Těhotné i netěhotné po IVF

misi.21
19. led 2011

Tak šup sem holky,všechny jste vítány... 🙂

luciasek1982
3. únor 2011

@martina_z
A ten odběr probíhá jak? Uspávají tě u toho nebo ne?

lenkacar
3. únor 2011

@luciasek1982 naštěstí tě uspí.. 😀

luciasek1982
3. únor 2011

@martina_z
Ha, už jsem to nastudovala z odkazu, který jsi mi poslala.... díky moc! 😉

lenkacar
3. únor 2011

já jsem v car měla dotaz jestli to dělají za živa a to jsem je mooooc pobavila

luciasek1982
3. únor 2011

@lenkacar
Díky 😀 Tak teď jsem pobavila já tebe! Jsem sice zdravotní sestra, ale z totálně jiného oboru, takže o těchto věcech nemám ani potuchy! 😀

lenkacar
3. únor 2011

@luciasek1982 to nikdo novej nemá tucha co se děje za zdmi v car ,to je v pohodě..ptej se seč ti síly stačí 😀 😝 když to budem vědět ,tak odpovíme

martina_z
3. únor 2011

Holky, v Podoli ted neuspavaji, pokud neni extremne hodne folikulu. Ja jich mela 12 a delali mi to v analgosedaci, tj. jen oblbovaci injekce. Vyhodou je, ze to nezabiji mozkove bunky a neni vam blbe po narkoze. Holka, co byla se mnou na pokoji, pri odberu necitila naprosto nic. Mne analgetika obecne blbe zabiraji, takze to bolelo jak prase. Jestli na to pujdu priste, vyrvu si vetsi davku oblbovaku, fakt uz nechci byt za hrdinku - zatate zuby, pocit, jako kdyz mi rvou vnitrek ven a slzy mi tekly po tvarich. Po zakroku me bricho bolelo min nez pri MS, ta druha holka rikala, ze ji to boli podstatne vic nez u MS. Sestricka nam pak jeste prinesla diclofenac cipek (nakonec mi trosicku zabral, ale trvalo to), polozely jsme 2 hodky a pak nas pustili.

lenkacar
3. únor 2011

@martina_z cože? u nás si za narkozu platíš tisíc kč

martina_z
3. únor 2011

@luciasek1982 Ani doktori mimo obor o tom moc nevedi - kdyz mi delali predoperacni vysetreni, tak se me internistka porad ptala, kdy tam jdu, a nechtela pochopit, ze to zalezi na reakci mych vajecniku a ze ji to dopredu nerekne nikdo.

lenkacar
3. únor 2011

@martina_z ani moje gynekoložka neví přesně co se tam děje

luciasek1982
3. únor 2011

@martina_z
Narkoza má své rizika, ale vážně nevím, jestli bych tohle chtěla podstupovat jen při analgosedaci!!! 😒 Hlavně, jak jsi psala, každý na ni reaguje jinak, protože každý má jiný práh bolesti....

luciasek1982
3. únor 2011

@martina_z
Jako takové ty základy o velikosti vajíček atd. mám, ale ostatní věci už jdou mimo mě! To je tak samo, jako bych já chtěla po gynekologovi, aby se vyznal v kardiochirurgii 😀

martina_z
3. únor 2011

@lenkacar Kdyby mi rekli, ze mi vic dat nemuzou, protoze musi sestrit, tak si to s radosti zaplatim. Anesteziolozka se me akorat ptala: Boli vas to? Vydrzite to? - Tywoe, co jsem ji asi mela rict, kdyz jsem lezela na koze, doktor se mi hrabal v pipce a mela jsem kanylu v ruce? Jako ze uz to nevydrzim a utecu jim zadnim vchodem? Ani mi nerekla, ze muze pridat leky a kdyz cloveka neco boli, tak se na nic moc nezmuze. Byla to asi nejhorsi bolest, co jsem dosud zazila, a to uz mi dvakrat na rehabce rovnali kostrc pres konecnik a bez umrtveni jsem dala i gastroskopii (=taky vyzivny, zeblila jsem se kolosalne).

lenkacar
3. únor 2011

😝 @luciasek1982 tovíš my už jsme tady napůl samé doktorky 😀 😝 tolik zkušeností 😀 😝

martina_z
3. únor 2011

@luciasek1982 Zadna z holek, se kteryma jsem mluvila, pri te analgosedaci necitila absolutne nic. Maximalne nejaky tlak. To ze ma kazdy jiny prah bolesti by ale melo znamenat, ze se kazdemu musi dat davka primo na telo. Jsem husa, mela jsem si rict, priste uz budu vedet.

lenkacar
3. únor 2011

@martina_z hele já to viděla v nějakým americkým dokumentu jak to dělaj za živa a hjak jsem měla jít na ivf tak jsem tayd řvala jako kravka že nejdu ..rok jsem chodila koukat po diskuzích a tam holky psaly jak to bolí ty injekce ,no nevim kam jsem to proboha vlezla ,ale rok mi utekl jen tim,že jsem se bála .. a nakonec pohoda ,nic to skoro neni

martina_z
3. únor 2011

jj, a tuhle kdyz delal Sova v televizi tu endoprotezu, tak jsem si rikala, ze to vypada docela jednoduse... 😀

lenkacar
3. únor 2011

@martina_z mě bolí všechno odmítam něco bez narkozy ..

luciasek1982
3. únor 2011

@martina_z
Tak to byla trochu i jejich informační chyba, že ti neřekli, že pokud budeš mít bolesti ať řekneš, že ti přidají anestetikum.....

martina_z
3. únor 2011

@lenkacar Ma to vyhodu, aspon mi nechcipla jedina mozkova bunka, takze jsem porad chytra jak delfin 😎

luciasek1982
3. únor 2011

@lenkacar
No to mi je jasné, že po těch zkušenostech už jste skoro doktorky..... proto tady taky jsem..... 😀

martina_z
3. únor 2011

@luciasek1982 Taky myslim, ale stezovat si jako pani Dobiasova nebudu. Jen sirim zvesti dal, aby si to nikdo nemusel tak pretrpet jako ja.

kikincuk
3. únor 2011

me teda po opu bolelo uplne vsechno,nemohla jsem 3 dny ani sedet,ani lezet. Ja mela 32 vajec,tak se nedivte. U nas to bylo trochu komplikovanejsi,ale nebudu tady @luciaska1982 strasit. 😀

luciasek1982
3. únor 2011

@martina_z
U narkozy ti jich padne za vlast trochu více než jen jedna, ale to na nějakém večírku, kde do sebe klopíš jednu za druhou, taky 😀 😎 😝

luciasek1982
3. únor 2011

@martina_z
tak paní co si stěžovala, to je jako kdo?

lenkacar
3. únor 2011

@martina_z no mě už chcíplo co mohlo,aspon se mám an co vymlouvat ,ale vážně po těch x narkozách pocituju ,že si nedokážu vzpomenout na různé věci třeba jak se to řekne ,normální výpadky ..a mám na mysli třeba pitomej talíř

luciasek1982
3. únor 2011

@kikincuk
Klidně mě straš... ať vím co všechno mě může čekat!!!!!

luciasek1982
3. únor 2011

@kikincuk
Klidně mě straš... ať vím co všechno mě může čekat!!!!! 😉

antoa
3. únor 2011

@luciasek1982 vítám další setřičku 😉 a co je tvým oborem?

luciasek1982
3. únor 2011

@lenkacar
😀 Raději se ti nebudu moc smát, pač kdo ví, jak dopadnu já 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru