Taky čekáte na IVF?

misanda
8. zář 2009

tak kdopak se přidá? nás čeká IVF v lednu - naše první...doufám, že se tu někdo najde, s kým se budeme podporovat navzájem...v tom dlouhém boji o vlastního mimíska...

antoaneta
5. led 2010

Holky děkuji! Jste opravdu moc hodné. I já Vám to přeji a uvidíte, že budete brzy ve stejné fázy jako já 😉
A pokud se Vám chce plakat, tak bulte!!! 😀 I to si myslím, že pomáhá. Ty smítka se tak vyplaví a zase bude dobře. Mužu říct, že pak už se mi nějak plakat nechtělo. Prostě to tak nějak nešlo 😉
A hlavně se na takový rádoby "kamarádky rodičky" vyprdněte! Prostě pokud to jde, tak se jim raději vyhněte. Zvlášť když se na to necítíte. Copak Vám tu není dobře s náma...? 😉

antoaneta
5. led 2010

😀 Jééé, ahoj abig!!! 🙂 Tak si představ rýhujou se mi 4!!! 😉 Sice těch osm původních to není, ale já jsem ti tak šťastná za ty čtyři .... 😉 Zítra si mám ještě volat jak to s nima vypadá (tak snad vydrží) a ve čtvrtek bych pak šla podle embryologa na transfer!!!! To je co? 😀

pampeliska36
5. led 2010

antoaneta: a do jakohe CAR chodis? videla jsem, ze jsi z okresu breclav... chodis nekam do brna?

abig
5. led 2010

Antoanet, teď jsem to dočetla .... jupíjá jou ... gratuluji .....
Taky jsem měla PK a transfér byl 5 den od OPU .....

Ještě vydrž, můžou se zarýhovat i ty ostatní .... Mě ze dne na den poskočilo jedno o 5 buňek .... ta aby jses nedivila, že jich je víc .... fakt ti to moc přeju ...

To je rychlovka, co ? Když už to má člověk za sebou ..... Jéžiši já mám takovou radost za tebe ... 😀 😀 😀

abig
5. led 2010

Utrogestan ... je pro mě svinstvo ... holky, když jsem ho papkala vrchem ,tak do půl hodin jsem dostávala záchvat smíchu a byla "velice" vtipná ... to mi vydrželo 5 minut a hned na to jsem vytuhla i za pochodu .... a manžel mě pomalu nosil do postele ... takže jsem ho musela brát před spaním .... no spodem to byla pohoda, jen jsem hodně byla unavená ..

antoaneta
5. led 2010

pampelisko, ano chodím do Brna, na Obilňák, trošku jsem sobecky využila doporučení ze známosti 😔 🤐 Ale do těla ti nikdo nevidí, takže protekce, neprotekce, stejně je to všechno nakonec na tobě 😒 😉

aladin
5. led 2010

Holky chodí tady někdo z vás do olomouckého Fertimedu? Napište, prosím, zkušenosti nebo odkaz na nějakou diskuzi o tomhle....díky

antoaneta
5. led 2010

Abig, tak to jsem vůbec netušila, že se ještě nějaký můžou probudit k životu 🙂 (manža mi to teda taky dnes říkal, ale co chlapi ví 😒, jen tě chtějí uklidnit a možná si zahrát i na chytráky 😀 ) Já myslela, že když mi dneska embryolog řekl, že z mých osmi, se čtyři rýhujou, tak ty zbylý chudáčky už neřeší, že už skončily třeba někde v záchodě ☹ No každopádně, tvá informace je pro mě velmi pozitvní zprávou a dalším držákem 😉 budu doufat a těšit se, co mi zítra řeknou. Ale já ti budu raděj skromná a pak šťastná, když mi potvrdí, tu dnešní zprávu - o fungujících čtyřech!!!

antoaneta
5. led 2010

aladin, posílám jeden link, co jsem našla 😉 http://www.emimino.cz/diskuse/fertimed-vs-repro...

abig
5. led 2010

Aladin ... ještě je tu diskuze Kelišky s Fertimedu ... teď je to tam relativně mrtvé ..

abig
5. led 2010

Aladin ... máš IP

abig
5. led 2010
abig
5. led 2010

Antoanet, a to ti řekli "jen", že se rýhujou ? Neříkali kolik buněk ?

abig
5. led 2010

Koukám, že si zase povídám sama ze sebou. 😀 😀

antoaneta
5. led 2010

Aladin, do tvé pošty jsem ti poslala i další ..... 🙂

nana.76
5. led 2010

abig jak je v praci jestli se neplletu vcera si nastoupila po delsi odmlce.doufam ze se nepletu 🙂

abig
5. led 2010

ANtoanet .. pošli mi to prosím taky ... ať jsem si jistá, že jsem přestoupila a měla jsem správný důvod.

abig
5. led 2010

Nana ahoj ... ano, měla jsem přes svátky volno. Je to zatím pohoda, pracuji v účetní firmě, takže ten blázinec nastane až příští týden, takže jsem začla polehoučku ...

antoaneta
5. led 2010

abig, jsem tu 🙂
jojo, jen, že se rýhujou...... blbý? Spíš asi já, co? že jsem se nezeptala. Ale já ti ani do prčic nevím, že sem se měla, nebo mohla zeptat. Prostě, řekli mi, že se rýhujou a já poděkovala a tím to skončilo. No a pak jsem se rozplakala úlevou a štěstím 🙂
Až pak mě třeba napadlo, že jsem se mohla zeptat, co ty zbylý čtyři, jak je to možný, jestli je to normální, že ikdyž se použije ISCI, tak se nemusejí vydařit všechny, víš, třeba, jako čím to je?
Mě ti ani není jasný do teď ten počet těch buněk a jak se jmenujou a který, nebo co je vlastně pro transfer nejlepší 😒

jablicko.01
5. led 2010

Ahoj holky, jsem tu nová. Ale mám asi podobné trable jako vy.
Chystám se na mé první IVF. Teď si popichuju Decapeptyl a protože mi konečně dorazila MS, tak za dva dny naskočím na Menopur. Už teď mám ale břicho jako nafouklá žába. Je to normální? 😝

nana.76
5. led 2010

jo antoanet ja mela pri ivf obe sedmibunecny beckovy tak jsem myslela ze je to spatny,ale embriolozka mi rekla ze ackove ma malokdo ze je to tak dobre,ale stejne se neudrzeli ☹

abig
5. led 2010

Antoanet, buď v kliku .... rýhovat znamená, že se začali dělit ... nejlepší jsou tzv. blastocysty ( v tu chvíli se vyloupne embryjko z obalu a chystá se někam zavrtat), ale ty většinou holky nemají ... pak je dobrá morulka, což je fáze před blastocystou ... ale standartně se dávají 4 buň a víš .... důležité, že se dělí ... ono to potom strašně skáče ... tzv. že když budeš mít po ET třeba s 8buň, tak další den už můžou být 16buň (to už by měla být morulka ..) ... takže klid, důležité je, že se rýhujou ...
A je tady spousta holek, co má mimi po té, co jim vložili 4buň .. a já měla 9buň a morulku a nevyšlo to .. .takže to není asi to nejdůležitější ...

abig
5. led 2010

Ahoj Jabličko ... vítej ... a ano, je možný, že se citíš jako nafouknutá žába .... a možná bude i hůře .. 😀

abig
5. led 2010

Antoanet .... te´d jsem chytrá, co ? Haha, byla jsem na tom stejně jako ty ... prdlajs jsem věděla, všechno jsem si doma studovala na netu .... a po nezdaru si to člověk pamatuje a občas studuje dál ... takže o sobě nesmýšlej ve zlém ..

nana.76
5. led 2010

jablicko myslim ze je to urcite normalni taky se po tech lecich citim porad nafoukla.a to jsem zatim brala jen clostik a utros nechci se videt az prijdu do face injekci to snad prasknu 🙂

antoaneta
5. led 2010

abig: posláno.... 🙂
A děkuji za info 😉 zas je mi to o trochu jasnější. Asi myslím, že jich tam máme teď ještě málo, protože včera jsem to nevydržela (ani jsem Vám to nepřiznala 😔 ) a volala jsem tam. Neptala jsem se, co embryjka, protože mi řekli, že mám volat až v úterý, že den po odběru bude brzo. Ale chtěla jsem se zeptat, alespoň na to, jaký měl vlastně manžel spermiogram (ikdyž jsme chtěli ISCI) ale tak pro klid duše a kvůli němu, abych věděla, jestli výsledky byly alespoň trochu lepší, když jsem ho tak denně dopovala vitamínama 🙂 No a když mi sestra řekla ty jeho výsledky, tak sama dodala, že se zrovna paní doktorka dívala na ty moje vajinka a že ještě nic 😒 Proto jsem se i tak bála. Takže z toho vyvozuji, že dnes ikdyž se začala půlka rýhovat, tak to s těma buňkama nebude ještě žádná hitparáda. Možná i proto mi to neřekla.
A ještě prosím, když si psala o té blastocystě, že se chce embryjko vyloupnout z obalu a už někam zavrtat 😉 Tak nemyslíš, že když bysme měli i těch buněk o hodně míň, ale k trasferu si chceme připlatit ten AH, tak že i těm málo buňkám k vyloupnutí pomůžeme?

abig
5. led 2010

Určitě .... oni dělají AH před ET .... normálně se to oplozené dělící se vajíčko ještě vznáší v děloze až 5 dní než se uhnízdí ... takže má čas se dělit a když se dělí, tak se chce vyloupnout, a aby to měli snažší, tak dělají AH, což znamená, že naříznou obal toho dělící se ho vajíčka ... (jsem si nastudovala)

Klideček ... my měli spermio taky hrůza, dokonce si mysleli, že manžel bude muset dát ještě jeden vzork.

antoaneta
5. led 2010

Nééé, abig, nejseš chytrák, připadáš mi jako půl doktor 😉 Nikde jsem se nedozvěděla víc, jak tady, a od tebe 🙂 Děkuji!!!
Já taky ze začátku studovala na netu, ale jen ohledně vyšetření, který mě čekaly, jako například průchodnost vejcovodů a tak. A když jsem si to hezky nastudovala, tak jsem byla z toho tak vyděšená a vyplašená a manžel nasranej 🙂 , že jsem nakonec pak uznala, že je fakt někdy lepší nevědět. No a pak jsem ti nějak trochu stagnovala a tím, že jsem do toho tak rychle naskočila (rozhodla jsem se, že klidně budu stimulovat přes svátky - ať to dopadne jak dopadne, že jsem ani neměla čas to naštudovávat. Navíc jsem taky chodila do posledního dne, co to šlo do práce, a večer co jsem se vrátila, jsem už neměla na nějaký študování sílu, ani chuť.
A teď jsem z toho taková vyhukaná a informacemi nepolíbená.

jara
5. led 2010

Tak už jsme z Caru doma. Ivf nebude, prý jsme zdravý, mladý, vysoký prolaktin není závažným důvodem k léčení /uf, to se mi ulevilo/, takže znovu náběry krve a pak nejspíš inseminace. Takže zase všechno jinak, než jsem si sama naplánovala.../jak už to tak bývá/ 😉 Ale jsem ráda. Máme se dnes s manžou snažit, na ultrazvuku mi ukazoval krásnej dominantní folikul...byla jsem šťastná tak, jako kdybych tam viděla dítě.. 😀

aladin
5. led 2010

Holky, díky moc za odkazy. Už to štu o sto šest, až mě z toho pálí oči. Vítej jablicko. Holky s váma je to tady tak fajn. Je super, že ta diskuze žije - ne jak na jiných - 1 odpoveď za 10 dní... 😉 🙂