Těhotné i netěhotné po IVF

misi.21
19. led 2011

Tak šup sem holky,všechny jste vítány... 🙂

vera5
11. únor 2011

@antoa Jo jo první IVF.Na Obi jsem zatím spokojená,IUI mi dělal Vrána a IVF Crha, jinak konzultace mám se Sochorovou/Čadovou a sestry jsou také fajn. Je mi 33 let a tak na to dost tlačím ☹. Nevíš ještě co je to kvalita transferu 1/1?

antoa
11. únor 2011

@vera5 to je nějaká kvalita zavedení...já u prvního ivf měla dvojkovou kvalitu, jinak 1/1...taky těm zkratkám moc nerozumím a na netu to taky nenajdeš. Já ráda chodím k Vránovi. Sochorová je suprová, ale jak se pořád usmívá a říká jak je vše ok tak se jí zapomenu vždy na polovinu věcí zeptat. K Crhovi chodím strašně nerada. U OPU a ET je báječnej, nic mě u toho nebolí, ale na konzultacích ho nerada vidím, páč pořád mumle a já mu moc nerozumím a vše z něj musím páčit. Sestřičky jsou báječné. Jedna je moje spolužačka a druhá manž. známá tak tam chodím jako domů 😀 hlavně po těch letech...
Mě je 30 a mm 38 takže také tlačíme na pilu, ale tedka to zatím neřeším, potřebuji znát hlavně výsledky z genetiky plodu...jestli má další KET vůbec cenu. A jsi někde poblíž Brna? Já jsem z Adamova

monnn
11. únor 2011

hele holky to co tady píšete to berete po ET nebo už před já po ET brala než prednison a zaváděla utroš a to vlastně hned po OPU 😉

martina_z
11. únor 2011

@monnn Utros jsem brala uz od OPU. Az do negativniho krevniho testu.

vera5
11. únor 2011

@antoa Já od Mikulova. Jsem z těch zkratek zblblá, mám strach, že je to odepsané k neúspěchu,ale říkám si, že přece by mi nezavedli embryjka, která jsou nějak špatná, co si o tom myslíš?Sochorová je super, vždycky uklidní.Já jsem právě na diskuzi četla, že Crha mumlá, tak se na něj soustředím a docela mu rozumím, při zákroku je takový hodný a citlivý. Ta genetika trvá dlouho, že? Budu Ti držet palce ať jsou výsledky v pořádku!

monnn
11. únor 2011

@martina_z utroš jsem já brala od OPU až do odvolání 😀 ,myslím,že ho holky vysazujou ve 12.týdnu já tak daleko nedošla takže jsem ho vysadila před revizí 😒 a ten prednison jsem vysazovala postupně prý kvůli ledvinám 😕 no a ty injekce co jste tady jmenovali či léky to se bere po nebo před 😅 já vím každý CARto má jiný

petapal
11. únor 2011

@antoa no doufam,že to už jsou posledni hormony a v pondeli budou folikuly krasne velke a naplanuji odber ja se tak tesim a zaroven bojim

kamcatkakoc
11. únor 2011

Ahojte holky 🙂 pročítám si vaše příspěvky a jsem moc ráda,že taková diskuse existuje. Nás čeká první IUI a už jsem začala píchat injekce. Moc nedoufám,že by nám hned 1.pokus vyšel, ale co když 😉
Je tu některá ze Zlínska?

petapal
11. únor 2011

holky hloupa otazka ,ale musej byt sundane gelove nehty na odebirani vajiček v narkoze

vera5
11. únor 2011

@petapal To nevím, jen jsem musela být nenalíčená, nesměla jsem mít lakované nehty a na sobě šperky. Jinak sundané všechny náhrady, ty jako nemám, jen to píšu, myšleno náhradní zuby a tak 😉 , ale gelovky, tak to nevím, snad ne, to Ti neupadne při narkóze, radši se zeptej lékaře.

martinkka
11. únor 2011

@petapal já jsem byla na punkci 3krát, mám gelový nehty a nikdy nikomu nevadily 🙂

lenkacar
11. únor 2011

😀 😝 @martinkka já bych nehty taky neřešila ..at se mrknou na lůžka u nohou ,když chtěj 😀 😝

martinkka
11. únor 2011

@lenkacar taky si myslim 🙂

antoa
11. únor 2011

@vera5 genetika by měla být během března. Jo Crha je citlivý.Při 1IVF mi z 8 vajec zbylo jedno embryo pochybné kvality a dvojková kvalita při Et. Mohli mi ušetřit jeden pokus, ale já tomu tehdy nerozuměla, tak jsi jak tupá ovce na porážce vděčná za vše...
@monnn těšila jsem se na vysazení utroše, v 12tt jsem si libovala, že to nemusím už konečně zavádět a nakonec stejně v 13tt konec...
@petapal držím pěsti
@petapal ne jen odlakované
@lenkacar 😀 - u nás v caru jak vlezeš na sále na kozu, tak Ti natahují návleky po kolena, prý aby Ti bylo teplo, ale já myslím, aby jim nesmrděly 😀

lenkacar
11. únor 2011

@antoa u nás je máš až pod prdel ,tak nevim 😀

antoa
11. únor 2011

@lenkacar 😀

vera5
11. únor 2011

@antoa Asi tak, člověk pořádně nemá informace, tak jen kouká a čeká co se s ním děje. Říkala jsem si při inseminaci, vstříknou to tam a budu těhotná.....nic. Pak při IVF jsem si říkala dají tam embryjka a bude hotovo a teď stejně zase obavy, protože mezitím zjistí, že jsou různé kvality embryjí, kvalita přenosu a atd.Pořád něco a pořád se ty naděje a procenta menší....asi pracují nervičky. No, ale jsme tu bojovnice, tak musíme bojovat🙂

lenkacar
11. únor 2011

@vera5 to si asi říkáme všechny.. 😖 ale občas to někomu vyjde,jsem hrozně ráda za baronka ,protože mi ukázala že ket není beznadějný

lenkacar
11. únor 2011

@antoa já jsem ty punčochY posledně fakt vytáhla až k pipce a na koze mi je sestra rolovala níž 😕 coco jsem se chtěla pojistit proti tromboze 😀 😀 😀 ,málem jsem je měla jak pás cudnosti ,asi by se mu skrz blbě strkal katetr 😕 😀 😝

monnn
11. únor 2011

@vera5 jj to jsem si říkala taky jedna návštěva v CARU a budu těhule a už mám nacestováno IVF a těhule nejsem ☹ ale jak píše Léna všichni jsme si mysleli jak je to jednoduché,ale ono je to někdy běh na dlouhou trat - ovšem u Tebe to může být jiný 😉
@antoa hm právě,já se zas radovala,že mám // HCG taky OK a bylo mi to prd platný ☹
@lenkacar hele tak mě v CARU punčošky nedávali aspon o tom nevím,ale když jsem byla vna reviz to jsem taky měla jak pás cudnosti 😀
@kamcatkakoc čau,já jsem sice ze Zlínska,ale CARtam nenavštěvuji páč tam nedělaj PGD - alespon ne na N1

lenkacar
12. únor 2011

@monnn já je měla při každém uspávání punčochy a štípali mě jako prase ..já a moje alergie 😀 ,takže na ně bych nezapomněla

martina_z
12. únor 2011

se zas osypu pokazdy, kdyz mi daji naplast, brrr

Jinak puncochy musim mit taky, kvuli otokum nohou a riziku trombozy. Ale aspon je mi hezky teplo 🙂

monnn
12. únor 2011

@lenkacar @martina_z krásný den holky! no právě já taky prvně koukala,že nemám punčošky,po druhý sem to brala jak to je - sem si říkala možná je to tak krátká doba,že jich není potřeba ale na reviz jsem je měla a ta nebyla zas o tolik delší,kdo se v tom má vyznat,každopádně má mamča trombozku měla a punčochy taky,se budu už bát ☹ ale jinač bych je brala ovšem jiný barvy m ipřijde že v nich mám nožky hubenější-hezky stahujou 😀 😝

sponiarka
12. únor 2011

@lenkacar ahoj já měla taky pokaždé punčochy taky mě moc štípaly

misi.21
autor
12. únor 2011

Ahojky,tak co je nového?? Co kuchtíte?? Já dostala hroznou chuť na zapékaného pangyse na smetaně s kukuřicí,mrkví a br.kaší... Slintám jen o tom mluvím. jdu dodělat brambory,ať se můžu nadlábnout 🙂

antoa
12. únor 2011

já měla při revizi jen zabadážovaný nohy po kolena obinadly a u OPU vždy jen textilní volné návleky na nožky, žádné punčochy a bandáže...
Dneska bude k obídku br. kašička a štěkaná 😀

@vera5 taky jsem chodila z počátku do caru nadšená, Sochorová mi neustále říkala jak je vše nádherné, jak vše roste a pak bum a nějaká krpa působící jako facka, která tě vrátí zpět na zem do reality. Od 2IVF chodím do caru jako realista, ale Sochorová mi říká, že jsem sarkastická, ale je to jen to, že se nechci navnadit a pak bum, nějak se tím bráním před dalším zklamáním 😉

vera5
12. únor 2011

@antoa Tak, tak při IUI jsem taky byla taková nadšená, každý mi říkal, jak jde vše dobře, no výsledek negativní. Teď při IVF jsem spíše plná obav, člověk si dá ty informace dohromady, čte různá fóra a je jasné, že tak žhavé to se mnou není dle výsledků, hodně folíků, málo vajec, kvalita embryí no nevím, příjde mi, že jsem měla málo buněčná embryjka. Asi jsem taky sarkastická a to jsem s IVF na začátku, 3.den po transferu.

No já toho dneska pojím hodně, odběr vajíček jsem měla na narozeniny, tak jsem neslavila, takže odpolko dojde rodinka na chvilku a nadlábnem se dobrotama, tentokrát budu bez vínka uffff.Tak bych si dala dvojku 🙂.

antoa
12. únor 2011

@vera5 myslím, že jedna dvojka Ti neuškodí...tak vše nej a přeji ten nejhezčí dárek, ať to vyjde do úplného konce!!! Někdy se i embryjka nižší kvality uhnízdí lépe než ty vysoké kvality. Nezoufej a věř!!!

vera5
12. únor 2011

@antoa Uvidíme, musíme čekat 😉

petapal
12. únor 2011

ty jo holky nerviky začinaj pracovat klepu se na ten ultrazvuk v pondeli ,ale mam strach z odberu a že to nevyjde to je asi normal u vsech co

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru