Těhotné i netěhotné po IVF

misi.21
19. led 2011

Tak šup sem holky,všechny jste vítány... 🙂

petral
23. únor 2011

@martina_z ano dá.... krásně nám to právě ukázalo PGD = 3 den vše ok, vliv spermie od 3 dne a vše špatně ☹

martina_z
23. únor 2011

@petral Fakt to tak je? Ze od 3. dne hraje roli muzsky faktor? Mne to v CARu nerikali, ale uz jsi druha, ktera to sem pise a uz jsem neco o tom nasla i na internetu (teda zatim na ceskym). Moc Ti drzim palce, abys na dalsi IVF uz nemusela. Toto bylo taky Tvoje prvni?

petral
23. únor 2011

@martina_z ano moje první, ale psych., fyz. i fin. náročné tak, že další pokus za rok, nejdříve = možnost otěhotnění přirozeně 0, kvůli genetice, imunitě, šatné morfologii a patologii 😖

martina_z
23. únor 2011

@petral Doprcic...o to ted palce drzim jeste silneji. Ted taky se sebou bojuju, jestli do toho jit hned jak to bude mozne nebo si dat odstup. Uvidim po ty dubnovy dovce. Pro me to bylo narocne hlavne fyzicky a psychicky, ty finance se jeste daly, ale i tak jsme platili 18tis. V tomhle blbym state se vyplati akorat fetovat, odvykacky jsou totiz zdarma a ne 3 pokusy a dost.

kkamca
23. únor 2011

@jolcap na pokusy čas mám,ale peníze ne.

lenkacar
23. únor 2011

@martina_z my taky vždy kolem 20tis. a to nepočítam kety a léky okolo a dopravu ..achjo ,taky nemáme na to peníze..chodim zaskakovat do práce i při neschopence ,ačkoliv jsem už z práce vylitá ,abysme se nějak srovnali finančně

martina_z
23. únor 2011

Ja mam jeste stavebko, takze zatim je kam sahnout, kdyz bude nejhur. Ale jsem teprve na zacatku. Skoda, ze jsem si nezapisovala, co staly vsechny ty zazracny caje, ovutesty, vitaminy, cviceni podle Mojzisovy...mozna uz jsem na 35tis. V osmnacti pak smradovi predlozime fakturu :D

lenkacar
23. únor 2011

@martina_z no a proto se mi dneska zdálo ,že jsem vezla mimino a u penny se mi propadlo a vypadlo na chodník ,měla jsem úplně strašnej starej koženkovej červenobílej kočár a na dnu byl papundekl..tak už vim proč ten sen ,že jsme na mizině a ani na kočár nebude 😀

jolcap
23. únor 2011

tak to si tady mezi vámi připadám jako blázen, mě odebrali 12 folíku z toho 11 vajíček, oplodnilo se nám jich 10 a 9 bylo v pohodě, je to pěkná zabíračka na prachy na nervy a to všech co jso do toho zainteresovaný

jolcap
23. únor 2011

@kkamca jo tahle stránka je taky nezanedbatelná, uvidíš už jsi jedno porodila tak až to nebudeš čekat a nebude se to ani hodit se to stane

martinkka
23. únor 2011

@petral ahojky 🙂 taky jsem byla minulý pondělí na ET, tak jsme na tom stejně...na krev jdu v pondělí

martina_z
23. únor 2011

@jolcap Ony ty embrya zacnou odpadavat az po PK, kterou jsi ale nemela 😉 A jak rika Lenka, kdybychom mely vsechny PGD, tak bychom se asi vsechny hodne divily, co by nakonec zbylo.

olasek
23. únor 2011

Ahojda holky, taky jsem čekatelka po ET a snažíme se docela dlouho, ale vůbec nevím, co je to PK a PGD .... můžete neznalé přeložit někdo zkratky? Díky díky 🙂

jolcap
23. únor 2011

@martina_z žádost o ní byla,ale embryologové díky počtu od totho odpustili, tak uvidíme i tak prý to procento bylo úspěšný,ale uvidíme jestli pokračovali ve vývoji, žádný jiný problémy nemáme

jolcap
23. únor 2011

@olasek prodloužená kultivace to je PK a kdy budeš vědět výsledek

olasek
23. únor 2011

@jolcap byla jsem v pátek na ET jednoho embrya a 4.3. bych měla jet do CARu na test

petral
23. únor 2011

@martinkka a máš už nějaké // - stínečky??

@olasek PGD - genetická diagnostika embria, která je schopná podchytit až 75% gen. vad. PK - prodloužená kultivace -(max. 6 denní embrijko)

martinkka
23. únor 2011

@petral slabý // mám a mam 4-denní kultivaci

olasek
23. únor 2011

@petral děkuji za vysvětlení 😉 tak teď už vím, že ani jedno se mě zatím netýkalo ...

petral
23. únor 2011

@martinkka no ty bláho - tak teď mám paniku ☹ ☹ ☹

ejviska
23. únor 2011

@martina_z v tomto blbym state ( jako CR) je IVF skoro zadarmo, v UK stoji 150 tis. jedno kolo... 😀

ejviska
23. únor 2011

@petral nekomu roste hcg pozdeji, byt ten test 10 nebo 20?

petral
23. únor 2011

@ejviska 10 - tak to je fakt v haj....

martinkka
23. únor 2011

@petral ještě nestresuj, // se můžou klidně objevit 🙂

ejviska
23. únor 2011

@petral urcite je optimistictejsi, kdyby tam neco bylo, ale na druhou stranu je opravdu brzo. Nekdo ma carecku az 14.den. A mezi nama, ono ani ten duch na testu nemusi znamenat miminko. Tak jeste pockej, ale vim, ze je to o nervy... Drzim palce

olasek
23. únor 2011

@petral a kolikátý den po ET jsi?

martinkka
23. únor 2011

@petral jsem překvapená, že jdeš na krev už 10.den po ET. Většinou se chodí minimálně po 14ti. Někomu asi začne růst hCG později, tak má i ty // později

jolcap
23. únor 2011

@petral dokud nebudeš mít krevní testy tak nepanikař, uklidním tě kámoška si dělala dva testy oba negativní a dneska jí běhají v pokojíku dvojčata, každý způsob má jiná procenta a každá jsme jiná takže co plagtí na jednu nemusí zabírat na druhou

lenkacar
23. únor 2011

@ejviska ty jsi v UK?

jolcap
23. únor 2011

@olasek tak to jsme na stejno já mám dvě embryjka ale věk to je taky brzda

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru