Taky čekáte na IVF?

misanda
8. zář 2009

tak kdopak se přidá? nás čeká IVF v lednu - naše první...doufám, že se tu někdo najde, s kým se budeme podporovat navzájem...v tom dlouhém boji o vlastního mimíska...

suzanna
22. únor 2010

misi no a prave tady maji na to doktori uplne jiny nazor....ze i kdyz si das tu jednu sklenicku v tehu ,tak miminko ma daleko vetsi praci,nez se s tim popere,takze muj dr to zasadne nedoporucuje.Co doktor to nazor...

ifet
22. únor 2010

Tak díky holky...hele tak uvidíme...třeba to nebude tak dlouho trvat...doufám...souhlasím s Misi...mě doktor říkal, že hlavní je psychická pohoda a že 2dc vína neuškodí...

suzanna
22. únor 2010

misi tady o tom pisou tak si to precti:
http://www.bizy-bee.com/holky/tehotenstvi-mater...

dada074
22. únor 2010

Holčiny tak já dostala ťafku hned před obědem,ještě teď se klepu.
Přišel mi pozdrav z genetiky,že se mám dostavit ve středu a jinak nic,tak jsem tam hned zavolala co se děje a vylezli nám nějak hůř triple testy z minulého týdne,prý to není nic hrozného,nemám se prý bát,jen chce další testy krve a popřípadě se domluvit o plodové vodě.NEMÁM SE BÁT,to je snad legrace,ty mě zase dostali.

suzanna
22. únor 2010

dada no to ti verim,ze jsi z toho spatna....ale snad to nic nebude....na plodovku bych asi nesla,nech si udelat jeste ty krevni testy.

pajka00
22. únor 2010

jéžiš dada..to jsou stresy,co? panebože.....ale určitě to bude v pořádku neboj.....asi jen pro jistotu udělají ještě kontrolní test....ale chápu, že jsi z toho na nervy...taky bych byla.
Mojí ségře řekli, že má podezření na mongoloidní dítě-když byla těhotná podruhé....3 týdny trvalo než přišly výsledky, a v pořádku.....syn má oči jak tenisáky-takže do mongol.daleko:)
Držím palce, ať je všechno v pořádku!!!
Miši-já bych to až tak kategoricky ten alkohol nebrala, samozřejmě tvrdé v žádném případě, ale sklenička vína nebo piva si myslím, že občas neuškodí-notabene, když nejsi těhu...toho bych se nebála vůbec. Samozřejmě, že má na to každý doktor jiný názor a všeho moc škodí...ale sama nejlíp víš, co ti udělá dobře.

dada074
22. únor 2010

Holčiny díky,také věřím,že bude vše OK.

Suzzi : na plodovku nejdu to jsem rozhodnutá na 99,9%,raději si připlatím za UZ.

Paji díky,no my máme dovnův syndrom vyloučený už z toho prvního screeningu co se dělá do 14tt,tak toho se nebojím.
Jen mě opravdu nasrali (pardon),tím že tě nikdo neupozorní,že by něco takového mohlo nastat a pošlou ti domů korespondenční lístek dostavte se 24.2. na genetiku,nutné!

pajka00
22. únor 2010

Jasně,to se pak vyděsíc, že se stalo něco šíleného a za 2 dny by mohlo být pozdě...měli by upozorňovat dopředu,že se takového něco může stát....Ale určitě to bude v pořádku... Na plodovku nechceš, protože hrozí potrat?Kolik udávají procent, že se to může stát? Joo teď si vzpomínám-ségra tenkrát byla na té plodovce a z toho jí zjistili, že je to OK.

suzanna
22. únor 2010

dada to jsme ti prave chtela rict,ze je lepsi zaplatit si ten 3D UTZ ja uz jsme se na to informovala a ve 24 tt jdeme stoji to tu €105 tak to proste chci a jeste k tomu dostanes video.
Neboj se a bud v klidu bude to dobre ja jsem pri druhem musela na plodovku meli podezreni na down syndrom a prd....nikdo mi ovsem v te dobe nerekl,co plodovka obnasi za rizika.
No ohlasit to mohli vazne jinak,treba telefonicky,takhle cloveka akorat nervuji!!

dada074
22. únor 2010

To je právě to kdyby aspoň na gyndě řekli,že se to může stát tak s tím člověk i počítá,ale tohle byla bomba.
Jinak jsem se dočetla,že ty testy můžou vyjít špatně,ale nic to neznamená,tak mě to uklidnilo.

Pajko : jasně nechci prcka ohrozit,když stačí ten 3d nebo 4d UZ,a jinak to riziko je asi 1:100,ale stejně tak dlouho jsme na to čekali a já do toho rizika nejdu k tomu mě nikdo nedonutí.

Suzzi já co chodím na gyndu tak tam to právě stojí 500 kč,chtěla jsem ho stejně podstoupit tak co.

ifet
22. únor 2010

Dado neboj...taky mám kámošku, který to vyšlo špatně, strašili ji, ona si mimčo nechala, a klučina je naprosto v pořádku...

dada074
22. únor 2010

Co jsem četla tak to není nic neobvyklého,že tam něco neklapne,já hlavně netuším jestli na genetice vůbec vědí,že je to těhotenství z IVF a jestli vědí o těch trombofilních mutacích co mám,tak uvidíme ve středu co nám řekne,ale sa mi říkala,že to není nic hrozného a že přihlíží k mému věku v červnu mi bude 36,tak jsem asi riziková skupina,či co!!!! 😉

suzanna
22. únor 2010

dada od 36 let jsi rizikova skupina jako ja...tak by mel ten UTZ byt i zdarma,ale me dr,rikal,ze jen ten ve 20 tt a na nej jdu 30.3. a ten 3D 4D si pekne zaplatime ,aby jsme mohli byt klidni,se taky budu bat,clovek se porad boji kazdy kontroly je tro des tak dlouho jsme na to ckelali a ani si to nemuzeme poradne uzivat.Taky jsem cetla ,ze to nemusi nic znamenat takovych holek je tady na koniku vic,ze jim ty triple testy vysli negativne a nic to neznamenalo.Moc na tebe budu ve stredu myslet!!!!

dada074
22. únor 2010

Jsi hodná Suzziku víš také věřím,že je mimo OK.Mě říkala sestřenka,že jí na to upozorňovali dopředu,že ty hodnoty po IVF jin nemusí souhlasit podle tabulek,tak uvidíme.

suzanna
22. únor 2010

me teda dr vsechno rekl,ze i kdyz ty testy vyjdou negativne,tak to taky nemusi znamenat ,ze je vse oke,je proste uprimny a pak je clovek aspon na vse pripraveny,ale na druhou stranu i nervozni....a rekl mi,ze plodovka je riziko a to jsme si hned rekli ,ze do toho rozhodne nejdem jak jsi psala,ze clovek na to takovou dobu ceka a pak ma riskovat...no tfuj tfuj tfuj at to mate vse OK!!

cibka
22. únor 2010

ahoj holky tak jsem dorazila z prahy i s injekcema 😀 dostala jsem fostimon ten mam píchat přímo do svalu takže do nohy nebo zadku je to 225 jednotek a v pátek jdu na utz a večer bych mela navíc píchat orgalutran ten je do bricha pícham to v půl 10 v patek mam být na utz v 8:15 tak jsem zvedavá jak si píchnu dávku v půl 10 kdyz budu nekde na ceste platila jsem 2000 mam injekce ne pero

cibka
22. únor 2010

holky kde jste za chvíli frčim do prace a nikdo tu nejní ☹

pecicka
22. únor 2010

ahojky holky, tak jsem zpátky🙂 v práci a konečně jsem vás tak narychlo dočetla 🙂

pecicka
22. únor 2010

já jdu jak jsem psala zítra na 8hod na odběr, jen mám malinko strach, protože včera podle UTZ říkal, že jsou velké, tak doufá, že neprasknou ☹ ale je to 12den cyklu zítra, tak by snad neměly
Paji-děkuji a chci se tě zeptat, jaký režim jsi dodržovala po ET? Já totiž nechci jít na pn, tak jestli je ttřeba si vzít nějaké volno a pak normálně fungovat nebo jak? Já poprve měla pn a to už nechci

pavcahola
22. únor 2010

Ahoj suzanna mužu se tě zeptat jestli bereš nějaký vitamíny pro těhotné?

suzanna
22. únor 2010

peci folici by praskonout nemeli ja mela 20mm a za dva dny meli 24mm a taky jsem se bala,ze praskonou,ale na to mas nejake leky....ja mela decaceptyl.
pavca jj beru vitaminky pro tehotne...a dva roky pred tehu jsem brala jen listovku.

pecicka
22. únor 2010

suzzi-tak nevím, včera měli 20mm, tak jsem zvědavá, věřím, že to bude všechno oki 🙂 já jen měla píchnout pregnyl včera večer v 21hod a zítra v 8hod budou odebírat. To jsi mě malinko uklidnila 🙂

pecicka
22. únor 2010

pavci, já beru calibrum baby plán a to je pro plánované těhotenství a bere se před otěhotněním a v prvních třech měsícich 🙂

suzanna
22. únor 2010

peci ja nevim co jsi mela za leky,ale ja pichala puregon+ decaceptyl a ten prave brani k tomu prasknuti,neboj oni vedi co delaji 😉 Budu ti moc drzet na zitra palecky 😵

pecicka
22. únor 2010

suzi, moc děkuji, já taky doufám, že to všechno klapne, při prvním ivf jsem totiž byla na odběru 10den a potom, když to nevyšlo, tak říkal, že všechno bylo v pořádku, snad jen, že se ty vajíčka mohly odebrat malnko později, že nebyli dozrále a ze 4 zbylo jen jedno, tak nevím, nerozumím tomu

pecicka
22. únor 2010

suzzi-jinak jsem jen stimulovala glostíkem, já jsem úplně zdravá, tak je to prý dostačující

suzanna
22. únor 2010

glostik jsou jen prasky? Nebo injekce?

pajka00
22. únor 2010

Peci já jsem byla OPU a druhý den jsem šla normálně do práce a po transféru jsem si vzala den volna a pak zase normálně do práce. Ale mně to vyšlo na čtvrtek, pátek dovolená a sobota+neděle....Ale jak jsme už o tom mluvily, myslím si, že pokud je to v pořádku, tak se to uchytí i bez neschopenky a bohužel se těhotenství-začáteční-vyležet nedá. Opatruju se od začátku ET...nic nenosím,nezvedám,snažím se odpoledne chvilku lehnout a spočnout, když přijdu z práce a dobrý. Když sedím celý den v kanclu-tak se fakt dá v pohodě zvládnout i v práci🙂Držím ti moc palce, aby bylo vše OK a tys tu za 14 dní hlásila //🙂

pecicka
22. únor 2010

paji-moc děkuji, já si myslím, že to taky zvládnu. Pokud to zítra zvladnu a 3den by bylo ET, tak to vychází na pátek, potom je taky víkend a taky nebudu nic těžkého dělat a budu se šetřit. Jen doufám, že neprasknou
suzzi-já měla tablety a pragnyl injekci, tu jsem píchala včera

pajka00
22. únor 2010

Určitě-prostě se jen šetři,přes víkend polehávej, ale zas nemá smysl ležet jak lata a nehýbat se...taky to chce prokrvit trochu dělohu....lehkou procházku třeba v neděli🙂