Těhotné i netěhotné po IVF

misi.21
19. led 2011

Tak šup sem holky,všechny jste vítány... 🙂

jolcap
27. únor 2011

@mv
@lenkacar no jasně smrtelná nemoc pro chlapa na sedm,ale ženská je jen doma a stihne všechno uklidit navařit vyprat a vyžehlit

mv
27. únor 2011

tak udělám ještě rodince ke sváče ovocnej salát s jogurtem a ořechy,vylisuju šťávu z pomerančů a pak už ho bez milosti vzbudím.
Vždyť spí od 13hodin..

jolcap
27. únor 2011

@mv to má odpolední spánek jako mimi, já si jdu udělat něco na zub honí mě mlsná, koukám žijete zdravě

mv
27. únor 2011

@jolcap na ovocný míchanice jsem si hodně zvykla,jen vždy překonat tu lenost s přípravou.a šťáva z pomerančů nás několik zim udržela bez chřipky a virozy, letos prvně zklamala...

lenkacar
27. únor 2011

já tady dlabu pomeranče ,jsou tak sladký mnam mnam..a co do toho salátu dáváš, do bylo dobrý ,já byla pozvaná ke kámošce a ona ,,tak jsem pro tebe připravila ovocný salát ,když jsi těhotná,,no mě vůbec nedocvaklo ,že jsem jí neřekla o potratu ,tak to byla taková trapná chvilka..ale dala do něj zázvor a to mě teda jako silně nejelo .. 😝

mv
27. únor 2011

já dávám do základu pomeranč, jablko, kiwi, banán a hroznový víno, plus co mě napadne.na to jen obyčejnej bílej jogurt a nahoru klukům skořici a sobě vlašské ořechy.
zázvor já moc nemusím, ten mi jede jen v čerstvých šťávách od Mangaloo, ta jejich kombinace-pomeranč, limeta, citron a zázvor.

jezulicka
27. únor 2011

tak děvčata jsem vyvenčená 😀 je tam fakt krásně konečně jarní počasí snad už to bude jen lepší... 😉

mv
27. únor 2011

@jezulicka jo ,taky už se těším na jaro.vylezeme ven z domu a zalezeme zase v listopadu.člověk má hned jinou náladu a vše vidí jinak než takhle v zimě.

lenkacar
27. únor 2011

@mv mě ten zázvor hrozně pálel na jazyku tak nevim jestli to tak má být a nebo mám na něj alergii..

mv
27. únor 2011

@lenkacar ho musí dát hodně málo, jinak pálí.
si pamatuju, jak jsem před lety rodince uvařila odvar na chřipku z něj, v práci to všechny holky pily, tak jsem to zhodnotila, že na tom nic není.řekla si o recept a připravila jim to.klukovi vyhrkly slzy do očí, že to pálí, tak jsem mu řekla, že to tak pijou všechny a má to tak být. on to odmítl, a manžel přes protesty vypil.skončil s poleptaným krkem a pohotovosti a já jsem pak v práci zjistila, že jsem toho zázvoru měla dát asi tak desetinu,než jsem dala já.
nikdy už pak i před mé ujištění, že jim to udělám tak jak se má jsem je už ani jednoho nedonutila na zázvorovej čaj v mém podání...

lenkacar
27. únor 2011

@mv ty kráso ..tak to čumim..no mě to ani nechutná teda, takže jako zázvor ne .. a může bejt klidně zdravej jak chce

mv
27. únor 2011

@lenkacar my po této zkušenosti už taky nee.... 😀

lenkacar
27. únor 2011

@mv ale to by mě nenapadlo ,že se můžeš tim poleptat,podle mě se tim pěkně ten salát zmršil,držela jsem teda hubu a párkrát jsem si klofla..zbytek at si sní sama

mv
27. únor 2011

@lenkacar no jo, tak teď už to vím, že se to dělá z kousíčku zázvoru a ne z celýho kusu...

lenkacar
27. únor 2011

@mv já myslim že mám hubu leda na štouchaný brambory a ne nějaké novinky

tonytony
27. únor 2011

Tak po odmlce nakukuju... a pomalinku Vás budu dočítat zpět...
já pomalu končím delší MS po biochemickém a pořád je mi divně- pořád pobolívají prsa i mi teče z nich při zčknutí "mléko", BT mám stále výš než jindy v době končící MS( norm. mívám jen kolem 36,2-36,3 a teď pořád 36,7-36,8)... Tak nevím, zda tohle vše může být ještě po biochemickém těhu nebo po Utrogestanu, co jsem brala po ET- od 17.2. mám léky vysazené a od 19. byla MS, tak snad není někde nějaký průšvih a vše se dobře vyčistilo a ty těhu příznaky skončí- je to ubíjející cítit se pořád těhotně a přitom vědět, že nic

Jinak jak jinak- za cca ty 3 měsíce- dle délky mých cyklů jdeme ještě jednou pokusit štěstí s IVF, nic jiného nám asi nezbývá... no a trochu pokukuju po adopcích- ale asi z ciziny, neb tady u nás to je čekání strašně dlouhý, když už dítě máte a věk taky vyšší- takže tohle budu mít jako zadní vrátka, která prostě asi potřebuju mít...

lenkacar
27. únor 2011

@tonytony a do jakých končin koukáš?nějaký kakalíčko jako už tu máme? ty by se líbili i mě ..

mv
27. únor 2011

@tonytony já si proces adpoce procházela se svoji kamarádkou, je to fakt na roky, něco hodně ponižující a dost věcí se mi tam nelíbilo.jako chápu, že se ty rodiny musí pořádně prověřit ,ale tak moc materiálně, jak je to zaměřené, mi připadá přehnané.když to přeženu, tak dvojice s malým bytem, rozvedenýma svýma rodičema a nemající nové auto a nadprůměrný příjem oba nemá šanci uspět.a to mi vadí hodně,jako nemůže být dítě šťastné v rodině, kde se na výlet jede vlakem, či bez vlastního pokoje a značkových hadříků???
kámoška má nakonec nádhernýho kluka, dostali dvouletýho a za 4 měsíce byla přirozeně těhu. 🙂 a to to roky nešlo, několik IVF nezdařených a jak to pak šlo... 😉

tonytony
27. únor 2011

@lenkacar No, zatím mám nějaký kontakt na Afriku... Takže asi dost černočerný🙂 Kakalíčko takový to míšenecký by se mi taky líbilo nejvíc, ale ono asi zase to nepůjde tak moc si vybírat🙂 a pokud se nám nepodaří, tak budu ráda za cokoli... Ono je to paradoxně, aspoň z toho, co vím, z ciziny jednodušší, pokud teda víš, jak na to, což ještě teda úplně zmáklý nemám, než adopce tady u nás, pokud už dítě máš a je Ti víc let... A tady je někdo, kdo má adopčátko z ciziny?

tonytony
27. únor 2011

@mv No, právě- člověk, když do toho nevidí, představuje si to jednoduše, ale upřímně adopce u nás mi prostě přijde hrozný proces a stranšně na bednu, jak píšeš... U nás by byl problém už náš vyšší věk a hl. to, že už jedno dítě máme- to bychom se dočkali třeba za 10 let a dostali desetileté dítě a to já bych moc chtěla miminečko malinký... No, jenže z té ciziny to je zase o tom vědět jak na to a hlavně o penězích- to ještě taky může kvůli tomu dopadnout špatně, pokud to bude pro nás nedosažitelný☹ Jako že asi bude, byť se nemáme úplně zle, ale... Každopádně bych stajně nejraději naše, který si porodím, odnosím...

lenkacar
27. únor 2011

@tonytony jo pets má koukni pár listů z5 ,krásný děti..já bych je brala radši než místní ...víš co ..adopce je určitě na bednu to souhlasim a pokud nemáš známý tak čekáš pěkně dlouho ..známý a prachy,jo ty je zajímaj moc ,moc..my jsme třeba po ivfkách tak vyštavený,že nám by je nedali ..

mv
27. únor 2011

@tonytony já do toho nahlížela s ní přes 2 roky( od té doby se skláním nad každým ,kdo to prošel), a pak další skoro 2 roky čekali. a to byli bezdětní a v té době jim ylo jim lehce nad 30 let.na mimčo by čekali další 2 roky.
asi tím, že už dítě mám to vidím jinak ,nemít ho, tak to třeba o tom zauvažuju, ale takhle rozhodně nee.
to si počkám radši na vnoučata... 😀

mv
27. únor 2011

@lenkacar já i manžel máme rozvedený rodiče, takže bychom se taky nechytli..

jolcap
27. únor 2011

@mv taky asi tím, že mám svoje bych do toho nešla,ale obdivuju každýho kdo to udělá, znám holčinu co má malýho kluka ale jen v pěstounský péči

mv
27. únor 2011

@jolcap u nás je to jasný, buď se zadaří, nebo nic. můžu být vůbec ráda, že je manžel ochoten jít na IVF,mám známé, co by to jejich chlapi nikdy nepodstoupili.

jolcap
27. únor 2011

@mv taky to nějak tak beru, sice by mi bylo líto,že on nemá děti,ale měl si mě najít dřív, on si ani nepřipouští že by to ted nevyšlo

mv
27. únor 2011

@jolcap to je fajn, že má pozitivní myšlení... 🙂
já si tak můžu pak nadávat sama sobě, že jsem se nerozhoupala dříve k dalšímu potomkovi. 😒

jolcap
27. únor 2011

@mv no já už byla smířená s tím že mám jen zuzku a pak jsem se zamilovala jako blázen a s nápadem na mimčo přišel sám, je přesvědčenej že při jeho štěstí se chytí obě

tonytony
27. únor 2011

@mv Počkej- to jako, že pokud má rodič rozvedený rodiče, tak dítě z adopce nedostane??? Tak to ani nevím, no tak to jsme taky bez šance- naši jsou rozvedený☹ To je fakt síla teda!
@lenkacar Ano, my nemít žádné dítě, tak jdeme taky do adopce tady nebo i daovaná embryjka, ale když 1 dítě máme, tak to bere člověk asi jinak, manžel je ale proti adopci tady u nás jednoznačně a já bych se taky trochu prostě bála... Ale, jak říkám, nemít dítě, je to jiné🙂
To samé si myslím, že pokud někdo v okolí říká, že by do IVF nikdy nešel, tak kdyby ten problém měl on, tak by taky šel... Ono se to hezky kecá, když se to člověka netýká!

tonytony
27. únor 2011

@lenkacar Kde že se mám koknout na tu pets?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru