvu,tak abych nemusela cekat az do ledna tak jdu do nativu,ale jestli z toho neco bude to nevím to se uvidí jak budu reagovat a jestly nejaký vajucha dozrají.A hlavní problém je u nás spermio jen0,5mil a pohyb 1%,ale je to 5let tak bud tam ted nebude uz nic nebo lepsí nebo stejne.........vlastne tento pokus je jen tak abych se nenudila)))))))))))))

wrtulka
14. zář 2009

Suzi podle mě je to o tom na co jsou v centru zvyklí..
mělo by to být podle pacientky ale tomu nevěřím..
protože se říká že krátý protokol se dává starším holkám u kterých se předpokládá ne tak dobrá odezva na stimulku..prý je tam vyšší riziko OHSS /jako o trošku/..
No a mladým holkám co reagují dobře se dává dlouhý protokol, ten je prý i šetrnější k tělu..
Ale ve skutečnosti..
v jednom cenru jsem měla mít krátký protokol s Antagonistou
a v Brně jsem dostala dlouhoý SVIFT protokol.. který mi ale byl simpatický.. dobře jsem na něj reagovala a neměla OHSS tak mám pocit že ok. Nicméně zase je to jejich oblíbený protokol.. i když je fakt že s ním mají sakra dobrou úspěšnost - pohybují se na 55%!
Jo tak to je super že máte jen IVF se vám to samo oplodní a budou ty nejsilnější 😵 😵 😵

ester32
14. zář 2009

s tema protokolama nevím já mela oba a prijde mi to stejný spís jde o to,ze pri prvním pokusu nikdo dopredu neodhadne jak bude kdo reagovat na léky.Pri tom dlouhým je pravda,ze reakce by mela být lepsí,proto ze jsou napred vajecníky uvedeny do klidu a nic je nezatezuje......a samo oplodnení je nej je jasný,ze je oplodní ty nejsikovnejsí)))) 🙂 u me je to sázka do loterie tezko ríct jestly je spemijka líná nebo polomrtvá ☹

suzanna
14. zář 2009

wrtul,kdyz ja jsem, desna porad myslim negativne,az me to s**e si porad rikam, jen aby se vubec neco oplodnilo atd.se mi to porad honi v hlave.Ty posledni 3 mesice to byla parada na nic jsem nemyslela a uzivala si,ale jak se to zase blizi uz mam v hlave kolotoc.
Tobe drzim moc palecky 😵

wrtulka
14. zář 2009

suzi když se vám to povedlo při IUI tak se urči oplodní v misce kde nebudou muset to vajucho dlouho hledat 😉
ne vážně mysli pozitivně..
řekni si proč by to nemohlo vyjít?
- už se vám to povedlo v podstatě "přirozeně"
- ty jsi zdravá
- už jsi měla děti - nemáš důvod mít problém s uhnizďováním atd.

prostě není důvod proč by to nemohlo vyjít..

Hele i já věřím že nám to teď vyjde.. 😉 a ono vyjde! Věř a víra tvá tě uzraví a to je fakt!

Ester a jak vy to máte se spermiem?

suzanna
14. zář 2009

ester tak ti drzim moooc palecky 😵 My mame 6 % morfologii tak si taky rikam jestli ty spermie budou oplozeni schopne.