Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

m.e.l
29. dub 2009

jmis a luzz, díky jste fakt zlatíčka, umíte potěšit. 😠 😝 😠 😝 😵

luzza
autor
29. dub 2009

R E A L I T A 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

m.e.l
29. dub 2009

luzz, vím. . . . ale mohly jste mě nechat v sladké nevědomosti (i když ty prsa mě napadla). 😉

kay
29. dub 2009

ahoj holky 🙂

tedaq důchodci se zase probrali do upršeného rána 😀

já už taky nekomentuju jak se mi spí, až nato wc a probuzení kolem 5 až !6h je to ok.teda až na tu bolest břicha samozřejmě 😅 ale jsem si už asi zvykla..

mel, asi Tě bude něco bolet i po porodu, ale už to podle ěm nebude tak hrozné a navíc nebudeš mít čas nad tím přemýšlet 🙂
a hlavně VŠECHNO NEJLEPŠÍ K NAROZENINÁM 🙂 nevím teda kolikátýale tak 29 tipuju? 😅

luzzi, já Ti docela už závidím, že to máš za pár a hlavně že víš, kdy to bude.. 😅

miso, pupik moc pěknej, jen by mě zajímalo proč to fotíš černobíle? 🙂 má to nějaký zvláštní význam?

jmisa
29. dub 2009

Kay, fotím to barevně a pak si přes to dávám filtr, bo se mi to tak líbí 😀

m.e.l
29. dub 2009

kay, jo jo 29, příští rok budou kulaťoučké. . . 😀 😝 😵

kay
29. dub 2009

jmis jo je to pěkné.. 🙂

grej
29. dub 2009

Ahoj holky,
já se moc omlouvám, nějak nestíhám.

V pondělí jsem byla ještě scelý den v práci s paní, včera už jen dopoledne, protože mě to opravdu vyčerpává. Dnes je tam poprvé celý den sama.
Dopoledne jsem byla na kontrole. Bála jsem se, co ten tlak, ale dobrý. Bylo jen 135/80. Kačka si přelezla na levou půlku břicha a prý je to poloha připravená k porodu.
Srdíčko jí buší jak zvon. Už má 2300 g. Sice je pořád cca o 10 dní menší než by měla být, ale aspoň prý nebude mít čtyři kila, říkal doktor.

Dndes jsem se objednala na první poradnu na BUlovku, tak snad to stihnu. Ne jako Annie 😀
Jdu se za ní dnes podívat, tak jestli uvidím Nicolku, tak vám jí vyfotím a hodím do alba!!

Dnes po kontrole jsem zajela do DM a nakoupila zbytek věcí co asi bude potřeba, abych mohla dobalit tu tašku do porodnice a za chvíli mažu na masáž. Záda bolí jak Ďas.

Nejhorší jsou otoky nohou a jak mě hrozně bolej klouby na rukou. To je fakt příšerný. Ráno nejsem pomalu schopná dát ruce v pěst....

m.e.l
29. dub 2009

grej, vítej v klubu. Tyhle neduhy jsme přesně ráno probíraly. 😉 Pozdravuj Annie, kdy jdeš poprvé do poradny na Bulovku?

kay
29. dub 2009

graj ahojky,

no to přece nevadí, že je o krapet menší.. Stela se mi teď taky otočila zrcadlově a probírá mě nohama na levé straně žeber.. 🙂 a bylas už na monitorui? my byly včera poprvé i s M. tak to byl zážitek.. 🙂

macous
29. dub 2009

Ahoj holky,
tak jsem ty vaše neduhy dočetla 😀 😀 😀 alespoň vím, co mě tak zhruba čeká 😕 😅 Já jdu do poradny zítra, tak jsem na to zvědavá a doufám, že nebude nějaká změna 🙂
Teďka pořád někde lítám, dneska jsem konečně předala ten byt a vyřídila odhlášku TV a rozhlasu a vůbec SIPA, ještě odhlášku na ČEZ, změnu občanky a řp a nahlásit všude změnu adresy - opruz 🙄 ale už se pak budu s čistým štítem věnovat přípravě na miminko a na to už se moc a moc těším, to si všechno vynahradím 😀 😵

Melíku, všechno nejlepší k narozeninám 😉

Hanulce držím palečky, aby byla co nejdříve doma a nemusela trčet v nemocnici 🙂
Luzzi, už se ti to fakt krátí, úplně tě chápu, že si na ten pocit, že odjedeš 3 v 1 a vrátíte se 3 lidičky, nemůžeš zvyknout 😀 😀 😀
Zdravím i ostatní maminy a těhulky 😉
Přijel mi zase nějaký dělňas na ty vrata nebo co chce, musím jít za ním, tak zatím čusík, já se zase snad brzy ozvu. pa

luzza
autor
29. dub 2009

macoušku
akorát tě tu strašíme,viď? 😀
kay
to máte dobrý... 🙂 u nás tam chlapy nepouštěj,bo tam sedí dalších 8,9 mamin a všechny maj vytelený bříška...tak prej je to vůči nim blbý... 😒 u nás ve špitále je taková obrovská místnost,kde je koberec,televize,hračky pro menší děti,co si můžou maminky brát sebou a několik polostrovaných gaučíků a křesel a u každého toho gauče je jeden monitor,takže dělají CTG třeba 10 maminkám naráz...takže to tam vypadá jak v obýváku 😅 😅
a jeden z těch monitorů je dvojčátkovej 🙂 má nejširší gauč,takže se tam fakt válím 😀
melíku
tak velká gratulace 😵 😵 😵 😵 😵
grej
mě by nevadilo,kdyby moje holky byly menší,než jsou 😝 😀

kay
29. dub 2009

luzzi, no ona ten monitor má moje doky u sousedního doktora a měli jsme štěstí, že tam nikdo nebyl, tak mohl M. se mnou. jinak by to asi taky nešlo.. 😅

luzza
autor
29. dub 2009

kay
no tak to máte dobrý 🙂
moje mudra ho bohužel nemá,takže musím jezdit do nemocnice...
ale jak říkám,je to tam fajn...obýváček jak vyšitej 😀 😀

jmisa
29. dub 2009

Já tedy doufám, že monitor absolvovat nebudu 😠 By mě kleplo ležet tam tu dobu.
V porodce ho naštěstí nedělají, tak doufám, že ani můj gyndař ho dělat nebude.

Jinak jsem doma - vyzvedla jsem kyblík na koupání, polohovací lehátko a ještě zajela pro matraci a protože byla lehká a parkovala jsem přímo u vchodu, tak jsem si ušetřila nákup s mužem 😀

luzza
autor
29. dub 2009

jmis
monitorování srdíček plodů a děložní aktivity je úplně běžná věc,kterou jsem myslela,že prováděj všude 😨 poslední týdny před porodem... 😨 😨 😨 většinou tak 4 týdny před porodem jednou týdně 😨
a když se přenáší,chodí se u nás na monitor obden 😨
takže praha má zase něco extra 😅 😅 😅 😀 😀 😀 😀 😀

jmisa
29. dub 2009

Luzz, nee, v Krči provádí ultrazvuky.

luzza
autor
29. dub 2009

a jak pozná ultrazvuk stahy dělohy?? 😨
a ty patologický změny ve frekvenci srdeční činnosti miminka,který jsou možný rozeznat z alespoň 20 min trvající monitorace,
jsou právě z častých důvodů,proč si maminku nechají v nemocnici... 😕

jmisa
29. dub 2009

Luzz, nějak měří průtoky placentou tím ultrazvukem, a srdíčko taky ultrazvukem, podrobnosti si nepamatuju, myslím, že na to maj nějaký spešl program.

Monitor dělají až před porodem, když přijdeš se stahama.

luzza
autor
29. dub 2009

ahá..
no na průtoky a na srdíčka chodíme taky...to je ten doppler...
takže u vás CTG až takhle... no vidíš...to říkám... PRAHA 😀

luzza
autor
29. dub 2009

to jsem našla:
CTG
Toto vyšetření se provádí opakovaně u těhotných žen od 36. týdne těhotenství. Změny na kardiotokografické křivce mohou lékaře upozornit na snížené okysličení plodu. Nedostatečné zásobení plodu okysličenou krví může nastat z různých příčin. Pokud by lékař u těhotné tento nález objevil, další vyšetřovací a léčebný postup by záležel na charakteru a stupni vyvolávající příčiny.Kardiotokografii nelze jiným vyšetřením nahradit.

jmisa
29. dub 2009

Nevím, co je doppler 😀 Vypadá to jako ultrazvuk? 😀 Kámoška popisovala, že ji furt dělali ultrazvuky 😀

luzza
autor
29. dub 2009

😕 😕 😕

luzza
autor
29. dub 2009

jo jo
dělaj to jako normální ultrazvuk...jen si to tam u sebe přepne a čučí na ty průtoky...zobrazujou se na monitoru jako nějaká křivka a dělaj "zvuky" 😕 😀 😀 😀 😀
to je doppler 😀

luzza
autor
29. dub 2009

pak se třeba dočteš v papírech u pacintky NULOVÉ TOKY... takže maminka musí hned na císaře...

jmisa
29. dub 2009

Luzz, aha, tak to možná dělali i na screeningu ne? Ta krev je tam barevná? 😀

luzza
autor
29. dub 2009

jo jo
přesně tak,dělaj to i na screeningu 😉 🙂

jmisa
29. dub 2009

Ono tu bylo k tomu téma na MK, ale už nevím, jak se jmenovalo.

luzza
autor
29. dub 2009

akorát je k tomu navíc ta křivka...vypadá to jako takový divně křivý EKG 😀 a ještě to šumí a tluče 😀 😀
prostě odborný vyjadřování na nejvyšší úrovni 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jmisa
29. dub 2009

Jo to si pamatuju, tu křivku, bylo to puštění nějakou dobu a z toho to pak vyhodilo nějaká čísla 😀 😀

Jsem to teď vylepšila 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru