Těhotné i netěhotné po IVF

misi.21
19. led 2011

Tak šup sem holky,všechny jste vítány... 🙂

olasek
6. bře 2011

ahoj holky,
původně jsem psát nechtěla, ale téma je pro mě zajímavé....chtěla jsem se zeptat na darované embryo - to znamená, že je genetický materiál úplně od cizích? Že není darované vajíčko oplodněné ani od vlastního partnera, i když on normálně může?

jolcap
6. bře 2011

@maruliinka soukromý a jsou tam u nás fajn zvlášt jeden pan doktor to je zlatíčko

jolcap
6. bře 2011

@olasek ahojky už je líp?? moje kámoška chodí darovat oocyty podle mě ti darují jen jednu část bud vejce nebo spermie

martina_z
6. bře 2011

@maruliinka Kdepak, je tam OBROVSKA sance, v porovnani s prirozenym pocetim. Je to neprirozene, protoze je tech vajicek tolik - nemela jsi ve skole biologii? 😉

@olasek jj, darovane embryo ma komplet cizi genetickou vybavu. Ale oproti adopci je tu par vyhod: zadna Zubata a psychotesty, zena se s ditetem za 9 mesicu vic szije, ovlivnuje zdravi ditete svym zivotnim stylem... (tj. zadnej nikotin, alkohol a sex, drogy, rock ´n´roll) a sama ho porodi a koji.

olasek
6. bře 2011

@jolcap tohle bych pochopila, ale potom nechápu pojem darované embryo... moje známá taky daruje vajíčka ...
Ale jo, už je líp, ten smutek už není tak naléhavej, ale hlavou se mi honí všechno možný.....

maruliinka
6. bře 2011

@martina_z
To jsem asi zrovna chybela... 😉

olasek
6. bře 2011

@martina_z jj....tomu rozumím...jen si neumím představit to vlastní příjmutí, tu psychiku ženy - nebiologické matky...

jolcap
6. bře 2011

tak to jsem netušila, a myslíš,že je to náhodně oplozené nebo nějakých konkrétních lidí?

@olasek když jsem měla před maturitou tak jsem otěhotněla a mamka rozhodla za mě dodneška si vzpomenu kdy by se narodilo a je to už dvacet let,ale nebo j povede se to a nahradí to tu smutnou a prázdnou chvilku ted

maruliinka
6. bře 2011

@jolcap
To je jasny hele uz se zabydlelo,tak tam bude pockej jeste budes nestasna ze se mu nechce uz ven az uz se budes sotva valit 😀

jolcap
6. bře 2011

@maruliinka už aby to bylo takhle furt trnu jestli se něco neděje

maruliinka
6. bře 2011

@jolcap
Tohle jsou blbi mesice hlavne po ivf ale neboj bude to dobra...rikala jsi ze jsi si nechavala dat dve a vypada to jen na jedno...tak tohle je ten NEJSILNEJSI jedinec!!!

martina_z
6. bře 2011

@olasek http://www.lekari-online.cz/lecba-neplodnosti/d...

A u adopce si to umis predstavit? Ze je mozne milovat "cizi" dite? Podle me je to jine v tom, ze v tele funguji hormony a biochemicke procesy - telo nepozna, ze je embryo z ciziho vajicka a chova se, jako by bylo z vlastniho. Nekdo s tim muze mit roblem, ja bych s tim az tak problem nemela. Ale kdo s tim ma vnitri problem, tak do toho asi nejde, ze jo.

olasek
6. bře 2011

@jolcap to je mi líto, ale věřím... já mám hrozný strach...vajíčka se mi ani při stimulaci moc netvoří a hrozně se bojím, abych za nějakou dobu nemusela řešit něco podobného jako je cosi darovaného...vůbec to zatím nemůžu jakkoliv příjmout, nevím, jestli bych byla schopná to dítě milovat....

jolcap
6. bře 2011

@maruliinka díky musí to dopadnout dobře,jen si pořád připadám divně že jsem těhotná nějak se neraduju jako kdysi u zuzky,ale snad po utz a vyšetření to bude ok

olasek
6. bře 2011

@martina_z ne, .... ani to zatím ne.... manžel sice říká, že si zamiluju každýho a o mým velkým srdci, ale tuhle záležitost si cítím tak nějak po svým...

martina_z
6. bře 2011

@olasek Tvuj pocit chapu a je ciste na kazdem, jak to citi. Tady neexistuje zadne dobre nebo spatne reseni. Pro nekoho uz je neprijatelne i samotne IVF a nejen z nabozenskych duvodu. Rozhodnuti ostatnich lidi lze jen akceptovat a respektovat, ne kazdemu hned tlacit do hlavy, proc napr. nechteji radeji adoptovat, kdyz jsou sami, a vytykat jim sobectvi.

Hlavne partneri musi byt zajedno. Bez vyhrad.

martinkka
6. bře 2011

@jolcap taky si připadam divně že jsem těhotná 🙂 já vim, že je to blbost, ale chtěla bych mít pořádný těhotenský příznaky, ať se cítím těhotně, nebo se tak začnu cítit až uvidím srdíčko

olasek
6. bře 2011

@martina_z máš pravdu...jen je to uvnitř těžké o tom jenom přemýšlet...někdy brečím hodiny a přemlouvám se, že když to příjmu tak se to povede, protože budu uvolněná, smířená s každou alternativou.... tohle téma mě strašně bolí...

ale díky za názory holky 😉

martinkka
6. bře 2011

@olasek když se zamyslim nad darovanym embryjem, tak je to takový zvláštn, ale asi bych si musela hodně rozmyslet, jestli bych do toho šla, zatim je to pro mě asi nepřijatelný, ale kdyby se dlouho nedařilo, tak bych na to asi přistoupila...ale na adopci asi ne, ta je pro mě asi opravdu nepřijatelná

jolcap
6. bře 2011

@olasek Olí kolik ti je let? neboj vyjde to musí, jinak to co se v tomhle oboru medíciny zlepšilo je neuvěřitelné a uvidíš až budeš mít doma to co já pubertáka tak si budeš říkat proč jsem si to nerozmyslela, někdy je to s nima na nervy a na hraně

jolcap
6. bře 2011

@martinkka počkej za týden dva budeme se předhánět která vydržela dýl spát než běžela telefonovat horníkům 😀 já už bych chtěla pohyby to je pak takový že mimi cítíš a uklidnuje to,že je v pořádku, pamatuju se jak když se zuzka dlouho nehýbala jsem se štouchala do břicha dokud mě nekopla

martina_z
6. bře 2011

@olasek Jestli neznas, doporucuji knizku od Hany Konecne Na ceste za ditetem. Ta knizka samozrejme nikomu v nicem neporadi ve smyslu "udelej to a to", ale spis predklada mozne alternativy, ukazuje jake pocity maji lide ve stejne situaci a usnadnuje si nektere veci promyslet.

Dneska mi bylo taky trochu smutno. Kamaradka otehotnela vice nez po roce, nakonec prirozene, ale slabla ji carka na testu a spinila. Bylo to dramaticke a dneska se vratila z pohotovosti s tim, ze je embryo krasne velke a ze uz ma srdicko! 🙂 Mela jsem z ni velkou radost a opravdu ji to preju, ale zase prisel ten vtiravy a neodbytny pocit "co kdyz mne se tohle nikdy nepodari"?

olasek
6. bře 2011

@martinkka jak dlouho , kdyby se " dlouho nedařilo" ? Mě doktor navrhl spoustu variant a samozřejmě se budeme dál pokoušet o moje vajíčka a naše embrya...ale přemýšlím, jak dlouho zkoušet...
@jolcap je mi 31 let...vím, že mám ještě čas, ale taky vím, jak to letí....a s těma puberťákama vím 😀

olasek
6. bře 2011

@martina_z děkuji za tip..přečtu, potřebuju něčí pohled, víc informací.... a s tou kamarádkou rozumím....hodně kamarádek a kolegyň je teď těhotných a i moje švagrová, druhá má 7 měsíční miminko...mám je všechny moc ráda...ale teď mi vyhovuje styk po telefonu, nějak je nechci vidět ☹

maruliinka
6. bře 2011

@jolcap
Bude to o.k neboj...a raduj se at mu tam je dobre nebo ji... 😉

jolcap
6. bře 2011

@olasek nejde o to,že máš ještě čas,ale já měla zase strach,že to prostě nestihnu a to jety dost psycho
bydlím na vsi a chlap má kamaráda ti zkusili všechny placený IVF, pak i si platili sami a při posledním dostala ona OHSS tak,že skončila v nem na jip a málem i umřela někdo to trochu zanedbal, tak už toho nechali měl strach aby kvůli touze po dítku neumřela, požádali si o adopci a když si Natálku přivezli za tři měsíce otěhotněla přirozeně a mají krásnýho kluka

olasek
6. bře 2011

@jolcap nevím, jak to působí na tu psychiku, ale slyšela jsem takových případů víc....prostě matka příroda...je nevyzpytatelná 😉 .. Moc ti to přeju, užívej těhotenství...

martinkka
6. bře 2011

@olasek asi nemam zatim jasno, jak dlouho kdyby se nedařilo, asi by u mě musel nastat takový zlom a těžko se určuje, kdy by to bylo, ale zatim jsem k tomu určitě nedospěla

@jolcap už se na to těšim 🙂 a na ty pohyby taky, asi pak budu klidnější, když je ucítím, ale zatim si to moc nedovedu představit, když jsem to ještě nezažila, ale doufam, že se toho tentokrát dočkam 🙂

jolcap
6. bře 2011

@olasek určitě se dočkáš a ještě bych ti to přála doma to je ohodně lepší než s doktorama, a taky přijdeš na to a to je tak krásný a super než se nervit jestli tam prckové vydrží, počkej ono to přejde ta nechut vidět mimina a v rodině vědí o ivf

martina_z
6. bře 2011

@jolcap jj, obcas se stane 🙂 Ale mnohem castejsi je model, kdy lidi adoptuji a zadne vlastni deti uz nemaji. Chci se zeptat, jak to ta pani vnima? Ma obe deti stejne rada?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru