Těhotenství hned po prvním IVF. Jste tu takové?

jaruska111
12. kvě 2011

Chtěla jsem se zeptat, zda-li je tady někdo kdo otěhotněl hned po prvním IVF?? 🙂 🙂 🙂

pajinka1984
31. kvě 2016

Ahoj holky chybí mi na víkend 100 jednotek Gonal nebo Puregon, nemáte prosím některá zbytek na prodej? 🙂

verunkadar
31. kvě 2016

@terisekk Tak mi včera vyndali 6 vajíček, jedno bylo špatné. Takže pět a ještě k tomu jedno nezralé. Dnes jsem tam volala a oplodnilo se 5 vajíček, i to nezralé. Tak teď čekáme, co bude dál . Ve čtvrtek nebo v pátek mi je budou do mě. Už se těším a moc.

terisekk
31. kvě 2016

@verunkadar Věřím, že vám to dopadne dobře a mrňousek se zabydlí. Už jen ten pocit, když žena leží po transferu na pooperačním pokoji a ví, že má v sobě nový život, je nádherný a k nezaplacení. Držím vám pěsti 🙂 .

verunkadar
31. kvě 2016

@terisekk Děkuji moc. Já teď posílám na dálku lásku těm našim vajíčkům, aby mi do pátku vydržely. Tak se pak ozvu,jak to vše dopadlo. Akorat stále váham popřípadně kolik si mám nechat vložit vajíček.

terisekk
1. čer 2016

@verunkadar Já jsem si nechala vždycky vložit dvě embrya, je tam větší šance než při zavedení jednoho, ale člověk pak musí počítat i s dvojčátky :D

verunkadar
1. čer 2016

@terisekk jedno vajíčko, to páté,se nějak přestalo vyvíjet☹, ale stále ho tam nechávají. Normálně to jsou nervy. Mam jít v pátek na embryotransfer. Necham si tam dát dvě embrya, pokud tedy budou. A budu pár dní v klidu odpočívat. Sice to možná nemá cenu, ale aspoň si pak nic nebudu vyčítat, že jsem něco udělala špatně.

terisekk
2. čer 2016

@verunkadar Hlavu vzhůru, byla jsem na tom stejně a přesto se to napoprvé podařilo. To, že to u mě nedopadlo dobře bylo hlavně o psychice, špinila jsem po transféru skoro tři týdny, což ale nevadí, jenže já z toho byla hrozně vystresovaná. Tělo potom bere těhotenství jako zátěž. Hlavně odpočívej a koukej třeba na pohádky, hlavně se snaž myslet pozitivně.

verunkadar
3. čer 2016

@terisekk Tak to mám za sebou. Nechala jsem si dát dvě embrya, a jedno mi zamrazili. Zvládla to jen 3 vajíčka☹. Ale teď odpočívám, ležela jsem tam 20 min na břichu, 20 min na zádech a úplně jsem se bála vstát 😃😃. Ja jsem zvědavá, jaký budu mít průběh. Snažím se být v klidu, je to hezky pocit, když vím, že tam mám něco živého, sice malinkateho, ale je to tam zatím. 😃

terisekk
3. čer 2016

@verunkadar Já se bála už když jsem z toho centra odjížděla, že se ti prckové tou jízdou autem po kachličkách vytřepou ven :D .

verunkadar
4. čer 2016

@terisekk no a já dnes už občas chodím a možná dělám hloupost. Nevím, jak dlouho trvá,nez se embryo chytí, pořádně se zakousne. Já jsem se právě nechtěla zvednout v centru z lůžka🙂. Stále jsem to odkládala 🙂.

svatoska
4. čer 2016

Držím palce ja jdu už v ponděli konečně na ultrazvuk a konečně se dozvim termín ketu. Už se nemůžu dočkat. 🙂

terisekk
5. čer 2016

@verunkadar Embryo se uhnizďuje 3-5 dnů , já jsem první tři dny ležela . Ale asi nevadí, když vstaneš, jen nesmíš dělat nic namáhavého. Kdy jdeš na odběr krve? 🙂

verunkadar
5. čer 2016

@terisekk Na odběr jdu až 17.6. , ale já nevím, snad se mi tam aspoň jedno udrží. Já chodím, ležím,sedim. Říkám si, že co tam má zůstat, tak zůstane. Možná budu litovat, že jsem cele dny neležela, ale co tak čtu, tak by to nemělo vadit.

terisekk
5. čer 2016

@verunkadar Jasně, asi bych to taky tak nehrotila s ležením, ale já jsem pokaždé několik dnů špinila. Věřím, že to dopadne dobře 🙂 .

lenusaak
6. čer 2016

@verunkadar transferovane embryo deloha zcvakne jako maslo mezi dvouma chleby. Zahnizdeni nevylezis. Co se chytit ma se chytí i kdyby si šla skákat s padákem. Můžeš dělat cokoliv na co si zvyklá jen se netahat s těžkými vecmi. Pokud budeš jenom lezet deloha se nebude správně prokrvovat a spravné prokrvení je důležité . Choď na procházky, na čerstvý vzduch to je to nejlepši co pro tělo můžeš udělat. Žensky po transferech kolikrat cestuji pres celou republiku. Ja v den transferu šla hned na procházku, uklizela jsem - bežné lehké domáci práce..v době zahnizdení ( poznala jsem to podle nidačniho krvácení) jsem dokonce byla na 10km tůře. Neřikam ať to dělaš jako já, ale jen poukazuju na to, že se nic nevyleži. Alespoň bych pro začátek nemela strach vstát vubec z postele. Můj CAR ( Sanatorium Helios) řikal, že máme dělat jakoby jsme na žádným transferu nebyly. Psala jsem si s dalsima holcinama vsechny jsme delaly bežny veci a vsem to klaplo. Venku je krásne, tak se vyprdni na postel a jdi na prochazku. Udelas dobre i psychice. 🙂 držim pěsti.

verunkadar
6. čer 2016

@lenusaak To ráda slyším,od soboty jsem venku atd. Pomalé procházky. Také jsem četla o tom nidacnim krvácení, když se embryo uhnizduje, zatim nic takového nepřišlo. Tak snad. Ale asi to není pravidlo, co jsem tak četla. ALE DĚKUJI za povzbuzení🙂.

lenusaak
6. čer 2016

@verunkadar není vůbec zač 🙂))) první transfer jsem byla taky na sebe taková opatrná - to k tomu patří, nikdo nám to z hlavy nevygumuje, že zrovna teď tam máme embryjko. Venku jsem div nenašlapovala na špičky, jen abych nedělala otřesy 🙂)) - nevyšlo to. U druhého transferu jsem se už na to vyprdla a dělala vše normálně a vyšlo to. Bohužel jsem v 10 tt potratila - zamlklé těhu, přestalo tlouct srdíčko, ale to je taky věc, kterou bohužel neovlivníme a nevyležíme ☹ To nidační krvácení není pravidlem no 🙂 Je to ted težké období plný nervů, ale člověk si to musí zpříjemnit alespon třeba těmi procházkama, at to utíká 🙂))) na krev jdeš tedy 17? testovat se chystáš nebo vyčkáš až na krev? 🙂))

verunkadar
6. čer 2016

@lenusaak Budu čekat až na krev do toho 17.6., nebudu testovat. Možná ještě změním názor😀. Dala jsem si dvě embrya, tak snad aspoň jedno se pořádně zakousne a vydrží. Tyhle dny jsou hrozné, ale člověk musí být optimista a snažit se nad tím moc nepřemýšlet. Žena si nemůže být nikdy moc jistá, teď čekám, jestli se to chytlo, potom budu čekat,jak se bude vyvíjet, celé těhotenství má žena akorat strach.

jankadvor
6. čer 2016

@verunkadar Dej pak vědět jak jsi dopadla, moc mě zajímá, jak ti to vyjde, když máš dvě embrijka 🙂 A držím pěsti 🙂

verunkadar
6. čer 2016

@lenusaak hlavně jsem četla tvůj článek a normálně mi u toho ukápla slza.

svatoska
6. čer 2016

Dámy tak jsem se dočkala a 13.6. jdu na ket a za vedou mi tam 2 embrya tak doufám že to konečně dopadne..

terisekk
6. čer 2016

@svatoska Držím pěsti :D

svatoska
7. čer 2016

@terisekk doufam že to dopadne že se udrží aspoň 1

terisekk
7. čer 2016

@svatoska Kolik ti zbývá ještě embryí? Možná se udrží obě 🙂

svatoska
7. čer 2016

Pak mi zbyvaji ještě 4

svatoska
7. čer 2016

@terisekk 4 mi pak ještě zustanou.

verunkadar
8. čer 2016

@jankadvor Snad se aspoň jedno chytí. Ale to se dozvím až příští pátek. Ale ono to uteče 🙂

verunkadar
9. čer 2016

@lenusaak a jak to bude u Tebe dál? Pujdes na další pokus?

lenusaak
9. čer 2016

@verunkadar ahojky🙂 ano půjdu určitě jen jak to bude možné 🙂 mám konzultaci 14.6. v centru. Vypada to ale, že se ještě bude dělat operace - odstranění jednoho vejcovodu. Byla jsem minuly týden u moji gynekoložky a ta to navrhla. Tvoří se mi v něm zánetlivá tekutina, která (když ji je moc) natika do dělohy. Už v lednu mi ji pod narkozou odsavali z vejcovodu a byla už v deloze aji... muže to poškozovat embryjko, takže by bylo asi lepší to dát pryč, at je čisté pole . Tak uvidím jak se ještě domluvíme v centru, jinak chci jit co nejdříve do dalšího pokusu 🙂 a Jak ty, jak se cítíš? 🙂

verunkadar
9. čer 2016

@lenusaak Cítím se dobře, jsem teď sedmý den po transferu. Modlim se,aby tam aspoň jeden zůstal. Do 17/6 dlouhá doba, už začínám být i nervózní dost. Zítra jedu ukončit neschopenku a od pondělí pujdu do práce. A pak se uvidí, co bude dál. To je trápení vid? Tohle, kdo neprožije, tak nepochopí. Pak, že to mají ženy jednoduché.