Těhotné i netěhotné po IVF

misi.21
19. led 2011

Tak šup sem holky,všechny jste vítány... 🙂

lenkacar
22. únor 2011

@chersi hele zaživa bych nešla ..tak si vyber ,budeš debil a nebo budeš trpět? 😀 😀 😝

martinkka
22. únor 2011

@lenkacar taky budu radši debil než abych trpěla 🙂 zaživa mi nebude dělat nikdo nic

olasek
22. únor 2011

Ahojda holky,
trochu vás tu šmíruju a protože patřím do vaší kategorie tak i já přispěju svou troškou do mlýnka 😉 ... Povím vám zlatá narkóza, teď naposledy při OPU jsem ji neměla a pěkně jsem si poplakala. Takže přiště radši trochu zblbnu 😀

lenkacar
22. únor 2011

@olasek ahoooooooj,já to řikam furt ..zaživa nic

olasek
22. únor 2011

@lenkacar no ahoooooj!!!! Koukala jsem, že jsi tady 😀 , to jsem ráda!!

lenkacar
22. únor 2011

@olasek no jo jak jsou někde príma baby tak tam hnedka vlezu 😵

lenkacar
22. únor 2011

dad občas vlezla na art a zvala jsem jí at jde někam ,kde to víc kecá ,ale je nějaká poslední dobou stydlivá

olasek
22. únor 2011

@lenkacar však dobře děláš 🙂 .....jsem ráda, že jsi takový optimista...po tom tvém posledním neúspěchu jsem se upřímně bála se tě na něco ptát a povídat ti, co právě prožívám já....takže jsem opravdu moc ráda, že už se zase díváš do budoucnosti 😉

olasek
22. únor 2011

@lenkacar myslíš, že je to tím? Dad ke stydlivkám nepatří...jestli ji nezaměstnává Nikolka 🙂

olasek
22. únor 2011

Jinak já mám od pátku za sebou transfer jednoho embrya a čekám......je to dlouhý čekání....a bojím bojím...ale moc doufám....

chersi
22. únor 2011

@martinkka
@lenkacar

podporuji názor debila 😀

lenkacar
22. únor 2011

@olasek no nekecej tak to je moc prima zprávička ..no já smutnila olasku těch 14dní ,ale vůbec mi ta karanténa neprospěla ,takže jsem se vrátila z5 za holkama a teprve se mi začlo dělat lépe,to je jasný že za začátku jsem měla chutě s tim praštit a nejít ani na kety ..ale potom jsem se nějak tady uklidnila a ted mám v hlavě vakuum..už nad tim nepřemýšlim

mv
22. únor 2011

Já budu taky radši za vygumovanou blbku, než po zkušenosti právě s HSG, co prý jako nebolí jít do něčeho bez narkózy...fakt mi to stačilo.
😝

@olasek já když byla na OPU, tak jedné holčině dělali taky bez narkózy a byla slyšet přes zavřené dveře, takže to mě ujistilo, že OPU bez narkózy nikdy.Nevím, možná při nativu, kdyje jedno vejco možná,ale jinak rozhodně nee.Jen doufej, určitě to dobře dopadne.

@lenkacar no, právě, už mám taky všeho plný zuby, při slovech ovulace, folikulomterie, kondom apod. mi už naskakuje husina.Pečem ten půlrok teď na to, na všechny doktory, Prednison, kondom, plánování, kdy hup na to, stejně to bylo všechno k prdu,prostě si uděláme pauzu a na podzim se uvidí...Už vidím i na manželovi, že toho má plný zuby...
Těším se na jaro a pak na dovču,máme naplánováno hodně práce kolem domu,takže mi to čekání na teplo rychle uteče.

olasek
22. únor 2011

@lenkacar jj, tomu rozumím....já musím říct, že první neúspěch mě strašně vzal...pak jsem dlouho nemohla ani na koníka, ale to si asi pamatuješ.....hlavně mě v CARu velmi nešetrně řekli, že budu muset použít darovaná vajíčka a z toho jsem pak měla trauma asi na rok...... Přešla jsem do jiného CARu a mám svoje zralá vajíčka!!! Takže i kdyby se to nepoedlo teď tak mám naději na svoje mímo někdy v budoucnu.....
@mv já měla jen 2 folikuly tak proto se tak rozhodly....tedy asi celkem 8, ale tahle byly velice domantní...Jinak pauzička je dobrá věc....

mv
22. únor 2011

@lenkacar a jak ty jsi se rozhodla s prací, půjdete na ten KET?

mv
22. únor 2011

@olasek já se svýma vejcema na tom nejsem zrovna dvakrát dobře, ale už jedno dítko máme a asi proto na darovaný manžel rezolutně řekl, že rozhodně nee,tak jsem se o tuto možnost dál ani nezajímala..Nemít dítko, tak máme pohled rozhodně jinej, to je fakt.
A jak toho v CARu najednou docílili, že už máš zralá vajíčka, když jsi je předtím neměla,? jestli to dodře chápu.

lenkacar
22. únor 2011

@mv práce se nenaskytla a ta která byla jsem odmítla ,takže jasnej ket .. 😉 nechala jsem to osudu ..

mv
22. únor 2011

mě tu práci asi nakonec zhatila chřipajzna, takže asi taky osud... 😀

martina_z
22. únor 2011

@martinkka Tfuj tfuj, tise blahopreju a drzim palce.

@mv @olasek O mem OPU (12 folikulu) pri analgosedaci si muzete precist par stranek dozadu. Neuveritelna, neuveritelna bolest, sice jsem nevriskala, ale tekly mi slzy a po zakroku jsem si pripadala jako kdyz me nepratele mucili kvuli priznani. A to se na me divali jak na exota, ze me to boli, ze to se pry stava vyjimecne. Holku, co se mnou byla na pokoji, to nebolelo ani trochu. Dalsi stimulku muzu mit az za 2 mesice, tak do te doby zvazim, jestli dobrovolne zlbnu a pobleju se po narkoze a nebo jestli risknu analgosedaci, kdyz mi slibi vetsi davku opiatu.

@mv Taky chci dovcu, at se dam trochu do pohody.

Vim, ze jsou horsi veci na svete, ale ted momentalne jsem v prdeli z toho, ze se nase jediny 2 zmrzly embrya nerozmrazily ☹ Ale uz brecim jen co hodinu, vcera jsem mela interval 20 minut. Mel jste nekdo taky takovy odpad u 1. IVF a 2. dopadlo lip? 8 emnbryi a z toho jen 2 pouzitelna (4 chciply hned, 2 po rozmrazeni).

lenkacar
22. únor 2011

@mv aha..no já jsem se poddala ,prostě at se stane ,co se stát má ..bud se ještě do ketu něco objeví ,ale jako nehledam nic

mv
22. únor 2011

@martina_z já to právě tady četla, jak si to popisovala, no síla...Já bych asi tak statečná nebyla.
Mrzí mě, že KET u tebe nebude.
Při ET tam ležela holčina, co jí ze 4 přežilo rozmrazení jen jedno a ještě sama embryoložka říkala, že si myslí, že nemá šanci se chytit.To je děs, ze 4 kousků už by člověk očekával, že něco pak na KET bude.
My chtěli teď na Lanzarote, nebo Fuertku, ale díky tomu Egyptu nic není, odlety až na konci března a 😠 to už se mi nechce,to už snad bude jaro i tu.Já chtěla teď v únoru.
😉
Takže vyčkáme do června a letní dovolený a do té doby 1,2 prodloužené víkendy někde u nás,ale až fakt bude jaro.

ejviska
22. únor 2011

@kkamca ja tam chodim porad, holky jsou fajn. Ale jinak mas pravdu, je to sice optimisticke, ze jsou same tehule, ale zaroven trosku stresujici 😉
Reprodukcni imunologie je v Praze Podoli a v Plzni nejaka prof. Ullcova ( asi ji komolim jmeno )
@mv ahoj, koukam, ze jedno dite mas. To je prirozene?
@missbosorka ahoj. Tak to se snazime stejne dlouho, je to neuveritelny, tak dloooooho.. ☹
@lenkacar uplne mi mluvis z duse. Porad ( i kdyz se snazim to nedelat) pocitam dny...kdy je ovule apod.. Tak tento mesic na to uplne kaslu, zadne snazeni klidne at neni. Coz nevydrzime 😀

mv
22. únor 2011

@ejviska ahoj,jo ,jo, to jsem ještě asi byla mladá,že to tak šlo... 😀 Kdyby to člověk věděl, že se rozhodne po letech a pak to nepůjde, tak bych to takhle neodkládala.No holt se nedá nic dělat.Když se už nedočkáme, tak si to můžu vyčítat tak sama sobě.
Na reprodukční imunu jsem byla v Podolí u Madára.

ejviska
22. únor 2011

@olasek ja mela OPU v narkoze ( ale 20 foliku) a i tak my bylo cely den starsne zle. Mela jsem si dat injekci od bolesti, su blbka, tak jsem zrala brufeny. A ta narkoza mi nesedla, ale bez ni to samozrejme nejde.
@martina_z ja zasnu, ze nekde delaji OPU bez narkozy! Je to vubec mozny?? Tak za prve chudak zenska a za druha urcite sebou muzes pohnout a ten dr. picha jehlou v brise, muze cokoliv po...Nechapu.
Ja mela jedno IVF, bylo 20 foliku, 17 zralych, 11 se oplodnilo a vyvijelo do druheho dne a po PK zbyly pouhe dve blastocysty. Tak jsem resila, jestli si dodelat ted pred IVF treba genetiku, ale asi ne, kdyz mame zdrave dite spolu. Ten "odpad" z osmi vajicek je asi normalni, tak jak jsi to mela.

ejviska
22. únor 2011

@mv ja mam dceru 6 let, prirozene ( s oblibou pisu, ze na prvni pokus, coz je pravda) a ted se snazim 3.5 roku a nic. A letos mi bude 36 let.
Meli jste nejaka vysetreni? To imuno jak dopadlo? Mne delali nejake imuno v CARu a rekli, ze je negativni, tak nevim, jestli je to dostacujici.

mv
22. únor 2011

@ejviska já jsem o rok starší a syn se povedl asi na 5.pokus, takže takřka hned.
Teď už to snažení trvá přes 3 roky a nic.Teda na jaře jsem otěhotněla,ale skončilo to MA.Pak jsem oběhla dost vyšetření, právě včetně imuna a našli mi tam něco.Ale to snad najdou každýmu.Přeléčený to už mám a v doporučení od nich mám, co nejdřívě otěhotnět, než se ta imunita zas rozhodí.
To by člověk vraždil za takové doporučení, ty roky asi hrajem kuličky v posteli či co.... 😠

olasek
22. únor 2011

@mv co na to říct. Šli na mě špatně....nechali mě stimulovat 14 dní takže ty co tam původně byly pěkný tak pak při OPU byly už přezrálý a ostatní zas nebyli ještě zralý takže z 25 folíků neuspěl ani jeden. Takže k ET vůbec nedošlo a na to konto mi řekli, že svoje vajucha mít nebudu. Jenže jsem to nevzdala. S tímhle CARem jsem seknula a jela jinam. Všechno jsem to řekla mému novému skvělému doktorovi a po necelém roce léčby mám svoje zralá vajíčka, i když jich je málo tak mají dobrou kvalitu.
@martina_z bože, to si snad nechci ani představovat! To musela být bolest! Mě odsáli to jedno a při tom druhém to vzdali, že mě při vědomí nebudou tak trápit, že je hodně daleko a že by mě to bolelo. Tak nám doporučili, abychom se o to druhé vajíčko pokusili přirozeně.....

ejviska
22. únor 2011

@mv tak to jsme na tom hodne podobne. A meli jste IVF?

mv
22. únor 2011

@olasek já měla po stimulce jen 3 folíky, takže byl vůbec zázrak, že na ET jeden bojovníček zbyl. určitě příště se to musí podchytit jinou stimulkou, Gonal pro mě nebude.Zase po obyčejném Clostíku mám naopak cysty, tak to je těžký to tipnout, na co jak člověk bude reagovat.
Dobře jsi udělala, že jsi šla jinam. 🙂

mv
22. únor 2011

@ejviska tenhle měsíc jsme byli na IVF, ale tou mou minimální reakci¨í na stimuli to nemělo moc šancí na úspěch.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru