Těhotenství hned po prvním IVF. Jste tu takové?

jaruska111
12. kvě 2011

Chtěla jsem se zeptat, zda-li je tady někdo kdo otěhotněl hned po prvním IVF?? 🙂 🙂 🙂

jolcap
12. kvě 2011

@jaruska111 ano já

jaruska111
autor
12. kvě 2011

Díky,myslím si že je to zázrak, hodně se říká že při prvním IVF je úspěch pouze 25%... MOOOOC gratuluji,samozřejmě 🙂
Já se momentálně stimuluji na svoje první IVF 🙂)) Jsem ze všeho asi i nervozní jak to dopadne ale asi nejsem sama.

jolcap
12. kvě 2011

@jaruska111 je to hodně o psychice, jestli věříš,že se to povede většinou to dopadne dobře, měla jsem dvě embryjka a chytlo se jedno,tam ta šance je torchu větší,ale snaž se být v pohodě a věřit doktorům
jak se cítíš při stimulce, já byla jako nafetovaná děsně jsem se všemu smála

stazina
12. kvě 2011

AHoj , já jsem tak otěhotněla hend po prvním IVF, vložili dvě embryjka a jsou z nich naši dva kluci.-)
Takže jde to, záleží na psychice, sliznici a pak tak trochu na štěstí..držím palce, at to vyjde... 😉

sandol
12. kvě 2011

Ahoj,co s tím všichni blbnete,že hlavně záleží na psychice,o tom to není,ač by to tak možná mělo být.Prostě to buď má vyjít nebo nemá-samy to pramálo ovlivníme,viz můj článek z diskuze KET:

Ahoj holky,jasně,všude se píše a i tak nějak logicky by to tak mělo být,že pokud jste v pohodě,bez stresu,že by vše mělo lépe jít,mimísek by se měl lépe chytnout....
Ale já chci povzbudit ty,co jsou právě nervozní,i pesimistické,ve stresu...protože u mě se mimčo po 1.IVF chytlo právě,když jsem byla dosti nervozní,pesimistická,naštvaná na všechno,proč právě my si vylosovali ne zrovna příznivou prognozu pro to mít mimčo 😠
A ejhle,na první pokus,1.IVF,ET a zadařilo se 🙂
Když jsme zatoužili po druhém,byla jsem tááák v pohodě,namlsaná hned 1.úspěchem,že mně ani nenapadlo myslet,že by ket nemusel vyjít a on nevyšel! Blbý,když jsem byla tááák v pohodě.
Následovalo 2.IVF,opět jsem byla v pohodě,zmiňovaný ket se sice nepovedl,ale to byly zamražený,s čerstvýma nám to jde úžasně,takže parádička.Ono to teda vyšlo 🙂 ,vše super,žádné splíny,proč taky že,vždyť jsem byla těhulka.Ale v 9tt náhle zamlklé těhu ,proč ,vždyť jsem byla tak moc optimisticky naladěna!
Takže tak nějak mi vychází definice,že u mně a třeba právě i u některé z vás není vůbec na škodu se tak trošku "nervovat"-co tak trošku,klidně i víc,ono je to i normální v této situaci,tělo se trošku adrenalinově nabudí...
Takže to je jen vzkaz pro ty,co by si třeba myslely,že se jim to nepodařilo právě proto,že nad tím až tak moc dumaly a bály se 😉
Mimochodem,jsem dnes 1.den po KET a už od včerejška jsem nějaká docela dost ,řekla bych až nezdravě nervózní 😀

saminka
12. kvě 2011

tak ja se taky musim pridat do klubu kde to vyslo na poprve, z prvniho IVF mame dcerusku,pak dva neuspesne Kety a z prvni minimalky cekame druhy zazrak....taky si myslim, ze to neni psychikou, spis se tomu musi verit,taky duverovat doktorum a proste kdyz to vyjit ma tak to vyjde a kdyz ne tak nevyjde, ja se povazuji za velkeho stastlivce 😵 😵 😵

@sandol hodne stesti pri Ketiku 😉

sandol
12. kvě 2011

@saminka děkuji moc 😉 a vám taky ať vše pokračuje tak jak má až do zdárného konce 🙂

lola72
12. kvě 2011

@sandol Zdravím,moc tady do těch vašich povídání nezasahuju,ale tobě musí!Máš strašnou pravdu,ne fakt.Já umírám při takových těch řečech,že se musí myslet optimisticky a ono to výjde.Výjde to jenom ,když se všechno vydaří tak,jak to má být.Určitě si každá myslí,že to výjde,jinak by do toho nešla ne?Ale v koutku duše se bojí,bojí se každé kontroly,dalšího vyšetření a td.Mi když teď někdo řekne,že se nesmím tak bát a myslet optim.,tak bych ho nejradši kousla do...Člověk,který 4 potratí,jednou se vůbec nezadaří a po páté čeká dvojčata,všechno je OK,myslí si ,že teď už to bude dobré,musí!!!A ono zase ne ,pozor abych náhodou nebyla až tak moc šťastná,začnu rodi v 28 týdnu.Zase je všechno OK,a najednou vám řeknou,že jeden chlapeček asi nikdy nepůjde z nemocnice domů,protože je nemocný,tak to už si řeknete,že je všechno na hovno a chce se vám to zabalit!!!Prostě vždycky,když začnu být optimistická tak se něco posere.Prostě a jasně musíte mít štěstí,že se všechno povedlo tak jak má!!!CHlapeček nám umřel ,když měl rok a půl.Zrovna na vánoce,tak ať mi někdo ještě řekne,že mám být v klidu a nenervovat se.Ale tím vás všechny nechci děsit,jenom chci říct,že jsou prostě věci které neovlivníte,ať se snažíte jak chcete!A stím by se mělo počítat při každém dalším pokusu!A nenechat se těma OPTIMISTICKÝMA KECAMA ještě více vynervovat.

simon1
12. kvě 2011

Ahoj. Tak já také 1.IVF a je z toho mimi.

lampion
12. kvě 2011

Ahoj, jestli to pomůže, tak u nás 1. IVF - 1 miminko, 2. IVF - 2. miminko. V obou případech jsme chtěli transfer jen 1 embrya. Hodně štěstí! 🙂

kessinkaa
13. kvě 2011

@lola72 máš velkou pravdu,bála jsem se 8 měsíců a to bylo vše v pořádku,jen jsem si řekla,že už se nic nestane,bum a byl konec!!

lenka1302
15. kvě 2011

Ahoj,tak já jsem také otěhotněla po prvním IVF 🙂

bohu_nka
15. kvě 2011

Holky, mluvíte mi z duše! Ty rady o dobré psychice už mi totálně lezou krkem! Stejně si tu hlavu nepřeprogramuju!

bohu_nka
15. kvě 2011

A jestli to vyjde hned po prvním IVF, to se uvidí 🙂 V pondělí 9.5. jsem byla na OPU a ve čtvrtek ET. Takže teď čekáááám...

lola72
18. kvě 2011

@kessinkaa Zdravím,jsem ráda,že se mnou souhlasíš,ale radši bych kdyby to tak nebylo!Co se ti proboha stalo v 8 měsíci byl konec těhotenství?To mi neříkej,z toho mám strašný strach.Znám holky,kterým před porodem zemřelo malé ještě v bříšku.Moje skušenosti jsou hrozné,ale tohoto se strašně bojím.Podruhé takový konec by mě už asi zabil.CHtěli bychom jít ještě na jeden pokus,ale bojím se ,jestli ten osud moc nepokoušíme.Ale pak si říkám,že spoustě lidem zemřelo dítě,a potom měli další.Nás při životě drží Patriček!!!Jsem strašně vděčná za něho,ale nejhorší je,když si hraje a já si vedle představím jeho brášku!V tu ránu bych něco vzteky a beznadějí roztřískala!

kessinkaa
19. kvě 2011

@lola72 na začátku 9 měsíce jsem šla na kontrolu a nebyla srdeční akce.Infarkt placenty(prý blbá náhoda),jak když se dítě uškrtí,na šˇˇnůře.Já musím dál,protože dítě nemám a hrozně ho chci!!

lola72
19. kvě 2011

@kessinkaa Zdravím,strašně moc,moc,moc ti přeju,aby to dopadlo dobře.Nebudu ti říkat,abys v dalším těhotenství na to nemyslela,a byla hlavně pozitivní!Jo pozitivní buď,ale myslet na to a mít strach jak to dopadne a co se uvnitř v břichu děje,budeš pořád.To ti nebudu namlouvat.Strach nemají jenom úplní hlupáci.Ale s tou náhodou mají doktoři pravdu.To fakt neovlivníš,je to hrozné,ale je to tak.Známá tady od vedle,na to přišla den před plánovaným porodem.Do té doby bylo všechno absolutně bezproblémové.Je to hrozný šok,věřím ,že i pro celou rodinu.Ale dneska má už tříletého kluka a čeká další.Dobré je pokud nemáš problémy s otěhotněním,tak na to hned vlítnout.To je nejlepší lék.My musíme chodit na IVF,takže to není tak jednoduché.Ty snad nemáš problémy s otěhotněním!Takže tady vidíš,že je to fakt pitmá náhoda,která se snad nemůže opakovat dvakrát.Takže se hlavně pořádně vybreč a vykřič,a vlítněte na to.Já se pořádně nevybrečela,a cítím,že se to ve mě nějak zaseklo.Teď cítím strašnou křivdu,že se to stalo zrovna nám ,a nemůžu z toho ven.Měj se krásně a držím palce!

dagina
20. kvě 2011

Ahojky, při 1.IVF jsem naprosto v pohodě, vůbec jsem si nepřipouštěla že by to nevyšlo, prostě samý pozitivismus, dvě krásný embrya zavedeny a pak bodná rána do srdce když to nevyšlo...
U druhého IVF (z prvního nebyli mrazáčci), jsem byla naprosto dá se říct v depresích že to nevyjde, byla jsem znechucená z doktorů..... a vyšlo to 🙂))
Řekla bych, že to je o hodně štěstí...... tak přeji hodně štěstí 🙂 .

kessinkaa
20. kvě 2011

@lola72 Děkuji moc,za tvá slova.To já už chodím po IVF,tak 10 roků s přestávkama samodřejmě.Já loni v květnu po 5 transféru poprvé otěhotněla,ale v 6tt SP no pak po 6 transféru Kačenka a tam v 9 měsíci.....
No ted se chystám,maluju a nervuju v 8 nástup na 7 transfér,tak mi drž co máš 🙂

gammaray
20. kvě 2011

@kessinkaa... z celého srdce ti přeji,at je pro tebe ten sedmý transfer už konečný a hlavně vítězný.mooc mooc si to zasloužíš,holka !! já jich mám za sebou celkem patnáct ,čtyřikrát to bylo''tam'' a špatně to skončilo,ale vždy jsem nějak nabrala sílu,ani nevím jak a šlo se znovu a znovu a pořád dokola..no a po patnácté jsem se konečně dočkala.tak naber sílu a zkus jít dál,já ti budu držet všechny palce.....

kessinkaa
22. kvě 2011

@gammaray díky moc,snad to bude v pořádku,už jsem nervní,to brzo 😉 .....já se nevzdám,ani náhodou

lola72
23. kvě 2011

@gammaray Patnáckrát?To je snad už proti přírodě ne?Ne dělám si srandu!To jsi dobrá,když nepočítám peníze,a co doktoři?Nedali ti medajli za výdrž?Ale výsledek je krásný,dvojčata.To já takové štěstí neměla.Ale snad nám to taky ještě vyjde.

lola72
23. kvě 2011

@kessinkaa Takže tfuj tfuj!!!Ale ono už je asi po transferu že?Nějak to nestíhám.Jestli jo,tak moc moc moc držím palce!!!To by bylo aby nebylo.Kecy co?Ale fak,všechno klaplo tak jak mělo?To už sis taky protrpěla svoje.Deset let je už tak akorát.Nám to taky vyšlo ten desátý rok,tak fakt držím palce.A to máš další IVF,nebo jenom KET?Kolik jste vkládali?Onehdá jsem tu četla,jak jedné holčině vložili 3 embria nevalné kvality a ono otěhotněla a ještě ke všemu zdárně donosila všechny tři!To když slyším,tak mi to příjde až neskutečné.Dali jí je všechny,protože nevypadaly moc dobře.Moc s úspěchem asi nepočítali,a ono prd!Pak má člověk něčemu rozumět!Takže toto bych ti ze srdce přála.Sice teď se holka asi chytá za hlavu,ale když to všechno dobře dopadne,tak to člověk snese všechno.Měj se.

gammaray
24. kvě 2011

@lola72 zdravím a srandu si fakt nedělám.ono je to spíš k pláči,že některá z nás toho musí tolik projít.chtěla jsem jen podpořit holky,kterým se stále nedaří,že to nemají vzdávat.jak tak ted nad tím uvažuji,tak nám to taky trvalo celkem 10 hnusných let.sama pořád nechápu,jak jse to mohla vydržet.určitě nějáké ty psychické následky si sebou ponesu až do konce života.no,na nějakou tu medaijli by to bylo,že ?žádnou mi doktoři nedali,darebáci,ale když po tech letech zjistili,že mi to konečně vyšlo,měli z toho snad větší radost než já....a peníze,no o těch mi ani nemluv !!ještě dlouho se z toho se budu hrabat a to už děti mají skoro tři....
jinak ,já to všem holkám,kterým se zadařilo hned napoprvé,mooc přeji,ale taky dost závidím(v tom dobrém).

sykorka44
24. kvě 2011

@gammaray Ahojky, ani nevíš, jak je povzbuzující číst takováto slova! Ne že bych komukoliv přála, aby musel projít to co ty, kessinkaa nebo někdo další, ale někdy fakt pomůže slyšet i jiné příběhy než ty, jak se všichni máme držet a hlavně být pozitivní, protože ono se to hned podaří - po prvním pokusu atd... My se snažíme už 7 let a někdy je to vážně na hlavu. V tuto chvíli uvažujeme o darovaných vajíčkách - nemáte s tím někdo zkušenost třeba ve svém okolí? Já myslím, že by mi to vůbec nevadilo, ale člověk nikdy neví...
všem držím palce!

kessinkaa
24. kvě 2011

@lola72 jo už od pátku,je mám u sebe.Byla jsem na ket,Kačenka byla taky mražáček.Jsou to nervy a budou ,až do konce ☹

efkas
24. kvě 2011

@jaruska111 nám se to povedlo na první pokus 🙂 ,měli jsme tři embryjka,jedno tu běhá a druhé je po KETu v břiše 🙂
Měli jsme opravdu VELKÉ štěstí!
Nevzdávejte TO,dokud nevyčerpáte všechny možnosti 😉 ,držíme vám palečky!!!

lola72
20. čer 2011

@sykorka44 Doporučuji vřele.Brácha má dvojčata z darovaných vajíček.švagrovou by ani na chvilku nenapadlo,že vlastně nejsou její.A holčička je jí dokonce i podobná.Jděte do toho!!!

lola72
20. čer 2011

@kessinkaa Čau nezlob se ale hrozně mně zajímá jak jsi dopadla a tady to nikde nevidím.Hrozně moc ti to totiž přeju a jsem zvědavá.A přiznávám,že mě to taky uklidním,když vidím,že to zase někomu vyšlo!!!

kessinkaa
21. čer 2011

@lola72 Ahojky,no čárka na testu byla,ale nesílila.....tak že biochemické ☹.....ale budu se snažit dál MUSÍM