Těhotenství hned po prvním IVF. Jste tu takové?

jaruska111
12. kvě 2011

Chtěla jsem se zeptat, zda-li je tady někdo kdo otěhotněl hned po prvním IVF?? 🙂 🙂 🙂

puckal
21. bře 2012

@lca180 ale já to myslím, dobře, každá na to máme svůj názor 🙂 Já jsem si také počkala několik let a nevzdala jsem se nikdy....a nesouhlasím, že to hraničí s psychickou poruchou, to že se žena trápí není porucha psychická 😉

lca180
21. bře 2012

@puckal já s tvým názorem souhlasím,víra že to člověku vyjde je hrozně moc důležitá,jen ne každá žena tomu chce naslouchat po nějakém nezdaru...Já jen,že se tím tady každá snaží řídit a myslet pozitivně,ale když je člověk zlomenej,tak mu to stejně v ten moment nepomůže... a s tou poruchou to ber jako nadsázku,i když co já vím jaké statistiky se k tomu vedou a koho to kam dostalo 😉 Radujme se,že jsme těhule a je to! 🙂

katarinnak
22. bře 2012

Tiez patrime k tym co to vyslo na prvykrat 🙂 a veeeelmi sa tesime!!!

lca180
23. bře 2012

@katarinnak Moc gratuluji 😉

vendul001
11. zář 2012

ahojky, já otěhotněla hned po prvním ivf. když jsem začínala se stimulací, dost jsem se bála si píchnout první injekci, klepali se mi ruce, z jehel mám panickou hrůzu! měla jsem po odběru jen 6 oocytů z toho 4 oplodněné a dále se vyvíjející jen jedno, které mi zavedli. po předchozích neuspěších inseminace a kolotoč operací kvůli prodělaným chlamydiím, jsem nečekala, že to vyjde hned na poprvé. modlila jsem se ve dne v noci aby to vyšlo, nikdo z mých nejbližších tomu nevěřil, ale já tak aspoň trošku doufala a ejhle. 9. den slabě pozitiv. TT test, a každým dnem čárka sílila, když jsem šla na krev hcg, a pro výsledek, tak už jsem ho věděla🙂 měla jsem obrovskou radost a a strach, ale ten tak silný nebyl, jsem optimistka a dost velká🙂 a tak doufám, aby vše bylo v pořádku, zůstala jsem s miminkem nakonec sama, protože mi přítel v jeho 30 letech zdělil, že si chce užívat a o dítě nestojí...ale věřím, že to zvládnu i když sama....a tak Vám všem, které tak čekáte a toužíte po vymodleném miminku, přeji, aby za nedlouho i na vás zamávalo s ultrazvuku a věřte, že to čekání a pláč a nervy za to opravdu stojí. hlavně být v klidu a optimista - NADĚJE UMÍRÁ POSLEDNÍ A BUDE LÍP!!!!

tequilapaola
24. zář 2012

Ahojky holky,chci se zeptat jak to chodí,12.9.2012 jsem byla na OPU na odebrání oocytů,17.9.2012 jsem podstoupila ET 2 embrií s označením 4AB a 4BB,jsem dnes tedy asi 7 den po transféru,píchám si stále ještě denně 1x inj.Agolutinu do zadku a 3x1 denně tab.Estrofemu,k tomu denně jednu tabletu vitamínu Chytré miminko které má hodně kys.listové.Samozřejmě jako většina jsem trochu nervozní tak jsem si nedočkavě dnes zkoušela dělat test a zatím nic,myslíte že jsem si test dělala zbytečně brzy?Doktor mi řekl že si ho mám udělat 29-30.9.Víte je mi 39 a tak jsme to měli jentaktak s pojištovnou ,doplácela jsem 19.000 hotově a pokud se to nepovede nebudeme mít nejspíše další prostředky to zkusit znovu,navíc 4 zamražená embria co máme mají označení 4 BC,na jedné stránce kde radí co a jak po IVF mi tam napsali že embria co mi byli dány s tím označením co mám v propouštěcí zprávě znamená že jsou 4buněčná a nic moc kvalita máte někdo zkušenosti s takovými označeními?

mishi
11. říj 2012

hned prvni IVF uspesne, mame holcicku, pred 3 dny KET s embryem ze stejneho "vrhu oocytu", touzime po dalsim miminku🙂

lucido
11. říj 2012

@tequilapaola Ahoj, testovat sedmý den je opravu brzy. Když se má zadařit, tak se zadaří, když ne, tak máš další v mrazáčku a půjdeš na KET. Jak Ti to vlastně dopadlo?

lucido
11. říj 2012

@mishi Ahoj, už jsme si spolu psaly a nyní koukám, že máš po KETu. Držím palečky, aby to vyšlo. Já měla KET v září a zadařilo se, moc si přeji aby vše bylo v pořádku a mimi se drželo jako klíště těch celých 9 měsíců.

mishi
11. říj 2012

@lucido no jo, pamatuji si tvoje jmeno, myslim, ze to bylo z prispevku ket srpen 2012. ja jsem taky chtela uz v zari, ale ovulace vychazela na tyden, kdy jsme byli na dovo v rakousku, tak jsem to soupla do dalsiho cyklu.

moc ti gratuluji a preji, aby jsi zvladla hlavne prvni trimestr, ten byva preci jen nejrizikovejsi, at dopadne dobre NT screening a pak uz je nerviku mene🙂

ja jsem dnes 3den po KET a zrovna me dnes navecer trapi bolesti v podbrisku, bud se zhnizduje nebo se telo brani urogestanu a chce menstruovat 😖 no za tyden budu moudrejsi

svoba
11. říj 2012

martina_z ...napiš jí! ona otěhotněla po ivf přirozeně 🙂

lucido
16. říj 2012

@mishi Ahoj, držím Ti palečky. Já chtěla KET už v srpnu, ale rozhodil se mi cyklus, tak jsem to museli hormonalni injekci srovnat a tak mi to vyšlo na září. Díky bohu to vyšlo. Na další IVF by se mi nechtělo, dost špatně jsem to snášela.
Děkuji za gratulace a snad to vš bude ok. Trápím mě nevolnosti, ale zatím jsem to ustála.

yes79
16. říj 2012

Ahoj, nám se taky podařilo hned první IVF, máme už skoro dvou a půl letou dcerku 🙂

mishi
16. říj 2012

@lucido

vcera 6dni po KET a dnes zase....uvidime, co bude dal

lucido
16. říj 2012

@mishi Hurá, ducha ¨je tam 🙂.

mishi
16. říj 2012

@lucido no jo, je🙂 ale drzim se dost zpatky, v patek si jdu nechat udelat hcg.
kdyby cele vyslo, tak nase alzbetka bude mit brachu nebo segru ze stejne "urody" z 4/2010. a to jsme meli jen 1 zamrazene, to mam ted v sobe. to by bylo dost nahod, nemyslis? a zase by to mohlo vyjit hned🙂))

lucido
16. říj 2012

@mishi Budu držet palečky, já jsem taky stále opatrná. Dokud se to nenarodí a i pak se budeme bát. Fajn aby Ti nto vyšlo a nemusila jsi na IVF. Tak se opatruj a pohlaď bříško.

mishi
16. říj 2012

@lucido taky ti preji hodne stesti a zdravi, at ti vyjdou vsechny testy perfektne a nemas s nicim zadne komplikace.v jakem jsi ted tydnu? nemas to v profilu (neuvedla jsi datum porodu) a tak zkousim zvedavost.
c jakeho CAR jsi?

lucido
17. říj 2012

@mishi Ahoj, moc Ti děkuji. Zatím do profilu nic nedávám, ještě ani těhotenskou průkazku nemám, můj gynekolog mi ji vystaví po 12-tém týdnu. Je opatrný a já také. Dnes jsem 8+3, takže vlastně ještě na začátku, tak pomalu to utíká. Chodím do Pronatalu v Praze.

mishi
17. říj 2012

@lucido opatrniost chapu. ja chodim do iscare v praze, tedy pro upresneni muj gyn jarda hulvert krome soukr gyn praxe pracuje i pro iscare, momentalne i na pozici primare, takze asi tak...uvidis, az budes mit po NTscreeningu, tak se ti ulevi a zacnes si tehotetsvi i uzivat🙂

lucido
18. říj 2012

@mishi Ahoj, máš svatou pravdu, už abych si užívala, strachu bylo a je dost. Pamatuji jak jsi mi psala o tvém IVF, perfektní že to vyšlo a snad Ti to vyjde i nyní 🙂.

ratatooy
19. dub 2013

i mi jsme otehotnely po prvnim ivf a ted čekame druhe po prvnim ivf z mrazačků,takže sem ráda že se nam tak daří když čtu ty procesy co plno holek musí kolik pokusů a nic z toho,ja už si delam sradndu že z jednoho IVF naplnim školku

adrianne7
27. kvě 2013

Ahoj, založila jsem skupinu, která mi tu chyběla. Skupina je založená pro všechny ženy, které podstoupily nebo plánují podstoupit umělé oplodnění jako je IVF, IUI atd. Budu ráda, když se přidáte se svými pocity, zkušenostmi či cennými radami 🙂 Kdo bude mít zájem, ať se přidá 🙂 https://www.modrykonik.cz/skupina/2336/

beruskaevka
21. čer 2013

Zdravím, taky se mi povedlo na poprvé otěhotnět po IVF, ale u nás byl problém u manžela podle doktorů a dva měsíce po narození dcery jsem otěhotněla přirozeně, takže mám holčičky od sebe jen 11 měsíců, říkám jim skorodvojčata, narodila se totiž obě v úterý a skoro ve stejný čas rozdíl jen 6minut. Držím všem co se snaží o miminko pěsti a nevzdávejte se.

kikca29
18. črc 2013

ahojky tak já se k vám taky přidávám mam za sebou první IVF a zadařilo se davali jsme dvě embrya a ,zatím to vypadá na dvojčátka ,ale uvidíme 🙂 další kontrolu mám 24.7 snad bude vše o.k ale strach mam jako blázen ☹

martasek33
16. zář 2013

mě se taky první IVF povedlo, ale bohužel to nedopadlo. skoro v devátém týdnu jsem měla zamlklý potrat.

jennyska
30. říj 2013

@katarinnak @puckal @lca180 @martasek33 @kikca29 @beruskaevka @adrianne7 @ratatooy @lucido @mishi @yes79 @tequilapaola @vendul001

Ahoj snažilky, těhulky a maminky,

mohly byste prosím svou zkušeností, radou, či tipem přispět do naší společné Wiki knihovničky Modrého koníka? Máme v ní totiž téma Těhotenství po IVF a bylo by fajn mít tam i zkušenosti: https://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-po-ivf/ 🙂

Knihovničku si tady tak nějak pospolu všechny tvoříme, radíme si v ní a povzbuzujeme se. Takže se klidně zapojte i vy, svou zkušeností, rozšířením článku apod.

Děkuji Vám, že pomáháte 🙂
Janča

martasek33
31. říj 2013

Ahojky, já bych velmi ráda povzbudila, (i sebe). Na první vstupní prohlídku jsme šli už myslím v říjnu 2012. Nabrali nám spoustu krve na různé testy (na infekce, trombofílii...)Mimo jiné mě i na AMH- test plodnosti. Pak bylo dlouhé čekání na genetiku (to jsem si myslela, že je to dlouhé, jak jsem se mýlila). Po dvou měsících jsme si jeli pro výsledky genetiky. To dopadla vcelku dobře. To jsem si oddechla. Ale zato AMH. Moje vaječníky jsou v mých 35 letech už skoro v přechodu, pracuji na plné obrátky, aby vůbec vyprodukovaly nějaké ty vajíčka. Pak se zase čekalo na schválení cyklu od pojišťovny. A protože se blížili vánoce, tak to trvalo 3-4 týdny. Koncem ledna jsem začala stimulovat 150 jednotkami Puregonu (měla jsem pero). Při prvním UTZ zvednuta dávka na 225, přidám ještě Orgalutran do nohy.Později už jsem neměla žádné volné jednotky, tak mi nasadil levnější Merional, akorát ten se musel složitě míchat. 2.2. jsem byla na odběrech.Měla jsem 6 vajíček. Měli jsem trochu horší spermiogram, tak jsem byly oplodněni metodou ICIS-jehlou se vstříkne kvalitní spermie do vajíčka a pak se čeká. na druhý den jsem volala na kliniku, jak to vypadá. A bohužel zůstali jenom čtyři. Jedno bylo prázdné a druhé se nevyvíjelo. Transfér byl naplánovaný na 5.2. Na klinice mi řekli, že se nakonec probudilo ji to páté vajíčko. Tak jich bylo pět. Po zaplacení doplatku jsem si nechala dát dvě vajíčka. A pak jak jsem psala nastalo to nejhorší čtrnáct dní čekání na výsledek. Ale 10 den po ET jsem to nevydržela a udělala test a světe div se byly tam //. Radost vystřídal trochu strach, aby bylo všechno v pořádku. Měla jsem již mimoděložní a u IVF se to prý muže stát taky. Na kontrole jsem měla hodnotu HCG 231. takže MT bylo vyloučeno. První UTZ byl v pořádku i hodnota HCG. I srdíčko jsme měli v šestém týdnu. Ale pak začala hodnota růst pomalu než měla. Nevěděli jsme proč. Nebude říkat detaily, ale bohužel moje štěstí skončilo na přelomu 8 a 9 týdne. Miminku přestalo bít srdíčko. Byla jsem z toho na dně.
Po tří měsíční pauze jsem to zkusili se sněhuláčky. Měli jsme na 2 KETY. Ty byly srpen a září.
Další postup zažádalo se o druhý cyklus IVF. Při další ms jsem začala znovu stimuloval. To je teď v říjnu. S tím rozdílem, že mi napsal všechno co šlo. Puregon 225 UI, Merional, Orgalutran. A to hned. Při první UTZ jsem měla šest vajíček, při druhém taky. A jako minule druhý vaječní nechtěl přidal "ruku k dílu, neprobral se". Teď v úterý jsem byla na OPU-odběrech. Snůška byla 7 vajíček-oocytů. Tentokrát jsme měli jinou zdokonalenou metodu PICSI, akorát ta je o 3000 Kč dražší. Na druhý den jsem volala na kliniku a prej se oplodnili všechny. Tak fransfér měl být už v pátek. (minule jsem měla jenom osmi buňky). Teď jsem se zeptala, jestli by to nebylo možné protáhnout na pět dní. Tak konečný transfer bude v neděli. Tak jsem zvědavá kolik jich zůstane. Alespoň se dozvíme, jestli jsou nějaké špatné. No děj se vůle boží.

mica82
31. říj 2013

@martasek33 Přeji ti hodně štěstí. Já začnu stimulovat přesně za 10 dní - moje první IVF...prosím tě, chci se zeptat, jak jsi se cítila při stimulaci? Psychika v pohodě? Přibírala jsi?

martasek33
1. lis 2013

celkem v pohodě. Během stimulace jsem myslím nepřibrala. Ale za to když jsem pak byla doma v těhotenství tři měsíce.