Těhotné i netěhotné po IVF

misi.21
19. led 2011

Tak šup sem holky,všechny jste vítány... 🙂

martina_z
23. únor 2011

@ejviska To vim, ze jsou staty, kde je IVF mnohem drazsi. Ale psala jsem hlavne o tom, ze mi prijde zvracene, ze je tu zadarmo odvykani z drogove zavislosti az do halejuja, pritom hodne narkomanu ma jasnou strategii ne se vylecit, ale jen si snizit toleranci, aby mohli mit zase nizsi davky a tolik je fetovani nestalo. Jak je to s lecbou zavislych v UK? Mimochodem, v Belgii je spoluhrazenych z verejneho pojisteni 6 cyklu IVF a v Izraeli tolik cyklu, kolik zena potrebuje, aby porodila aspon 1 dite. V Italii se zase nesmi embrya mrazit a musi se vsechna vyuzit pro transfer.

olasek
23. únor 2011

@jolcap tak to je prima....kdy budeš testovat? Kolik ti je, že píšeš o věku?

olasek
23. únor 2011

@martina_z tak to koukám, to jsem vůbec nevěděla...zajímavé info....u nás by to taky měl někdo přehodnotit....!! Ale pochybuju takže budeme šetřit ...

jolcap
23. únor 2011

@olasek no já mám takovej ten opačnej problém moc se mi do toho nechce raději žiju ve sladké nevědomosti,ale ne asi nejdřív v pondělí, a v červnu mi bude 40

martina_z
23. únor 2011

Ona je taky v kazdem state jina kupni sila, to srovnavani na penize trochu pokulhava...ale Nemky a Rakusanky hodne jezdi k nam, kde se jim to porad vyplati. Jenze co je pro ne ralativne levne, to je pro par napr. ucitel + zdravotni sestra hodne drahe ☹ Asi pred rokem nebo pred dvema nejakou veprovou hlavu v parlamentu napadlo, ze pojistovna bude prispivat jen na 1 IVF. Nastesti to neproslo, ale bylo by to teda vrcholne nespravedlive. Platime dane a destitky tisic do zdravotniho pojisteni a vubec nevime, kde ty prachy konci. Strasne se plytva a pak chybi penize na dulezite veci. Reforma zdravotnictvi mela byt uz davno, jenze nikomu se do toho nechce. Idealni by byla nizsi mira spoluucasti a komercni pojisteni.

Na druhou stranu budme rady, ze nejsme v te Italii, tam ma chlap smulu, pokud si chce nechat zmrazit sperma. Proste se to tam nesmi a kdyz ma chlap rakovinu varlat, uz nikdy mit svoje vlastni deti nebude.

martinkka
23. únor 2011

@martina_z někdo by měl ten náš systém přehodnotit...ani jsem nepochopila, že nechali porodné jen těm nízkopříjmovým matkám, takže ho ti naši spoluobčané stejně dostanou, sice jen na jedno dítě, ale i tak...a většina z nás ho nedostane

jolcap
23. únor 2011

@martinkka jsem holky zastánce bud porodné všem nebo nikomu, takové ty řeči,že na druhé můžete mít schované věcičky jsou taky blbost, a že porodného zneužívá určitá skupina lidí to víme, měli by podposovat slušné rodiny kdy rodiče pracují a starají se

martina_z
23. únor 2011

Porodne at klidne neni, ale at snizi prime dane...

olasek
23. únor 2011

@jolcap souhlasím se sladkou nevědomostí takže já to nechám až na středu nebo čtvrtek...nechci být zklamaná popř. tak brzo 😒 Na věk nemysli...pokud ti organizmus šlape a máš vajucha tak na mimi je vždycky šance 😉

lenkacar
23. únor 2011

@olasek ty jsi vydovolenkovaná tak doufám ,že se to ted povede

olasek
23. únor 2011

@lenkacar však já taky, Leni!! Člověk se trmácí takovou dálku, aby si tělo odpočinulo tak snad to bude mít výsledný efekt 😀

petral
23. únor 2011

děkuji moc za útěchu, jste hodné.... mimochodem nemáte některá zkušenosti s tím Estrofamem?? V příbalu jsou krásné vedlejší účinky, takže vše vypadá poté jako těhu + ti padají vlasy ☹

martinkka
23. únor 2011

@jolcap taky jsem pro, ať ho nechají buď všem nebo nikomu nebo jak říká
@martina_z ať ho klidně zruší a sníží přímé daně

pet.s
23. únor 2011

Ha, koukám, že se tu rozjelo téma o cenách za IVF. Tak to se mě týká. Naše snažení začalo před 6 lety. Nejprv proběhlo několik stimulací bez dobrých folíků, takže jsme sice dopaltili na každou stimulaci cca 20tisíc, ale bez výsledků. Pak z jednoho pokusu byly umrněné 4 folíky, z toho 3 oplodněné,vkládaly se dva a nic z toho. Zaplacena stimulace. Další pokus, opět 20 tisíc na doplatcích za stimulačné hormony. Z toho se mi povedlo otěhotnět. Bylo mi 39 a už mi jediná pojišťovna VZP přispívala na IVF. Ostatní do 38 let+365 dní. Bohužel ale malý byl velmi postižený a došlo k ukončení těhu. Přesně 3 týdny před mými 40 narozeninami. Takže pokud bychom chtěli další pokus, tak už jako samoplátci. Dr volala i do pojišťovny, ale vyjímku nepovolili. Byla jsme úplně na dně. Neměla jsem žádné biologické dítě, a k tomu bolest z toho jak dopadlo tohle těhu....Můj muž mi slíbil, že půjdeme do dalšího pokusu. Stál nás celkem 70000,- ale povedla se nám z něj holčička Terezka. Muž si ji dobírá, že když spočítá celé snažení, tak stála tolik, co nově auto.-)))))))))
Ale čert vem prachy, máme vysněné a vytoužené miminko a to je důležité.
Ale člověka to se.... když vidím, kam se cpou prachy v tomhle státě, ale na tohle nejsou? Jenže co, ten krásný úsměv, co se na mě culí z postýlky stojí i za milion.-))))))Takže hlavu vzhůru a do boje. Držím vše palečky.-))))))

pet.s
23. únor 2011

@jolcap na věk nehleď. Terinka se mi narodila měsíc před 41 narozenima. A otci Terezky ted bylo 66 a máš vidět jak si ji užíváme. Slaďušku.

lenkacar
23. únor 2011

@pet.s je krásná

martinkka
23. únor 2011

@pet.s právě jsem si přečetla tvůj deníček, malá je nádherná, přeju hodně štěstí 🙂

ejviska
23. únor 2011

@lenkacar ano, ale na IVF jsem byla v CR.

jolcap
23. únor 2011

@pet.s jé díky, je hezoučká, no moje babička měla tátu ve stejným věku, takže se to třeba dědí,ale dr. mi říkal, že když v rodině někdo měl děti pozdě je to lepší

pet.s
23. únor 2011

@martinkka děkuju..no jo to už jsou jen vzpomínky.))) jsem neskutečně šťastná. Mám pocit, že už se 5 měsíc vznáším na růžovém polštářku.Děsně to letí. Ještě jsem si nezvyjkla, že máme doma miminko a už ji jde na půl roku.-(((Nechci aby mi stárla(((

pet.s
23. únor 2011

@lenkacar a staršně hodná,ví, že má staré rodiče, tak je zlatíčková. neznám probrečené noce.Spí jak Budulínek. 😀

jolcap
23. únor 2011

@olasek no jsem zvědavá třeba to vydržím i o nějaký den dýl, spíš je ten věk blbej že si moooc přeješ aby to hlavně vyšlo hned a stihlo se to

martinkka
23. únor 2011

@pet.s aspoň vám to předchozí trápení vynahradí, když je hodňoučká 🙂

ejviska
23. únor 2011

@martina_z jak je to s lecbou zavislych v UK to netusim 🙂 Ale to je v necem tak socialni stat, za je o ne jiste dobre postarane. Ono se uz o tom mluvilo i u nas, ze by hradili vice cyklu, jenze pak reknou, ze jsou to vyhozene penize, ze kdyz nekomu nepomuzou na 3x, tak uz nepomuzou.... I kdyz to neni pravda, nekomu vyjde treba 5.IVF.
Jak resi v Italii ta embrya, to je transferuji nekomu jinemu?
Tak komercni pripojisteni melo byt uz davno, to je jasne. Druha vec je, ze to co si da kazdy jednotlivec na zdravotnim pojisteni mesicne je "nic", potom bude treba mesic na ARo a bude to stat vic penez nez tam "sam dal" za 10 let... ale to je o tom, ze zdravotnictvi je na principu solidarnosti. Proste penize od "zdravych" se spotrebuji nemocnym. Druha vec je, ze vsechno je dostupne pro vsechny a plytva se penezi.
Porodne klidne at neni, ale mohli by dat ulevy na danich nebo tak neco.. stejne je porodne z nasich dani.. jenom prelevani penez.

ejviska
23. únor 2011

@martina_z ja myslim, ze pro anglany je to ivf taky drahe, ja nevim, jestli maji moznost nejake uhrady treba s komercnim pripojistenim, ale tech 5tis liber to je velky ranec, treba nekolikamesicni plat sekretarky ( mozna i pulrocni)
No a jak vsechny vime, tak CARy jsou plne Americanu, Anglicanu a Rusu, takze porad v Cechach za pusinku. 🙂

lenkacar
23. únor 2011

@ejviska jo to jsem pochopila že ivf v česku 😉

antoa
23. únor 2011

Ahoj holky, zdravím Vás po dvou dnech. V práci obhajujeme ISO a děláme k tomu akreditaci JAHO tak máme šrumec. Ještěže jedu příští týden na týden relaxovat do lázní.
@ejviska já si myslím, že stát raději zaplatí za feťáka, který ohrožuje společnost. Kdežto neplodná ji nijak neohrozí. ☹
@pet.s máš krásnou holčinu, závidím i přeji 😉 , četla jsem tvůj deníček. Já musela na revizi před 3 týdny v 13tt ze stejného důvodu jako ty, někdy mám pocit, že to byl jen sen....nyní čekáme na výsledky z genetiky plodu, ikdyž nám předběžně řekli, že to byla blbá náhoda ☹
@jolcap ať si porodné nechají, ale ať zvýší rodičák ne? 😉

lenkacar
23. únor 2011

@antoa kvůli černejm na to doplatí všici ,no je to tak ..

martinkka
23. únor 2011

@lenkacar doplatíme na to všichni a oni se maj nakonec stejně nejlíp 😒

ejviska
23. únor 2011

@lenkacar 🙂 Ja mam ceske zdravotni pojisteni. A s tema bych se ani nedomluvila. Tady je to zdravotnictvi dost silene, v cesku je proti tomu luxus!
@antoa ja si nevic myslim, ze to IVF ani neni tak silene drahe... kdejaka lecba je mnohem drazsi. Navic, kdyz je to limitovane poctem, tak to je max. na hlavu treba 250 tis.??? To neni zase takova suma v tech miliardach

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru