Taky čekáte na IVF?

misanda
8. zář 2009

tak kdopak se přidá? nás čeká IVF v lednu - naše první...doufám, že se tu někdo najde, s kým se budeme podporovat navzájem...v tom dlouhém boji o vlastního mimíska...

misanda
autor
25. únor 2010

tuzim : a ty jdeš na první IVF???

suzanna
25. únor 2010

taky si myslim,ze ICSI je nejlepsi 😵 i kdyz jak nektere chytre hlavy tvrdi: velky zasah do prirody,ale to si neuvedomuji jak nekteri lide trpi jak moc touzi po miminku.ja uz si ted vubec neuvedomuju,ze v sobe nosim dite ze zkumavky je proste nase a basta a jak bylo udleany uz me nezajima. 🙂 🙂 🙂

tulanek
25. únor 2010

Jeee Ratat,delas mi radost,ne jako ze bych ti tu bolest prala,ale vis,jak to myslim,ze je to normalni,tak dnesk amely Unicatka svoji noc asi 😀 taky mi bylo pekne ouvej chvilema 🙂

Peci,co si myslela tim,jesli u nas to tak neni,nepochopila jsem co 🙂

tulanek
25. únor 2010

Moje rec Suzie,tohle taky unec neresim,je to nase miminko,z nas dvou,to je nejdulezitejsi 🙂

tuzimpobabatku
25. únor 2010

misanda: áno idem na prvé IVF. V pondelok idem na druhé sedenie, tak som zvedavá. Spermiogr. máme už za sebou .

misanda
autor
25. únor 2010

holky, já teda dneska zabrousila na stránky s adopcí...a čeká se třeba pět let ☹

tuzimpobabatku
25. únor 2010

áno to hej, hlavne že plačú, že majúplné detské domovy. Ale položme si otázku....svoje dieťa je svoje hmm

misanda
autor
25. únor 2010

i adoptovaný dítko by bylo moje...furt stejně jako to biologický...jenom to chce třeba roční dítko...starší bych asi neadoptovala...aspoń zatim ne...

tuzimpobabatku
25. únor 2010

tak to máš pravdu, ale stejne by som sa trocha bála....neviem, zatial nad tým neuvažujem. Dúfam, že sa mi podarí mať svoje vlastné dieťatko 🙂

suzanna
25. únor 2010

coze 5 let jo?To je des.Holky ja mam kamradku nemohli otehotnet tak si adoptovali mimino a za rok podstoupili dalsi IVF a maji dvojcatka 🙂 Snad je to fakt take v te psychice trochu.

misanda
autor
25. únor 2010

tak to já taky doufám, ale tak řikám do budoucna..každopádně jsme si včera doma řekli, že dáme tři pokusy, pak zkusíme ještě kdyžtak darovaný vajíčka a když nic, tak na to dlabu a jdu do adopce... 😔

tuzimpobabatku
25. únor 2010

veru, psychyka hrá veľkú rolu, povedala by som, že dosť vážnu. Netreba sa stresovať....ale niekedy je to ťažké držať emócie na uzde ☹

misanda
autor
25. únor 2010

suz ono asi fakt záleží na tom problému toho páru. psychika mi říkala doktorka že ovlivňuje ovulaci a případné oplodnění....dál už je to prostě věc oplodněného vajíčka...a přírody...

já neivm proč to trvá tak dlouho, je to děs...akorát jsem našla jeden případ, že snad do půl roka měli malý miminko u sebe...

tuzimpobabatku
25. únor 2010

misanda: dáš si zmraziť embryá? čo na to hovoríš?

misanda
autor
25. únor 2010

tuzim : my jsme takhle daleko nedošli...neměli jsme na zamražení nic... 😒

tuzimpobabatku
25. únor 2010

misanda: vieš v tomto som zatial laik, ale ked mi odoberú vajíčka a spoja so spermiami, môže sa stať, že ich veľa nezostane? asi hej že?

misanda
autor
25. únor 2010

záleží jestli jdeš na ICSI kde jsou šance vyšší nebo jenom na klasiku IVF???? u ICSI je šance na oplodnění mylsím 70%

tuzimpobabatku
25. únor 2010

čo je to ICSI? myslela som si, že sú iba 2 možnosti a to že ti to vložia do vajcovodov(u mna to neprichádza do úvahy, mám obe nepriechodné), alebo priamo do maternice( to je to IVF nie?) to ICSI určuje lekár, či mi to takto spravia?

misanda
autor
25. únor 2010

do těch vejcovodů to je IUI = inseminace, pak je IVF = nastimulují ti vajíčka, vyndají je a dají do "zkumavky" a k tomu spermie aby se samy oplodnily, no a když máš ICSI, tak vyndají vajíčka a spermii vpíchnou přímo dovnitř, výběr spermie nezůstává na přírodě, ale na doktorovi.

tuzimpobabatku
25. únor 2010

aha....a to či mi spraciva ICSI alebo IVF je na lekárovi, alebo o to môžem požiadať sama, že chcem ICSI?

misanda
autor
25. únor 2010

tuzim, já myslim, že rozhodnout se můžeš sama...ono záleží jaký máte problém. většinou to dělají jenom při špatném spermiu, nebo imuno problémech...

tuzimpobabatku
25. únor 2010

hned v pondelok sa na to lekára opýtam. Ďakujem za radu 🙂 ...idem s kamarátkou na kávu, prajem ti pekný dník. papa

tulanek
25. únor 2010

Pajko,doufam,ze je vse v poradku a vy jen vyletujete a uzivate volna,jsem na nerv... 😕 😅

tirtir
25. únor 2010

Ahoj holky muže se zeptat jsem 4 dny po pregnylu---můj první. Byla jsem na folikulometrii a hned mi ho píchli.
Jinak se chystáme na ICSI---bylo by to první.
Podle instrukci jsme se snažily 😉
Jinak prozba na Vás jak už jsem psala jsem4 den po pregnylu a jsem porád unavená a spala bych.
Je to mornální???

suzanna
25. únor 2010

tirtir pregnyl obsahuje HCG tehotesnky hormon,takze unavena muzes byt.

tirtir
25. únor 2010

suzan děkuji jsem z toho vylekaná

tulanek
25. únor 2010

Ahoj tirtir,ja jsem po nem taky byla unavena,to je tema vsema hormonama,co tello v tu chvili dostava...A jak pise Suzann,je to tehotensky hormon,si clovek dopredu zkusi,jak funguje 🙂

tirtir
25. únor 2010

tul taky moc děkuji no snad to k něčemu je páč jsem jako kdybych dělala v dole

tulanek
25. únor 2010

neboj,to jsou fakt ty hormony,davaji telu zaprah a ono ted potrebuje odpocivat,ale bude zasejc dobre uvidis... 🙂 ja jsem taky chodila od nicemu k nicemu a byla jak v bezvedomi 😀

tirtir
25. únor 2010

jo v bezvědomí to je přesně ono, no můj se taky polekal, že ležím a nic po mě není.
Tak snad to brzo přejde