Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

luzza
autor
29. črc 2009

hanul
oni si na ně rychle zvykly a pak už jim ty nožičky samy trčely od sebe 😀 😀 a tak to má být 😉

luzza
autor
29. črc 2009

jen se s tím hůř chovají a kojí... ale taky jsme se museli přizpůsobit...
já prostě látkovky nechtěla...a jinak široký balení nevyřešíš ☹
a do zavinky se vešly krásně 🙂

jmisa
29. črc 2009

No malému občas v látkovkách trčí nohy od sebe 😀 Tedy hlavně v noci, když ho vycpu, aby mu to dýl vydrželo, když ho dám na bok, tak je to srandovní 😀

kay
29. črc 2009

ahoj holky,

tak my měli dneska výletový den, dojely jsme domů až když se Stelinka posrajdila kolem 18h babičce v náručí a začla být hladová před tím jsme byly s kamošema na obědě a pak výlet od cca 13 do 17 🙂 jsme teda taky hotová, ale Stela asi víc.. 😀 už chrní.. jsem zvědavá jak dlouho to dneska bude 🙂

maci, no Matýsek je nádherný 🙂 a to videjko super..

luzziku, tééééda velká gratulace.. Tak teď už se budou holky muchlovat co? 🙂 a zítra má přijet jirka nebo až v pátek?

zbytek jsme zapomněla 😀

luzza
autor
29. črc 2009

tak holky už chrní a já bych nejradši šla taky 😅 😅 😀 😀

jmis
no na boku fakt vypadaj hrozně 😀 😀 😀

kay
no už jsem si to dneska vychutnala to chování a muchlování prdelek bez těch prkenných kalhotek 😀 😀
jirka přijede zítra večer... dneska mi tu obzvlášť chyběl... mám totiž dnes nějakou turboúnavu 😝

luzza
autor
29. črc 2009

jinak mě začalo bolet pravé prso 😖 né bradavka,ta vůbec...
tak nevím,jestli ta únava není k tomu 😕

kay
29. črc 2009

jejda luzzi, no aby to nebyl nějaký zánět... ☹ nebo možná únava materiálu 🙂 snad to brzo přejde.. tak utíkej taky spát..

no já se těším, až budu Stele moct dát pusu.. dneska jsem teda omylem jednu dala, ale do vlasů,tak snad v pohodě..

m.e.l
29. črc 2009

Luzz, gratuluju k úspěšným kyčlím. 😉
Nic půjdu asi hajat, dneska byl řev kolem páté, tak jsem ho umyla a poňuňala na míči aby se zklidnil, pak dostal najíst a šel do postýlky než já vyrážela na cvíčo, prý usnul docela dobře. Tak nevím co ty jeho večerní řevy mají znamenat, stačí pak zklidnit a už pak neřve ani při hraní ani tolik v postýlce, to si jen "stěžuje" i na prapředky až k Evě a Adamovi. 😕

zofik
29. črc 2009

kuk kočky...

Luz super ty kyčle 😉

my zas nekandíme už 4 den, začínám být nervní,,,,jsme tady asi jediná kdo má takovou potíž...ach jo 😲 poradily mi vývar z vloček dát z UM....tak jsem zvědavá,,,,,,jsem mu zkoušela jemně tu rourku a nic se neděje....

m.e.l
29. črc 2009

Žofí, holčina z mé "staré" diskuze má takový problém z malým taky. Takže neboj, nejsi sama. . . 😉

grej
29. črc 2009

ahoj zofik, my taky nekadíme. Nejdřív to měla jednou za dva dny. pak najednou jednou za pět dní. Dnes je to přesně pátý den co nekakala. Vidím, jak jí to tam tlačí. Dnes sice něco málo udělala, ale žádný zázrak.

Taky začnu zítra dávat odvar z vloček. Taky jsem zvědavá... Chudák malá, pořád má prdy...

Někdo tu psal, že brambory nadýmaj. A co teda nenadýmá? Prý to dělaj i rajčata (tudíž se nesmí kečup), pak i okurka, prý dokonce i meloun???? To bych fakt nesměla jíst vůbec nic. Navíc mi to máme v rodině a prdíme neustále, takže to má asi Kačka dědičný.

Dnes jsem taky volala doktorce ohledně toho obžerství Kačky. Prý jí mám koupit nutrilon Forte (víc sytí), tak jsem zvědavá. V lékráně ho neměli, tak mi ho objednaj a zítra ho přivezou...

Dneska jsme to zatím zvládly bez UM, ale na večer dostane. Dnes jsem totiž měla doma návštěvu, kámošky s dětma, tak ze mě Kačka zas udělala blbce, protože byla celou dobu jak andílek, spala dokonce venku v kočáře za ohromného řevu ostatních dětíl. pak se vzbudila na jídlo, cucla si z prsou, kde skoro nic nebylo a pak zas usnula. Takže jsem zas poslouchala chytrý řeči, že na co si stěžuju, když mám tak hodný dítě. Nechápu to. Jako by mi to dělala naschvál 😉

kay
29. črc 2009

grej, aleto že prdí je přece dobrý 😀 yděti bolí spíš to že jsou nafouklýa nemůžou se vyprdět.. takže sehoď do klidu ať prdí pěkně.. 😀 a jez všechno ale s mírou..
no asi to bude chtít brzo sourozence, aby mohla Kačka v klidu spát 😀

zofik
29. črc 2009

Grej je to složitý no....ale věřím že už se snad brzičko vykaká.....

zofik
29. črc 2009

Mel a jak to holčinka z tvé staré diskuze řeší?

kay ty už přemýšlíš o sourozencích?

jankatr
29. črc 2009

Luzziku - gratuluju ke kyčlím 🙂

Holky - tak jsem dneska byla zase za ségrou v Jihlavě - a tentokrát jsem jela s naší mamkou - tudíž v podstatě neřidičem (řidičák sice má ale taky jen na ozdobu - dělala ho tak před 20 rokama a nepamatuju že by od té doby někdy jezdila) - a bylo to v pohodě - takže už v podstatě samostatná jízda - jen to ještě dopilovat a naučit se víc sledovat cestu a tak a bude to dobrý 😵 😵 😵 - mám ze sebe radost 🙂 😉

luzza
autor
30. črc 2009

tak my máme nakojeno 🙂 ale prso stejně pobolívá 😒

jani - tak to máš můj obdiv 😎 jsi dobrá 🙂 teď už to bude pohoda a budeš se jen zdokonalovat 😵

grej - tohle dělají všechny děti,které jsou pomlouvané 😀 😀 😀 to mi dělal domes taky 😀 😀 😀 😀

jmisa
30. črc 2009

Ahoj.

Luzz, to jsem měla já, že mě bolelo prso, nikoli bradavka, ale prso, navíc jsem ho neměla vůbec tvrdé, na omak bylo normální, jen citlivé.
Dávala jsem kojit z něj pokaždý a druhý jsem spíš dokrmovala a odstříkávala. Ale nakonec pomohla až odsávačka, kdy se mi po odsátí ještě asi 80ml podařilo něco z té hlubiny vydolovat a prso se uvolnilo. Jinak jsem si vzala paralen, 2 kousky, jeden večer a druhý ráno, to mi řekli v porodce, když budu mít problém s bolestí prsa, že to hodně pomáhá.

Grej, to jsem psala já s bramborama. Spíš jsem to myslela tak, že máš jíst všechno a s mírou, protože to bys nemohla jíst vůbec nic a pak zase budou tělu chybět živiny. Náš mladej taky prdí a když prdí, tak je to dobře. Teď jak už mává pořádně nohama, tak jsou to prdy veleprdy, sice se někdy zachmuří a neskutečně zařve a pak vyjde prd, už ten prdořev poznáme a ani se nezvednem z gauče 😀

luzza
autor
30. črc 2009

jmis
mám ho tak,jak píšeš 😒 ale odsávačku nemám..takže se ho pokusím pořádně rozmasírovat a doufám,že ty moje pijavice mi pak pomůžou to vytáhnout... a paralen si dám.. 😉 díky 😉

zofik
30. črc 2009

Grej tak jsem mluvila s doktorkou a ten odvar z ovesných vloček že je lepek a že mimi je na to moc malé, takže mám mu zkoušet dát před každým kojením 10 heřmánku, tak jsem zvědavá a samozřejmě nutrilon comfort a cvičit s nožkama atd...ale to já vše dělám....

jinak dobré ranko všem....

m.e.l
30. črc 2009

Bré ranko?
Jsme byli ráno před tím vedrem na procházce. Luky spal sotva půl hodiny, takže teď najezen totálně rychle vytuhl.
Grej, však Kačenka je zlatíčko. 😵 Jinak Forte (extra sytící) jsme Lukymu dávali na noc a spal po něm stejně jako po normálním. Takže v té době za 3 hodiny chtěl jíst stejnak znovu.
Žofí, řeší to jako ty. Dává comfort a pak holt pátý den trubičku. . . 😒

kay
30. črc 2009

dobré ráno všem,

zofi, ne myslela jsem na sourozence kačenky od grej, když tak pěkně spala za řevu malých dětí.. 🙂

jani tak to je super, že už takhle pěkně říídíš, já jsme zatím pořád v rovině úvah... 😅

luzzi, snad holky pomůžou pořádně vysát, a ten paralen by zabrat mohl.. doufám, že Tě to brzo přejde..

holky jinak my v noci normálně s evzbudila v jednu, když šel M. spát a já jí vrazila dudel a sedla si na postel polospící, že teda počkám až se vyprdí a ona usla 😀 😵 a spala až do 4:15 🙂 takže to je 3. noc takhle za sebou, mám z ní radost.. a včera na výletě byla fakt hodná..

ale jinak už mám depku, ty rty se mi vůbec nelepší spíš naopak, začíná mě bolet i druhý koutek, a na rtech mám nějaké pupínky malinkaté, které jsou jak struhadlo, hrozně to pálí a nic nezabralo... na hlavně jsem Stele nedala už týden pusu a je to pro mě hrozné 😔

m.e.l
30. črc 2009

Teda Kay, ty si koukám taky užíváš. Když máš hodnou holčičku, tak zase Tě zlobí opary nebo co to k čertu je. 😕

luzza
autor
30. črc 2009

kay
tak to je super,že stelík tak krásně spinká 😅 😅 😅

a nechceš si s tou pusou dojít radši na kožní?? léčíme tě na dálku,ale v podstatě vůbec nevíme,jak to vypadá 🤐 😅

my jdem papkat a pak razíme k babičce 🙂 taky se nám dneska večer vrací taťka 😵 konečně 😝

kay
30. črc 2009

holky no, je to děs.. už jsem si hledala na netu kožařku jenže je mi blbé tam jít se "suchýma rtama"... navíc nevím jak byhc to udělala se Stelou, nechci ji tahat zybtečně po doktorech a M. teď nemůže hlídat ☹ ale asi někam aspoň zavolám.. 😢

jmisa
30. črc 2009

Luzz, snad Tě holky vycucnou a kdyžtak si zkus tu odsávačku půjčit, někdy ji v porodnicích půjčují, na pár dní. Zase lepší než zánět.

Já koupila v lékárně odsávačku nosánku na vysavač, protože se mi zdálo, že malej fakt děsně chrochtá a vycucla jsem z nosu (doufám, že nejíte) dost pěkné věci 😀 Při kojení už tolika nechrochtala teď krásně usnul.
Ovšem předtím jsem ho přbalovala a krom toho, že byla nálož v plenách, tak se mi posrajdil i na přebalovák a jak byl rozbalený, tak mu to teklo pod záda, tudíž jsem ho musela celého svléknout, umýt hezky v kyblíku, pak mě za odměnu počůral a než jsem ho oblíkla tak řval jak natrženej. Nacpal si pupek a vytuhnul v postýlce, jsem zvědavá na jak dlouho, každopádně jsem se aspoń stihla naobědvat.
Asi se půjdu natáhnout, byla jsem s ním na dlouhatánské procházce a nějak mě to zmohlo 😀

kay
30. črc 2009

holky, tak jsme volala,nikdo to nebere ani nemůžu najít ordinační hodiny.. já sama kožařku měla někdy před 5ti lety, ale ve městě a to je pro mě teď úplně bezpředmětné.. zkusím to ještě zítra dopo. už tady i brečím, fakt mě to dost bolí a hlavně kvůli té Stele... ☹ nějak to na mě padlo, nebudu tady trousit splíny..

jmis, no jo to znám, to fakt nasere...

myskahanka
30. črc 2009

Ahojky,
děkuju moc jmise.
Moc si mi pomohla. My jsme ne u Apolináře,ale u Gennetu. Je dražší. mno.
Bojim se,aby to hlavně vyšlo. 6 let jsme to zkoušeli přirozenou cestou,ale bohužel to půjde přes asistovanou reprodukci a tam není záruka,že to vyjde. tři pokusy..jenom. Nevím nevím

luzza
autor
30. črc 2009

kay
to mě mrzí,že jsi smutná ☹ ☹ ☹
ke kožařce si jít měla! ona by to Stelinka vydržela... 😉 některé zavolej a řekni,že kojíš,že nemůžeš čekat,určitě ti vyjde vstříc... já bych byla z toho na bednu,kdybych nemohla holky ocicmávat...vim,jak ti je ☹ takže se koukej rychle vyléčit!

jmis
alex je prostě MISTR 😀

jmisa
30. črc 2009

Luzz, no v srajdění každopádně.

Večer se mi zdál teplejší, tak jsem mu změřila pod rukou teplotu a naměřila jsem 37,1, tak si říkám, že to vezmu po přebalení pořádně v zadečku. No strčila jsem tam teploměr a u 37,3 ho totálně po***l 😀 Takže jsem nedoměřila.
Snad teplota nepoleze nahoru, zkusím ho přeměřit znovu pod rukou až půjdu spát. Kdyžtak ho zítra dojdu ukázat dr.

jmisa
30. črc 2009

Kay, koukni třeba na www.ozp.cz tam jsou doktoři uvedení podle místa i odbornosti a většinou tam maj ordinační hodiny.
Já bych tam šla pěkně s miminem, každej normální dr. by Tě vzal přednostně.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru