Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

kay
2. srp 2009

ahojte,
no tak 6,5 hodiny taky neznám 😀

dneska to Stela zvládladocela dobře, ikdyž spalaspí dopo což nedělává a naopak odpo skoro nespala,což dělává 😀 a teď konečně začalo trochu pršet, ale blýská se tu jak na ohňostroji..snad nás to nemne jako Janku 🙂

Jani, no tak 1 holčička by se ještě vešla ne? 😀

luzzi, tedase máš, já dalaStelika spát doložnice i s ventilačkou,ale furt tam bylo 30 stupňů,tak jsem to pak vzdala a spí tady dolev kuchyňoobyváku.. už se zase budila,aledudeltozachránil,nicméně za chvílijdemespát a budu ji přenášet, tak nás asi kojení nemine.. vtomvedru by mi to ani nevadilo,aspoňbych bylaklidná, že nemá žízeň..

jmis, no to mi připomíná Stelu, jak jsem tehdy taky šílela -asi 3 dny, bylo tropický vedro a ještě asi měla spurt, takže dohromady super. 🙄

maci,všaksi užívej matyáška.. on takhle pěkněspinká asi jako jedinej tady,ikdyž luzzčiny holčičky taky aspirují na hodné spavce roku 🙂

já si dalašvestkový pivo a seěla zas u pc až mě bolí kostrč.. ☹ asi si to budu muset nechat fiknout.. 😔

jmisa
3. srp 2009

Ahoj.
Tak malej nakonec spal do 5, já jsem tak vyspalá 😀 😀 😀 Sice jsem šla spát asi v půl 11 a on si tam ještě něco vykládal, takže nakonec nevím, kdy usnul, každopádně nebrečel, to bych se snad vzbudila 😀 Teď je nakojenej a přebalenej a v postýlce lehce si tam brumlá, ale myslím, že zabere.

m.e.l
3. srp 2009

Bré ranko,
tak jsme včera Lukymu vysvětlovali, že houpat se na míči nebude a hezky usne sám. Než pochopil, tak trvalo 45 minut načež v průběhu vypil 40 ml čaje, protože měl žízeň. No a spal od třičtvrtě na osm do půl druhé. A pak po jídle do pěti. Pak už spánek odmítl. 😝 Tak tu snídám a půjdu něco dělat.

jmisa
3. srp 2009

Mel a jak to vysvětluješ? 😀 😀
Já vždy Alexovi něco řeknu, že tak a tak to bude protože proto, a muž z gauče má přípodotky, že jsem mu to tedy fakt jako vysvětlila, že teď se tím rozhodně bude řídit 😀

m.e.l
3. srp 2009

Míšo jednoduše jsem to vysvětlila, prdla ho na břicho do postýlky a v určitých intevalech chodila max. nahazovat dudlík a dvakrát dala napít a odříhnout. 😉

jmisa
3. srp 2009

Takže beze slov 😀

luzza
autor
3. srp 2009

ahoj holky moje 🙂
tak my dnes papkaly už ve 2 a teď po šesté...doufám,že budou spát ještě aspoň 2 hodinky 🙂
u nás celou noc prší.. 😒 tak doufám,že to zase ségře nevypláchne barák 😖

luzza
autor
3. srp 2009

jmis
to ti alex krásně spinká 😅 😅
mel
gratuluju k odbalónování lukyho 😀 😀

m.e.l
3. srp 2009

Luzz, no není k čemu gratulovat. 😅 Ono k tomu dohnaly okolnosti nejen v podobě bolavých zad, ale i už kolen, takže houpání na míči nechávám už jen jako opravdu na bolestivé případy - zuby, teplota apod. 😉

jmisa
3. srp 2009

Luzz, no jednou za x dní má světlou chvilku a spí, jinak jsou to klasika tříhodinovky. Spíš byl utahaný, protože odpoledne vůbec nezabral.

luzza
autor
3. srp 2009

jmis
alex má na tříhodinovky nárok,je ještě malinkej 😵 😵 😵 ale že dokáže spát občas i takhle dlouho je předzvěst toho,že bude dobrý spáč i později 😉 😉 😵 😀
melí
my houpem holky občas na míči jen tak...když nejsou unavený 🙂 ,takže to berou jako zábavu 🙂 děsně u toho koulej očima a pak se tomu smějou 😀

m.e.l
3. srp 2009

luzz, pro zábavu jsem ochotná taky houpat, ale ne uhoupávat do spánku, sice by usnul rychleji, ale prostě má smůlu. . . .

kay
3. srp 2009

ahojte, tak my kojily jak jsem ji přenesla do ložnice, cca vpůl dvanácté, pak si to už nepamatuju 😀 ale vstávačka byla v šest a pak jsem si ještě povídaly a pak kojily a pak jsem ji tzměrmomocnila k spánku ještě do 10:15 😀 teď bylahodinu vzhůru a v pohodě anajednou se rozeřvala, bo ji spadlo sluníčko, tak jsem ji dala spát,chvíli to zkoušela, ale dobrý..užasi nebude řvát..

jmis, no a co? já taky Stele politicky vysvětlím, že se jde spát a žádný brečení nebude.. toje dobře že A. takhle zvykáš od malinka 😀 ono to pak funguje.. samozřejmě s mírou,ale jo..

holky my teda míč ani jednou nepoužily, ani v těhu jsme na něm nějak extraneseděla.. 🙂 už ho vyfouknu.. max ho nechám pro kamarádky návštěvnice a jejich ratolesti 😀

a bouřka teda u nás byla parádní vichr jakoz hor, skoro všechno máme odfouknutý nazahradě.. luzz,teda doufám, že jsou vaši v pohodě s barákem, to už by bylo fakt na provaz..

kay
3. srp 2009

jo a jsem vám chtěla napsat, že Stela už 4 dny nekadila, dneska je to pátej, tak doufám, že si to nevybere u toho doktora 😀 (jdeme na druhou do poradny ve 3 měsících 🙂)

jankatr
3. srp 2009

tak nás to nakonec neminulo - o půl noci se zvedl pěknej vichr, začaly hromy a blesky a byla z toho bouřka jako blázen - až jsem měla prdelku slepenou - já se u bouřek docela bojím 😔 -ještě že dětičky to nevzbudilo... 😉

kay
3. srp 2009

jani, no tkyto tady práskalo mega,jsme koukala, na meteo mapu, žeu vás to musí být stejný.. 🙂 já se tedarádakoukám na bouřku, ale mám z děttví zakodovaný strach z blesku,že se nemá koukat z okna aby do Tebe nepráskl, ale nějak to překonávám 😀

vrátily jsme se právě oddoktora, Stela je prý úplně zdravá a v pořádku, má 4150g, opět se měření skoro nekonalo,dybych sestře neřekla 😠 takže měří 59cm. Dostala jsem recept na Prevenar, a budeme volat,na kdy se domluvit na očkování hexa, někdy příští týden. A ptala jsem se jestli můžeme do obchodů a MHD, tak se na mě dívali trochu z jara, a když jsem vysvětlila situaci,že jsme měli i karanténu a ani na zahradu nejdřív nesměla, tak říkali, že v pohodě, že třeba v zimním období by se to nemělo moc přehánět, ale jinak v pohodě. 🙂
a na příští ko dostaneme "poukaz"na to vyšetření uzv kvůli tomu hemangiomu..

artep26
3. srp 2009

Ahojda,
na chvilku vás jdu pozdravit, je to nějaké všechno náročné, zdá se mi že pořád kojím, přebaluji, venčím děti nebo psa, uklízím, peru, žehlím ... a pak zase znova dokolečka dokola.
Máme se fajn, děti krásné rostou na váze, za 14 dní přibraly půl kila a to jen kojím.
V noci je to někdy na odstřel, ale to jsou vyjímky, jinak bych řekla že jsou hodní. No Mikulda je ubrečenější, Amálka je pohodářka ale umí se nádherně vztekat.
Až budu mít chviličku, tak hodím pár foteček.
Mějte se všechny bájo. Pa pa pa

kay
3. srp 2009

artepi, no ono to je ze začátku hlavně o tom co píšeš 😅 Ty to máš ještě k tomu dvojmo.. tak se drž,pozdravuj děti a těšímse na fotečky.. za měsíc už bude zase líp.. 🙂

jmisa
3. srp 2009

Kay, to á ve třech měsících jen 4150? 😕 To my budeme mít v šesti týdnech počítám a to byl při narození prcek a při odchodu z porodky ještě menší prcek.

kay
3. srp 2009

jmis no jen, přírůstky jsou v pohodě.. kolik měl A. při odchodu z porodky?

jmisa
3. srp 2009

Kay, no podle zprávy 2690, ale podle mýho měl míň, když po týdnu doma měl v poradně 2680.

kay
3. srp 2009

jmis, no to klidně mohl mít.. Stela měla při narození 2330 pak zhubla na 2100 a při odchodu z porodky po 10ti dnecch měla 2250g.. takže klidně mohl A. tak zhubout, to by tak vycházelo.. no a myslíš že teď už bude mít 4 kg?tak je to možné.. když vezmu, že je cca o půlku mladší a měl o půl kila víc a je to kluk 🙂

jmisa
3. srp 2009

Kay, no minule měl 3390, za dva týdny přibral 600g, tak počítám, že teď za dva týdny přibere to stejné, tak kolem 4 kil mít bude. On je hodně dlouhej, dost se vytahuje do dýlky, jinak buclatě nevypadá.

kay
3. srp 2009

no jo míšo, dyť je to chlap 🙂

doktor řekl, že přírůstek je to pěkný, cca 150g na týden, myslím, taky že to jde.. Nemusí vážit 10 kilo.. 😀 navíc si vem že byteď měla původně jen dva měsíce.. takže tak..

luzzi kdepak je ti konec? doufám, že jste v pořádku...

m.e.l
3. srp 2009

Hojda,
dneska večer řev jenom cca 20 minut. 😵 Asi bylo dítko dostatečně unavené aby rychle přišlo na to, že má spinkat.
Kay, mě teda váha 4150 připadá hrozně málo, asi je to tím, že to pomalu Luky vážil při narození. 😵 Zase výhoda toho, že Tě hned nebolí ruce, když ji máš chvíli v náruči. 😉

jmisa
3. srp 2009

Kay, no 150g je ten minimální přírůstek, co maj mít kojené děti. Mi říkala dr.

Mel, tak 20 minut v kuse? To by mě zabilo. Mně stačí, když Alex ječí než ho přebalím, úplně mi to rve uši. 😀

m.e.l
3. srp 2009

míšo, no kapánek je to přerušovaný v okamžiku kdy nasadím dudlík a on chvíli dudlá. . . A hele, časem si zvykneš a nepřijde ti to tolik. 😵

kay
3. srp 2009

míšo no jestli jsi mě chtěla vynervovat, tak teď se Ti to povedlo...😅

hanulka3112
3. srp 2009

Ahojky Holky, tak konečně jsem něco početla, u nás malí poslední dobou hrajou kdo dýl vydrží spát 😀 a já jim to plně schvaluju naposledy spali od 21h do 5:30 😵 takže paráda, dne svečer mi nějak pobrekávali, ale jsou naučení usínat sami a když párkrát pobrekají, tak tam ani nejdu a je pak klid, no u nás by to ani nijak jinak nešlo žádné uspávání na míči a podobně 😀 u nás jdou furt dusna a vedro, hlavně, že hlásili déšť, ale tady prd, jen jsem doštípaná od komárů 😝

jankatr
3. srp 2009

Hanulko - dobře děláš 🙂 Viděla jsem u synovce jak to vypadá když si člověk dítě naučí na nějaký to uspávání.... na konec museli i postýlku nahřívat, protože ten prevítek hned jak cítil tu studenou postýlku tak spustil znova 😕 😝 - Takže u nás taky vládne sparťanská výchova 🙂 🙂 🙂 a vyplácí se to 😉

Kay - já myslím že je to v pohodě - mudr mi říkala že by děti cca ve 4 měs. měli zdvojnásobit svou porodní váhu 😉 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru