Těhotné i netěhotné po IVF

misi.21
19. led 2011

Tak šup sem holky,všechny jste vítány... 🙂

antoa
26. led 2011

@misi.21 hlavně se netrap... 😉

mourinka29
26. led 2011

@antoa přežiješ to 😔 ,uneseme daleko víc než si myslíme 😔 . u mě to bylo tak,že v uterý ráno jsme byli na screeningu ale podle toho postižení bylo tak vážné,že nás hned odeslali na genetiku,tam nám řekli,že je to neslučitelné se životem a pak jsme šli zpátky na ten screening,tam mi udělali ten odběr přes břicho vzorek plodovky či placenty a už na mě čekala sestřička a odvedla na oddělení 😔 ,tam mi brali ještě krev, a ve 14 hodin,jsem dostala první tabletu do pochvy ,v 17 hodin druhou ,ve 20 hodin třetí a to už jsem krvácela av pul jedenácté jsem potratila jakoby samovolně .ve 23 hodin jsem už ležela na sále,na vyčištění a o čtvrt na dvanáct jem byla už na pokoji 😔 a druhý den v 9 jsem šla domu 😔 ,po celou tu dobu tam byl semnou i mažel,měli jsme nadstansart,tak ještě že tak.

Je to těžké ,ale zvládneš to 😔 . Ale počkej,proč čekají až do pondělí? je tu ještě nějaká šance? u nás to šlo rychle,vše během jednoho dne, 😔

antoa
26. led 2011

@mourinka29 nevím proč čekají....asi že to není život ohrožující, mimino žije jen nemá mozek...a to nejde udělat jen výškrab to se musí potratit?

mourinka29
26. led 2011

jinak s tím otěhotněním máš pravdu,mi řka gynekolog,že žena,která umí otěhotnět,i když to skončí několikrát potratem ,tak taková žena odnosí jednou dítě až do zdárného konce.

jinak u nás šlo o špatné poskládání chromozomu,což se bohužel stává a je to bohužel taky náhoda 😔 .

A pamatuj si,že náhody se neopakují 😔

mirenkam
26. led 2011

@mourinka29 to je hrůza, já už to tu raději asi číst nebudu....taky si říkám, proč (antoa)má jít až v pondělí, když dnes je středa - to je 5 dní 😕

cvana
26. led 2011

ahoj holky víte někdo o někom komu endometrioza prorostla až do střeva..?:(

mourinka29
26. led 2011

@antoa já nevím,to co dělali mi,je šetrnější v tom,že jakoby potratíš samovolně ,tudíš ti prý není děložní hrdlo roztáhováno násilím a otevřeš se sama,ten výškrab je už jen banalita,já měla vysokou siznici,tak raděj šla pryč,ale některé porodnice to prý ještě nedělají a dělají rovnou výškrab,nevím,ja to dělají u vás,já byla ve fakultce v ostravě. ono je to prý lepší pro tělo a pro další otěhotnění,kdy to vypadne samo,ale není to dobré zase pro psychiku 😔

mourinka29
26. led 2011

@mirenkam taky nechápu,mi to nabídli hned,neměla jsem ssebou nic,pro vše mi jel domu manžel, prostě jse byla postavena před hotovou věc a udělalo se to hned,přitom miminko taky žilo,sedělo i velikostně i srdíčko v pořádku,takže jsem taky nebyla jako v ohrožení ale i přesto jsem ša hned 😔

antoa
26. led 2011

@mourinka29 nedovedu si představit, že ze mě vypadne 6cm plod...a já to uvidím ☹

mourinka29
26. led 2011

@antoa víš já se ptala sestry,že jako jak to potratím,a ona,že začnou jakoby stahy,což začaly,ale takové jakoby menstruační a každé 3 hodiny,že mě skontrolují,jak to vypadá,a v pul jedenácé večer jsem dostala křeče ,manžel šel pro sestru,která přišla a na posteli mě rukou vyšetřila a řekla,že to ještě nebude a donesla mi ibalgin,ten jsem spolkla a šla na wc a tam to ze mě vypadlo,neviděla jsem to,jen jsem kukla,že co se děje,ale neviděla jsem nic,a pak jsem tam už nekoukala apak přišla sestra a musela to vybrát,ale to já už byla pryč,popravdě mi v té chvili odlehlo a bylo mi dobře,že už je po všem a že to šlo tak dobře,ono neboj,je t sice 6cm ale ještě to není miminko,je to sraženina s krví,nic neuvidíš,je to silná ms,neboj není to tak,jak si mysíš,i já si myslela,že to tak přece nejde,j

antoa
26. led 2011

@mourinka29 díky moc za odpovědi všem!!!! a jak se ti to podařilo překonat-to nejhorší? Chce to čas asi ne?

mourinka29
26. led 2011

@antoa jo chce to čas,nejhorší byly první dny,měla jsem pocit,ž sezblázním,že vyletím z kuže,ted je to 1čdní,ještě si pobulím,ale slzičky už docházejí,,ta moje veselost se mi ještě nevrátila ale už funguju,i když myšlenky mám furt.td mě nabíjí,že chodm po doktorec,nagyndě jsem byla na výtěry infekcí,na hematoce na odběry a trombofilie,ještě jdu na kontrolu se stítkou,prostě si oběhávám vyšetření které ještě nemám,ted už mám konečně vše a mužem začít znovu

antoa
26. led 2011

@mourinka29 já taky chodím se štítkou a mám leydena a píchám si fragmin...
myslíš, že po první ms se dá jít na KET?

mourinka29
26. led 2011

@antoa fáákt,takže ty už máš toto vyšetření za sebou,já štítku mám taky ale tu mám jen lehce,ale pro jistotu beru euthyrox a krev ještě nevím,ty trombofílní stavy nemají sice nic společného s těmito vadami,ale já měla loni zamlklé,tak proto si to raději vyběhám, A s tím snažením nevím,někteří doktoři jsou neoblomní a chtěji až za 3 měsíce,já tím ,že mám známeho gynekologa,tak mi právě vysvětloval,proč se ta doba taková uvádí,už jsem to tu dneska psala,mi to udělají,jelikož mě skontroluje a zhodnotí stav dělohy a sliznice.

antoa
26. led 2011

@mourinka29 já po 2IVF byla těhu, ale v 7tt konec...to bylo v červenci loni....a tedka toto, mám pocit, že musím zvýšit statistiku ve všem, ještě to mimoděložní mi chybí

mourinka29
26. led 2011

@antoa já jsem na tom stejně ,loni po přirozeném opl. zamlklé v 8týdnu a ted vývojové vady,a vše jen náhoda,mi říkala genetička,že to je běžné,že jsou páry co dvakrát potratí ,pa jedno dítě,pak třeba zase potratí a zase dítě,no je to hnus,ale jednou se nám t povede,otěhotnět umíme

antoa
26. led 2011

@mourinka29 😉

mourinka29
26. led 2011

@antoa 😉 ,

tonytony
26. led 2011

@mourinka29
@antoa Holčinky, co to tady čtu za hrůzy☹ Nesla jsem docela dobrou zprávičku z Caru( OPU bude už v pátek- pozítří místo soboty- folíky už jsou nachystané) a tady tohle☹ Je mi to moc líto, ty potraty jsou moc bolestivý- znám to... Naštěstí jak píšete- lepší dřív než pak rodit mrtvé dítě ve 20.tt a dál☹ To by mě zničilo nadosmrti☹ Taky jsem se tímhle u potratů uklidňovala, že to mohlo být ještě daleko horší... A ten pocit, že se Vám nechce nikam nmezi lidi- to tak je, já ani po neúspěchu 1.IVF doteď nebyla schopná si jen tak nějak jít- jen, když musím☹
@antoa Jen se chci ujistit- tohle těhu bylo po IVF nebo přirozeně? Něco se mi plete, že přirozeně? Abych nežila v omylu?Je mi to fakt moc líto a nedá se u toho nebrečet☹

lenkacar
26. led 2011

@antoa já byla doma měsíc ,dýl mě nenechá po revizi 😝 ,ted ti to přijde strašné ,ale za pár dní ti bude lépe ..uvidíš ..já bych nechtěla miminko postižené takže jsem to taky tak brala ,že se to muselo stát a čim dřív tim lépe .. 😒 ,hlavně sem musíš za náma chodit ,protože mi tě tady máme rády

lenkacar
26. led 2011

@antoa asi jak kde ,já taky měla jít už druhý den na revizi jen že jsem byla tak v šoku ,že jsem nechtěla ..nevim co jsem si myslela že stane ..holka z artu potratila po redukci dvojčat,takže to tim propíchnutím mu zastaví srdíčko a potom měla taky klasickej jako porod v tom 13tt prý už je to velké na odsátí ☹

lenkacar
26. led 2011

@tonytony byla po ivf ,mišík to má přirozeně .. 😉 antoa já mám narozky až v pátek 😢

tonytony
26. led 2011

@lenkacar Leni, díky, tak se mi to pomotalo☹ tak se omlouvám, já věděla, že někdo byl šikovnej doma🙂 ach jo, jsou to fakt trápení a po tom IVF to bolí o to víc☹

antoa
26. led 2011

@tonytony po 3ivf

antoa
26. led 2011

@lenkacar dízy za to, že mě držíte holky nad vodou....ještěže jsme tuto diskuzi založily

tonytony
26. led 2011

@antoa To je fakt strašně smutný, to je opravdu lepší nenajít // než pak tohle☹ Je to tak nespravedlivý☹ Ale musíme věřit, že si to jednou vybojujeme... Měla jsi to s ICSI? a máš ještě mrazáčky? Promiň, fakt jsem to v hlavě neudržela... Je strašný ještě to čekání další dny... Já to měla vždy ze dne na den, ale bylo to kolem 8.tt- později ne☹

mourinka29
26. led 2011

@antoa a vy máte co za problém,že musíte přes ivf?

lenkacar
26. led 2011

@antoa jo jsi moje kočka ,spolu to zvládnem a půjdem na ket 😉

lenkacar
26. led 2011

@antoa hele mám v krku knedlík a fakt mě to dostalo taky hrozně moc ,ale za těch 14dní z tebe spadne ta největší hrůza a pak bude den ode dne lépe věř mi 😉

lenkacar
26. led 2011

já měla tak 20min.záchvaty pláče a pak jsem jednou zjistila ,že už slzy došly ..a že jde život dál..já už to fakt beru i tak ,že to nevyjde vůbec .. 😖

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru