Těhotné i netěhotné po IVF

misi.21
19. led 2011

Tak šup sem holky,všechny jste vítány... 🙂

tonytony
8. únor 2011

@eviknufik Do Heliosu, takm to stojí 15tisíc za 3 embrya, za každé další 1 embryo dalších 5 tisíc... No, jednak opak. potraty s podezřením na vadné chromozomy, což se u 1.IVF i potvrdilo a jednak už vyšší věk- chtěli jsme mít větší šanci...

eviknufik
8. únor 2011

@tonytony No v Repromede nam rekli, ze vysetreni 7 chomozonu stoji cca 30000 a vysetreni vsech chromozonu stoji cca 60000 (je to nejaka nova metoda), ale nevim kolik embryi. Jinak jak vam dopadli s manzelem geneticke testy? predpokladam, ze vam je delali pri ruznych vysetrenich. Nam dopadli dobre, takze se tomu PGD vyhybam jak cert krizi.

martina_z
8. únor 2011

@eviknufik tybrdo, 10 litru, v Praze v Podoli za to chteji 8tis. a i to se mi zdalo hodne teda. Ale kdyz to clovek potrebuje, tak to da, to je jasny. My mame problem jen s poctem, jinak tvar je v pohode a pohyblivost na hrane, cili ICSI stacilo. Nektera embrya se vyvijeji rychleji, jina trochu pomaleji, ale i z tech trochu pomalejsich muzou byt miminka, kdezto rychla se treba nechytnou. Ty moje mely 8 bunek hodne brzy, uz 66 hodin po oplozeni (po 72hodinach by mely mit aspon 7 bunek). Problem je, kdyz jsou embrya az moc pomala, ale to oni poznaji - podle me nezmrazuji embrya, u kterych je jasne, ze rozmrazeni neprezijou.

A co se tyce zpivani embryim - no nevim, ale myslim si, ze shluku bunek je to tak nejak jedno. Rodice tyraneho Dominika mu urcite nezpivali, kdyz byl v brise, jeho "maminka" urcite chlastala a kourila a presto se tehotenstvi vyvijelo zdarne. Spis jde o to, abys Ty sama byla po transferu v pohode, nestresovala se a nedelala si testy predcasne - a kdyz Ti k psychicke pohode pomuze zpivani, smele do toho. Taky doma porad krakam, pred ET i po ET. Ale abych te uklidnila - IVF na prvni pokus se povede malokomu, ani nemusis mit nikde problem, ale proste to tak je. Mrazacky mas?

tonytony
8. únor 2011

@eviknufik No, nám genetiku nedělali, my jsme to brali před 1.IVF tak, že prostě to PGD najde zdravé embryjko a bude to ok... Navíc dr. říkal, že když máme přirozeně už zdravé dítě, že předpoklad, že genetika je ok tam je... No a to PGD našlo fakt vady v chromozomech vyšetřených embryjek- ale rozmanitý- ne jedna vada, ale různé spektrum, což taky svědč proti tomu, že by se v genetice našel nějaký specifický jeden problém, jen že spíš hold vyrábíme víc vadných embryjek a je to o tom najít to zdravé a i tam je jako vždy pak šance na uchycení atěhu opět 50 na 50... Ale pokud to nedopadne ani teď, tak si genetiku udělat chci- jen abych měla čisté svědomí, taky si myslím, že bude ok, když se po tom víc pídím, ale černé na bílém to bude pro nás lepší určitě...

martina_z
8. únor 2011

@tonytony To je zajimavy, to jsem nikde neslysela, ze kdyz zacnou embrya kapat 3. den a dale, tak je to chyba spermie. Kazdopadne chyba spermie se obchazi lip nez chyba vajicka - u spermii je z ceho vybirat, navic PICSI to jisti.

Pro me byl docela sok, ze jsme meli pouzitelnych jen 50% embryii ☹ Ale vsichni me uklidnovali, ze je to dobry vysledek, ze aspon bylo co mrazit a ze kdyby kultivovali kratsi dobu, tak bych jich sice mela vic v mrazaku, ale neprezili by rozmrazeni. Je pravda, ze pak by to zklamani bylo urcite vetsi.

eviknufik
8. únor 2011

@martina_z ja jim nezpivala, jen jsem si s nema povidala🙂, bo kdyby slysely muj zpev, tak vypadnou ulekem hned prvni den 😀 . Mrazacci mi bohuzel nezbyly. Byla jsem rada, se alespon 2 embryjka vyvinuly...
Ted cekam na vysledky z krve, a citim se jak pred popravou🙂 Vim, ze na poprve to vyjde malokomu, ale tak nejak jsem doufala, ze bychj mezi temi stastnymi mohla byt i ja. No ale nevyjde to ted, vyjde to jindy. Dalsi IVF bych chtela podstoupit asi v lete, nebo si myslite, ze cim driv tim lip?

tonytony
8. únor 2011

@martina_z Jo, já se na to cíleně ptala embryoložky a říkala to tak, že pokud se vyvíjí dobře ze začátku ty první dny a začnou odpadávat ty další dny, tak jsou vajíčka ok, ale chyba je na straně spermií... Takže u nás to poznat nejde- nám se vyvíjejí dobře až do konce, ale mají vady v chromozomech...

martina_z
8. únor 2011

@eviknufik Zalezi, jak se budes citit fyzicky a psychicky. Ja osobne chci na KET co nejdrive, ale musim pockat do patku na kontrolu, jak to vypada. Po IVF totiz spinim trochu dele nez obvykle, tak jsem zvedava, co mi to udelalo s dosud pravidelnym a vzornym cyklem. No a kdyby nevysel KET, tak si chci pred dalsim IVF nechat udelat imunologii, abych mela klid a nebo abychom pripadny problem zacali co nejdrive resit. Na genetiku nas uz posilali kvuli tomu ICSI a byla v pohode.

tonytony
8. únor 2011

@eviknufik Já taky byla ráda za to jedno jediné vložené, o KETU si u nás můžu nechat jen zdát☹

eviknufik
8. únor 2011

@martina_z ja chci prave ted probrat s dr veskera vysetreni, ktera by byla vhodna pred dalsim IVF. Kazdopadne chci tu imunologii taky. Poprve nam ji nedelali. Mas fajn, ze mas aspon snehulaky🙂 snad Ti to vyjde

eviknufik
8. únor 2011

@tonytony Napodobne, holky ale verim, ze bude lip a ze i na nas se usmeje stesti, prece nemuzeme byt take smolarky. No ne? 😉

tonytony
8. únor 2011

@eviknufik Bereš při IVF Prednison? Já třeba tu imunologii neshledávám až tak podstatnou, vzhledem k tomu, že Ti tam max. doporučí na chvíli gumisex a Prednison, který já stejně u IVF beru... Takže vlastně to tak nějak mám jištěný po téhle stránce... Ale chápu, že je lepší vědět vše, jak je, jen pro ten pocit...

martina_z
8. únor 2011

@tonytony Aha, kazdopadne fakt zajimava informace.
@eviknufik Diky, snad to vyjde. Vcera se tu se // po KETu ukazala Baronek a 1. IVF ji taky nevyslo. Tak jsem optimisticky naladena. Imuno vetsinou udelaji az po dvou transferech, protoze je to celkem nakladne vysetreni, ale zkus si to vybojovat, at ma dusicka pokoj.

monnn
8. únor 2011

@martina_z nevím jak je to přesně,ale my šli na IMUNO hned po 1. nevydařeném IVF -je pravda já neměla nic na ET ani na KET ☹ nám se přestali vyvíjet embryjka ☹

martina_z
8. únor 2011

@monn Ale to imuno sis asi sama vybojovala? Nebo vam ho navrhli rovnou? Co takhle slysim od lidi, tak jim imuno nabizeji az po 2. ivf, ale v zasade nemaji problem s tim, kdyz si nekdo o imunologicke vysetreni rekne uz po 1. nepovedenem pokusu. Je pravda, co rika Tony, ze s tim vetsinou nic jineho nez gumisex a prednison udelat nemuzou, ale zase je dobry vedet, ze v imunologii to neni a zbytecne se nestresovat.

lenkacar
8. únor 2011

ježiš vy tady kecáte jak o život ,mišáku gratulka k výsledků..zdravím novou tvář evíka

eviknufik
8. únor 2011

Holky tak jsem zpet, krev negativni :( no neda se nic delat. Jsem si u dr pripadala jak ta nejvetsi pipina, bo jsem na ni mela spoustu otazek. Kazdopadne me prekvapilo, ze by klidne zacala se stimulaci ted. Myslela jsem, ze telo potrebuje cca 2-3 mesice klid. No ale to je jedno, bo druhy pokus planuju az tak na leto - podzim. Ptala jsem se na imuno, tak mi rikala, ze je to zbytecne, bo beru ten Prednison. Jak rikam, mela jsem na ni spoustu otazek a zaver: nedokaze vyvest z jednoho IVF zaver a ze se tesi na priste🙂. Jinak jsem se tam divala na cenik: PGD 8 embryi stoji 60000 (je to jakasi mikrocipova technika) a pak tam bylo jakesi dalsi vysetreni za 79000. To jsou teda nehorazne sumy.

antoa
8. únor 2011

@misi.21 moc gratuluji, teď už jsi za vodou, ale....nezakřiknout to, držím pěsti

martina_z
8. únor 2011

@evinufik To me mrzi, ale vezmi to tak, ze je lepsi hCG nula, nez abys mela mimodelozni tehotenstvi a nebo to bylo tehotenstvi neprosperujici, ktere by skoncilo bud potratem a nebo revizi. Vidis, mne rikali, ze idelani odstup mezi IVF je 3-4 mesice.

misi.21
autor
8. únor 2011

díky holky,posledních pár dnů se cítím fakt těhotná,ikdyž nemám žádný příznaky,ani necítím kopanečky,tak prostě cítím,že tam je 🙂 Držím vám všem moc pěsti.

martina_z
8. únor 2011

@misi.21 Jen tak dal, krasne vysledky! 🙂

eviknufik
8. únor 2011

@martina_z to jo, to si taky rikam. Dr mi rikala, ze se rust embryjek zacal zpomalovat asi 3. den. Kdyz jsem se ji ptala, jestli je to vinnou vajuch nebo spermii, tak rikala, ze to neni vedecky podlozeno a at se tim nezabyvam, ze maji tehule i s morulama. Tak ja nevim. A nevite, jak se da zlepsit SPG a u mne zvysit hladina estradiolu? Jestli ttreba nema nizsi hladina estradiolu treba taky vliv na silu MS. Ja pak nikdy nevim, od kdy mam pocitat zacatek MS.

eviknufik
8. únor 2011

Holky a jeste jeden dotaz. menstruacni cyklus mam cca 30-35 dni-jak kdy. Kdyz jsem si jeden cas merivala BT, tak mi ovulace vychazela cca 17-18. den cyklu a lutealni faze byla tak 9-10 dni. Nevite jak se da prodlouzit, popr, jestli to nemelo taky vliv na neuhyceni se embryjka? Ale to jsou asi blbosti, co tu placam. Jen premyslim, z jakeho duvodu se neuchytlo. Kazdopadne budu rada, za kazdou odpoved 🙂

martina_z
8. únor 2011

@eviknufik Kratkou lutealni fazi resi Utrogestan nebo Duphaston, Crinone a dalsi leky s progesteronem. Cili leky, ktere jsi musela po ET dostat. Slabe krvaceni je casto spojene s vyskou delozni sliznice - krome hormonalnich leku maji nektere holky dobrou zkusenost s pitim kontryhelu, s grepy a s cervenym vinem. S tim spermiogramem je to horsi - spatne se leci, ale zase se da snadno obejit. Nekomu pomohl Selzink, ale nam bohuzel ne...

bora87
8. únor 2011

ahoj holky, zdravím všechny ... ráda bych se k Vám přidala, vzhledem i k tomu, že čekám na další pokus IVF - snad už ten poslední 🙂

eviknufik
8. únor 2011

@martina_z Po Et jsem mela Crinone. Jak dlouho se muze pouzivat? zarazi mne, ze mi to nikdo nedoporucil. A kontryhelovy caj piji uz aspon pul roku a porad je to stejne:(. Vino si dam taky, ale zadny vliv to nema. Su asi nejaka divna 😢

lenkacar
8. únor 2011

selzink jsem koupila vladísovi a nejedl ho tak ho jim já ..nevim co to se mnou teda udělá..ale bylo to tak drahý ,no přece se to nezkazí 😕 😀 😝

lenkacar
8. únor 2011

@bora87 ahoj 😵

bora87
8. únor 2011

@lenkacar - teda, to bylo stručné přivítání 🙂

lenkacar
8. únor 2011

@bora87 ale ten krásnej smajlíček ,toho sis nevšimla vid? 😀 😝

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru