Těhotné i netěhotné po IVF

misi.21
19. led 2011

Tak šup sem holky,všechny jste vítány... 🙂

antoa
11. únor 2011

@eviknufik jinak chodím do caru v Brně, mě bude letos 31 a mm 39, takže vy na tom jste věkem dobře 😉 , snažíme se 8let

antoa
11. únor 2011

@misi.21 pěkně Ti ty týdny skáčou 😀

eviknufik
11. únor 2011

@antoa teda tak to je mazec. Snad se vam to uz povede. Ja teda snad nemam zadny problem, uvidime na imuno. A kam do CAR v Brne. My byli v repromede. Nevim jestli jit na podruhe tam, nebo zkusit neco jinyho. Kdybychom zustali, tak vyhodou je, ze uz vim, ze na stimulaci reaguju dobre. Ale zas po tom, ze mi dr, rekl, ze pri 2. IVF je sance stejna jako pri 1., tak zacinam uvazovat o zmene. To je situace na makovici - o nalade ani nemluve.... Jsme ale velice vdecna, ze je tu tenhle blog, bo mi dodava silu, a navic se tu clovek hodne dozvi, tak na podruhe uz me tak neoblbnou jako na porve 😀

misi.21
autor
11. únor 2011

@antoa jojo,příští týden už začínáme pátý měsíc. Tak dlouho se na to člověk těší a snaží se otěhotnět a pak to takhle rychle uteče 🙂 Za chviličku půlka pryč a já až budu kojit a prdíkovat a nebudu mít na koníka čas,tak vy tady budete rozebírat pohyby a nakupování věciček 😉

baronek
11. únor 2011

@misi.21 a chodíš do práce nebo marodíš?

antoa
11. únor 2011

@eviknufik na Obilňák, jsem max. spokojená, asi bych jinam nešla z toho důvodu, že už vědí jak na mě. Když jsem 2x z 3IVF otěhotněla, tak věřím tomu, že se to povede znovu třeba ne hned, ale...jen aby to bylo ok. U mě to nebude trnout strachy jestli otěhotním či ne, ale do NT+ zda je vše ok ☹

misi.21
autor
11. únor 2011

@baronek mám neschopenku od té doby co jsem to zjistila,dost dlouho jsem špinila,skoro měsíc,než jsem šla vůbec k dr a ona mi to řekla. Tak mě hned nechala doma,dala utrogestata musela jsem odpočívat. Ale i kdyby bylo všechno v pohodě,tak bych zůstala doma,mám dost náročnou práci fyzicky,těžké věci a tak.

misi.21
autor
11. únor 2011

@antoa ty už sis všechnu smůlu vybrala,teď už to určitě dotáhneš do konce...

vera5
11. únor 2011

Ahoj holky mohu se přidat?

antoa
11. únor 2011

@misi.21 to jsem si říkala i po tom letním neúspěchu....už tomu, že smůla skončila moc nevěřím. Říkala jsem si, že se stanu ku...., ty prý mají větší štěstí 😉

baronek
11. únor 2011

@antoa taky vám přeju, abyste měli to nejhorší za sebou a před sebou jenom radosti 🙂 Ale kdo tohle nezažil, tak vůbec neví, o co jde, takže tě moc a moc obdivuju a určitě se dočkáš 🙂

vera5
11. únor 2011

Jsem 2.den po IVF na OBI, to čekání je strašné, sleduji vaše osudy a dlouho jsem váhala zda se mám přidat, některé jste takové moje naděje, když se to povede, no a pak je mi zase smutno když čtu o neúspěchu. Antoa strašně jsem Ti držela pěsti. Nevíte prosím holky co znamená označení embrya 8/1 např., vím, že je to 8 buněčné a za lomítkem je asi kvalita embryjka je to tak?1 je asi dobrá kvalita, že?Ležím tady v těch propouštěcích papírech a pořád mi to nedá. Měla jsem jen 4 vajíčka, jedno umřelo za den, jedno zastavili před transferem no a jedno bylo 8/1 a druhé 6/2. Neznáte ty jejich stupnice kvality, jestli to tak mohu napsat?

eviknufik
11. únor 2011

@vera5 Ahoj, dnes jsem se bavila s embryolozkou o tom, bo ja mela treti den 5/1. Mas pravdu, ze prvni cislo znamena pocet bunek. To druhe znamena fragmentaci. Pochopila jsem to tak, ze kdyz je sude cislo, je to lepsi. Vzhledem k tomu ale, ze zapisuji to jednou za 24 hod, tak se zrovna trefili do licheho poctu fragmentaci. Taky z toho moc chytra nejsu, ale stacilo mi k pochopeni to, ze sude je gut a liche ja bad 🙂

vera5
11. únor 2011

@eviknufik Moc děkuji, to víš jsem tonoucí, tak se i stébla chytám.Myslíte si, že by zavedli špatné embryjka, u kterých se nepředpokládá, že se budou vyvíjet ve mě?Snažíme se docela dlouho, jenže před tím jsem to řešila jen clostilbegitem, pak neúspěšné IUI a teď první IVF, je to ale děsně na hlavu.

eviknufik
11. únor 2011

@eviknufik v 11 tam budu jeste volat. Ono to na nalade moc neda, kdyz jeden dr, rekne ze z 1. IVF nemuze delat zavery, a 2. vam rekne, ze je chyba i ve vas, kdyz ze 14 odebranych vajuch je vhodnych 7 na oplozeni a oplodni se jen 3.

vera5
11. únor 2011

@eviknufik To je fakt, to na náladě nepřidá.

eviknufik
11. únor 2011

@vera5 Ja myslim ze snad ne, taky jsem si to myslela, ale embryolozka me ujistila, ze to nic neznamena, ze to proste zapsali ve stadiu, kdy byl jeden fragment. Kazdopadne i pri zavedeni morul se nic neuchytilo. V 11 tam chci volat, aby mi rekla jestli je chyba i na me strane, nebo jen na MM

vera5
11. únor 2011

@eviknufik Děkuji moc. Pak dej vědět, jak si po telefonátu dopadla.

monnn
11. únor 2011

@baronek tak se připojuji ke gratulaci 😉

tonytony
11. únor 2011

Zdravím, holčičky, 8.den po ET- netestuju, vytrvávám dle plánu, bojímse... Bolí prsa i břicho, včera večer jsem to asi trochu přehnala s domácími pracemi- první den mi bylo tak nějak líp, tak jsem něco podělala a večer jsem hodinu měla křeče v břiše, tak jsem už pak raději jen ležela...
Jen opět dnes jeden úžasnej sen- probudila jsem se totálně uřvaná a vyřízená- divokej bejk nabral naši malou a cupoval ji na poli a já ji nemohla nijak pomoct, bylo to jakoby mimo mě... Normálně hrozný☹ Už se fakt bojím spát, tohle bylo hodně hnusný☹ Vůbec nevím, co si o tom myslet- raději snad ani nic☹

ami33
11. únor 2011

@tonytony ahoj spolubojovatelko, ty sny to tak prý bývá, jsem o tom teď hodně četla, taky to způsobují hormony, mě se zdá každý den něco,ale jako spíš blbosti....s tím testováním sem taky vydržela, dneska koupím testy a v neděli testnu, to už bude snad 16. den po ET. Snad se na nás usměje štěstí a bude to tam. Tobě taky držím pěsati a více se opatruj, já sem docela magor na úklid a tak, ale s trochou pomocí manžela to jde, je fakt že za po 14 dní sem pomalu ani nežehlila, teď toho budu mít hodně zase, budu muset o víkendu,ale po chvilkách, nic nám neuteče a práce už vůbec ne.

martina_z
11. únor 2011

@baronek Krasna hodnota, gratuluji a porad drzim palce.

Divoky sny a nespavost jsem po ET mela taky, asi to je tim Utrogestanem?

tonytony
11. únor 2011

@ami33 No, já včera prala a sušila- naštěstí teda minu žehličku, to bych se i bála, jinak tady mám díky IVF teď bordel jako nikdy ve svém životě nikde! Jsem taky maniak na pořádek, ale teď jsem se x měs. připravovala na to, že to musím zvládnout dělat minimum a dát mimískovi, co největší šanci, když u 1.IVF jsem se nešetřila nijak moc... a nic nebylo... Jenže teď pokud to neklapne, tak spíš kvůli ne ideálnímu embryjkovi☹ U 1. bylo suprový... Teď ne...

vera5
11. únor 2011

@martina_z Asi to vážně bude tím utrogestanem, mě se zdávají samé horory, pak sedím spocená na posteli a budím manžela, že v ložnici někdo je, jsem se ještě pořádně nevyspala....připadám si jako psychouš 😀 Radši teď chodím později spát, no sice stejně celý den jen polehávám aby měla embryjka sílu na vývin, no snad to k něčemu bude!

petapal
11. únor 2011

holky tak dneska na kontrole na ultrazvuku folikuly maji 9mm tak mi pridali jeste fostimon a zvysili ze tri na čtyři davky v pondeli jedu zas na ultrazvuk . Jinak pry snad do konce příštího tydne probehne už odber vajiček nemůžu se furt dočkat. jInak jsem dneska musela už doplacet za tři krabičky fostimonu tamto hradila jeste pojistovna.

ami33
11. únor 2011

@tonytony @vera5 a to jsem so myslela, že magořím jenom já, ale to nemám děsivý sny, spíš směšný a nepochopitelný krávoviny, sem to četla ře nějakej ten hormon způsobuje rychlé navození spánkové vlny REM a proto se nám hodně zdají sna a hlavně si to pamatujem pak, docela mazec,ale chápu, že ty nepříjemné sny člověku dají zabrat. Do kdy berete která utroš? já teď zatím furt píchám Agolutin od ET a do kdy to nevím zatím.

vera5
11. únor 2011

@ami33 Já beru utrogestan 2-2-2, agolutin mi sestra píchla jen jednou a to po odebrání vajíček, jinak ještě jím prednison a to ráno jeden a půl v poledne.Ten agolutin je na dorůstání sliznice, že?

ami33
11. únor 2011

@vera5 agolutin je asi na všechno, na sliznici možná taky,ale já ji měla dost velkou, u nás v centru dávají agolutin naprosto každé, prej je to to nejlepší, pak až po testech se přechází na utrogestan polykací nabo zaváděcí, aspoň co mi povídali holky.

lenkacar
11. únor 2011

baronku gratulacééééééééééééééééééééééé

antoa
11. únor 2011

@petapal já vždyčky začnu menopurem na pojištovnu, pak mě dají grátis na dva dny v caru jako bonus a pak si dokupuji levnější fostimon, dávku na den 1400,- a takto dokupuji tak za 5-6000,- píchám vždy 4 ampule....
@vera5 držím pěsti....a jinak jsi na obi spokojená? Já naprosto... ta kvalita embrii je jak píšeš bunky/kvalita...toto je tvé 1IVF?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru