Taky čekáte na IVF?

misanda
8. zář 2009

tak kdopak se přidá? nás čeká IVF v lednu - naše první...doufám, že se tu někdo najde, s kým se budeme podporovat navzájem...v tom dlouhém boji o vlastního mimíska...

misanda
autor
8. říj 2009

Suz a to bys hned šla na druhou stimulku??? hned další měsíc? já třeba nemůžu stimulovat dva měsíce po sobě...maximálně obměsíc...

misanda
autor
8. říj 2009

navíc, třeba už na tu druhou stimulaci fakt nebudeš muset!!!! 😉

wrtulka
8. říj 2009

Suzi když to budu mít jako naposedy tak budu mí dlouhý protokol..
začnu 16 tý den cyklu Proveru pak po týdnu přidám utlumovací injekce, pak na krev, a první den ms už stimulační injekce.. až do 12 DC nebo tak .. a pak OPU která by mi ale teď vyšle 20 prosince a transfer na 25 prosince.. to asi neprojde..
no nevím jak je o svátcích otevřeno v Heliosu ale vím že jsem si tam volala i v neděli jak to s těma mýma embrijkama vypadá takže by teoreticky nemuseli mít zavřeno

abig
8. říj 2009

Taky řešíme stimulku o svátcích ... u nás sice budou mít "otevřeno" jenže manžel nechce rušit své volno, po třech letech budeme celé Vánoce doma a nebudeme muset do práce ... já toho chci využít a můj se brání ... ach ju.

Misanda : to je dobře, že tam pojedeš přesvědčena, tak to má být .....

abig
8. říj 2009

Misanda: Uvidíš jak ti bude, když budeš ok, tak ta Pink bude úžasné rozptylení v tvém vyčkávání ...

dada074
8. říj 2009

Holky stejné sny mám i já,občas je to k nevydržení,jak člověk po tom mimiskovi touží,co?

Suzi : a ty by jsi stimulovala v listopadu kdyby to nevyšlo?Není to nějak brzy?

Na ten test ještě nemám člověk se bojí toho zklamání,tak raději vyčkám a budu držet tu naději nad vodou. 🙂

abig
8. říj 2009

wrtulka : tak si myslím, že pokud začneš se stimulkou dlouhý protokol, a vychází ti to na ty svátky, tak ti to udělají, jinak by ti to přesunuli na jindy .... k OPU musí dojít, jinak ti to praskne a je po všem a pochybuji, že by ti to zmrazili a zase rozmrazili, jen protože o svátcích nedělají ....
Ale poptej se .....

suzanna
8. říj 2009

misanda ja taky ob mesic tenhle bych si pekne odmrchovala a ten dalsi hups na to.
wrtul u nas jsou take cele vikendy,ale o vanocnich svatcich ne.Uz nam dali i rozpis a posledni ET je mozny 22.12 tak si fakt preju,aby mi to vyslo na ten listopad,ale kdyby mi ms dorazila zitra tak to nestihnu.A doufam,ze mi tentokrat napise vyssi davky puregonu chci mit vice folikulu a myslim si,ze to u me neni problem.Kdyby mi to pri prvnim UTZ byvali zvysili tak jsem jich mela vic.Ze zacatku jich tam bylo 9 a pak uz jen 5 a kdyby mi rekl,ze mam pichat a 25 j vic tak bych jich tam taky vic bylo.A nebo to mohlo byt i stresem kvuli te operaci me dcery....cert vi,ale fakt chci vetsi davky,nebo si je zvysim sama 😀

abig
8. říj 2009

Suz: u nás můžeš začít se stimulkou až po 3 měsících po nevydařeném pokusu, ale pokud máš eskymáčky, tak můžeš hned další cyklus na další ET (KET)...

suzanna
8. říj 2009

dada stimulovat muzu ,mela jsem male davky skoro takove jake byvaji pri IUI tak proc ne ,mam to i v papirech,ze dalsi mesic muzu znova,teda pokud bych nemela nejak drasticky zvetsene vajecniky.

suzanna
8. říj 2009

abig kez by jsme ty eskymacky meli.Jak rikam chci vetsi davky ,aby se utvorilo vice folikulu,nechapu proc mi dali tak male a taky si hodlam s dr promluvit,ze mi po transferu nerekla jak kvalitni mam vajicka presto,ze jsem se zeptala bylo mi odpovezeno jake kvality je embryo se dozvis pri ET 😠 to nebylo od ni hezke ,vzdyt mam snad pravo to vedet ne....

wrtulka
8. říj 2009

Suzi ty jsi číslo 😀 😀 😉
no uvidíme já až tam budu volat ve středu tak na to doktora upozorním že jsem si to spočítala a že by mi transfer vycházel do svátků.. OPU sice ne.. ale i tak..
a uvidíme

dada074
8. říj 2009

Taky bych o tom uvažovala,a jelikož jsme samoplátci nemusím čekat ty tři měsíce na pojišťovnu,ale uvidíme,já jsem tento pokus ještě nezatratila a pořád doufám,že to vyšlo.A kdyby náhodou ne tak uvidíme co na to Mudr.

misanda
autor
8. říj 2009

wrtul..jak to budu mít s tím dlouhým protokolem teda já, když mám teď v kuse antiko??? jdu k mudře příští čtvrtek, to znamená, že by mi měla píchnout tu utlumovačku a vysadim rovnou HA a počkám týden na MS??

abig
8. říj 2009

Suz: více vajíček ti eskymáčky nezajistí .... bohužel ....
Já měla 16 vajíček, z toho 14 velmi kvalitních, 10 oplodněno s tím, že bude eskymáčku na rozdávání ..... tak jsme zbylé 4 vajíčka darovali .... a nezbylo mi nic .... dvě mi zavedli a tím to skončilo ....
Takže raději méně a kvalitně ...

Taky jsem se musela na vše ptát, nevím, v jaké kvalitě byli, ale uklidnila nás ta žádost o dárcovství, tak jsme si mysleli že je máme "špičkové"

wrtulka
8. říj 2009

Misando já nevím ono i těch dlouhých protokolů je víc..
já mám nějaký SVIF - to je nějaký dlouhý protokol který dávají v Heliosu -jejich specialita..
s tou antikoncepcí nevím 😕

suzanna
8. říj 2009

abig ja vim, to rikala dr take,ze cim mene tim kvalitnejsi,ale stejne se nam ze 3 oplodnilo jen jedno 😔 Ja si myslim,ze nam ted navrhnou metodu ICSI.
Je jasne,ze tva vajicka kvalitni byla,kdyz jsi je mohla darovat.
Taky je hrozne,ze se clovek musi na vse ptat,ale myslim,ze nekoho zajima treba jen vysledek a nekdo se v tom porad stoura ,tak treba jako ja.

abig
8. říj 2009

Suz: tak se chytám až teď, já myslela že jste ICSI měli .... sedivím, že vám to nenavrhli hned, když jsi měla tak nízskou stimulku ..... to se mi zdá jako promeškaná možnost .... jenže tobě se už kuklí v bříšku miminko a my tady vedeme takové řeči....

misanda
autor
8. říj 2009

holky, co to znamená...beru HA...mudra říkala, že budu špinit...takžejako tenhle týden jsem začala špinit...no ale dneska teda ze mě vytekla krev...mám od toho špinavý i kalhoty...jsou bílý a jsem v práci 😠 😠 😠

wrtulka
8. říj 2009

Holky ale třeba nám nabízeli dárcovství vajuch hned po OPU kdy jsme věděli jen to že máme 18 vajuch..
ale to že jich je ok jen 11 to ještě ani nevěděli..
tak nevím..
No u mě je to tak že vůbec nevím jeslti jsem měla vajucha kvalitní nebo ne. Ale nikdo se netvrářil že ne.
Suzi to je stejně zvláštní v podstatě vám vyšla IUI tak proč ICSI??
nevím no

misanda
autor
8. říj 2009

wrtul, já myslím, že to tak bude muset udělat, nemůžeme si dovolit mít normální MS a zastavovat až od dalšího cyklu...no za týden budu moudřejší 🙂

Suz, my taky jdeme na ICSI, je to taková větší "jistota" nebo jak to nazvat, mno...

wrtulka
8. říj 2009

Holky ale já bych se ICSI vyhla kdyby to šlo ☹
jde o to že tam nezafunguje ten přírodní výběr...

misanda
autor
8. říj 2009

u nás to nejde..já jsem za ICSI ráda 🙂..občas je holt třeba tomu trošku pomoci 🙂

suzanna
8. říj 2009

wrtul no z toho duvodu co zrovna pise abig.Me se to zda taky celkem jako promeskany pokus,ale je fakt,ze dr nas predem upozornila,ze tohle bude spis jen takova zkouska,ale neuvedomuje si asi,ze je to taky pekne zkouska na nervy.
abig moc bych si to prala,ale fakt mam pocit,ze to spis nevyslo uz mam chut i na sexik a to je znamka,ze hladina progesteronu uz urcite klesla,dalsi duvod je,ze muj delozni cipek uz je pekne otevreny atd......ja uz to mam proste prostudovany a asi to neni dobre,lae dr stejne rikal,ze ovlivnit se to neda nicim.
misanda tak to je teda na pytel. 😖

misanda
autor
8. říj 2009

je to na pytel, nevim co tělo blbne...třeba je to tou vypálenou endoškou??? fakt nevim ☹ snad se mi všechno kvůli tomu neposune... 😕

suzanna
8. říj 2009

Snad ne,neboj ,je to treba jen jednonarozove spineni....a kdyz to i dr rikala,ze spinit muzes.Ja ted chodim na wc taky s tim pocitem kdy to tam uvidim...

dada074
8. říj 2009

Já nevím,ale také nevidím moc důvodů proč dělat ICSI,když spermio je dobré:Třeba mi to tu někdo vysvětlí.

Suzi : ty už jsi to opravdu vzdala?

Misando : to je tedy pech!!!!

misanda
autor
8. říj 2009

suz, to je děs co? já takhle běhala po tý inseminaci...furt se vytírat 😀 a koukat 😀 tak u mě je "výhoda" nebo spíš "nevýhoda" že začnu tak 3dny před MS silně špinit 🤐

misanda
autor
8. říj 2009

dada : my třeba děláme ICSI kvůli tý mojí imunitě...mám obalená vajca protilátkama proti spermošům atd...a oni by se tam nedostali...léčení tohodle by bylo zase na další půlrok...a to prostě čekat nemůžeme...a já popravdě ani nechci...

abig
8. říj 2009

Dada: my máme zase špatné spermio (1mil) ... pro klasické IVF bez ICSI je potřeba na jedno vajucho 500.000 spermií, mi bylo vysvětleno ....