Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

m.e.l
4. čer 2009

Dobré ranko,
zdravím Artíka a držím palečky ať necháš chvilku ještě prďolky dopéct.
Hlásím výsledky z poradny - Luky má 53 cm a 4290. Za osm dní přibral 290, je to teda pěknej buřt. Za chvíli ho neunesu. 😅

luzza
autor
4. čer 2009

melí
tak to je fakt chlapák 😀 😀
jinak s tím kaděním...holky jsou zase posrajdění pomalu po každým kojení 😝 takže to si nevybereš 😅

m.e.l
4. čer 2009

Luzz, no paní doktorka říkala, že nemusí klidně pět dní, no to pak nechci vidět tu nálož. 😀 😕

jankatr
4. čer 2009

Luzzi tak to máte s tím krmením v podstatě stejný jak my 🙂 - tak jestli půjdete v našich stopách i dál tak naši kluci zas dneska vstávali od osmi večer až o půl čtvrté a potom až o půl sedmé ráno 😵 😵 😵

m.e.l
4. čer 2009

Ty jo, Luky spí přes den klidně 5 hodin, v noci pravidelně po 3 hodinách je vzhůru, zlatý chlapeček. . . 😝 Dvakrát usnul v noci v pohodě a potřetí jsem od něj utekla za manžou do postýlky. 😅

luzza
autor
4. čer 2009

jéé jani,to by se mi líbilo 😀

grej
4. čer 2009

Ahoj holky,
tak jsem včera Kačku chválila, jak pěkně v noci spí, když je s náma v posteli. Tak mi to asi musela dát sežrat, páč dneska spala od půlnoci do půl druhé a od té doby jsme až do osmi byly vzhůru. Spala v té době dohromady tak 20 minut. Takže já buĎ jen kojila nebo hojdala, páč řvala. A nevím proč.

TeĎ leží v posteli, neřve, ale taky nespí. Nechápu to - to nemá spánkovej deficit?????

Navcí se mi zas vrátil zánět prsu. To přece není normální, ne? Vždyť já kojím téměř furt, není snad šance, aby tam to mlíko nějak zůstávalo... Bolí to zas jak prase, stejný prso, jen na jiným místě... Asi počkám do večera a pak zajedem znovu na Bulovku ☹

luzza
autor
4. čer 2009

grej
já tohle měla s dominikem,nechápala jsem,že zvládá tak dlouho nespat...bylo to strašný 😝
taky jsem furt kojila a taky pěkně přibíral...
a přesto jsem měla dvakrát zánět prsu během šestinedělí...taky nevím,jak je to možný...

luzza
autor
4. čer 2009

grej
jestli máte doma vodku,tak si dej obklad na to bolavý místo...to mi tenkrát poradili po telefonu 😅

m.e.l
4. čer 2009

grej holka, teda ty si užíváš. O mě se něco zase pokoušelo v pátek, ale "rozchodila" jsem to. Respektive se zaťatýma zubama odstříkala část ve vaně a pak odsávačkou. . . . . 😝 Je možný, že Kačka z toho jednoho prsu méně táhne. Mě tohle Luky dělal u levého - jen si tak pocucával a ani kapku nevytáhl a dělá to i teď když ho občas přiložím k prsu.

artep26
4. čer 2009

Koukám tady se mele o 106 🙂
Já si teď popisovala kořenky, no dřina jako blázen 😀 😀 😀
Jdu to tu proběhnout (ha ha já a v tomhle stavu běhat 😀 😀 😀 ) a pak si hodím nožky hore 😵 😵 😵

jmisa
4. čer 2009

Grej, nevím, jestli už holky psaly, ale na zánět prsa - tvarohový obklad a nebo pak slivovicový, ale v tom případě před kojením prso pořádně umýt.

Jinak jsem četla, že rozhodně to prso vyprázdńovat, ikdyž to bolí 😒

jmisa
4. čer 2009

Jo a ještě homeo:
Musíš se kouknout, co víc sedí. Jinak příslušný lék v Ch15 (ředění 15), 5x denně, postupně snižovat počet dávek se zlepšením.

Belladonna
Prsy - nalité, tvrdé, horké, zanícené, bolestivé, pulzující, mohou být rudé s červenými žilkami, které se rozbíhají od bradavky.
Bolest - tepavá
Tvorba mléka - nadbytečná

Bryonia
Prsy - nalité, tvrdé, horké, zanícené, bledé, bolestivé.
Tvorba mléka - nadbytečné množství
Zhoršení - sebemenším pohybem

Ve srovnání s rudými prsy Bell. se zdají prsy Bry. bledé. Bolesti jsou u Bell spíše tepavé, kdežto u Bry píchavé.

Phytolacca
Prsy - zanícené, s bulkami, tvrdé
Bradavky - rozpraskané, rozedřené

grej
4. čer 2009

Tak už jsme zase kojily... No já bych vyprazdňovala, jenže nemám kdy. Když nespí, tak nemůžu odstříkávat ☹

TeĎ jsem jí vrzla do postele a vypadá, že snad zabere.

Holky co si myslíte o spaní na břiše? Nám v porodnici říkali, že máme dávát na bok a na břicho jen v bdělém stavu.
Jenže ona mi u kojení usne, pak jí hodim na rameno aby si krkla, tak se probere, ale pak zas usne. Jenže jak jí dám do postele na bok, tak je okamžitě vzhůru... Teď jsem jí zkusila dát na břicho a zatím vypadá, že spí...

Slívku ani vodku bohužel nemáme, jen wizoura a rum 😀 Ale vyrazím s kočárem a něco koupím. Díky za tip Jmis na ty homeopatiky.
U mě by asi odpovídalo to Bell. Začínám i brečet u začátku kojení, páč jak kojím furt, tak už to ty bradavky taky nezvládaj.

Holky to je děs, to šestinedělí 😉 Hm, tak je po srandě, už je zas vzhůru...

jmisa
4. čer 2009

Bell je i na psychiku. Zkus to, stojí to 60 korun a nic tím nezkazíš. 😉

macous
4. čer 2009

Ahoj holky,
koukám, že Míša je vážně čistě přírodní typ 😵
Artí, vítám doma, do konce června snad vydržíte, když tě i domů pustili, jen žádný rošťárny a bude to v pohodě 😵 😵 😵
Grej - to je už vážně pruda - s tím znovuzánětem ☹ tak držím palec, ať už je to fakt naposledy a hlavně ať to brzy poleví 🙂

Holky, koukala jsem na ty vaše miminka a fakt všechny krásně prospívají, je to na nich baculkách hnedka vidět 😉

Dneska se mi pěkně točí hlava a těžce se mi dýchá, to se mi už dlouho nestalo, asi nízký tlak nebo co, tak jdu asi zkusit padnout na gauč k TV - ale dávají prdlaj 😖

jmisa
4. čer 2009

Macous, no jo no, jsem tímto směrem úchylná 😀 Ale kupodivu mě k homeopatii dovedla až psice, na ní jsem si ozkoušela, že to není placebo 😀 Je to můj pokusnej králíček 😀

jmisa
4. čer 2009

Holky, jak velký máte peřiny? 90*120?

Sice plánuju tu zavinovačku, ale rozhodla jsem se pro jistotu mít doma i tu peřinu, kdyby bylo v létě jako teď, tak je docela zima.

grej
4. čer 2009

Tak už je zas vhůru,a le jen pobrekává. Ach jo.

Jmis - já používám jako peřinku buD normálně fleecový deky nebo tu rychlozvainovačku...

Už řve. tak pa

artep26
4. čer 2009

Jmis já mám peřinky 100*130 😉
Mac zdarec, jasný že vydržím, uvidíš že mi porod ještě budou vyvolávat 😀 😀 😀

m.e.l
4. čer 2009

grej, ležení na břiše? Možná mě tu někdo ukamenuje - ale kdybych tak Lukyho kolikrát v noci nedala, tak mi nebude spát ani omylem. Záda bojkotoval cca 7 dní po narození, pravý bok dva dny na to, takže občas levej a jinak bříško. 😕

grej
4. čer 2009

tak už zase 20 minut pila a ted řve. asi mi z toho hrábne... mel, díky.

jmisa
4. čer 2009

Grej, já mám právě taky ty deky, ale krom jedný, co jsem si koupila do kočárku, mi přijdou hnusný na omak a rozměr je tak blbej, že na ně nepasuje žádný povlečení.

grej
4. čer 2009

Tak jsme byly venku, v kočáru spala. Spí pořád, už je to přes hodinu a půl, tak jsem zvědavá, kdy se vzbudí. Zakoupila jsem tvaroh a slivovici a objednala na zítra homeopatika...

Já mám doma asi patero povlečení od švagrový a každý je velikostně úplně jiný, takže myslím, že je nemožný koupit vnitřky tak, aby mi to pasovalo na všechny... nechápu, proč nemůžou dělat jednu velikost.

jmisa
4. čer 2009

Grej, no nejlíp koupit peřinky a pak teprve na to povlečení 🙂 Jenže pokud to máš poděděný nebo darem, tak se nedá nic dělat, co?

kay
4. čer 2009

ahojte holky,

teda grej, to snad není možný.. hele a nebrečí ona Kačka kvůli něčemu jinýmu? Já někde četla, že dítě vlastně tím nakrmením jako uklidníš, ale když to není ten pravý důvod, tak je to vlastně jen na chvilku.. dudlík by nepomohl? Já totiž měla strach že to dělám blbě já, že jí vždycky když se vzbudí strčím prso a ona se uiklidní.. ale možná je to blbost.. teda takovýho nespavce bych teda nezvládla, Tě obdivuju... ☹

jmis, a co bys poradila za homeo na ty bradavky a na psychiku? 😅 já jsme už totálně v prdce, ještě teda u kojení nebrečím, ale bolí to teda fakt hodně a i po tom.. bepanthen nestíhám mazat a octová voda moc nepomůže, jen na tu moučnivku . kterou jsme mimochodem zdá se zvládly.. zatím 😅

teda jmis, Ty budeš za chvíli rodit .-D to je super..

s tím ležením na břiše, my máme monitor v ložnici i v kuchyni, takže bych byla klidná, ale ona na břiše moc spát nechce, jen když ji na noc svážu tak to se pak asi překulí na břicho, ale zatím musím zaklepat, že monitor klape a ona taky.. 🙂

my zkoušíme carry baby přes den, zatím 2 dobrý pokusy ze 3, ikdyž si myslím, že ji tam nedávám dobře, ale když usne, tak je to jedno.. 🙂

ahoj artí, jsem ráda, že jste doma 🙂

mací, no dneska je tlak jak blázen, bych se taky plácla na gauč, kdybych neměla strach že ve chvíli co to udělám se Stelišák probere 🙂 už tam prdí a vrtí se dobře půl hodiny..

jmisa
4. čer 2009

Kay, ta Belladona na Tebe nepasuje?

kay
4. čer 2009

no já nemám zánět, jen mě hrozně bolí bradavky, jsme tEď studovala na netu, asi mám blbou techniku kojení.. mám ty regády nebo co to je.. ona mi stela ty bradavky tak jakoby vytahuje a mám je popraskané. a to mě bolí. Jinak nadbytečnou tvorbu mléka nemám ani žádné další podobné příznaky zánětu, to byhc poznala, v porodce mi hrozil.. 🙂 s touslivovicí je to pravda, ikdyž v porodce mi říkali rozvařit švěstky a teplé je plácnout na prsa.. jenže kde teď sehnat švestky že? 😀 pálené..

jmisa
4. čer 2009

Kay, no ještě se doporučuje kysané zelí 😀

Zkusím se na ty popraskané bradavky podívat.

kay
4. čer 2009

děkuju.. 🙂 no kysané zelí, ale asi navrch že? ne do žaludku.. 😀 to by se Kačka pomněla.. 😎

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru