Těhotné i netěhotné po IVF

misi.21
19. led 2011

Tak šup sem holky,všechny jste vítány... 🙂

katem
11. črc 2011

@martinkka ty jsi take mela IVF?

martinkka
11. črc 2011

@katem prý je dobrý v Brně Reprofit, byla jsem na 3 IVF

katem
11. črc 2011

@martinkka dekuji! 😉 ten jsem uplne prehlidla a zda se mi, ze web maji dobry 🙂 ... no jeste si je prostuduji....
Blahopreji k uspesnemu IVF!

martinkka
11. črc 2011

@katem děkuju 🙂 prý je v Brně nejlepší, zkus se mrknout na reference tady na koníkovi

katem
11. črc 2011

uz se divam 😉 ... diky moc!!

jolcap
24. črc 2011

@tonytony ahoj jsem děsně zvědavá jak to u tebe pokračuje,tak povídej,tedy doufám že všechno v pořádku

sedmitecka
24. črc 2011

ahoj holky, můžu k vám??? čtu vás už déle, jste tu dobrá parta 🙂
my jsme právě po 2. IVF, opět neúspěšném.....z nejhoršího jsem se už oklepala, ale bolí to pořád ☹
a protože jsem žena činu, už jsem objednaná na laparku, kterou mi dosud rozmlouvali, a měníme CAR....,třeba změna přinese štěstí 😉
jinak jsme údajně oba v pořádku, spermio ok, můj HP taky, imunologie i genetika taky ukázkové....a stejně se už dva a půl roku nedaří ☹ ☹

jolcap
24. črc 2011

@sedmitecka ahojky i když já už sem chodím jen pokecat s holkama, ale když budeš chtít ozvu se ti tady jsem doma a tak mám času hafo zatím

sedmitecka
24. črc 2011

@jolcap ahojky jolca, děkuji za zprávičku 🙂 gratuluji k těhukování 🙂 🙂
já vás tady čtu, teď jsem měla trošku krizi po tom dalším neúspěchu, ale už zase sbírám energii do dalšího boje......nikdy by mě nenapadlo, že se budu těšit na operacxi, já srábotka 😀 😀

mv
24. črc 2011

@sedmitecka s tou laparkou dobře děláš, mě docela štve, že ji nemám hotovou.Ale tím, že jsem otěhotněla už i přirozeně, tak na ni nemůžu nikoho ukecat,tak už jsem to vzdala.Já ji chtěla hlavně kvůli endošce, ale asi maj pravdu, nevím.
Co ty lázně, pojedeš na podzim?
Já chtěla jet,ale tím, že jsem měla skoro 6 neděl neschopnost si to u v práci nemůžu dovolit.

@jolcap krásně ti naskakují týdny...a závidím ti, žes udala dítko na tábor,to už u mě nehrozí... 😒

tonytony
24. črc 2011

@jolcap Ahojky, díky za optání, zatím to vypadá snad dobře. Jen prostě nějak nestíhám, pořád je co dělat, chci si užívat malou, když to jde a taky jsme byli pár dní nadovče- tady u nás, dál se bojím... Takže vůbec nemám přehled, co je nového... Musím dočíst aspoň kousek🙂 Vr čt nás čeká prvotrimestrální screening, tak to se strašně moc bojím, aby tam nebyl nějaký problém... Pak si snad konečně na chvíli oddechnu!

mv
24. črc 2011

@tonytony tak to je super,určitě bude vše v pořádku... 🙂

tonytony
24. črc 2011

@mv Díky- super to je, jen strach je furt- předevčíry mi proužek z diaporadny ukázal cukr v moči, tak jsem se zase pěkně vyplašila, od té doby to je ok, tak snad... No a zle mi je pořád fest, ale vše za tohle stojí🙂

olasek
24. črc 2011

Ahojky holky !!
@sedmitecka chápu a rozumím. Ani nám se teď v červnu opět nezadřilo a také jsme v pořádku. Je to něco mezi nebem a zemí....Já už na laparce a hysteroskopii byla v roce 2009 a ač jsem měla vše OK tak se teď doktor rozhodl, že před tím posledním "neplaceným" pokusem zkusíme znovu hysteroskopii. Propláchne to tam, podívá se detailně na sliznici a uvidí se...... Je to o nervy, co? Taky se oklepávám a i když o dalším IVF nechci teď ani slyšet na tu hysteroskopii se na podzim vydám.
@jolcap už 25.týden??? Hroozně to letí!!!!! 😉

sedmitecka
24. črc 2011

@mv ahojda, no já před tou laparo dva roky prchala, bála jsem se a když mi i v Pronatalu tvrdili, že je zbytečná, že dle UTZ vypadá všechno ok, ráda jsem věřila....jenže když i imuno a genetika vyšly dobře a stejně se zase embryjko neuchytilo jak mělo, chci aby mě pořádně zevnitř zkoukli a zrevidovali...přece jen se na UTZ nemusí vidět všechno.....a tím, že mám vadu dělohy - mám uterus duplex, dvě děložní těla a jeden čípek 😠 😠 , tak ať to zkoukne ještě jiný doktor a pěkně zblízka 😀
a lázně - určitě, po laparo se chci pokusit je získat, na práci kašlu, ať se třeba zcvoknou, moje priority jsou jasné!!!!! jenže při mém štěstí mi je pojišťovna stejně nedá. když jsem viděla gyndařku, jak kysele se tvářila, když jsem po ní te´d chtěla doporučení na laparo, jsem moc zvědavá, jak se bude tvářit, až vyrukuji s lázněma 😀 😀

sedmitecka
24. črc 2011

@olasek ahoj olasek, jojoi, je to o nervy, ještě když pořád slyšíš, jak jsi v pořádku a přesto to pořád nejde, to je na palicu prostě 😠 😠 😠 už s tím pocitem žiju dva a půl roku, co se snažíme, a připadá mi to jako zoufalá věčnost.......a člověk je naprosto bezmocný.......
já byla jen na hysteroskopii, před rokem, před prvním IVF, a zjistilo se, že mám vadu dělohy, mám uterus duplex - dvě těla děložní, které vedou do jednoho čípku.....což je sice anomálie, ale na otěhotnění to prý nemá vliv......nevím no, jsem ráda, že se na mě mrkne jiný musr a pěkně zevnitř a zblízka, při té laparce 🙂
víc už dělat nemůžu, všechny vyšetření už máme za sebou a vše ok .......momentálně taky nechci o IVF ani slyšet.....mám plán, v září laparka, říjen nebo listopad lázně (chci se pokusit získat Frantovky, po 2 IVF a jednom potratu bych měla mít nárok) a pak asi budem zkoušet jen IUI, pokud teda laparka ukáže, že jsem průchodná.......toho třetího pokusu se totiž bojím úplně strašně ☹

mv
25. črc 2011

@sedmitecka bude dobře, že tě zkontrolujou.Tyhle diagnozy, kde nikde nic nenejdou jsou snad nejhorší,zase ale pokud jste o.k. oba, tak pořád máte šanci, že se zadaří samo...
ty lázně ti určitě dají,gyndařka, negyndařka.Sepsat ti to mohou i v CARu a pak to stejně píše praktická tu žádost.
Já je nechávám plavat,v práci máme smlouvy jen do konce roku a už teď nevypadá to moc na prodloužení,takže to nehrozí,že bych někam jela.A bez práce si nemůžu dovolit být,to bych pak neměla na IVF.My půjdeme do konce roku na 2.IVF a to bude naše poslední a pak to necháváme plavat,svět se nezboří, když nic.
Mám skvělého chlapa,dítko už odrostlé,tak to je jiná situace.řešíme to už přes 4 roky,skoro 5 a to je tak akorát skončit a nechat život ubírat jiným směrem..

sedmitecka
25. črc 2011

@mv určitě, já právě chci, minimálně ať juknou na ty moje dělohy a profouknou mě 🙂 chci mít jistotu.....
to máš v práci blbé, já jsme v jiné situaci, mám naštětsí smlouvu na dobu neurčitou a jsem tu už 8 let, takže vyhazovu se nebojím ,a kdyby přece, už jsem ve stavu, že je mi to jedno, mám teď jen jednu prioritu......penízky jsou potřeba, ale kdyby mi měli dělat v práci peklo kvůli lázním, klidně bych udělala tu věc, že budu marodit dokud se to prostě nepovede 😀 😀 😀
mě je 34 let a nemám ještě dítko, takže je jasný, že jsme ochotná pro něj udělat cokoliv 😉
to je dobrý nápad, nechám si ty lázně napsat v CARu, nevíš co přesně mi tam mají sepsat? jen nějakou zprávu, kde bude popsaná diagnoza a co jsme u nich vše podstoupila???? a obvoďák to pak sesumíruje a pošle?

eliska76
25. črc 2011

@mv Ahoj, jen jsem ti chtěla napsat k té laparce, byla jsem na tom podobně, mám 12ti letou dceru a laparoskopii mi dělali až letos v březnu a taky se takové 4 roky snažíme. A zjistili rozsáhlou endometriozu, takže i když jsme normálně otěhotněli, tak tohle vůbec není vyloučený jak vidíš. Tak se pokus o to požádat jinýho dr. Přeji hodně štěstí 🙂

mv
25. črc 2011

@sedmitecka nevím přesně,ale v CARu budou vědět, co tam napsat, určitě by to nepsali poprvé...
obvoďák to pak dává dohromady i z tvé karty u něj a sepisuje žádost o lázně

@eliska76 no právě, mě už několik doktorů včetně těch v CARu řklo, že endoška je u mě nesmyslná, když jsem loni otěhotněla přirozenou cestou a letos zase...že tam mám hromadu "ale" a stejně to nedopadlo už nikoho nezajímá... 😠

sedmitecka
25. črc 2011

@mv děkuji 🙂

sedmitecka
25. črc 2011

@eliska76 no právě se taky trošku bojím, aby při laparo nezjistili nějaké překvápko, když jsme údajně oba ok a pořád nic nic 😕 😕

eliska76
25. črc 2011

@sedmitecka Ahoj, no taky jsem byla úplně zdravá, jenže endometriozu na utz nevidí ☹ . Musím říct, že mě to dost překvapilo, když mi to řekli, protože jsem žádný problémy neměla, bolest břicha při ms sice větší, ale nic brutálního 🙂 . Jsem zvědavá co ti řeknou, ale je divný, že se vám nedaří to ivf 😠 , při endometrioze to jinak než uměla nejde, pár vyjímek určitě existuje, ale je to spíš zázrak přirozeně otěhotnět. Tak se drž a hlavně samé dobré zprávy!!!!!!! 😀

jolcap
26. črc 2011

@mv no docela to už letí a mě štve jak to uteče a bude tomuhle krásnýmu stavu konec,v bříšku mám malýho obra,kterej mě od rána do večera kope nevím kde bere tu energii
Zatím Zuzka na tábory chce tak jí tam posílám, letos dala dva a na příští rok si plánuje dokonce tři,prý pak už jí nikam nebudou chtít 😀
@tonytony já chtěla jen vědět jestli jsi v pořádku i s prckama,neboj NT bude v pořádku,le chápu tě já měla díky věku nervy až do toho druhýho,ale pak už jsem si to začala užívat pořádně, hezky se šetři
@olasek to jo najednou se to překlopilo a už mi ty týdny vlastně ubívají a pro mě je pořád ještě šok,že jsem těhu a budeme mít miminko
Jinak všem Vám držím palce a nad námi se ted slítávají čápi,tak jim domlouvám,že u nás už je to v pořádku at letí na jiné adresy, je jich tady asi dvacet i možná víc a chlap se směje,že nám pomohli,hnízdí tady na komíně a vyvedli i dvě mladý

tonytony
26. črc 2011

@jolcap No jo, tak o věku to je u mě taky, bohužel☹ Už jen 2 dny- vůbec si nechci připouštět, že by to mělo být špatný!

jolcap
26. črc 2011

@tonytony ale určitě není jako mě 40 a to jsou pak teda fofry a nervy,neboj bude to v pohodě pokud jsi už porodila zdravé dítko tak ta pravděpodobnost hodně klesá,tak mi to řekl i doky,nejhorší varianta na tohle je 40letá prvorodička

tonytony
26. črc 2011

@jolcap No, tak jsem na tom jen o 4 roky lépe, to taky není nic moc, ale ano zdravé dítko mi dodává naděje🙂

jolcap
26. črc 2011

@tonytony no ty 4 roky jsou dost znát fakt, ty rizika pak rostou jako blázen,ale kuš máš zdravé dítko tak to bude ok

tonytony
26. črc 2011

@jolcap Doufám, děkuju moc🙂 AŤ se u Vás taky jen daří, už jste za vodou🙂

jolcap
26. črc 2011

@tonytony jo všechny to prošly, a já už jen neutěšeně tloustnu 😀 ne jsem taková v pohodě a užívám si to tak se opatruj a dej vědět jak ti to dopadlo

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru