Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

kay
30. črc 2009

jmis, děkuju,mrknu.. mám strach aby neměla dovolenou a aby mě vůbec vzala, když u ní nejsem registrovaná..
zkusím to domluvit i s mimčem, jen se mi nechce Stelu tahat do polikliniky, kde jsourůzní doktoři a chrchlající lidi.. ☹

luzz, noje i fakt užhrozně z toho, že musím dávat pozor, kojím s hlavou vztyčenou ani na ni neoukám, protože tak máchá rukama a mám strach abyse mě nedotkla, a ty pusy, no toje fakt hrozný.. 🙄 zítra dám vědět, jak jsem dopadla...

kay
30. črc 2009

jmis, nějak se tam nevyznám.. kde se to hledá?

jankatr
30. črc 2009

Kay - já dokud jsem měla jen Daníka tak jsem to taky moc neřešila, kam jsem potřebovala tam jsem se dostala autobusem - jenže s jedním 4letým drakem a 4 měsíčníma dvojčatama je to jaksi nereálné. A i kdyby to dopadlo tak že budu schopná jet jen naučenou cestu tak už to že si můžu dojet za tou ségrou a nebo do obchodu je pro mě výhra 🙂
S tou pusou ti to fakt nezávidím - tak hlavně ať se toho co nejdřív zbavíš - věřím že nejhorší je na tom všem to že se musíš držet od Stelinky "dál" - tu bolest člověk nějak překousne - ale nemoct se muchlovat s těma drobečkama když oni jsou takový "muchlací" to musí být hrozný.

m.e.l
31. črc 2009

Bré ranko, tak do čtyř mladej vydržel . . . Tudíž cca 10 hodin bez jídla a cca 8,5 spánku s asi 4 nahozeními dudlíku. Já mu dám neřádovi furt chtít v noci jíst. 😵 Teď usnout už nechce, i když půjdu to radši zkontrolovat, je tam ticho. 😅
Kay, snad najdeš nějakého doktora a hned tě vezme, taky si neumím představit nemuchovat se s prckem.

luzza
autor
31. črc 2009

bré ranko 🙂
my taky spaly do 4 h,ale na to moje bolavý prso to bylo moc dlouho 😖 takže jsem po tandemovém kojení,kdy eliška usnula,dala na to pravý prso ještě nelinku...je to přece jen větší vyžírka 😅 a prso mi vyprázdnila úplně 🙂 takže můžu jít v klidu spát.. 😉

kay
přesně jak píšou holky...běž k doktorovi s malou...uděláš nejlíp...určitě tě vezmou hned 🙂

luzza
autor
31. črc 2009

jmis
od teploty v zadečku se odečítá půl stupně...takže když naměříš 37,3 je to vlastně 36,8...
jinak ta "venkovní" teplota u těhle miminek není moc spolehlivý ukazatel.. proto se kojenci měří hlavně v tej prdce 😉

m.e.l
31. črc 2009

Luzz, tak hlavně ať prso přestane bolet. 😉 Já se teď nasnídám a čekám probuzení prďolky, manža se na něj před odchodem do práce šel podívat a mladej podváděl - otevřený oči a sotva někdo přijde tak rychle zavírá. 😀

jmisa
31. črc 2009

Luzz, no jo no, když on se v prdce hned posrajdí a to tak, že ten teplkoměr nebyl vůbec vidět 😀
Nás v porodnici učili měřit teplotu pod ručičkou 😕

Někdy přemýšlím, jestli nekadí až moc. 😕 V noci měl sice v plenách jen tak uprdnuto, ale teď ráno u kojení jsem slyšela onen známý zvuk a po rozbalení ještě dvě dávky na přebalovák. Teď huláká v postýlce.

jmisa
31. črc 2009

Kay,
http://www.ozp.cz/msp/vyber.php

Jsou to sice smluví OZP, ale to máš fuk, pro orientaci to stačí. Když bude doktor na poliklinice, tak si brnkni na ústřednu, oni určitě vědí, jestli má nebo nemá dovolenou. Aspoń u nás mají přehled.

luzza
autor
31. črc 2009

jmis
mě nelinka kadí s každým kojením a i mezi jídly mívá trochu uprdnuto...kojený děti můžou takhle hodně kadit 🙂
a s tím měřením se netrap,když ti alex bojkotuje měření v prdce 😀 😀 😀 pod tou ručičkou to stačí...my se sice učili,že rektální teplota u kojence je vždycky přesnější...ale já myslím,že ho nemusíš tak dopodrobna zkoumat 😀 😀 😀 určitě je zdravej 😉 🙂 😵

jmisa
31. črc 2009

No já ho normálně neměřím, to jen, že se mi zdál teplejší.

Jsem si naschvál začala psát, kdy kojím a kolik toho měl v plíně. Tak po zápisu to nevypadá, tak ukaděně, ale jinak mi to tak přišlo 😀 😀 Teď chrupe.
Nějak si zkrátil dobu kojení, kojíme tak 6-8 minut a konec. Ale je fakt, že mi to z prsou teče pod tlakem, ani se nemusí moc namáhat. 😝

zofik
31. črc 2009

bré ranko..
Mel s tebou je sranda...prej já mu dám jíst v noci 😀

jinak my jsme se po 5-ti dnech vykakali,,,,takže úspěch 😉

zofik
31. črc 2009

Jmis jen ať kadí, ať je třebas až za ušima, opak je příšernej 😒

m.e.l
31. črc 2009

Tak jsem se utrhla a koupila pořádný mop, někdo mi ho tady kdysi i doporučoval http://www.leifheitshop.cz/inshop/zbozi/leifhei... a vypadá to, že konečně bude vytírání aspoň trochu radost, pokud se dají práce v domácnosti nazvat radostí.

luzza
autor
31. črc 2009

jmis
přestaň si to psát 😀 😀 😀 😀 je to zdravej krásnej kluk,tak neblbni 😀 😀 😀 😀

m.e.l
31. črc 2009

Míšo, ty to máš vícekrát za den menší náložičku a já jednou max dvakrát denně pořádnou nálož. 😵 Někdy se až divím co se do toho dítěte vejde. 😀

jmisa
31. črc 2009

Mel, jednou Ti tu menší náložičku vyblejsknu 😀 😀

jmisa
31. črc 2009

Mel, ten mop má moje ségra.

m.e.l
31. črc 2009

Míšo, no možná jsi to byla ty, kdo mi ho doporučoval. 😉 Hele v té plíně to vždycky vypadá jinak než na hromádce. 😵

annie29
31. črc 2009

Ahoj holky, jdu vas pozdravit. Deticky jsou uzasny, zkoukla jsem fotky a prezentace 🙂
Nemuzete mi nekdo zkusenejsi poradit, jak na naseho rozmazlenyho urvanka? Pres vsechna predsevzeti se mi povedlo naucit malou na usinani v ruce. Nejdriv jsem ji krmila a pak ji musela dele drzet kvuli ublinkavani a tak vetsinou vytuhla a pak jsem ji odlozila spat. Ted nechce usinat sama. Ani ji to moc nebavi v kocarku a na prochazce vetsinou cuci nebo pobrekava. Doma kdyz je utahana tak ji polozim s hrackama do postylky, chvili si hraje a pak pobrekava. Tak ji pohladim, dam dudlik a necham byt. Jenze brek graduje az se pak zajika a to nejde ji tam nechat. Pak ji 10 min uklidnuju na ruce... Doktorka rikala, ze je jeste malinka a nema cenu praktikovat "nechat vyrvat" protoze to stejne nema vychovny efekt..
Jinak spi krasne, usina kolem 21-21.30 a spi do 7, dnes do 7.30 a v noci se nebudi vubec.
Nevite jak na to?

m.e.l
31. črc 2009

Annie, holka rada - vydržet a nedat se. Luky to taky zkouší, ale čas řvaní se docela už zkrátil. Chodím nahazovat dudlíka, pohladím po hlavičce, ale více nic. Zkus jí hodit během toho řvaní na pupek, to se tolik nebude zalykat (Luky teda všeobecně má rád břicho), ale u řvaní na zádech se prostě taky zalyká až mu říkám, že se nemá zapomenout nadechnout.

kay
31. črc 2009

ahoj holky,
takže dopoledne jsem byla u doktorky.. čekárna plná, stela s dědou v autě. Poprosila jsem sestru jak vylezla,jestli by mě doktorka vzala dřív, že mám v autě malé miminko - no to si musíte domluvit tady s ostatníma.. ostatní mě sprdli, že tady už čekají dlouho, tak jsme se rozbrečela. nějaká mladá slečna mě pustila před sebe, ale sestra mě pak vzala hned. Moje nervy. Doktorka byla hrozně fajn - byla jsem tam poprvé. Říkala, že je to buď nějaká letní infekce nebo něco oparového, že se to te´d už moc nezná poznat, že to má stejné příznaky - zvětšené uzliny, ty puchýřky atp, ale že by ta infekce byla asi už víc rozlezlá. Takže jsem dostala mastičku na rty kdyby to byla infekce a tablety herpesin, kdyby to byl opar a kontrola ve středu a mám přijet do čekárny s kočárem, že mě vezme hned.. jak jste říkaly.. jáji nechtěla tahat na polikliniku no :-/ 😀 snad to zabere, je to fakt děs dávat furt bacha před stelou a myslím,že pro ni je to taky divné, když před ní uhýbám ☹ a nedat jí pusu je fakt bobřík trpělivosti.

annie, no říká se že tam máš vždycky dojít,phladit, dát dudlík a odejít a tyhle intervaly prostě prodlužovat.. ale sama nevím jak bych to řešila. Já zase někde četla, že miminko do 3 měsíců se rozmazlit nedá, ale pak už je si moc dobře vědomo co dokáže brek. a Stela je toho zářným příkladem, taky to zkoušela. naštěstí jsem to odhalila brzo 😀

mel, musíš mi pak říct, jak jsi spokojená, mám jeden starý mop od mamky je dobrý, ale kdyby tohle byla super jízda, tak přikúpime 🙂

jmis, taky myslím, že ho moc pozoruješ.. Stela třeba včera nekadila vůbec a dneska ještě taky ne. a před tím měla prostě kadící den. no tak třeba má alex nějaké rychlejší spalování, fakt buď ráda že kadí.. Jo a teplotu mají děti večer vždycky o něco vyšší to se nelekej.

zofi, gratuluju k hov.u 😀

luzzi, tak koukám, že holky už taky pěkně spinkají, a dobře že je Nelinka taková pijavka 😀 tak snad Tě to už přestane bolet úplně.. Stelouch teda vstávala v pět a pak si do sedmi brblala a já pospávala a pak jsme obě ještě do půl devát usly 🙂

jmisa
31. črc 2009

Kay, no vidíš, hezky s miminem do čekárny, nátlak na psychiku ostatních 😀 Já když byla s pupkem na očním taky jsem šla na řadu hned 😀 😀 A důchodci měli pindy.

S tím kaděním - všude se píše, že je normální, že mimčo několik dní nekadí a kolik dní je ještě normální, ale nikde jsem nenašla, kolik kadění za den je taky ještě normální 😀 😀 A já chci mít všechno hezky podložené, no, tak si to prostě dneska budu zapisovat. Stejně mě zajímá, jak často kojíme a když si to nepíšu, tak ztrácím přehled. 😀

annie29
31. črc 2009

Mel, ale u nas porad ten brek sili a dudlika ani v puse neudrzi... A na brise to nema rada, to ji akorat jeste vic naseru.. 😒
Kay ale ona prejde pomalu do zachvatu a nejaky pohlazeni ani nevnima a hlas neslysi 🙂

m.e.l
31. črc 2009

Annie, dobrá hysterka. Tak ještě jedna rada - otři ji obličej chladnou vodou. To dělám Lukymu taky, když je vzteklej.

annie29
31. črc 2009

to zkusim... trochu ji zklidni plinka pres oblicej, ale sama s ni neusne.. No oni pry taky predcasne narozeny deti jsou nervoznejsi.. kamaradka to ma taky

m.e.l
31. črc 2009

Annie, jedině ještě mě napadá začít tím, že bude v postýlce a ty u ní. . . Když se naučí usínat takto, tak potom pomalinku zkracovat intervaly pobytu u ní.

annie29
31. črc 2009

No to prave vecer nezvladam, protoze mi vytuhne na ruce hned po jidle.. A pres den spi na ruznych mistech, ted jsem u tchyne a tady pospava v kocarku. A to si tam hraje a kdyz chce chrnet, tak zacne bulet a pak uz si tam muzu u ni byt jak chci a je pozde..

m.e.l
31. črc 2009

Annie, tak potom opravdu nevím. Asi to má Nicolka v povaze a nebo je prostě je úzkostnější.

kay
31. črc 2009

annie, to jsme teda neslyšela že by byly dřív narozený děti nervoznější.. Stela je teda asi opak potvrzující pravidlo..
s tím uspáváním teda fakt nevím a co kdybys ji jemně vzbudila až ji budeš přendávat do postýlky? nebo to svázání plenkou by nepomohlo? nebo nějaká hudba... mluvené slovo pustit.. ale hlavně to fakt asi řeš, protože takhle budeš jen otrok budeš mít míň a míň času večer..

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru