Těhotné i netěhotné po IVF

misi.21
19. led 2011

Tak šup sem holky,všechny jste vítány... 🙂

mv
23. únor 2011

@martinkka má něco do sebe, to jo, jen mi to štve.Klukovi je za pár dní 15let a mohla to být poslední naše dovolená společná,příští rok se na nás už vyprdne.letos ještě měl zájem s náma jet.

missbosorka
23. únor 2011

@lenkacar ja jsem nastoupila na kliniku loni v breznu a porad se nevzdavala myslenky prirozene, dosud jsem se nevzdala, takze jsme prodelali nekolik iui, asi 4, vidite, ani si to nepamatuju presne, a do toho jsem chodila a rikala jsem, chci imuno..... doktor rekl, ze to u ivf se da osetrit ......... nepamatuju cim, ale ok, poslu Vas - vysledek ok, pak jsem prisla, ze chci vysetrit vejcovody, jsem po slepaku, pic.... jeho kolegyne mi prave doporucila ten ultrazvuk, na laparo jsem nechtela kvuli narkoze.... a vidite, uz mam v tomto roce za sebou dve... byla to hruza - vysledek ok, sperma zadnej zazrak, ale taky zadna hruza a hodne se mu to meni..... na nej fakt pusobi i blby nachlazeni.....folikuly normos, cysty nemam, takze tak
Ale abych se zastala doktora, on kvuli nam, abychom meli uz mico, tak to ivf chtel urychlit, to jen ja, ze jsem porad bojovala za prirozenou cestu.... ale vzdy mi vysel vstric...a imuno jsme platili 600

martinkka
23. únor 2011

@mv no právě 😒 a pak jim má člověk důvěřovat...nevim, co by jim udělalo poslat nás na pár vyšetření..ja pravda, že na genetiku nás poslali hned po 1. návštěvě CARu, hysteroskopii a hydrolaparoskopii mi nabídli po 1. neúspěšném IVF - nevim, proč mi to neudělali před ním...ale k imunu se nějak nemají

antoa
23. únor 2011

@pet.s taky si to říkám, že jsem to malý měla nechat dožít, ale rozum mi říkal ne!!! pak ho třeba ještě rodit, víc se upnout....to ne mozek zvítěžil, ale....
mám 2 v mražáku, tak uvidíme dle genetiky snad půjdem v červnu...

martinkka
23. únor 2011

@missbosorka taky jsme zkoušeli asi 6krát IUI - doufala jsem, že by to mohlo jít skoro přirozeně, protože nemáme nějaký vážný důvod, proč to nejde, já jsem OK, jen mam vyšší prolaktin, ale beru na to prášky a mam ho v normě, přítel má trochu horší spermio...morfologii i počet v pořádku, jen jsou trochu línější

martinkka
23. únor 2011

@antoa bylo to asi těžký rozhodnutí, ale udělala jsi to dobře...takhle je to určitě lepší pro tvojí psychiku, kdyby jsi ho nechala dožít a pak ho třeba musela rodit mrtvé by bylo určitě daleko horší

mv
23. únor 2011

@missbosorka argument CARů na zbytečnost imunity bývá, že stejně nasazují prednison na IVF i tak, ale to neudělají většinou ty nutných 6 neděl před a dát prednison až na stimulku je pak k prdu. o čemž se samozřejmě nezmíněj.

mv
23. únor 2011

@antoa taky myslím, že jsi se rozhodla správně.Uvidíte podle výsledků, hodně to bývá náhodné.

martinkka
23. únor 2011

@mv u nás v CARu Prednison vůbec nedávají, dávají ho jen tomu, kdo musí kvůli špatnýmu imunu...ale taky jsem slyšela, že dávat ho jen od stimulky je stejně k ničemu...chtěla jsem se tentokrát doktora zeptatm jestli by mi ho nedali, ale nemohla jsem si vzpomenout ani na ten název léku ani na to slovo IMUNO, tak jsem se neztrapňovala, že ani vlastně nevim, na co se chci zeptat ...asi působí ty narkózy, tak jsem občas jak debil 😀

mv
23. únor 2011

@martinkka u nás ho teoreticky prý dávají, co mi doktorka tvrdila,ale prakticky, co si píšu s holkama na emiminu,tak ho měla jen jedna z 8 co tam chodí.

mv
23. únor 2011

loučím se, jdu se věnovat manžílkovi.... 😀

martinkka
23. únor 2011

@mv pak aby se v tom člověk vyznal 😲
ale i přes to všechno jim věřim, že snad ví, co dělají 🙂 kdybych jim nevěřila, tak by ani nemělo cenu tam chodit

jolcap
23. únor 2011

@martinkka já si taky říkám, že snad vědí proč to dělají, na druhou stranu před několika lety by se s námi nikdo nezabýval, prostě to nejde tak budeme bez dětí, nebo je nebude mít třeba ve vyšším věku

martinkka
23. únor 2011

@jolcap přesně tak, můžeme být rádi, že jsou dneska takový možnosti...pořád si řikam, že je přece i v jejich zájmu, aby se to povedlo, od toho tam jsou

missbosorka
23. únor 2011

@mv prednison, to je ono
@martinkka tak to vypada, ze to mame asi tak nejak dost podobny, ten prolaktin se zjistuje, prosim, z ceho? Na klinice nic nerikali, ale rikal mi to "saman", jeden pan, ke kterymu chodim, pul hodiny mi macka chodidla a pak me masiruje a do toho me rengenuje 🙂)) a jednou mi povida, mate zvyseny prolaktin, a ja a jak se ho zbavim, a on: uz to delam a zacal mi tlacit na bod na chodidle 🙂))

missbosorka
23. únor 2011

kdyz jsem sla na ivf tak jsem mu to napsala a on nas podporoval na dalku..... na tohle zadna z Vas neveri?

jolcap
23. únor 2011

@martinkka to jo,ale na druhou stranu je v týhle oblasti tolik nejasností proč se to nepovede nebo proč to není podle učebnice, to by přeci byli rádi mít 100% úspěšnost

jolcap
23. únor 2011

@missbosorka já moc ne

martinkka
23. únor 2011

@missbosorka zjistili mi to zkrve, když mi dělali hormonální profil ... když byl zvýšený poprvé, tak mi řekli, že občas může vylítnout a že to nemusí nic znamenat a že to zkontrolují znova za 14 dní, byl zas zvýšený, tak jsem dostala a prášky a mam ho už v normě...žádný přznaky jsem neměla, nepoznala bych to sama na sobě, tak se na to zeptej

martinkka
23. únor 2011

@jolcap jasně, že neznají ještě věechny možný zádrhely, který se můžou stát, občas to chce prostě příroda jinak, ale i tak je to úžasný, co už dneska všechno umí ...před 30ti rokama by nám tak řekli, měřte si bazální teplotu a nazdar

missbosorka
23. únor 2011

@martinkka jo jo, zeptam, zajimavy, hormonalni profil mi delali a nic nerikal, tak nevim jestli u samana to byla nahoda

ja si beru ze vseho takovy pro me normalni stred, takze necemu se mi verit chce, necemu ne, ale i kdyby to byla blbost, me to tak uklidnuje, kdyz vim, ze nas podporuje.. psychika ok a o to jde, ne? mozna placebo, ale proc ne

martinkka
23. únor 2011

@missbosorka nevim, jestli na takový věci věřim, nikdy jsem se nesetkala s něčim, co by mě přesvědčilo, abych tomu věřila...ale chápu, že tomu někdo věří a kdyby nic jinýho, tak to určitě pomáhá aspoň jako psychická podpora 🙂

missbosorka
23. únor 2011

jeste, ze nejsme v Polsku

martinkka
23. únor 2011

@missbosorka určitě se zeptej...kamarádka chodí do jinýho CARu než já a taky jí zjistili vyšší prolaktin, ale nijak to neřeší...řekli jí, že si tak moc přeje otěhotnět, že už se tělo nachystalo 😕 taky zajímavý výklad

martinkka
23. únor 2011

@missbosorka proč v Polsku?

jolcap
23. únor 2011

@martinkka a mě by se vysmáli že jsem si měla vzpomenout dřív at se těším na vnoučata, příroda má v tomhle oboru velkou moc a zdánlivě nemožné se povede a banální je odkázáno k neúspěchu

martinkka
23. únor 2011

@jolcap tak tak...doktoři umí skoro zázraky, ale příroda je prostě nad nimi

missbosorka
23. únor 2011

@martinkka a jsme u toho, vidis, nekde to vedi a neresi... ja to nechapu, preci v zakladnich vecech by mel byt jednotny postup.....

missbosorka
23. únor 2011

@martinkka blaznivy katotlici ivf nemaj, zakazano

jolcap
23. únor 2011

@missbosorka v každým CARu mají jiný postup a způsob jak řešit problém

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru