Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

jmisa
1. čer 2009

Tak krev mám úplně v normě, tak nikam nemusím a poradnu mám až 11.6. 😀

peda
1. čer 2009

Jmisko,tak supr.ještě že tak 😉

m.e.l
1. čer 2009

jmis, super, že ti výsledky vyšly v pohodě. Ptala jsi se, jak mi chodí mateřská. Za duben mi přišla 22.5., takže docela v pohodě a vlastně do 30.ti dnů termín splnili. Uvidíme zda teď bude chodit pravidelně. 😉
Pedi, naše mimčo je uplakaný nejvíce v noci a nezabírá na něj nic, jen počkat až se uřve do spánku. . . 😖 😕 😔

jmisa
1. čer 2009

Mel, já myslím, že Ti teď bude chodit v obdobném termínu, jak to jednou daj do systému, tak už je to v pohodě.

kay
1. čer 2009

petkan, no záleží, jestli to bylo jako MS, to je normální, ale pokud jsi měla křeče, raději brnkni k doky nebo si vem magnesium.. já osobně měla během těhu hodně bolestí, takže je možn že je to normální, ale nic nezkazíš když se zeptáš doktora..

mel mi už taky mateřská přišla a snad bude chodit pravidelně..
s tou nocí je to stejný, malá se nejvícvzteká když má jít spát večer.. včera už jsme ji taky nechala vyvztekat, ale trochu mi to teda trhalo srdce.. už jsem ale nemohla.. ☹

m.e.l
1. čer 2009

kay, taky mi to trhá srdce, ale prostě jinak to s ním nejde. Nejdříve samozřejmě zkouším zda nejsou prdíky a podobné problémy a pak holt - co dělat se vzteklounem? 😨

petkan
1. čer 2009

kay, díky moc, trošku jsi mě uklidnila, dnes zavolám svému dr., tak snad se na to mrkne co nejdřív 🙂

macous
1. čer 2009

zdravím Petkan - já taky myslím, že je to v pořádku, děloha se holt musí zvětšovat a někdo to cítí víc a někdo míň, já to cítila jakoby na mrchu, takový pnutí v podbřišku (jinak jsem ani na menstruační křeče nikdy netrpěla, tak to máme asi každá podle toho), ale konzultací s Dr. rozhodně nic nepokazíš - tak hodně štěstí 🙂

Luzzi, ty vaše holky, to jsou teda zlatíčka 😵 😵
Melíku, to víš že jo, jakmile nic jiného než vyřvat nepomáhá, tak se stejně nedá nic jiného ani dělat 😅

Holky teda ta Grej se nějak neozývá, trochu se o ně bojím, nemáte na ní některá tel.?? 😔

jmisa
1. čer 2009

Macous, to pnutí v podbřišku cítím teď znovu na konci těhu. Tak se tam asi malej pořádně roztahuje.

grej
1. čer 2009

Ahoj holky,
jsme OK, ale absolutně nestíhám.

Kačka spí hrozně málo a když už jo, tak se snžím si drcnout s ní nebo musím taky něco dělat doma...

Jinak pije jak duha, kojím co hodinu z obou prsou. Takže to vypadá tak, že hodinu kojím a uspávám a pak třeba hodinu spí a pak zas znovu.

DNeska jsme byly na prochajdě s kočárem. Hodinu jsme jezdily po okolí a myslíte že spala? Ani náhodou. Ale aspoň nebrečela, jen koukala. Když už se mi chtělo hrozně čůrat, tak konečně zabrala, tak jsme prochajdu ještě na půl hodiny protáhly. Ale pak už se zas budila hlady...

O víkendu jsem byla u našich, manža byl celý dny v práci. Pospala jsem si tam asi dvě hodinky a naši Kačce dali mlíko, co jsem odstříkávala, když jsem měla ten zánět. Vypila 125 ani nemrkla. To jsem zvědavá, kolik nám ve středu naváží že přibrala...

Jinak jsem začala znovu krvácet. V pátek už jsem jen tak špinila a stačila by mi na celý den jedna obyč vložka, ale v sobotu ze mě začaly padat stehy a krvácím asi tak jako třetí den MS. Tak nevím co s tím... Zkusím asi zavolat mudr, Jenže se mi nechce volat na Bulovku, asi zkusím Gest, jestli mi neřeknou, jestli je to normální nebo ne. Jak jste na tom s krvácením vy?

TeĎ jsem frkla Kačku na terasu a usnula, tak jsem zvědavá, jak dlouho jí to vydrží. Dám si aspoŇ něco k obědu.

kay
1. čer 2009

grej, no sláva... teda kačenka je pěkný jedlík 🙂 jsme myslela že Stelišek je nenažranec, ale beru zpět 🙂 někdy jí stačí i z jendoho prsa 10 min a chrupe, ale to výjimečně.. a spíš přes den, největší hlad má večer když má jít spát.. já se furt snažím dodržovat nějaké režimy a rady - třeba kojit z jednoho prsu, ale vidím, že se na to fakt asi vykašlu..

meli no játo chápu.. taky jsme už nevěděla co s ní, pupík jsem natřela, zacvičily jsme nohama, prděla, najezená byla.. a to jsem si řekla, že budu fakt trpělivá a byla jsem, ale pak už jsem nemohla.. já to chápu.. jen furt mám zase někde v hlavě ty blbé poučky, že děti trpí, že takhle malé se nemají nechávat vyřvat, ale ono se to líp píše než dělá že? asi jako že kojit max 20 min 😀 bych ch těla vidět toho chlapa, co to vymyslel 🙂

jo chtěla jsem s vma zkonzultovat - přebalujete před kojením nebo až po? a v noci? všude píšou jak si atka ulehčí práci, když dítě jen přetáhne z postýlky k sobě do postele a nakrmí, ale to teda jako nepřebaluje? Já vždycky vstanu, vezmu malou vedle do koupelny, tam ji vyslíknu, umyju zadek pod vodou, přebalím oblíknu a jdeme zase do ložnice krmit.. jak to děláte vy? 🙄

jmisa
1. čer 2009

Grej, takhle kojila kámoška - hodinu kojila a uspávala, malá hodinu spala, zase kojila....

hanulka3112
1. čer 2009

Ahojky holky, tak primář si mě vzal na prohlídku a kapačky mi teda ještě nechal a že když vydržím týden, tak to bude fajn a pak mi porod vyvolají nebo se to může rozjet už i samo, tak uvidíme, pak mě vzali na ktg a celou dobu krásné a pak mi ztvrdlo bříško a skočilo to až přes 110 to toko 😲 a furt se to drželo kolem té 100 až pak to zas kleslo, tak jsem zvědavá jak to se mnou bude pokračovat 😕 už bych teda ráda domů s prckama, jo dnes u vizity mi zas hlásili 36+4 a podle skriningu jsem 36+3 tak nevím jestli se řídit podle nich, ikdyž ted už je to jedno,když to mám už za pár 😉 🙂
Jo a Artepka vás moc zdraví 😉 🙂
Zofi a co ty?

kay
1. čer 2009

hanul teď už to bude ok, se docela divím, že ti nechali ty kapačky, teď už by to bylo fakt asi dobrý.. já rodila ve 36+3 🙂 tak se drž za chvilku už budete spolu..

m.e.l
1. čer 2009

kay, já Lukyho beru do koupelny, přebalím jdeme do kuchyně - ohřeju odstříkané mléko, nakrmím, vrazím do postýlky cestou beru odsávačku, pokládám teroristu do postýlky a odsávám, mezitím on přemýšlí zda začne řvát během minuty a nebo pěti. . . 😕
Hanul, no to jsem zvědavá kdy porodíš. 😉

m.e.l
1. čer 2009

Já začala rodit 40+0 a skončila 40+1. . . 😀 No když to vezmu od vyvolávání tak vlastně 39+5. jsem začala. 😅

grej
1. čer 2009

Tak já se snažím přebalovat před kojením, ale když řve hlady fakt hodně, tak na to prdím a jdem rovnou kojit. Pak přebalím buď potom nebo až holt před dalším kojením. Nedodržuju to úplně při každým kojením... A v noci přebaluju tak jednou, kolem pátý.

Já v posteli moc nekojím, leda ráno. Já na to totiž potřebuju vidět. Takže naše noc větišnou vypadá tak, že večer dávám malou do postýlky. Tam vydrží tak hodinku. Max. Mezi tím se snažím usnout u manži, abych si ho taky aspoň trochu užila. Pak se malá vzbudí. JDem kojit do obýváku, do našeho "kojícího křesla". U toho si svítím buď slabou lampičkou nebo pustím telku. Pak uspávám. KDyž se zadaří, položím do postýlky a snažím se spát. Což ale vydrží tak pět minut, páč malá hned řve. Takže buĎ si jí vezmu do postele, kde spolu spíme dokud se zas nevzbudí a když to nevyjde a nespí, tak jdem do obýváku, kde mám rozloženou deku a připravený košík a jdem řvát, kojit a uspávat tam, aby se manža aspoň chvíli vyspal... Ráno, když manža odejde do práce, tak se stěhujeme do ložnice, kde malou zkoušim kojit v leže a ještě jí donutit, aby chvilku spala a já s ní 😉

Hanul - já rodila 37+3 🙂 Držte se!

Jak jste na tom s tím krvácením holky? Na Bulovku jsem se nedovolala...

hanulka3112
1. čer 2009

Tak to ani nevím, že jste rodily tak brzo 😲 no hold mi to ušlo v té nemocnici jakjsem tu neměla net, takže vidím, že už můžu rodit, objednala jsem si pizzu a asi tu prasknu 😀

m.e.l
1. čer 2009

Hanul, ony všechny předběhly našeho Lukyho byť nebyly v pořadí. Pravda, Grejina Kačka počkala pár hodin, aby byla po Lukym. 😉

macous
1. čer 2009

Grej - to jsem ráda, že jste v pořádku 😉

Tady pochytám, jak která krmíte a přebalujete a pak budu přechytřelá 😀 😝 😀 no hlavně aby mi to k něčemu bylo 😅

hanulka3112
1. čer 2009

Meli a já která už mám nárok rodit tak furt držím, kdybych byla aspon doma 😅 😀

jankatr
1. čer 2009

Ahojte kočky - nějak teď nestíhám - kluci už přes den tolik nespí tak trávíme dost času venku a večer jsem většinou tak trošku K.O. 😝 - ne že by zlobili ale tak nějak celkově unavená...

Aspoň se mi povedlo aktualizovat fotky tak můžete kouknout 🙂

http://jankatr.rajce.idnes.cz/Kubik_a_Matej..._...

http://jankatr.rajce.idnes.cz/Kubik_a_Matej_-_K...

Máme tu nějaký nový miminka? Poslední o kterých vím jsou holky od Luzzy a Grej a Lukášek od Mel...

luzza
autor
1. čer 2009

ahoj holky
nějak mi celý den zlobil net,tak už jsem na to neměla nervy 😝
zítra si vás dočtu 😉

jani
krásný fotky!! 😵 😵 😵 😵 koukali jsme s manžou 😉 🙂

luzza
autor
1. čer 2009
jankatr
1. čer 2009

No ty vaše princezny jsou taky kouzelný 🙂 🙂 🙂

luzza
autor
1. čer 2009

jani
písni jak často kluci papají,jak spinkají a tááák 😉 😉 😉 😉

luzza
autor
2. čer 2009

tak já přebaluju až po kojení,páč se holky při kojení nebo těsně po něm většinou posrajdí 😀 😀
a při tom jednom nočním kojení (ve 3 ve 4h..jak kdy) nepřebaluju vůbec...jen nakojím a holky zase usnou...
v noci kojím v posteli a přes den na gauči...

kay
kdybych holky v noci brala do koupelny a leštila jim prdky (což dělám nejdřív v 8 h ráno),tak by se tak probraly,že už by nechtěly chrnět 😀 já je v noci kojím při minilampičce 😀 tak že na ně sotva vidím 😀 ale výhodu to má tu,že se nestihnou probrat 😀

luzza
autor
2. čer 2009

pedi
naušničky do porodnice?? 😨

luzza
autor
2. čer 2009

kay
ani s tím kojením si hlavu nelámu 😉 po koupání je nakojim v obýváku u telky,oni zvadnou a jdu je dát do ložnice do postýlky...většinou hned vytuhnou 😀 a když jedna bulí a druhá má tendenci usnout,tak toho řvouna vyndám z postýlky a hodím ho do naší postele,tam třeba 10 min pobrekává...nakonec se unaví a zabere 😉 a pak jí šoupnem zpátky k už spící ségře 😉 😉

luzza
autor
2. čer 2009

popravdě řečeno...ty zásady toho správnýho kojení mi u domči moc nezabíraly (byl to děsnej vztekloun a bulík),tak jsem to zkusila tentokrát po svém 😀 a úspěch se dostavil 😀 hlavně se tím moc nestresuj 😉 zkus to mít trochu na háku a ono se to pak vždycky zlepší 😀 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru