Těhotné i netěhotné po IVF

misi.21
19. led 2011

Tak šup sem holky,všechny jste vítány... 🙂

olasek
26. dub 2011

@lenkacar Leníku, já vím...je to pruda! Třeba mi dá zase Duphaston, na ten moooc dobře reaguju! Tak uvidíme....
@revilo to mě mrzí ☹ , kor když už tam byla už ta veliká naděje a těšení se, že to klaplo...ale neboj, příště 😉 .... u nás v CAR taky až za dva - tři měsíce, protože po tuhle dobu máš stále vysokou hladinu hormonů v těle a jsi zvýšeně plodná tj. je tam možnost, že dojde ke spontánnímu oplodnění tak se snažte 😀

lenkacar
26. dub 2011

@revilo do ČB

mv
26. dub 2011

Tak mám hotovou komplet buněčnnou imunitu a kromě pozitivního anexinu se kterým se stejně nedá nic kromě miniheparinu dělat,mám vše v pořádku.tím jsem se zbavila hnusnýho prednisonu 😝 (kterej už jsem si stejně před 3 týdnama vysadila sama...)a dodalo mi to sílu do dalších snah a ještě to nezabalit...a tím, že letos rozhodně chci do lázní a budu mít na ně větší šanci až po event.dalším IVF,tak asi pomažem v létě.... 😉

jolcap
26. dub 2011

@mv tak to je dobrý,že se ti do toho ještě chce,ale stejně nejlepší je to doma co

lenkacar
26. dub 2011

@mv co je to ten anexin? ježiš další neznámý název a to jsem si dneska pročítala biologii a genetiku ..už mi z toho hrabe ..

tonytony
26. dub 2011

Ahoj holky, nestíhám, vše se děsně zamotalo, pokomplikovalo, MS pozlobila, měla jsem 2 těhu testy pozitivní- ale bohužel falešně, ale nakonec se vše o měsíc dokonce urychlilo- nevím, zda to bude k dobrému, ale od soboty jsem v akci a píchám první injekce, od čt bych měla začít druhé a jestli jsem to dobře pochopila od dr., tak kolem půlky května budeuž OPU a ev. ET, jestli teda bude, co zavést... Mám nějaký poupravený protokol- kratší, ale ne vyloženě krátký nebo co, tak se jen trošku bojím, aby to nebylo fiasko už od začátku hl. stran počtu vajíček, neb u nás je "velký odpad" na konci díky PGD... Takže se Vám jdu jen nahlásit... Stále jsem z toho ještě v šoku, bylo to takový zmatený, urychlený a tak si to ještě ani nestíhám pořádně uvědomit, měla jsem ještě na ten měsíc tolik věcí na splnění, tak teď mám, co dělat a ani nemám čas na akci moc myslet- tak třeba to tak je lepší.... Uvidíme... však ono ty nervy ještě dorazí, to se zase teda nebojím...
Všem moc držím palečky v jakékoli fázi boje a budu nakukovat zase častěji a dočítat🙂

mv
27. dub 2011

@lenkacar annexiny se podílejí na regulaci krevní srážlivosti a v době těhotenství chrání krevní cévy v mateřské části placenty před tvorbou krevních sraženin. Tím zajišťují správnou funkci placenty.
Takže proto ten miniheparin, aby to zase neskončilo MA, jak minule, když už by se zadařilo...

@jolcap doma je to sice zábavnější, ale s minimální nadějí na úspěch... ☹

@tonytony určitě si to v CARu ohlídají, když vědí, že budete mít PGD.tak budu držet palce. 🙂

lenkacar
27. dub 2011

@tonytony kočičko tyhle super rychlé akce mám ráda ..než se rozkoukáš máš je tam...

lenkacar
27. dub 2011

@mv jako určo miniheparin dobrý ..někdo ho dostane i na MTHFR pro jistotu ..

lenkacar
27. dub 2011

@jolcap tobě to ale utíká ..máš za sebou nějaká vyšetření?

jolcap
27. dub 2011

@lenkacar už mám průkajdu tak jsem si to nastavila, můj doky je pohodář nezaťužeje co se může přihodit jen se ptá jak mi je a jestli jím a nehladovím a dělá utz a říká,že odpovídáme a na první screening jdu za týden krev už mám takže dostanu kompletní výsledky doufám,že bude ok protože to co dělá v břiše je akrobatický cvičení,ale říkal že jinak máme vše tak jak má být,stejně potřebuju mít klid že i mozek miminu funguje tak jak má
@mv znáš to zázraky se dějí a někdy to překvapí hlavně,že máš naději na úspěšný konec, hlavně si ten miniheparin dávej sama a ne nějaký Zelenka 😀

lenkacar
27. dub 2011

@jolcap tak paráda těhu řidičák 😵 no ono je to zbytečný tě strašit ,prostě si užívej těhulkování a doufej ,že to dopadne dobře ..

mv
27. dub 2011

@jolcap jo, jo, loni nás to taky skoro po 3 letech snahy doma překvapilo,že to vyšlo, už jsme to ani nečekali..
problém je v tom, že nemám věk ani jinak čas čekat další 3 roky, jestli náhodou..
holt jsme si měli vzpomenout dříve, když už nic, tak nic...dávám tomu všemu šanci do konce roku,možná až do jara příštího,ale pak už to stejně u nás z různých důvodů dál nejde hrotit..
ty jo, letí ti to, za chvíli budeš balit tašku do porodky.... 😉

lenkacar
27. dub 2011

@mv já jsem se byla dneska zeptat přímo v tom krámu kam chci jít a uvidíme co bude dál ,ted tam maj měsíc pani,ale z jiných zdro´jů vim ,že ta pani chce jít jinam ,blíž až se uvolní místo ..tak prostě budu čekat ,já tam chci .. 😝 a tohle kdyby mi vyšlo tak tam už zůstanu do důchodu ..už jsem tam dělala ,blízko domu ,směny tak normál ,je to by bylo fajn..a už bych nehrotila mimino ,stejně to nikam nevede

mv
27. dub 2011

@lenkacar hm, tak to bys měla super.
já právě taky budu buď měnit pozici v práci, či spíše půjdu příští rok jinam a u obojeho se vylučujou další snahy...prostě se buď letos zadaří, nebo končíme...

lenkacar
27. dub 2011

@mv já asi počkam do léta co s tou prací a potom přejdu popřípadě k jiné pojištovně a zkusíme něco ..v lednu mi bude 40 takže jako to bude hraniční

mv
27. dub 2011

@lenkacar mě je sice o 2 roky méně, ale ani už dál nechci,nehledě na ty pracovní změny.vždyť to znáš,psaly jsme o tom na minulou stránku myslím...myslím, že 5 let snah stačilo pro další život bez výčitek v pozdějších letech, že jsme to nezkusili...
já zkusím ještě ty lázně pro klid v duši na podzim,tak třeba pomohou...

lenkacar
27. dub 2011

@mv naše máma řiká ,že už 3roky se v tom plácam ,seženu práci ,zase pokus ,chvíli to vypadá a potom bum.. a konec práce a i pokusu .. a pořád dokola ..výsledek je ,že už spolu nespíme ,páč se na to vrhnem a vzpomenem si na kondom a je konec ..tak už radši nesexujem..v tom vztahu je to sakra znát ..a to se k sobě chováme slušně ..bez výčitek ..

mv
27. dub 2011

@lenkacar já vím, my to právě už přehodnotili,kondom zahodili,Prednison už taky neberu a necháváme to vše být.půjdeme ještě na IVF a jinak už nic.to nebyl život těch několik let...

lenkacar
27. dub 2011

@mv já jsem dala prednison na půlku a celý noce mám návaly jak prase ,úplně mokrá spocená a to netopim vůbec ..hezký svinstvo to je ..hormony posraný ..jsem jako koule a výsledek 0

mv
27. dub 2011

@lenkacar jako já ho brala 5 měsíců a už todál nešlo.... 😠 a stejně jsem měla pocit podle výsledků kontrolních, že to bylo k prdu, tak jsem ho ani ne před měsícem vysadila a bylo...
a dokonce mi včera řekla imunoložka, že s mojí kombinací mutací to bylo velké riziko ho brát a jaký že blb mi ho vůbec nechal napsat...a pak se svěř doktorům a věř jim v něčem... 😝

lenkacar
27. dub 2011

@mv týden už to je co jsem snížila a vysadim taky ,tohle je k ničemu a to si vem ,že jak jsem otěhu a pak to zamlklo tak jsem byla bez prednisonu .. a taky to šlo

tonytony
27. dub 2011

Holky moc děkuju... Třeba ten shon paradoxně pomůže a nestihne mi to moc dojít... Uvidíme...
@mv Taky teď u 3-IVF budu poprvé už konečně píchat Clexane- pro sichr, jak píšeš- od ET- kvůli MTHFR🙂

lenkacar
27. dub 2011

@tonytony to je dobře ,že ti to konečně dali .. a čim se to píchá? malinkýma podkožníma?

tonytony
27. dub 2011

@lenkacar Je to v takovém peru, no, to ještě jsem detailně nezkoumala, já nějak fakt nestíhám☹ Já si udělala tak nabitý plán do dalšího IVF, které mělo být až v červnu, že teď mě to tak šoklo, že už to bude o měsíc dřív, že jsem fakt naprosto mimoň obecný a fakt nevím, jestli to je tak dobře nebo ne... Takže tohle budu fakt asi řešit až po ET, jak budu mít píchat 1. injeci abudu tady plašit až pak🙂 Jen teda dr. si nebyla úplně jistá, vzhledem k tomu, že v těhu paradoxně krvácím, aby to nebylo ku škodě zase z té druhé stránky, takže to prý riskneme tentokrát s injekcemi...

lenkacar
27. dub 2011

@tonytony je to risk jako všechno ..a kam se to píchá? to víš,

tonytony
27. dub 2011

@lenkacar Jo, jo, do břucha...

Mch. někde jsem teď četla, že IVF je pro ženskou několikanásobně vyšší stres než zjištění, že má rakovinu a boj s ní- čemuž teda fakt věřím a i to tak cítím...

lenkacar
27. dub 2011

@tonytony to je blbost ..z ivf tě čeká naděje v zázrak což u raka asi moc nehrozí,blbý přirovnání ,jinak stres je to jako kjáva

lenkacar
27. dub 2011

bud ráda ,že ti to popohnali nebudeš mít čas o ničem přemýšlet a než se naděješ je tady testing..já si dneska v posteli říkala ,kdyby bylo vše jinak a šlo to přirozeně ,že je tohle jak zlý sen všechno ,jak by bylo vše jiné,celý život by se ubíral jiným směrem ..mohla bych se rozhodnout kdy a jak chci mít to dítě .. 😔 a pak zase to zjištění že je to realita ..že s tim už musim žít,to je těžké ..jak se s tim vyrovnat ,to je moc zlé ..ale furt nejde o život ..

tonytony
27. dub 2011

@lenkacar Ježiš, Leni, tohle mi běhá hlavou denně, hlavně, jak kolem mě všichni vyrábí děti na přání, to mě deptá a říkám si, proč i já to tak nemůžu mít, že bych mohla řešit jen běžné provozní a "povrchní" problémy a normálně žít, sexovat, nepřemýšlet atd... Naprosto chápu...
No a k tomu rakovi- já prpstě nevím, ale já se stran sebe dokážu poprat s čímkoli( myslím i s vážnější nemocí), na to jsem prostě tvrdá a silná, ale jak jde o "moje dítě", tak jsem v hajzlu a s nervama víš kde a prosě mám pocit, že to prostě nedokážu vybojovat, protože nejde jen o mě, jestli mi rozumíš, takže já to tak fakt cítím, jak tam psali...

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru