Taky čekáte na IVF?

misanda
8. zář 2009

tak kdopak se přidá? nás čeká IVF v lednu - naše první...doufám, že se tu někdo najde, s kým se budeme podporovat navzájem...v tom dlouhém boji o vlastního mimíska...

abig
24. zář 2009

Vitám Dadu a Lucii ....

Dada: Nestresuj se tím, že máš jen 4 folíky, záleží, jak vypadají vajíčka a počtem se nezatěžuj, já jich měla hodně a zbyly mi jen dvě a ty se stejně neuchytily, takže se zbytečně nestraš tvým počtem .... Bude to dobré, musíš v to věřit ...

Lucie : Jsi na začátku, a je to poprvé a to jsme byla každá vynervovaná, hlavně jsme nevěděly, co se bude dít a co nás čeká .... ale uteče ti to jako voda ....

Suzi: Tak to obrovská gratulace, máš to ukázkové ... OPU bude coby dup, já na tom byla velikostně stejně, jen jich měla více a hned mi zarazili další stimulku a večer jsem si píchala Pregnyl a ony ještě za těch 36 ještě narostly, takže si myslím, že do týdne by jsi mohla mít i embryjka v bříšku ... moc ti to přeji.

Misanda: Tak to je super,, už to máš za pár ....

dada074
24. zář 2009

Abig díky za přivítání,já vím,že musím doufat,ale máme za sebou už 4 IVF bez úspěchu a jsme už samoplátci (podruhé),tak si jen tak člověk přál aby tam těch bublinek bylo co nejvíc,ale člověk míní a ...........

abig
24. zář 2009

Dada: No, tak to jste už hodně daleko .... budu držet všechno, co se dá, ať už je toto poslední pokus .... 🙂
To by bylo, aby nebylo ....

Můžu se zeptat, jak dlouho už postupuješ IVF ? Jestli jsi měla od sebe jen 3 měsíce nebo už se to táhne dlouho.

dada074
24. zář 2009

Abig
tak to vezmu popořádku v říjnu 2007 1 IVF,v únoru 2008 2 IVF,v červnu 3 pokus,v září a říjnu 2008 jsme ještě zkoušeli IUI,a v lednu 2009 už jsme si hradili to 4 IVF,pak se začala doktorka pídit proč to nejde,tak že přišla genetika,znovu imunologie,hladiny hormonů atd.,na genetice mi zjistili Leydenskou mutaci,než mě stačili objednat do trombotického centra tak jsme v červnu zjistili,že jsme těhotní,ale naše radování trvalo přesně týden,na UZ nebylo a jelikož jsem měla HCG na 19tisících bylo jasné,že jde o mimoděložní,dokonce oboustranné takže mi odebrali oba dva vejcovody.To je tak něja vše o našem snažení.

misanda
autor
24. zář 2009

dada : a to jsi ty genetický testy neměla dřív??? ty jo a ještě bez vejcovodů ☹ ale jednou to prostě vyjde všem!!! budu džet všechno co mám!!!

co mě zaráží, tak jsou třeba imuno testy, kdy to mudři dělaj až po několika neúspěšných IVF - neříkám, že všichni, ale je jich hodně ☹

misanda
autor
24. zář 2009

holky po IVF, vy jste pak zůstali doma na nemocenský? já zůstanu určo...nevíte jak dlouho to cca je???

suzanna
24. zář 2009

lucie ja v Cr nebydlim,takze do centra chodim tady u nas v Holland.Stimuluji teprve 9 dni 100 jednotek puregonu a decaceptylem.Uz se ale tesim az to bude za mnou s pozitivnim vysledkem 🙂

misanda
autor
24. zář 2009

holky, já budu mít dlouhý protokol, ale ještě jsem se na to nevyptávala...a co tady dočítám, tak to nechápu..máte ho taky některá??? prosím o vysvětlení jak pro blbečka kdyžtak 😀

dada074
24. zář 2009

misanda: pokaždé jsem si nechala vystavit neschopenku i když to prý na zahnízdění nemá žádný vliv tak jsem opravdu tak tři dny po transferu jen polehávala,teď jsem doma už skoro tři měsíce a leze mi to asi na mozek.
Jo a tu genetiku opravdu dělali až na poslední chvíli.

dckami
24. zář 2009

ahoj holky,
zítra mě čeká kontrolní utz, moc se bojím - břicho nemám vůbec nafouklý ani mě nebolí, tak mám strach, zda reaguji na stimulaci.. 😖, aby to nedopadlo jako v 5/09, kdy tam byla pouze 2 vajička a nebyla jsem ani na ET. Vždyť máme poslední hrazený pokus. Jsem fakt hotová.... 😒

misanda
autor
24. zář 2009

dada : a jak dlouho jsi tak cca doma??? už od toho OPU??? a pak až do testu??? taky jsem četla, že to většinou vliv nemá...ale tak co...on je ten klídek lepší, co si budeme povídat, ne? 😉

a s tou genetikou je mi to líto, škoda, že to neudělali dřív, aspoň jste mohli mít ještě hrazené cykly ☹ ☹ občas ty doktoři nepřemejšlí, když to dvakrát nevyjde ☹ aby to udělali aspoň před tím třetím posledním hrazeným. můžu se zeptat, na kolik vás jeden cyklus, jakožto samoplátce vyjde???

dckami : hele, uvidíš zítra, aby ses nakonec nedivila 😉 a dej vědět, ju?

adenka84
24. zář 2009

Ahoj holky,
Katrin neboj IVF zvládneš levou zadní. Chce to jen klid. Když budeš nervozní moc si tím nepomůžeš ba naopak bude to horší.Kam chodíš do CARU? Budu tě držet palce. Chce to klid věřit a být silná.Určitě se jednou všechny dočkáme...

katrin32
24. zář 2009

adenka, díky, chodím do Iscare, zatím jsem spokojená, tak ať za ty "peníze" odvedou dobrou práci a dotáhne se to až do konce, jen ta imunita mě děsí

misanda
autor
24. zář 2009

Katrin, mě dneska dr řekla, že to bude v pohodě s tou imunitou...stačí měsíc před ty léky a je to...

dada074
25. zář 2009

Ahoj holčiny,včera jsem už nestihla odpovědět tak to napravuji teď.
Misanda:
zůstávala jsem doma po odběru,ale co jsem se dočetla některé holčiny jsou doma už od první dávce hormonů,a máš pravdu alespoň si člověk odpočine.A ten jeden cyklus nás vyjde tak asi na 35.000,ale to záleží podle léků a hlavně podle ceníku centra,dost se to totiž liší.
Jinak co přesně potřebuješ vědět ohledně toto dlouhého protokolu?Když budu moct podadím,určitě nevím vše,ale za tu dobu co v to jedem jsem snad něco pochytila. 😀
Dckami:neboj to bude dobré,hlavně dej vědět jak jsi dopadla,držím palečky!!!!

misanda
autor
25. zář 2009

bré ránko 🙂

dada : "jenom" 35tis? myslela jsem, že to vyjde víc...ale vy máte asi normální IVF, bez ICSI, ne????

o dlouhým protokolu jsem ještě včera něco pochytila...dr mi prostě píchne injekci na uspání vaječníků pak dostanu MS a pak cca do týdne od začátku MS začnu stimulovat...je to tak??? zjednodušeně teda 🙂

wrtulka
25. zář 2009

Ahojky všem..
dckami moc držím palečky na dnešní UTZ! Písni prosím potom jak to dopadlo! Suzi jak je?

dada074
25. zář 2009

Dobré ráníčko,

no vidíš jaké máš informace,je to super a hlavně takhle jednoduše řečeno a víš vše. 😵

A ano máme normál IVF,teď co jsme samoplátci stimulujem v krátkém protokolu,a jak já s nadsázkou říkám mamžel má spernio,že by u nás mohl dělat obecního bejka (já vím je to hrozné,ale je to tak) 😀

Jinak k těm penězům stimulujeme Fostimonem (sice mám docela vysoké dávky 300mj na den) a jedna ampule vyjde na 340Kč,denně pícháme 4x(to je asi 11,500),pak Orgalutran 2 injekce (2,000),Pregnyl před odběrem to je jen 500Kč,ale největší darda přijde v neděli,jednotná sazba pro odbět a oplodnění činí 22,500Kč pokud tedy dojde k ET,když ne pak je to "JEN 11,600".Takhle krásně jsem ti to vypsala PĚKNÉ NO NE?

suzanna
25. zář 2009

ahojky,
dckami moc drzim palecky at je hodne foliku.To,ze te neboli bricho a nejsi nafoukla nemusi vubec nic znamenat,tak bud v klidu stresovat se nema cenu.
wrtul,no je mi celkem fajn,ale spis jsem stasne unavena je toho ted docela moc najednou.Zitra jedu na dalsi UTZ tak uvidim.
Holky ,kdyz uz mam 9 foliku muze se stat,ze by treba ty vetsi mohli prasknout?

wrtulka
25. zář 2009

Suzi asi se může stát že ten jeden největší praskne..
ale neboj když budeš mít kolem 8 mi vajuch tak je to super počet !!!!

suzanna
25. zář 2009

wrtul diky.Ja jsem si myslela,ze prave to prasknuti drzi nejaka ta injekce,takze se to stat nemuze.No uvidime zitra jak to dopadne.

wrtulka
25. zář 2009

Suzi na dozrání je ten Pregnyl.. ale vím že jsem tady o tom někde četla že se to lidem stalo..
muselo protože byli bez ET a otěhotněli..
nicméně většinou se to nestává...

misanda
autor
25. zář 2009

Suz, a kdy půjdeš na OPU????

dada : ty ceny jsou šílený ☹ jenomže co bysme nezaplatily za to, abysme měly miminko, co? ☹ to už aby si člověk pomalu bral půjčku 🤐

dada074
25. zář 2009

Suzi a ty stimuluješ puregonem?A máš k tomu ještě něco navíc?

dada074
25. zář 2009

Jo,jo Misando je to hrůza,ale mám kamarádku která jezní do Brna a na pojišťovnou hrazený pokus doplácí 25.000,tomu říkám síla,to u nás to není ještě tak hrozné,ale je pravda,že účet vycucáváme statečně.A pravdu díš člověk za do dá co může.

misanda
autor
25. zář 2009

dada : no, tak my budeme taky dávat 20tis i když to máme hrazený pojišťovnou...je to bída ☹ snad se vejdeme aspň do tří pokusů. co si nejvíc přeju je, abysme měli co nejvíc mrazáčků...snad snad...uvidíme...když jsem stimulovala na IUI, tak jsem měla hodně slabý dávky menopuru a reagovala jsem víc než skvěle...tak jsem zvědavá na tohle...

nevíte jestli se dá nějak předejít tomu OHS???

suzanna
25. zář 2009

Holky kdy presne bude OPU to nevim zitra musim jeste na UTZ.
dada mam puregon 100 jednotek denne si picham + decaceptyl a reaguju dobre,jen aby v tech folikach byli nejaky ty vajicka.Ty mas taky puregon pero?

abig
25. zář 2009

Ahoj holky !!!

dada074
25. zář 2009

misanda:
a můžu se zeptat za co těch 20tis asi budete stimulovat puregonem s aplikačním perem,a neboj když víš,že na stimulku IUI jsi reagovala skvěle tak to budou i mrazáčci!!! 🙂

A jinak na ten OHSS nějaká prevence moc neexistuje,nebo o ní ještě nevědí,doporučují hodně tekutin přes 3l za den,jinak vše záleží asi na doktorech aby si to ohlídali.

abig
25. zář 2009

Misanda: Tak Dada mě předběhla s odpovědí a má pravdu.
Já prodělala II.stupeň a nepomohlo nic než jen 4l tekutin, hodně čůrat a odpočívat ....
Nejdůležitější je začít čistit tělo hned po OPU, tzn. začít hodně pít .... ale nejlepší je začít asi už při stimulce, protože mě se OHHS rozjel těsně před OPU a to jsme ještě netušili a po OPU jsem si myslela, že snad umřu, ale cca po týdnu už bylo dobře, o po poslední ms i bříško totálně splasklo.

Ale je zbytečné se stresovat tím, co by mohlo být. Jen prostě zvyš příjem tekutin, choď na procházky, ležení tomu nepomůže ...