Těhotné i netěhotné po IVF

misi.21
19. led 2011

Tak šup sem holky,všechny jste vítány... 🙂

lenkacar
1. bře 2011

@prdecek máš nárok na 3ivf a 4 stimulace celkem,kolik jednotek nevim..

prdecek
1. bře 2011

@jolcap aha, nevadí 🙂
@lenkacar jj to vím, že 3ivf a ty stimulace, ale kdo ví kolik???? 🙂

jolcap
1. bře 2011

@prdecek říkali holky,že nějaký léky platí pojišťovna,ale moc je nedávají a nebo ti dají vybrat, bud na pojištovnu nebo silnější za peníze

martina_z
1. bře 2011

@prdecek

Jsou leky dvojiho typu: jedny plati pojistovna v plnem rozsahu (na 4 cykly) a na dalsi doplacis. u nekterych min, u nekterych vic, zejm. se to tyka per jako je Puregon a Gonal. U Gonalu 900 je plna cena 8.500,- a ja jsem platila cca 2.000,-

Na Merional se neco malo asi plati, ne? Nebo jsi je dostala uplne "zdarma"?

Na jeden cyklus pojistovna nehradi vic jak 2225 jednotek.

prdecek
1. bře 2011

@jolcap @martina_z no mám Menopur, tak nevím jak je to právě u něj? (700kč za 10 ampulí jsem doplácela teď).

martina_z
1. bře 2011

@prdecek

Jasne, vidim neco od -m- a uz ctu merional. Tim ted stimuluje kamaradka na IUI, platila asi tisicovku. Tak snad Ti leky budou stacit, jaky mas prokol?

monnn
1. bře 2011

ahoj holky jste toho nakecaly jsem myslela,že vás ani nedokážu dočíst 😀,ale zvládla jsem to 😝
@vera5 na co přesně jdeš?ta kon.látka mě zajímá,já mám jít na hysteroskopii 😕
@jolkap tiše,nebo už můžu i nahlas gratulovat? 😉
@martinkka si myslím krásný HCG,že by dvojčátka? 😉 🙂

petra123
1. bře 2011

čauky holky tak dneska opět na krvi kvůli narkoze při odběrech zítra pro vysledky a odpoeldne na kontrolu tak se bojím co mě čeka a jesli vše roste jak má 😅 jiak dneska už pocituju jak mam nafouklé břicho ze stimulace a to vypiju toliko vody a čaje že chodím co 20min,na zachod toliko vody jsme nevypila ani nepamatuju ale prí to pomůže at nemam nějaky ten hypersyndrom tak doufám že to vyjde

lenkacar
1. bře 2011

@petra123 děláš to dobře 😉 ,holky mě to nikdy nikdo neřikal na kolik jednotek mám nárok ,jen paltim a platim a držim hubu 😀

mv
1. bře 2011

já se teda taky vůbec neorientuju v tom, co je hrazené..mě jen nabízeli myslím ten Fostimon takřa bez doplatku a ten jsem nechtěla.
jsem si dneska cestou z práce zase koupila 2 knížky.furt si kupuju, ale číst je moc nestíhám a už je ani nemám kam dávat.prostě už musím začít chodit do knihovny a ne to jen pořád plánovat.

jo, mě dneska napadlo,jak je to u dlouhého protokolu.myslím si dobře, že se začíná ještě před mrchou a tím zasáhne přes další cyklus?

lenkacar
1. bře 2011

@mv tušim že se 2den mrchy dá injekce na zastavení činnosti vaječníků a za dalších 14dní kontrola a začíná se píchat

jolcap
1. bře 2011

@mv no tak to já už chodím do knihovny léta jinak bych byla schopná utratit za knížky vejplatu a nebylo by je kam dávat

jolcap
1. bře 2011

@lenkacar no mě někdo říkal,že ani ty neplacený nechtějí davát jestli blbě zabírají fakt nevím

vera5
1. bře 2011

@monnn Na vyšetření průchodnosti kontrastní látkou ultrazvukem, jdu na to už v pátek, tak Ti sem napíšu jaké to bylo. Sestra mi do telefonu řekla, že to nebolí, tak doufám, že tomu tak tedy bude a nebude to bolet, ale i kdyby vydržím to, už jsem tak vyčerpaná, že už mi je to jedno. Stejně to nedopadne a půjdu na druhé IVF, děsně teď krvácím, mám po nezdařeném ET silnou mrchu a velké bolesti což jsem po IUI neměla, untrogestan mi to te´d pěkně dlouho podržel než jsem to dostala, dokonce jsem celou dobu než jsem začala krvácet,měla zvedlou bazální teplotu, utroš tělo pořádně ovlivní.

petra123
1. bře 2011

@vera5 jdeš na HSG tak hodně štěstí nebo jdeš na hydrolaparoskopie to jsem byla na uspana🙂)ale nebolelo to🙂

martinkka
1. bře 2011

@antoa teda, perličku a medovou masáž bych si taky dala líbit 🙂

jolcap
1. bře 2011

@martinkka já třeba jen ten klid

martinkka
1. bře 2011

@mv mně když zkoušeli dlouhý protokol se Synarelem, tak jsem si od 1.dne cyklu stříkala Synarel a myslím 9. den byla kontrola, jestli se podařila zastavit funkce mých hormonů a od 10.dne bych si píchala Puregon, takže to zasahovalo jen do jednoho cyklu
ale bohužel mi takhle ten Synarel nezabral, tak jsme to museli přerušit a pak už jsem měla vždycky krátký protokol a tam mi Synarel fungoval

lenkacar
1. bře 2011

já jsem třeba vůbec synarel neměla ani jednou ..jen puregon a pak až pregnyl a podruhý jen gonal a potom pregnyl,obojí při dlouhém protokolu

martina_z
1. bře 2011

Dlouhy protokol muze byt jak z lutealni faze (pred MS), tak z folikularni (pri/po MS). Ale podle ceho to mastickar urci, to nevim.

martina_z
1. bře 2011

@lenkacar A co jsi pichala k tomu Gonalu a kdy jsi s Gonalem zacala?

mv
2. bře 2011

@vera5 tak hlavně ať tě to opravdu nebolí a nic ti nenajdou,u mě nevyšlo ani jedno... 😒
@jolcap já vždy pak ty knížky rozdávám po známých, neb mám knihovnu asi tak na 100knih, více ne.ale zase na jaře a v létě čtu minimálně,tak dočtu, co mám doma a na podzim už konečně vyrazím do knihovny.

aha, mě jen řekl mudr, že budu muset mí dlouhej protokol, jinak nic k tomu, co mi dá na stimulaci.chtěla jsem jít v září, na začátku měsíce na další IVF a pokud by to zasahovalo do 2 cyklů, tak jsem nahraná se zářím.říjen, listopad, prosinec rozhodně nemůžu kvůli práci a léto jsem si tím nechtěla kazit....asi mi nic jiného nezbyde.
😒

lenkacar
2. bře 2011

@martina_z nic jsem nepíchala ke gonalu při dlouhém..při krátkém jsem ke gonalu píchala asi 6den ovitrelle a potom jsem měla stopku ,začla jsem krvácet.Při dlouhém jsem začla píchat nějak po těch 14dnech po utz,poprvé mi přišla ještě mezi tim mrcha ,podruhé už ne ..

lenkacar
2. bře 2011

každej pokus jsem se cítila jinak ,poprvé při zastavovačce návaly ,ted jen zima .. a jinak dobrý ,na kontrolu jedeš až po těch 14dnech a začneš píchat a potom už je to stejný jak u krátkého ,zhruba 14den OPU a podle kultivace je ET

olasek
2. bře 2011

Ahoj holky,
vytáhla jsem si černýho Petra... 😢 test negativní....a navíc fest špiním....je to v háji.....
@lenkacar Leni, za jak dlouho můžu mít další pokus? Myslíš, že květen je reálný? Dík...

jezulicka
2. bře 2011

ahojky holky,
@olasek tak to je mi líto... ☹ ach jo...ale máš mrazáčky ne?tak za 3 měsíce doporučují ket...

olasek
2. bře 2011

@jezulicka díky..nemám žádné zmražené

jezulicka
2. bře 2011

@olasek aha tak jdeš do dalšího ivf?a který to byl ted pokus?tak to taky můžeš po těch 3 měsících na další,tak se zeptej i na tvém caru co ti řeknou...

martinkka
2. bře 2011

@olasek to je mi líto ☹ kolikátý to byl pokus? někde můžeš jít na další IVF třeba za 3 měsíce, u nás ale doporučují půl roku

olasek
2. bře 2011

@jezulicka druhý pokus, ale poprvé ET...ten první pojišťovna nezapočítala...jj, to já se v pátek zeptám, jen jsem chtěla informaci...

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru