Těhotné i netěhotné po IVF

misi.21
19. led 2011

Tak šup sem holky,všechny jste vítány... 🙂

lenkacar
22. únor 2011

@jolcap i chorvatsko je dobrý ,kameny

martinkka
22. únor 2011

koukam, že mam štěstí, že nemam žádný alergie 😀 taky nemusim mít všechno

lenkacar
22. únor 2011

@martinkka já taky byla do 30ceti dobrá

ejviska
22. únor 2011

@missbosorka nektere leky, treba Zodac muzou i tehotne. A pro dite je lepsi, kdyz to beres, vcetne spreju s kortikoidy nez kdyz se to vysadi. Ale nekdy se ta imunita v tehu tak zmeni, ze alergie se ani neobjevi.

martinkka
22. únor 2011

@lenkacar nestraš 🙂

ejviska
22. únor 2011

@lenkacar hele, ty leky na alergie se prave vysazovat nemuzou ;)

lenkacar
22. únor 2011

@ejviska nemám na alergie mám na astma 😉

missbosorka
22. únor 2011

@ejviska ja si to taky myslim

lenkacar
22. únor 2011

@missbosorka já si to taky myslim 😉 ,ale chci to zkusit

ejviska
22. únor 2011

@lenkacar sak astma je alergie 🙂 Tak ty uz vubec nesmis vysazovat!

missbosorka
22. únor 2011

Holky, zacina me pekne bolet podbrisek, jeste ze uz to mam zitra

lenkacar
22. únor 2011

@ejviska už to nemám 2měsíce ,ale mám ventolin,kdyby náhodou 😉

missbosorka
22. únor 2011

No jo, je to tady, zacala jsem krvacet, tak to snad do rana do sedmi vydrzi a hned se to nekontrolovane nerozjede

ejviska
22. únor 2011

@lenkacar jako ten ventolin beres? Ja myslim, ze delas velkou chybu pokud si sama vysazujes leky na astma. Ty leky ti pomahaji, ze mas astma pod kontrolou a ze nemas jeho projevy neznamena, ze ho nemas. Urcite vis, ze to nejde vylecit. A ty leky se opravdu nesmi vysadit ani v tehotenstvi, protoze to zhorsuje okyslicovani.

mv
23. únor 2011

Tak já se byla včera domluvit v CARu, co by se dalo v pauze do podzima a dalšího IVF dovyšetřit a tak a vlastně nic.Laparku mi doktor hodně rozmouval, prý i když mi najdou endometriozu a vyčistí to, tak to mám do dalšího IVF znova,že je to zbytečný.Jedině prý zkusit IUI, pokud bych výjmečně měla folíky z levé strany a to nemám náladu, tam každý měsíc lítat, to přesně teď nechci.
Na další IVFvyfásnu dlouhej protokol, ale moc se na to netvářil.Že s tím nemají dobrou zkušenost, sice budu mít více folíků,ale ten "odpad" pak bude o hodně větší jako v % než u krátkého.
Možná by byl lepší v mém případě zase krátkej, ale větší dávky, že bych nakonci mohla mít více použitelných, než z toho dlouhýho.
Takže uvidíme po létě,koncem srpna tam zajdu a naplánujem co a jak.

Ten Novej Zéland mě včera dostal. ☹ Moje vysněná země a tohle. 😒

@missbosorka oni to zkontrolují předem a možná by ses revizi i vyhnula.Tak i tak držím palce, ať to máš brzy za sebou a můžeš plánovat dál.Já byla po revizi nemožná 2 měsíce, jak na houpačce,děs. 😒

martinkka
23. únor 2011

@mv ahojky ... to mě mrzí, že ti nechtějí udělat žádný další vyšetření. Tak jdi na tu laparoskopii až někdy ke konci léta, když ti jí nechtějí dělat tak dlouho před dalším IVF, to ti nenabídli?

mv
23. únor 2011

@martinkka myslím, že ne,že by nechtěli, ale asi už vše mám hotové , teda kromě té laparky.hodně jsem oběhla vyšetření po MA.
A tu laparku na konci léta se zmínil, ale prý je to čistě na mě.Zase by pak musel být odstup na další IVF po laparce.A na další pokus chci jít v září a s dlouhým protokolem by to znamenalo už od srpna a běhat po laparce v červenci se mi taky nechce v době dovolených.
Hlavně mě zarazilo, že to pro ty doktory nemá jako diagnostickej význam.Já myslela, že je to dost důležité tohle zrovna.
Jinak jsem 9.DC a vaječník už mě bolí jak prase, samozřejmě jako vždy pravej a tím nepoužitelnej...
Co ty, jak je?

martinkka
23. únor 2011

@mv taky mě zaráží, že to pro ně nemá význam, ale asi ví proč.
Celkem fajn, čárečka trochu zesílila, tak snad to bude dobrý. akorát mě zaráží, že mam 2 druhy testů - Life Light a Mammatest a na každém je ta čárečka úplně jinak silná

mv
23. únor 2011

@martinkka určitě bude čárka už jen sílit... 🙂 Já znám jen Mammatest, jinejjsem si ani nikdy nedělala.

martinkka
23. únor 2011

@mv snad jo 🙂 ten druhý taky vidim poprvé v životě 😲 ale jsou na něm ty čárky daleko slabší než na Mammatestu

lenkacar
23. únor 2011

testuj jednim druhem a budeš klidnější

lenkacar
23. únor 2011

je dobře ,že čárka sílí,tyhle začátky jsou krásné i nejisté

martinkka
23. únor 2011

@lenkacar už mam nakoupený jen Mammatesty 🙂 tyhle zyčátky by byly krásné, kdybych věděla, že to dopadne dobře, takhle mam hrozný strach, že se zas něco pokazí 😒

lenkacar
23. únor 2011

@martinkka krásná je ta naděje ,ale ten zbytek si taky živě pamatuju

martinkka
23. únor 2011

@lenkacar naděje je krásná 🙂 ale zatim stojim nohama na zemi

lenkacar
23. únor 2011

@martinkka to je dobře 😉 někdy to člověku moc pomůže,ale doufám ,že ty vykročíš tou správnou nohou a bude to v pořádku,už dávno nejsem ta ,co se rozplývá na pozit. testem a kupuje hned věci a všude to vykváká,beru to opravdu jako krůček po krůčku ,je to strašná mozaika a když z ní vypadne část jako to měla antoa ,tak to je v prd..to víme všechny

martinkka
23. únor 2011

@lenkacar taky to tak beru 😉 ale samozřejmě doufam, že by to tentokrát mohlo vyjít. Je to všechno strašně složitý a tolik se toho může pokazit, kdo si to neprožil, tak nás asi nemůže pochopit 🙂

lenkacar
23. únor 2011

@martinkka já už si taky připadam jako magor ,tohle si normálně ženská ani nepřipouští že se něco posere ..

martinkka
23. únor 2011

@lenkacar to si asi většina ženských nepřipouští a hlavně ani netuší, co se všechno může stát. Mam známou, která si po první kontrole u doktora v nějakém 8. týdnu koupila kočárek, samozřejmě měla celý těhotenství bezproblémový a rodila na den přesně v termínu

lenkacar
23. únor 2011

@martinkka hm taky znám ☹ a přeju to všem samozřejmě ,ale já už nedovedu taková být

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru