Těhotné i netěhotné po IVF

misi.21
19. led 2011

Tak šup sem holky,všechny jste vítány... 🙂

missbosorka
23. únor 2011

Ahoj holky, jsem zpět, mám to za sebou.... dalo se to prezit, bohuzel mi zapomnela dat sestra injekci, kvuli tomu, ze mam rh faktor negativni ( clovek se porad uci), tak jsme se museli vratit (cca 60 km navíc), ale nejak mi to bylo jedno, byla a je desne hodna, tak jsem se na ni ani nezlobila

Jinak mi rikala o pripadu jedné paní, ktera uz ma za sebou 16 stiumulaci a je v tom už za 400 tis. a asi to neprestane zkouset....

jolcap
23. únor 2011

@antoa no myslím, že by stačilo dát rodinám daňové úlevy a slušné mzdy, jinak mě točí ceny v čechách za věci na mimísky, jezdím do polska a to je i v kamenném obchodě rozdíl, třeba jen umělá výživa

lenkacar
23. únor 2011

@missbosorka mě jí nedal že se to do 10tt nedává ,taky jsem se na to ptala

ejviska
23. únor 2011

Ono mozna pro politiky ani neplodnost neni nemoc. Sak na to neumrem, ze? ☹ A zit se s tim da...Zvlast pokud o takovych vecech rozhoduji chlapi.

martinkka
23. únor 2011

@missbosorka věř tomu, že to nejhorší už máš za sebou 🙂 to je teda uklidňující, že do toho dala už 400000
Já když jsem těsně po revizi brečela mě doktorka uklidňovala, že její sestře se to povedlo na po 7.

ejviska
23. únor 2011

@missbosorka tak hodne sil, at jsi brzo v poradku!
@jolcap to me taky stve... tady je tak strasne levne obleceni a vsechno...

lenkacar
23. únor 2011

@missbosorka kolik jsi měla tt? tohle mi hrozně leželo v palici a ptala jsem se na to extra

martinkka
23. únor 2011

@lenkacar co to je za injekci? ta se dává jen tomu, kdo má krev Rh negativní?

jolcap
23. únor 2011

@ejviska já právě uvažuju, že když to vyjde našetřím a zajedem to koupit do polska, chlap dělá v německu takže vím, že všecny hadry teda hlavně značkový vozí je to levnější

lenkacar
23. únor 2011

@martinkka jojo jsem nula -

martinkka
23. únor 2011

@lenkacar já jsem nula + 🙂 a proč se dává ta injekce?

lenkacar
23. únor 2011

kvůli protilátkám

martinkka
23. únor 2011

@lenkacar aha, to jsem nevěděla

pet.s
23. únor 2011

@antoa jo tak to přesně řekli nám..nevím jak to snášíš ty,ale já se s tím dodnes nemůžu smířit. Nejsem typ, co se v něčem patlá a pitvá.Ale snad milionkrát jsme Bohu položila otázku, proč zrovna on nedostal šanci žít a proč zrovna já tohle musela prožít. Terezka se narodila skoro do roka a do dne, co umřel její brácha. V den ročního "výročí" jsem jen stála u malé u inkuátoru a brečela a brečela. Naši mi říkali, "Terezka ti to vynahradí. Kdyby se to nestalo, tak nemáš Terinku". což je pravda,ale v mém srdíčku mám vlastně 4 děti. Dvě adoptované(už jsou habáni), andělíčka Matyáška a tuhle kočičku Terezku.
Nechci litovat nebo být zajímavá,ale já na toho špuntíka, co mrskal nožičkama na ultrazvuku a pak druhý den nebyl, nemůžu zapomenout. A vlastně ani nechci. Nebyl tu už zhluk buněk: měl nožičky, ručičky, měl srdíčko. pro mě to byl živý tvoreček a já ho nedokázala ubránit před nějakou pitomou náhodou? Achjo. Achjo.Achjo.

pet.s
23. únor 2011

@missbosorka s námi na diskuzi chodila paní. Bylo ji přes 40. S manželem se rozvedli po 20letém bezdětném manželství. Měla přítele a snažili se o umělko. paní byla prodavačka, takže plat malej.Ale přesto šetřila na každý pokus a vše jako samoplátce. Dokonce už pak ji nabízeli dárkyni. Ani nevím jak to s ní dopadlo,ale byla můj vzor. Velká statečná bojovnice.

pet.s
23. únor 2011

@lenkacar no fuuuu, rasisto, jak kvůli černejm? 😀 😀 Já mám doma dva černý barvou pleti a ty druhý dva jménem 😀 jediná bílá jak pletí, tak jménem jsem tu já. Vždycky jim říkám, že až mě na...tak založím kukuxklan. 😀
Holka, taky jsem dřív měla podobný názor,(teda bez těch černejch- spíš jde o nepřizpůsobivé), ale když se koukneš nahoru, jak tam tečou prachy, jak bují korupvce. Tak tak se hrabou Ti nepřizpůsobiví se svýma podporama z našich daní.

missbosorka
23. únor 2011

@martinkka asi jsem to napsla blbe, to nebyly slova utechny, bavily jsme se o tom, ze ja si chci dat pauzu, odpocinout a tak..... byl to prvni pokus..... jedno ctyrbunecne embryo se chytlo, bohuzel nevydrzelo.... priroda to tak chtela a ze za kazdou cenu mit dite nechci... ve smyslu na ukor sveho zdravi, at uz dusevniho nebo fyzickeho.... tak proto uvedla tento pripad
@lenkacar no ja o tom vubec nevedela, tak jsem prijela, nechala si pichnout a pak az mi bylo detailne vysvetleno, byla jsem asi 3 tt, takze hodne malo. kdyz mi volali, ze zapomneli, tak mi jen rekli, ze se to musi pichnout do 72 hodin a ze by mi to mohlo ohrozit dalsi tehotenstvi....... ale jak vime, praktiky jsou vsude jine..... takze se neznepokojuj

Jinak Vás pozdravuje muj pritel, zacina na Vas pekne zarlit 🙂

ejviska
23. únor 2011

@pet.s takze ty dve velke deticky jsou adoptovane, jo? To mas muj velky obdiv! Ja bych to asi nedokazala..ale ja jedno vlastni mam a to je uplne jine. Kdybych nemela zadne, tak bych mozna rikala neco jineho.

lenkacar
23. únor 2011

@pet.s vůbec nejsem rasista 😀 ,ale asi víš jak jsem to myslela 😉

pet.s
23. únor 2011

@ejviska jojo , mám je od mala. Jsou to napůl Kubánci. Jsou to zlatíčka. Nikdy jsem neměla pocit, že by nebyly moji,ale přece jen jsem chtěla tady nechat svůj genový otisk.Prostě ta touha je silnější. A rozdíl mezi pravou mateřskou láskou a mateřskou láskou k adoptovaným dětem teda u mě rozhodně není. Dokonce bych řekla, že jsme si první dceru užívala ještě víc než Teroušku.

lenkacar
23. únor 2011

@missbosorka já prostě nemám v naše zdravotnictví vůbec žádnou důvěru .. 😠 je to tak ..ona je ta injekce drahá vim to

lenkacar
23. únor 2011

@pet.s jinak děti maj kouzelnou barvu 😉 taky bych chtěla být opálená 😒

jolcap
23. únor 2011

@pet.s jsi dobrá, já bych se asi bála,ale měla jsem kdysi období kdy jsem chtěla dělat náhradní mamku v sos vesničkách,ale jsem šťastná za Zuzku i když jsme na ní byla sama
jinak k tématu ti tvý nepatří do sorty problémovejch

martina_z
23. únor 2011

@ejviska V Britanii jsem nastesti nikdy k doktorovi nepotrebovala, ale slysela jsem spoustu desnych historek. Rika ze, ze v UK dostanes kvalitni zdravotni peci jen kdyz jsi pes nebo kocka 😉 Tybrdo, tak 5tis liber predcilo i me ocekavani. Krome obleceni je u vas drahy vsechno. Kde presne bydlis?

missbosorka
23. únor 2011

@lenkacar musim priznat, ze mi tuto kliniku mame jak to rict, trochu protekcne, takze ja panu primari naprosto duveruji, coz si myslim, ze je v teto "veci" vice nez dulezite a proto jsem tak nejak klidnejsi.... proste mu verim a to je pro me moc, zkratka vim, ze me neocura a proto se ani na spousty veci neptam nikterak detailne

v minulem centru, kdyz jsem sla na prvni iui ztratily holky na sesterne kartu, hledaly ji asi pul hodiny, do toho si telefonovaly ze bez karty mi to neudelaji........ja na to nachystana, dovolenou jsem si vzala..... byla jsem tak vytocena, ze jsem vedela, ze se to proste nepovede a uz jsem tam nikdy nesla

antoa
23. únor 2011

@pet.s přesně jak píšeš, na uzv NT+ nám ukázal dr. jak se mrská, dívejte tady má ručičky, prstíčky, srdíčko nádhera a má díru v hlavě, musíte to dát pryč. ani nevíme co to bylo a místo fotky miminka za kterou jsme zaplatili nám dal fotku té díry v hlavě. Nejhorší bylo čekat 5 dní na revizi a jít na sál s myšlenkou, že ve mě rozervou živé miminko, aby mi jej vyndali z těla. Nevím zda se ta rána zacelí, je to skoro měsíc. Některý den je to celkem ok, ale třeba dneska jsem při 5ti minutovém venčení pejska potkala 4 maminy s kočárky. Tak si říkám proč ony a proč ne já?......

lenkacar
23. únor 2011

@antoa ☹ moje mimi taky měly ruce a nohy ,ale umřely aspon samy

martina_z
23. únor 2011

@antoa @pet.s Holky, je mi to tak strasne lito ☹ Achjo, ze se takove veci vubec muzou stat...
😢

missbosorka
23. únor 2011

@antoa promin, oproti Tobe jsem toho tolika nezazila, ale rikat si, proc ony a proc ne ja..... zacatek konce.... a nikdy nevis, co trapi je

me drzi nad vodou to, ze ja sama jsem mamky čtvrtý dítě po ségře, starší o 13 let, neměla problém s otěhotněním, ale s udržením, navíc vždy potrácela poměrně ve vysokém stupni těhotenství ( 3 měsíc a víc)...... děláme si z toho srandu, že předemnou byli kluci a ty toho tolika nevydrží, že jsem prostě měla přijít já..... taky mám s mamou skvělý vztah a v těchto chvílích mi je ona s přítelem velkou oporou..... a protoze ja jsem jeji dite, nechci ji trapit a tak u toho snazeni taky myslim na svoje zdravi.... kdyz jsem to vymodleny dite, který nakonec jeste prenasela. Doktor ji tenkrat rekl, kluk by to nevydrzel..... Taky mi vzdy rika, u tech trech jsem byla uzkostliva, hned jsem zustavala doma a to ze jsem otehotnela s tebou jsem vubec uz necekala a taky jsem si rekla, zadny nervy, do tretiho mesice chodila do prace a pak az zustala doma .... a jsem tady

pet.s
23. únor 2011

@antoa koukám úplně stejné pocity. perou se ve mně pocoty jako, že jsem nejhorší máma,že jsem ho dala.Že jsme ho měla bránit a o to víc, že byl nedokonalý.Že jsem měla ho nechat v sobě dožít a zemřít a ne ho nechat vyrvat po kusech.
Ale neboj, člověk může upadnout na kolena, ale musí vstát a jít dál. Říkám, že rána sice už tolik nebolí,ale mám ji na duši pořád. Neboj, taky budeš maminka. Jdete do dalšího umělka?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru